Manžel sa začal inak správať k nemanželskej dcérke

15. apr 2021

Ahojte. Potrebujem sa niekomu zdoverit a vediet vas nazor.
Nedavno som sa dozvedela ze som tehotna. Velmi dlho sa nam nedarilo, cize si viete predstavit ako sa radujeme. No pred momentalnym manzelom som mala priatela a s nim dcerku. Dcerka zije s nami, manzel ju berie ako za vlastnu. Ale od vtedy ako som mu oznamila ze som tehotna sa zacal spravat ku dcerke inak. Neviem to opisat, jednoducho stale rozprava o nasom buducom babatku ale na druhu dcerku akoby zabuda. Kedysi sa neustale blaznili, hravali, manzel sa jej venoval co najviac no teraz... Nechcem povedat ze na nu kasle ale zmenil sa. Dokonca som to aj na dcerke videla. Snazila som sa to manzelovi nejak naznacit no bez vysledkov. Chapem ze je stastny, je to nase prve spolocne dieta. Chapem jeho nadsenie ale zacal sa uplne inak spravat ku nemanzelskej dcerke. Akoby bol vymeneny. Uz nema o nu az taky zaujem. Co mam robit?

panelacikova
15. apr 2021

Nič. Venuj sa svojej staršej dcére a potom aj mladšiemu dieťaťu rovnako. On bude zrejme (možno aj nechtiac) robiť rozdiely. Predsa len, jeho krv je jeho krv. Chlapi to tak berú... Hlavne si kvôli tomu nerozflákaj manželstvo. Ozaj a skúsila si sa na to opýtať priamo? Myslím manžela? Dať mu priamu otázku, prečo máš pocit, že akosi zabudol na tvoju dcéru, pritom predtým ju bral ako svoju? Asi je potrebná priama komunikácia s ním. Nie naznačovanie, to 90% chlapov nepochopí, čo tým chceš vlastne povedať 😀

petus998
15. apr 2021

S chlapmi treba narovinu označovanie je neuspech

veronikavaneska
15. apr 2021

Presne povec mi to narovinu čo si si všimla ako to vnímaš. Možno to robí nechtiac.

panelacikova
15. apr 2021

Ešte mi napadla opačná situácia (stále sa snažím dívať sa na veci z oboch strán a vžiť sa do danej situácie...) tiež keby som žila s mužom, ktorý vychováva dieťa z predchádzajúceho vzťahu, tak nech by som mala akýkoľvek super vzťah s tým dieťaťom, akonáhle by som ostala tehotná a mala svoje, určite by som to vnímala úplne inak, mala by som jednoznačne bližšie k vlastnému dieťaťu....

deti95060810
15. apr 2021

@panelacikova a preto som nechcela nikdy chlapa čo mal z predch, vzťahu dieťa... Načo kaziť život sebe aj druhým...

panelacikova
15. apr 2021

@deti95060810 v podstate ti rozumiem, ale ide tu teraz o autorku, ktorej jednoznačne chcem v dobrom poradiť, aby sa s ním otvorene porozprávala, ale aby zároveň pochopila aj jeho, že pre neho to bude prvé dieťa a hlavne JEHO dieťa. a to je viac dokonca aj ako tá manželka, bohužiaľ.... ako sa hovorí, žena je cudzia, ale deti sú "moje"....

deti95060810
15. apr 2021

@panelacikova vieš mňa to ani neprekvapuje....Poznám viac prípadov keď sa muž po narodení spoloč. dieťaťa dosť zmenil resp. uprednost.....

panelacikova
15. apr 2021

@deti95060810 ale veď to je prirodzené... bohužiaľ.

katkati
16. apr 2021

Už si s ním o tom hovorila? Som zvedavá, čo ti na to povie, či si to vôbec uvedomuje. Ale keď je rozumný, tak pochopí a popracuje na tom. Ak nie, staršia dcérka to bude mať zložité, keď už teraz ochladol a čo potom? Musíš jej to vynahradiť ty, aby mala od teba preveľa lásky. Snáď to zvládnete.