Manžel Talian alebo Španiel

31. máj 2020

Dievcata, ktora mate manzelov z Talianska, Spanielska?

tenerifka
31. máj 2020

Co konkretne chces vediet?

iviacik
31. máj 2020

Milujem takéto anonymné vyzvedacske temy...

sandrika1986
31. máj 2020

A ty mas... ?

autor
31. máj 2020

@tenerifka konkretne to, ci on a v jeho rodine maju sklon k tomu, ze zena je ta, ktora ma posluchat, nema vyjadrovat nazory, pretoze muz rozhoduje o vsetkom, zena len do momentu, pokial sa nevyjadri chlap a utisi ju
Mam priatela, vsimla som si, ze v ich rodine je to velmi silny jav. Su to ludia na urovni. Avsak, ked sa neovlada, sprava sa aj on tak. Velakrat tvrdi, ze rozhodovat moze len on, len on ma pravdu ....
mam pocit ze aj vo filmocb je tento patriarchalny obraz rodin ale rada by som pocula nazory ostatnych zien
Ajked nevravim ze vsetci su rovnaki, ale rada sa dozviem

karolinakr
31. máj 2020

Je to možné, že je tam silný patriarchát To len na Slovensku ženy bijú mužov.

autor
31. máj 2020

@karolinakr tak pre mna je rodina o tom ze manzelia komunikuju a rozhoduju spolocne ... nie ze manzel zaveli a vsetci sme v pozore, nie len ja ale aj deti a aj moji rodicia musia konat tak ako rozhodne on, lebo u nich to tak zevraj je

karolinakr
31. máj 2020

No u mňa by mu to neprešlo.Ja presne od takých typov utekám.Ak jeho mama a otec tak žijú, zrejme mu dávali od malička pocítiť autoritu a moc v tom, že je chlap a viedli ho k podobnému spravaniu.Ak má sestru, tá sa musela " podriadiť" a mala menšie slovo
A najhoršie, že pravu kožu prejavia až po svadbe, takže nemáš ako zistiť, či mu maš daŕ kopačky už teraz

autor
31. máj 2020

@karolinakr ty mas za manzela cudzinca?

pdlenka
31. máj 2020

Ahoj, moja sestra má partnera Španiela a môžem ti povedať že v ich vzťahu on určite nie je ten čo má posledné slovo. Je veľmi priateľský a milý človek a hneď zapadol do našej rodiny. Ak o niečom rozhodujú tak je to skôr moja sestra čo má posledné slovo a nie on. Takže to,čo ty opisuješ je skôr povaha partnera myslím že to s národnosťov nemá nič spoločné.

tenerifka
31. máj 2020

Nie, nic take nie je u nas ani u nasich znamych, skor by som povedala, ze naopak, spanielske zeny su silne a sebavedome. A celkovo si myslim, ze to nie je tym, akej narodnosti clovek je, deges moze byt Sloak, American, aj Spaniel

karolinakr
31. máj 2020

Nemám, ale mala som dočinenia .Da sa to vydržat v čase veĺkej zalubenosti, potom ta to prestane bavit. Dones, prines, uprac, odlož atd

tenerifka
31. máj 2020

Celkovo zalezi aj od partnerov ako takych, moj muz je skor pasivny a nechava vsetky dolezite rozhodnutia na mne, ale doveruje mi a aj po 22 rokoch bozkava zem, po ktorej chodim

autor
31. máj 2020

@tenerifka ved to ze ja vidim vela rodin zmiesanych a nie ke to tak .. vidim harmoniu ... u nas to neexistuje, vsetko rozhoduje on, cim dalej tym horsie, vydiera ma, ak nieco vidim inak ...

danielinaa
31. máj 2020

Utekaj dievcina. Ci uz mate spolu deti?

sissy27
31. máj 2020

Toto vôbec nie je o národnosti alebo štátnej príslušnosti, “úrovni”, vzdelaní a ani o náboženstve. Je to o povahe a nájdeš takých aj kopu Slovákov.
Ak ti to nevyhovuje, tak pobaliť kufre a rozlúčiť sa, lepšie to nebude.
A čím ťa preboha vydiera?🙄

autor
31. máj 2020

@danielinaa mame deti

autor
31. máj 2020

@sissy27 napriklad vezme peniaze vsetky spolocne, zrusi zaplatene dovolenky lebo sa zatvariˇ inak ako chcel, dava mi podmienky, ze ak neurobim to on neurobi tamto, a posledne razy mi strasne vulgarne nadaval, strasne veci vykrikoval, kvoli nejakej normalnej situacii, ktoru si ani nepamatam

tenerifka
31. máj 2020

Ako dlho ste manzelia?
Predtym bol iny?

autor
31. máj 2020

@tenerifka bol iny
Ale je pravda ze nemali sme take situacie
Strasne je zly, horsi a horsi, snazim sa vyhoviet, vela veci urobim aj proti mojej voli, aby bolo dobre, ale aj tak nie ke spokojni
Kedze som sa snazila komunikovat s jeho mamou a prosila ju o pomoc, pochopila som, ze i nich je to normalne. Ona nevidi nic divne.
Nieco vysvetlujem detom, ukazujem a on pride a zhadzuje ma, ze nic neviem, ze co rozorabam ...

luccija
31. máj 2020

To nemá nič spoločné s národnosťou.To už hranici čo opisujes s narcizmom, poruchou osobnosti
Moja sesternica je vydatá za Taliana a u nich v rodine sú veľmi sudrzni a práveže ženy sú u nich hlava rodiny a chlapi posluchaju😊ale každá rodina má svoje smerovanie väčšinou to ide z generácie na generáciu kde je silný matriarchat nezmení sa to dcéra vidí, že matka veli a ona nebude raz v manželstve určite submisivna, lebo jej vzor matka bola silná a riadiaca.V prvom rade nerob veci, ktoré Ti nie sú po vôli!načo to robíš veď píšeš, že aj tak nebude spokojný.Su ľudia, ktorí nie sú nikdy spokojní a vždy majú problém a za ten môžeš ty.
Ale toto sa nestalo zo dňa na deň taká zmena niečo si prehliadla.Svokra nikdy syna nepotopi toto si musíš vybojovať sama

autor
31. máj 2020

@luccija zo dna na den nie ... bohuzial mame male deti a preto som chcela velakrat zachovat klud a robila veci ktore mi bolo proti srsti. Ale aj tak nespokojnost
Ja vidim ze u nich je silny patriarchat - ja som prisposobiva ale ide to do extremov ... bohuzial ma vydiera uz aj ekonomicky

amelia89
31. máj 2020

Ja mam. Absolutny opak. + by som povedala ze teda spanielsko je jednou z najviac feministickych krajin sveta a teda chlapi tam nemaju slovo ziadne.
Kazdopadne ak to mam aplikovat na mojho muza tak nas vztah je absolutne rovnocenny.
A suhlasim s nazormi vyssie,toto vobec nema nic spolocne s narodnostou. Na SR su tiez chlapi ktori su mačistiskí,tak ako pod papučou. Ale moja skusenost teda je ze spanielski chlapi by pre svoju zenu urobili prve posledne (to co vidim okolo seba,nasi priatelia,muzova rodina atd...)

sissy27
31. máj 2020

No zrejme to nebude jednoduché, hlavne ak žijete v zahraničí, ale bež od neho. Všetky príjmy, či už z práce, prídavky na deti, rodičák alebo čo máš nech ti chodia na samostatný účet, nie na spoločný. Zisti aké máš možnosti čo sa týka detí, nedaj sa odradiť možnými komplikáciami. Toto čo opisuješ fakt nie je sranda a nemá to naozaj nič spoločné s jeho národnosťou.

babi81
31. máj 2020

z mojej skusenosti to nie je pravda, normalny rovnocenny vztah mame a u jeho rodicov tiez.

ruzasipova
31. máj 2020

Zrus spolocny ucet, tvoje peniaze, ci pridavky maju ist tebe. Ake mas moznosti s detmi - skolka/jaslicky a ty do prace, ak nechodis. To co popisujes, uz davno prekrocilo zdravu hranicu vztahu. Ak ta udrie, podaj regres. Zacni konat.

autor
31. máj 2020

@sissy27 vsetky prijmy chodia na jeho ucet. Ma velmi vysoky prijem. Davnejsie posielal ma chod domacnosti a terZ nechce ani to.

sissy27
31. máj 2020

A ty nemáš absolútne nič? Nepracuješ, nedostávaš žiadne sociálne príspevky? Proste jediný váš rodinný príjem je jeho výplata? Keď jeho ráno zrazí pred domom autobus tak umriete s deťmi od hladu?
Ak je toto tvoja realita, tak si požičaj od svojej rodiny, kamošiek, otvor ústa a vysvetli, čo sa u vás deje, prestaň sa tváriť, že si sa dobre vydala do zahraničia. Verím tomu, že pomôže každý kto bude len trošku môcť, ale treba sa ozvať, sami na to nikdy neprídu.

autor
31. máj 2020

@sissy27 netvarim sa ze som dobre vydata ...

bluka2
31. máj 2020

To nemá s obcianstvom nič spoločné. Skús si skôr o narcizme prečítať, naštudovať. To sa tiež tak posuva z generácie na generáciu a aj je to váš prípad, snáď prerusis tento otrasny cyklus.
Ak sa v tom nájdeš, budeš vedieť, že nie je inej možnosti, než to rozumne ukončiť

bluka2
31. máj 2020

Pozri možno Tomáš pour - bezpečná vina