Manžel sa hnevá

21. okt 2023

Po RD ja som si našla prácu na jednu smenu kvôli škôlke. Manžel pracuje na tri smeny. Keď má poobednú celý týždeň není s našim synom. Keď má rannú a nočnú tak chvíľu sa mu povenuje. No potrebuje si aj oddýchnuť. Ja som ešte v skúšobnej dobe. Keď je syn chorý zatiaľ to vždy vyšlo na jeho poobednú. Tak on je s ním doobeda doma. A kvôli tomu sa hnevá že ja si nezoberiem ocr aby som bola doma s dieťaťom, že mi je prednejšia práca než dieťa. Čo samozrejme není pravda ale keď je manžel doobeda doma tak môže sa on starať sa o syna a nemusím si ja zobrať voľno, na čo by sme boli obaja doma nie? Alebo hovorí koľko sa mu venuje a syn stále len mami mami strašne je naviazaný na mňa. Je pravda že ja mám v sebe takú starostlivosť že pohladkam keď treba ukludnim pofúkam atď. Manžel toto nevie, on sa len občas zahrá s ním. No ani toto sa mu neľúbi že syn stále len za mnou. Neviem ako riešiť túto situáciu.? Občas hovorí synovi že maminka je zlá že aj tata môže volať nie stále len mňa. Toto zas mne sa nepáči. Môžem ja za to že malý je radšej so mnou než s ním..

anketkarka
22. okt 2023

No synovi by som vysvetľovala prečo musím isť aj ja do práce. Podporila by som manželov vzťah so synom a viac ho zapájala do starostlivosti aj keď by som bola doma. Keby aj na to hundral, tak by som mu vysvetlila, že je to pre jeho lepší vzťah s malým takto lepšie. Očr by som neustúpila. Nech sa hnevá koľko chce. Je rodič, má voľno, tak prečo by ste mali prichádzať o peniaze. Pochopenie od muža nečakaj, ale urob to najlepšie pre syna a rodinu.

jj_anka
22. okt 2023

To je riadny tĺk!

luccija
22. okt 2023

@anketkarka myslím, že tu už písala veľa x a žiadna zmena.Pokym sa nezmení ona, nezmení sa ani on a možno on sa ani nechce spolupodieľať a ešte jej prikladá a kazí vzťah so synom
Tento manžel čo robí na 3 smeny je stále unavený aspoň dúfam, že si ju nemylim

sinusoida
23. okt 2023

Nezrelý otec...miesto toho, aby utíšil dieťa, keď ideš do práce, povie, že mamina je zlá...žiaľ ľudia sú aj takíto, keby sme si nádejných otcov viac vyberali, možno by bolo naozaj málo detí.

tiezjedna
23. okt 2023

@autorka tvoj muž je hnilý sa venovať svojmu synovi. To je celé.

vlucifuk
23. okt 2023

Joj, nevyjadrujem sa k otcovi ako takému, to už urobili baby predo mnou. Len mi napadlo, že my sme boli v tej istej situácii, keď išli chalani do škôlky. Ja ranná a muž na smeny. A teda zachránilo nás od mojej častej OČR práve to, že mal muž poobednú alebo nočnú. Brali sme to ako veľkú výhodu. My sme sa už niekedy smiali, že chalani ochoreli práve v čase, keď bol muž po rannej smene a ja som bola vždy pokojnejšia, keď som vedela, že ak by ochoreli, nič sa nedeje, veď bude muž po nočnej doma. A on naozaj nemal problém byť s nimi aj nevyspatý, postarať sa o nich, hrať sa s nimi. Je to na dlhšiu debatu s tvojím mužom. Držím palce.

autor
23. okt 2023

@vlucifuk Práve aj ja to tak vidím, že keď má muž nočnú alebo poobednú nemusím si ja bravat ocr.

vlucifuk
23. okt 2023

Autorka, bez debaty. Logika nepustí...A inak stalo sa nám aj, že ja som musela byť v práci a muž mal rannú. Tak si zobral paragraf na synov on. Na OČR nikdy nebol, ale nemal by problém...