Koľko času trávite s deťmi?

9. júl 2023

Zaujíma ma koľko času trávite vy s deťmi? Myslím takto cez víkend alebo keď ste všetci doma? Cez týždeň je škôlka škola rodičia v robote. Keď som doma tak som nonstop s deťmi, veľa sa hráme a popri nich sa starám aj o domácnosť varím upratujem atď čo treba. Chodíme na výlety vselikade vo trojici. No keď je manžel doma tak prenechávam aj jemu starostlivosť o deti. Zobere ich max na dvor, aj to sa sťažuje že je unavený z práce chce si oddýchnuť. Hrajú sa na dvore, po chvíli manžel hádže malé kamene do okna aby som išla von za deťmi aby on si mohol ísť donutra si oddýchnuť. Lenže ja kedy si oddýchnem, či ja nemám nárok na oddych.. Manžel hovorí že ja som stále doma, keďže robím na jednu smenu skrz škôlky. Nerobím na smeny ani nočné tak vraj som oddýchnutá až až podľa neho. Ja som unavená aj z tohto tepla, aj z roboty zo všetkého. Ako to máte vy koľko času trávite s deťmi a kedy si oddychujete? Na dvore sami nemôžu sa hrať, máme tu bojové podmienky keďže prerabame. Na ihrisko a pod tiež nemôžu ísť samé lebo sú ešte malé.

yvanielka
9. júl 2023

Hodila by som mu kamienok naspäť medzi oči 😀 to čo už je. No a keď chce ísť dovnútra oddychovať môže pri tom upratať aby ťa trochu odbremenil. Samozrejme že aj ty máš právo byť sama so sebou a na chvíľu vypnúť.

dskjhfdlkdjhl
9. júl 2023

No, ja uz mam velke deti, ale ked boli male, tak manzel ich bral na ihrisko, na prechadzky v podstate kazdy den. Ja som s nimi bola vonku dopoludnia a ked prisiel z prace, tak dostal kocik a isiel, nikdy sa nestazoval, nikdy som ho nemusela prosit. Takze, keby mi hadzal kamienky, aby som isla von, tak by som isla a on by dostal zoznam, co ma urobit napr. v kuchyni.

autor
9. júl 2023

@yvanielka Upratovanie a domácnosť je celé na mne

autor
9. júl 2023

@dskjhfdlkdjhl Ja s nimi chodím von po práci okolo 16/17 hodín, manžel keď dôjde večer z práce už nechodí s nimi že je unavený.

dskjhfdlkdjhl
9. júl 2023

Zeny robia casto chybu, ze hned na zaciatku sa idu priam pretrhnut, aby sa ukazali ake su sikovne gazdine, muzi to velmi radi prijmu a potom, ked su uz deti, tak muzi stale ziju v tom, ze ta zena vsetko zmakne a zena potom beha s vyplazenym jazykom. Ten jazyk treba pouzit na to, aby svojej ctenej polovicke vysvetlili, ze ak chce napr. vecerat, tak musi aj navarit.

pininka1
9. júl 2023

Nikdy som s deťmi nebola nonstop, naučila som ich hrať sa aj samých,. Keď boli drobci tak v ohradke. Ale keď bol muž doma, nikdy nemal problém, on bol u nás ten, ktorý bol s nimi skoro stále, keďže robil tak,.ze som väčšinu týždňa bola s deťmi sama a chcel im to vynahradiť.

babovka2321
9. júl 2023

Takze ty chodis do prace, cela domacnost je na tebe a este aj o deti sa staras sama, on chodi len do prace ale on je ten, co ma pravo oddychnut si? No, jak si si naucila, tak mas, to uz neprevychovas.

dskjhfdlkdjhl
9. júl 2023

Aha, ja som pisala o takych detoch, ktore su este doma. Po skolke sme zvycajne isli na ihrisko, ten z nas, kto pre ne do skolky prisiel a ten druhy urobil veceru. Proste sa musite porozpravat. Unavena si isto aj Ty, nielen on, tak nech sa trochu posnazi.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
viestta
9. júl 2023

Pan doteraz nezistil, ze deti su spolocne aj domacnost je spolocna a neplati si sluzku, ze doma ma zamestnanu manzelku, matku?

autor
9. júl 2023

Keď sme boli len dvaja tak mi pomáhal v domácnosti, potom odišiel robiť do zahraničia na pár rokov. Keď sa vrátil narodili sa nám deti hneď po sebe. Zmenil si prácu býval často unavený čo doteraz aj je. Robí aby sme čím skôr splatili hypo.

taminka1986
9. júl 2023

🤣ze "hadze mi kamienky do okna"Zeny kde na takych chlapov chodite? Treba si to doma trosku upratat. Deti a domacnost je spolocna,zakladna vec co by mal pan manzel pochopit

luccija
9. júl 2023

Koľko hodín denne pracuje?o koľko skôr splati hypo a znici si rodinu?Pre veľa mužov je práca zámienka nebyť doma.Oddychovat môže aj na dvore v tieni a dohliadať na deti.ale on nechce.
Aj ty pracuješ plus asi celú domácnosť máš na starosti.Takyto muži by si nemali robiť deti

denkabemommy
9. júl 2023

S deťmi trávim 4 dni v týždni (muž je mimo v práci), zvyšné 3 dni z veľkej časti preberá starostlivosť aj o deti, aj o domácnosť. Takto to máme zaužívané od začiatku. Máme voči sebe rešpekt a pochopenie ale to sme si vybudovali vďaka rozhovorom, netreba mať zbytočné očakávania, že si všimne tvoju únavu. Nevšimne. Treba sa vyjadriť nahlas, keď vieš, že si doma neoddýchneš, tak odíď mimo, na kávu, nákupy... 🙂

dskjhfdlkdjhl
9. júl 2023

Dobre, on je unaveny a Ty nie si? Ty mu nevies povedat, ze padas na hubu?

luccija
9. júl 2023

Čo z takej roboty, muža co je stále nervózny a unavený koľko to chce vydržať?Tu len zmiznúť z domu a nebude mať komu hádzať kamienky do okna a bude musieť aj unavený dohliadať na deti.Ci ženy to nerobia?venujú sa deťom len, keď nie sú unavené?normálne sa oblečiem a idem preč, keď sa s ním inak neda.Je tak isto otec.

luccija
9. júl 2023

Keď nezvláda robiť na smeny nech si nájde inú prácu a nebude tyranizovat rodinu

autor
9. júl 2023

@dskjhfdlkdjhl Ja mu hovorím že mal by viac sa starať o deti alebo pomôcť v domácnosti, no on stále že je unavený že robí fyzicky ťažkú prácu a že máme vydržať ešte pár rokov pokiaľ deti podrastu a potom bude čas aj na oddych.

viestta
9. júl 2023

Zle hovoris. On ti nema pomahat. On ma robit prace vo vasej spolocnej domacnosti, ktoru pouziva rovnako on ako ta a deti. Pomoct moze susedovi vystahovat gauc alebo svojej mame vymalovad. Doma nepomaha, doma robi to co treba.

dskjhfdlkdjhl
9. júl 2023

Len aby potom este mal s kym oddychovat. Mas to velmi zle zorganizovane, tahas za kratsi koniec a nejako nemam dojem, ze nieco robis, aby sa to zlepsilo.

babovka2321
9. júl 2023

"ze mame vydrzat" ... Inak povedane, ze mas vydrzat ty 😅

barbora19911
9. júl 2023

Veru dosť času trávim keďže som doma v podstate malá je môj celý program a stredobod vesmíru keďže ja som veľmi zaťažená na deti ..a o domácnosť prevažne ja ale zase takto nerobím nič na silu že pán chce keď nieje upratane tak nieje, bordel neutecie ..a vie že keď chce mať čisto tak sa musí aj on pričiniť keď chce mať navarené pekne krásne mi pomahat škrabať zemiaky zeleninu ..niesom žiadna služka ale zase ja som papuľa viem si tie ústa riadne na manžela otvoriť keď sa mi niečo nepáči a to veľa ženám chýba dneska

zmrzlinka2021
9. júl 2023

Si to ty, kto nastavuje pravidlá a hranice.

amelie2017
9. júl 2023

Muz robi od 8. do 17. (konecne zmenil pracu a ma viac casu). Ja robim od 16. do 24. Takze rano som s detmi ja, klasika nalozim pracku, vylozim umyvacku, zametanie, vysavanie, kupelne...co treba. Od. cca 9. do 12. sme na ihrisku alebo na plazi. Prideme, najeme sa, ak mam stastie,maly zaspi a ja sa na pol hodku vystriem na gauc, starsej zatial pustim rozpravku. Potom sa pohrame, zanesiem deti svokre a idem do prace. Muz ked pride, pol hodku si oddychne, ide po deti. Idu vonku, pozbiera pradlo, alebo nieco zo zoznamu..okupat ich, spravit veceru, pozbierat hracky, uspat decka..na oddych moc casu nemame ani jeden..sem tam sa podari..

zmrzlinka2021
9. júl 2023

@dskjhfdlkdjhl žiaľ mnoho takých žien je z rodín, kde ich matka bola v role slúžky a každý s ňou kýval.

dskjhfdlkdjhl
9. júl 2023

@zmrzlinka2021 No, kazdy je tvorcom svojho stastia-treba si vediet povedat svoj nazor a hlavne, treba si velmi dobre premysliet, s kym spojime svoj zivot.

januska12323
9. júl 2023

Keď je neustále unavený pošli ho k doktorovi spraviť vyšetrenia. Keď mu nevyhovuje fyzická práca nech si nájde ľahšiu. Sama si si deti nespravila tak sa o ne nebudeš sama starať. Chce čakať kým deti odrastu a už vôbec nebudú doma? Pravda, potom môže oddychovať lebo s ním nič nebudú chcieť robiť.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sapetka
9. júl 2023

Tak u nas to je tak ze cez den som s detmi(6 a skoro 1r) a ked pride muz z roboty delime si ulohy. Potom berie malu spat a ja starsieho. A cez vikendy chodime spolu von / na vylety.. alebo vezmem starsieho na bicykel a muz ostane s malou alebo opacne on ide so starsim nieco kupit napr.. ale na vylety chodime vsetxi 4ria spolu

hankab
9. júl 2023

Vela chlapov, ktori maju doma deti, mi potvrdilo, ze praca je pre nich vyhovorka aby sa im uz doma nemuseli venovat. Velakrat radsej zostanu v praci dlhsie aj ked nemusia, len aby sa mohli vyhovorit aki su unaveni a doma nemuseli nic riesit. Scasti by som chapala, keby si aj ty bola cele dni doma a on bol jediny co nosi domov peniaze, ze ta zodpovdnost za vas vsetkych je unavna. Ale ked ty chodis do prace tiez, pan sveta dostane veceru na tanieri az pod nos a doma prstom nepohne, tak nech sa prekona a venuje sa detom aspon hodinu kazdy vecer. Alebo fajn, nebavi ho venovat sa im? Tak nech sa paci, vysavac a handru do ruky a nech robi domace prace kym sa ty venujes detom. Najskor by ale dostal metlou po hlave, ze nie je schopny nic urobit a zomiera po prichode z prace domov. Naco si potom robil deti? Aby ti ich odlozil a mal doma klud? Tak to mohol zostat stary mladenec a nikto by ho do nicoho nenutil. Keby si ty povedala, ze si unavena z prace a nevladzes, tak deti by zostali hladne a spinave? Lebo maju neschopneho tatka, ktory ich nevie ani chvilu zabavit?