Manžel Talian alebo Španiel

31. máj 2020

Dievcata, ktora mate manzelov z Talianska, Spanielska?

sissy27
31. máj 2020

Unikla ti pointa môjho príspevku, tak to napíšem inak - nehanbi sa pred blízkymi, priateľmi, známymi priznať čo doma máš a požiadať ich o pomoc. Budeš potrebovať teraz peniaze - na právnika, na presťahovanie sa, na základné životné potreby. Kým si nájdeš prácu a niečo našetríš, tak to nejaký čas potrvá. Ale vlastne je otázne, či vôbec chceš odísť a zmeniť svoju situáciu. On sa ale k lepšiemu nezmení, na to nečakaj.

sense
1. jún 2020

To nie je narodnostou, ale povahou a tym co videl v rodine

amelie2017
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
negymama
1. jún 2020

Ak zijete v zahranici, moze byt problem s prestahovanim. Deti tam maju obvykly pobyt a tvoje prestahovanie sa moze brat ako unos. Musis prestudovat legislativu v tejto oblasti. Inak ako ine baby povedali, s tym ze je spaniel ci talian to nema nic. Moja sesterka ma Spaniela, maju jedno dieta, dost dlho ziju, cez 10 rokov a prisposobivy, mily muz. Nemaju ziadne vazne partnerske problemy. On sa pristahoval na slovensko a zzil sa s tunajsim zivotom.

marty_4
1. jún 2020

@sense asi tak, je to aj tou mentalitou, kazde je nauceny inak a kedze ine asi nepozna, zije tak ako videl u rodicov, tak ako to vacsina z nas robi

saskia_98
1. jún 2020

Moja teta ma manzela Taliana a teda nikdy som nepostrehla aby bol taky ako opisujes. A to som ho uz neraz tak vytocila s mojou povahou, ze biedak chlap. 😁 maju spolu dieta a stale ked o dacom rozhodovali, tak spolu. Ziadne ze ja som chlap, ja som povedal..

eliska13
1. jún 2020

Asi si sa prispôsobila viac než dosť zistil ako na teba a teraz Ťa pomaly dusi.Ako, že nechce dať peniaze na domácnosť chce, aby si išla do práce?bude on nakupovať všetko platiť?keď vidí, že si môže dovoliť bude si iba viac a viac.Najprv slovne, ekonomicky, fyzicky...zastrašuje Ta je čas sa vzoprieť povedať si svoje a rozmýšľať čo ďalej, lebo Ta zmagori úplne.Mne sa páči veta kde niet obete niet tyrana.A áno veľa žien sklopí uši kvôli deťom nech je doma kľud nie su hadky...si v nevýhode, že si v zahraničí.Kde sa deti narodili?
Môžu ísť deti už do jasiel, škôlky?skús si nájsť prácu trocha zmeniť prostredie, osamostatniť sa aspoň trocha.

tenerifka
1. jún 2020

ako stare su deti? Mysli ale aj na to, ze ak sa rozvediete a ty si bez prace, deti priklepnu chlapovi (a bude sa starat samozrejme svokra, ale to uz nikto riesit nebude), a ak pracujes, budete mat striedavku, aj ked su deti malicke. V prvom rade sa musis osamostatnit, na odchod zo Spain vobec nepomyslaj, prisla by si o deti, potrebujes mat staly prijem a potom poriesit byvanie. Pracovala si tam niekedy? V akej casti Spain zijete?

autor
1. jún 2020

@eliska13 nerozumiem odkial matezw sme v zahranici. Sme na slovensku.
Tyrat som sa nedala od zaciatku, vzdy som sa budula a upozornovala ho ze to corobu je na hranici kriminality
On vsetko riesi so svojim pravnikom, ktory mu tvrdi ze je vsetko Ok, zrejme mu neopisuje realitu taka aka je ...
Ja neootrebujem aby ste mi podali co mam eobit a nerobit ale chcela som vediet ci mate osobne takuto skusenost

autor
1. jún 2020

@tenerifka chavala bohu v spain nie sme
Viem ze v tych krajinach zena ako matka nema ziadne prava
Toto viem poznam visc zien ktore boli vo france svajciarsku a prisli o deti
Sme na SK a prava matky su v popredi, jeho to vsak nezaujima

eliska13
1. jún 2020

Tak si mala napísať hneď, že ste na SK, ked on už komunikuje s právnikom, tak čo už chces riešiť?teda požiadal o rozvod či chce deti do svojej výchovy?Samozrejme, že právnik pozna len jednu stranu.Nie osobne nemám takú skúsenosť a čo si hneď vztahovacna, že nepotrebuješ čítať čo máš robiť a nerobiť.Poznam x Talianov to neznamená, že tvoj muž je taký istý ako oni.Jednoducho niekde sa to pokazilo, keď už ťahá do toho právnikov a, ak môžeš nájdi si tiež pravnicku.

lujza123
1. jún 2020

Ako baby písali toto nieje o národnosti, toto je tým ze je blbec.
Otroctvo bolo zrušené dávno, nemusíš s nim byť. Radšej v chudobe a sama sebe pánom ako ponižovanie v zlatej klietke. Ale to sa musíš rozhodnúť sama a konať.

tenerifka
1. jún 2020

nie je to tak, ze zena ako matka nema prava, ale zena aj muz maju ako rodicia rovnake prava.
Ak si na Sk, tak mas navrch a mas urcite aj oporu v rodine, tak si rozhodni, ci sa chces rozviest, a v tom pripade si najdi tiez pravnika, v takychto pripadoch su to najlepsie investovane peniaze

karolinakr
1. jún 2020

Neni on moslim? Aj ked nemusi byť ortodoxny, stačí že dodržiava Ramadan a chodi do modlitebne.Oni maju take tendencie panovať a vyžadovať poslušnosť
V tom pripade sa vóbec nedivím, ze je, aký je a jeho slovo považuje za písmo svate..

katarinka89
1. jún 2020

Dávaj pozor NATO, aby deti neodpozorovali od neho také chovanie- budú sa tak isto spravat

autor
1. jún 2020

@karolinakr nie je ale velmi sa tak sprava ... dokaze vsak byt aj pozorny a kludny mily ...

autor
1. jún 2020

@katarinka89 toho sa velmi bojim
Bezne ma pred nimi ponizuje bezdovodne
Ale ja ked nahodou nieco poviem alebo urobim to iste ako on tak zacne hulakat ze co som si to dovolila

katarinka89
1. jún 2020

Očividne pri ňom len preživas, no neviem, najlepšie riešenie je síce s takým človekom nezit, len máte už deti, moznost sa osamostatniť aj s deťmi možno ani nemáš....po rozvode by ich možno aj huckal proti tebe, je to zle a potom by to bolo možno ešte horšie.

oktoberbaby2020
1. jún 2020

To nema nic s narodnostou. Aj na sk je kopec takych exemplarov.

marca12
1. jún 2020

Vies kolko slovakov je tiez takychto? Asi to nie je len o narodnosti,ale aj povahe. Ale ano,ak v tom vyrastal,tazko si presadis svoj nazor. Bude to celozivotny boj.

autor
1. jún 2020

@marca12 zrejme v tom vyrastal
Mne sa ale zda ze take situacie na SK moc nie su. Naozaj v mojim okoli nepoznam rodinu kde by bol tak silny patrierchat v zmysle zena cusi aj o tom kam a kedy sa budu stahovat
Ajked mozno to mavonok nevidno a neviem o takych prioadoch
Mna mrzi ze on velakrat akokeby zabudol na tie ich nezmysly a vsetko je Ok sme stastni ale potom (mam pocit ze vzdy ked je v kontakte s jeho rodicmi alebo sme tam) zacne menit nazory a spravanie a ponizovanie je na mieste. Avsak ked ja odpoviem rovnakym tonom tak mi povedali aka som nevychovana a ze nesmiem take slova pouzivat ... ale on moze vsetko
A ked mne madava je to moja chyba lebo som ho vyprovokovala
A ked vyprovokuje on mna tak nemam pravo na nic

marca12
1. jún 2020

Fuuha tak to uz je dost extrem,ked este aj jeho rodina ti vytkne slova. To ozaj budu mat tak zakodovane,ze zena nesmie nic. Niektore zeny si na to mozno zvyknu,ale niekto nikdy. Asi sa len zmierit s tym,ze to neznamena,ze by si ta nevazil,ale maju to tak zakorenene. Ja som Talianov zazila len na dovolenkach,nejako som to nepostrehla,ze by nemali zenu za nic. Kamoska ma muza Taliana a dlhi som myslela,ze je psychopat,ale ked citam tvoje skusenosti asi to maju tak bezne. On po nej zacal ziapat a ponizovat ju hocikedy,presadzoval si len svoj nazor. V robote robi veduceho,cisty despota. Je schopny odist z domu a tri dni nedat o sebe vediet a dohrmi akoby sa nic nestalo,vsak to je normalne,ze polovicka zmizne a ty nevies,ci mas kontaktovat policiu a spustit patranie alebo co sa deje. Ale ano vzdy sme ho brali ako despotu a nechapali ako sa sprava k tejto kamoske. Prislo mi to ponizujuce pre nu. A inokedy sladucky ako medik,len nesmie povedat nic,jemu vadi,ak povie napr.zajtra ideme na turu. Akoby on bol hovorca vsetkeho a ona len babika,ktora pokyvkava hlavou.

autor
1. jún 2020

@marca12 tak zrejme je to u nich uplne bezne
Ja nepresadzujem svoj nazor ale naozaj tie ich a jeho reakcie su moc moc ... moc sialene
A kamoska kde zije? V taliansku?

marca12
1. jún 2020

Nie na slovensku ziju. Do Talianska chodia parkrat do roka a vravela,ze po prvej navsteve u nich bola totalne vyriadena. Sialeni Taliani,ze jazdia ako blazni,hulakaju,su ako zmyslov zbaveni. Vraj keby mala tam zit,tak to nezvladne.
A to ona je dost velky zivel.

taskataska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bluka2
1. jún 2020

Je takých aj Slovákov kopec. Niektorí majú 2 tváre, ci ten tvoj na verejnosti nie je charizmaticky alebo aspon lepsi nez doma?