Manžel uráža a nadáva mojim rodičom počas našej hádky

16. sep 2022

Dobrý deň, radšej tento príspevok napíšem anonymne, nakoľko sa za toto, čo tu napíšem hanbím.
Ide o to, že môj muž je neskutočný nervák, nálady sa mu menia zo sekundy na sekundu, horšie ako žena počas menštruácie, so susedmi má konflikty, s vlastnou rodinou, kolegami, no proste, s každým…aj s mojou rodinou, ktorá vie, aký je, a preto si dovoľuje na nich neskutočne nadávať, uvediem aj doslovný príklad: tvoja matka tlustá pi*a, čo vyzerá jak medvedica, čo ťa v živote nič nenaučila, taká si je*nutá ako aj ona, nemá ani 50 a vyzerá horšie jak moja mama, čo je o rok staršia, vygumovaná úbožiačka, že je vegeta, čo sa do všetkého stará, pričom, absolútne sa moja matka do nás nestará, a keď mu niečo niekedy povedala, pohádal sa s ňou tak, že som mala pocit, že ju zbije, atď. Môj otec ho raz vzal so sebou do zahraničia, aby nám zo začiatku muž zarobil peniaze na rozbehnutie sa v živote a môj muž doteraz všetko vykrikuje, ako sa tam môj otec opil, a iné veci, čo robí, aký je chudák, moja sestra je závistlivá pi*a, zákerná falošná zmija, a to všetko preto, že vedia, ako sa on ku mne správa počas hádok, neraz mu moja mama povedala, že ju sklamal a že si nepraje, aby takto ubližoval jej dcére…
Ja som jeho rodičom nikdy nevynadala, pričom mi veľmi ublížili, bo stále som s nimi slušne komunikovala.
On potom po hádke príde a ospravedlňuje sa, že to v nervoch povedal, ale ja mu to už neverim…mne je schopný tiež take veci povedať, že ja sama nechápem, kde sa to v ňom berie…
Dovolili si vaši muži niekedy takto vulgárne nadávať vašim rodičom, keď im rodičia pomohli ako mohli a neustále pomáhajú s vnúčatami a aj finančne?
Ďakujem

vilma7
16. sep 2022

No nielen svokra si na všetko zvykla, ale aj ty. Pane Bože, kde máš rozum?

ankare
16. sep 2022

Juj, ťažko sa to len číta. Čo Ťa drží pri Tom vulgárnom grobianovi? Do kedy sa necháš tak urážať? A Tvoju rodinu? On je chorý človek.

fcuk
16. sep 2022

Prosim, nenic svojim detom zivot. Ake vzorce si beru do zivota? Staci sa pozriet na svokra a tvojho manzela. Podla tvojich slov si neustale ponizovana… Velmi ti drzim palce, aby stastie Teba a Tvojich deti bolo absolutnou prioritou.

believe3589
16. sep 2022

Prepáč, ale neviem či toto môže byť úzkosť a depresia...pri úzkosti sa skôr človek stiahne do seba a takto ,,nevyskakuje,, . Možno sa ale mýlim. Skôr by som povedala, že je to iná psychická porucha. To ale nechce pravdepodobne povedať.

miadi
17. sep 2022

Nie mm sa nikdy nevyjadril zle o mojej mame. A to bola u nas zaseknuta cez covid 8mesiacov a obcas jej z toho aj preplo a niekedy bolo dusno. Keby raz povedal to co tvoj .. uplne by sa mi zhnusil. Aj Keby pouzival nadavky ci vulgarizmy na mna . No to ti nepomoze .. skor sa pytaj seba preco si s takym primitivom . Klesas na jeho uroven.

moonlight1210
17. sep 2022

Ak ma svokor naozaj poruchu osobnosti, moze byt dedicna. U tvojho muza to moze byt vychova, otcov zly vzor, rovnako ako to, ze tu poruchu zdedil. Takze jedno s druhym dokopy. Aj ked sa rozvinula len do nejakej miery.
Co je horsie, mozu to mat i vase deti.

pink_lady
17. sep 2022

Hned ma napadlo, depresia, úzkosti..co si aj potvrdila. Larvovana depresia sa takto moze prejavovat. Zřejmě třeba upravit liecbu aj terapiu. Je to totiž choroba, liecitelna...a to že niekto vám nieco kupuje a plati tiez Moze pridavat - nie každý je to schopný prijat. Inak...nejsem ho obhajovat ...ale mne raz jedna psycho (So synom.chodime) povedala: nastava doba kedy cast ludi, hlavne starsich je zhrozena zo slov p..., K....t,.,.ale část, hlavne maldsich to už mají ako běžný slovnik ako ked my sme boli mali a povedali somar, debil. Porozpravajte sa, případně chod s ním k psychiatrické ktorej chodi a k terapeutovi, a povedat co prezivate ako rodina, aby mu vedeli prisposobit liecbu a terapiu.

pink_lady
17. sep 2022

@believe3589 pozri si larvovana depresia. Přesně takto sa moze prejavovat. ja som ten projem pocula 1.x od psychologický Ked sme nieco podobné riesili v rodině.

A autorka, este raz sa musím k tomu vratit...ze vám tvoji rodičia pomahaju fimancne ...deje sa to vzdy So suhlasom tvojho muza? Naozaj nemáte sami prostředky na to aby ste si napr pračku kupili sami1? Lebo toto fakt moze prekazat, ponizovat... aj veta "ked maju,daju". Neviem kolko mate rokov, ale ste dospeli a mate sa o rodinu postarat sami...a ak treba pomoc niekoho tak so suhlasom oboch a trebars ako pozicku nie ako hotovy "dar"..

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
puklica13
17. sep 2022

Ja nechapem co chces? Roky mu toto tolerujes a teraz zrazu ti to zacalo vadit..co myslis,ze mi tu mame nejake carovne slovicko,po ktorom zacne recitovat basne?

sasa1310
17. sep 2022

nič lepšie nemôžeš pre seba, svoje deti a svojich rodičov urobiť, ako prídeš k ním bývať a ukončíš vzťah s týmto dokonalým pánom. Čím skôr, tým to bude mať menšiu ujmu na zdraví u teba a tvojich detí. Je mi ľúto tvojich rodičov neskutočne. Robia čo môžu, pomáhajú, doma sa trápia z toho, čo ty máš doma a on ešte na nich nadáva a ty to dovolíš

ckocka
17. sep 2022

Ak niekto v podobnom prípade sám nevidí kde je chyba a čo s tým robiť, žiadna rada mu nepomôže.
Posťažuj si, pohroz rozvodom, nechaj sa uprosíkať a za nejaký čas ďalšie kolo, tak vám veselo ubehne ćas až do smrti. Pozitívne je že on pravdepodobne zomrie skôr, a ty si potom, hoci ako utrápená troska, budeš môcť oddýchnuť.

sheila121
17. sep 2022

Keby sa to raz stalo, letí von oknom. Ja tomu nerozumiem. V akých vzťahoch ostávajú ženy keď majú doma takýchto debilov.

ckocka
18. sep 2022

@zoro9836 Nie, tak normálne ženy nerozmýšľajú. Normálne ženy nepôjdu do vzťahu s niekým kto sa prejavuje ako manžel autorky, a to ani v prípade že by od začiatku bolo jasné že ide o konkrétnu diagnózu, pretože ísť do podobného vzťahu je sebadeštruktívne správanie. Normálna žena sa má rada, vie že nikoho kto sa sám nepostará nezachráni, a že je lepšie prežiť normálny život po boku normálneho muža než sa obetovať a stať sväticou po boku nenormálneho.

mk22
17. apr 2023

Síce stará téma, ver ze si dostala rozum a odišla.
Ja som to nemohla ani čítať a nie ze ty si to znášala??

jaga61
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
svokrinjazykmonika
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
murko14
17. apr 2023

@doriiis Ja čo tu niekedy čítam tak si len ťukám na čelo. Nechápačka.