Manžel má depresie

8. aug 2023

...alebo krízu stredného veku. Rozpráva, akoby už všetko skončilo. Má 41 rokov. Hovorí o sebe, že premárnil svoj život, čo je trochu pravda, ako tínedžer lietal v drogách atď. Sme spolu 7 rokov, hovorí, že ma miluje najviac na svete. Ale že nie je šťastný v osobnom živote, že nemá priateľov, peniaze, zmysel života. Práca ho nebaví, dokonca ju neznáša, do toho zdravotné problémy. Kvôli tomu berie tramal, už je od neho závislý. Do toho si dá pivá.
Neviem ako mu pomôcť, snažím sa ho povzbudiť, ale vidím na ňom, že nie je šťastný. Že sa trápi.
☹️

juliet86
8. aug 2023

tramal je fun. mala som od neho zavisleho ex.... ako lekar si ho sam predpisoval. je to taky heroin pre slusnych ludi no. dostal z neho epilepticky zachvat. brala ho sanitka. byt tebou dam.manzelovi ultimatum: psychiater lievenie odvykacka pravidelny psycholog. tramal je zavislost presne ako drogy

autor
8. aug 2023

@juliet86 Je to závislosť, už bez toho nevie byť, keď ho vynechá dva dni, tak amen tma. Je mu strašne zle. Ja som už hotová.

bibina32
8. aug 2023

Navrhnúť jedine liečenie, alebo rozvod. Bude to horšie a budete trpieť celá rodina.

zahrajzlato
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rebrambora
8. aug 2023

Terapia.

juliet86
8. aug 2023

precitaj si ty nieco o termine spoluzavislost. lebo ti sa tyka teba. liecenie. psychiater inak rozvod. alebi mozes takto ostat zit...

stanulienkat
8. aug 2023

Ak nemate deti, sla by som skratka. Keď ma takéto stavy a depresie nábeh na závislosť -pretože už je závislý od Tramalu, tak je len otázka času, kedy spadne do niečoho horšieho. Títo ľudia nie sú nikdy vyliečení zo závislosti, len abstinuju. Alebo dobrý psychológ a zmena práce.

autor
8. aug 2023

@zahrajzlato To bolo v tínedžerskom veku, alebo ho mám odsudzovať naveky? Keď sme sa spoznali dávno drogy nebral.

luccija
8. aug 2023

Máte deti?
Prečo má bolesti, že musí brať Tramal?jednu závislosť vyriešil druhou plus alkohol.Nech sa lieči u psychiatra toto nie je život.Co bolo a premárnil už nevráti.Treba pozerať dopredu.Moze zmeniť prácu, prečo nemá kamarátov?veď sú veci, ktoré vie zmeniť.Vela ľudí v tomto veku bilancuje je to normálne hlavne nech sa lieči ako zodpovedný človek, ktorý cíti, že nie je spokojný a ťahá tým dole aj teba

luccija
8. aug 2023

Veď existujú aj ambulancie chronickej bolesti dá sa mu pomôcť aj s bolesťou.Pojde na odvykacku ako iní ľudia závislí od liekov.Hlavne ti riešte, lebo toto je cesta do pekla

autor
8. aug 2023

@luccija My sme už skúsili všetko ohľadom jeho zdravotného stavu, nepomohlo nič, bolesť pretrváva a šíri sa ďalej. Pôvodne to bol tenisový lakeť, ktorý začal riešiť neskoro, teraz má hrb na krčnej chrbtici, bolí ho chrbát. Absolvoval všetky vyšetrenia a všetko je ok. Nik mu nevie pomôcť.

hladamematku
8. aug 2023

alkohol v kombinacii sliekmi od bolestmu spravia taky chemicky koktail v mozgu ze sa ani necudujem e takto rozprava, neviem ci si uvedomujes ze on v tom zase lieta, ze zase fetuje, mala by si riesit aj seba..zachranit sa, je zavisly

hladamematku
8. aug 2023

pokial ide o jeho bolesti mozu byt spojene so somatikou cize su i neho prejavmi depresie, nervova sustava mu funguje inak a vnima bolest silnejsie alebo tam kde netreba...to je na dlhu debatu, cize psychiater alebo utekaj

autor
8. aug 2023

@hladamematku Viem to, je to závislosť ako vyšitá, skúsili sme to vysadiť, ale má abstinenčné príznaky ☹️

niqua
8. aug 2023

Ahoj, mne po operácii predpísali tramal...poviem ti to tak, že také brutálne stavy úzkosti som z toho mala, a to som to brala minimálny čas...ani nie mesiac...bila som sa do hrude...bol to masaker..myslím si, že to nebude kríza stredného veku ale čisto len závislosť a vedľajšie účinky tramalu...a čo poradiť? Pomôcť si musí hlavne on sám, inak sa nič nezmení ...držím silno palce

luccija
8. aug 2023

To ani neskúšajte vysadiť bez lekára existujú antidepresíva na neuropaticku bolesť choďte k psychiatrovi sa poradiť.Kto mu predpisuje Tramal neurológ?

zuzubb007
8. aug 2023

Nevies ako mu pomoct, tak ako prve mu vybav liecenie

aandrea9
8. aug 2023

Kto mu ten tramal predpisuje dokola??? Z jednej závislosti do druhej 🤦‍♀️ liečenie, ak sa dá zmena práce a nejaké hobby by tiež neuškodilo. 40 a reči ako starec nad hrobom🤦‍♀️

domkakvet
9. aug 2023

Nech zmeni pracu a najde si zaluby.

xsuzannex
9. aug 2023

Pokial ma naozaj depresie tak ultimata nepomozu.. skor munto uz bude jedno..

alickapusinka
9. aug 2023

Ja mám epilepsiu ale raz do roka chodím na 3 dni na neurologiu robia mi vyšetrenia hoci som už 15 rok bez záchvatu, Tam ked som bola naposledy A tam priniesli 25 ročného ku mne na izbu tiež závislý na tramal kvapkách mal taký príšerný ťažký epileptický záchvat že jeden mu neskončil druhý začal záchvat .A lekár vravel že je závislý na tých kvapkách. Skoro ho to stalo život je ťažký epileptik s tých kvapiek. Otázne ako sa dostane k takým kvapkám ved oni sú prišné kontrolovane čo niekto mu to predáva na inzerát.

mikadooo
9. aug 2023

Ty mu nemôžeš pomôcť nijak. Jedine tým ultimátom. Naozaj. To jediné MÔŽE zabrať. Niet inej cesty ako liečenie, a - áno, liečenie je pre závislákov peklo. Čiže dobrovoľne tam nepôjde. Jedine, ak bude hroziť, že niečo naozaj dôležité môže stratiť. Ale či si pre neho ešte stále na prvom mieste, alebo je tam už tramal+alkohol, to ti žiaľ neviem povedať... Mrzí ma to. Depresiu takisto "chápaním" nevyliečiš. Potrebuje odborníka a to dlhodobo, nebude to záležitosť jedného receptu, či jednej návštevy, čo jedného týždňa. Ľudia s depresiou bojujú aj roky a to sú pod dohľadom psychiatra, terapeuta a aj tak to trvá roky.

autor
9. aug 2023

@alickapusinka On to má normálne na predpis od doktorky.

alickapusinka
9. aug 2023

a ONA nevidí že je na tom zlé. Ved tieto lieky a kvapky sú prísne kontrolovane. Ja mám lieky na spanie lebo mám aj ťažkú chronickú nespavosť to mám od neurologa ale kontroluje to poisťovňa. Takže chybu robí lekárka. A čo bolo mužovi ked mu predpísala tramal. Ale ved ONA lekárka musela vedieť že je to navýkové.

autor
9. aug 2023

@alickapusinka On má chornicke bolesti, preto mu to predpisuje. Chodí aj k ortopédovi, jednoducho nikto mu nevie pomôcť od bolesti.

alickapusinka
9. aug 2023

tak lekárka namiesto chodte na odborne vyšetrenie mu predpisuje to svinstvo.

alickapusinka
9. aug 2023

Mate deti

autor
9. aug 2023

@alickapusinka Manžel chodí, vyskúšali sme úplne všetko čo existuje, aj liečbu krvnou plazmou do poškodeného miesta, stalo to 2000 € a nič z toho, nepomohlo to.

autor
9. aug 2023

@alickapusinka Deti nemáme.

alickapusinka
9. aug 2023

a chceš žiť tak dalšie roky. Nerozmýšľala si o rozvode. Ja za rozvody som len v nutnom prípade ale aby sa deti pozerali na takého otca ja by som mala výčitky svedomia.