Manželka ma nemiluje. Čo mám robiť?

smutny2017
21. feb 2017

Ahojte,
rad by som sa poradil, lebo som uz zufaly. Skusim v strucnosti nacrtnut svoj pribeh.
Som zenaty s dietatom. S manzelkou sme sa spoznali, ked mala iny vztah v ktorom bola nestastna. Najskor sme sa len stretavali ako kamarati co u mna prerastlo do lasky. Tak sme zacali vztah, po case som ju poziadal u ruku, svadba, dieta a kazdodenne problemy.

Bohuzial pri rieseni kazdodennych existencnych problemov som rodinu zanedbaval. Nemal som ziadne milenky, ziadne bocaky, ale proste som sa rodine nevenovat dostatocne, pretoze som bol myslou stale v praci. Manzelka bez prijmu, bez kariery, bez sebarealizacie a k tomu chlap, ktory o nu nejavy zaujem. Viem, som hovado. Obcas sme sa hadali, ale nic dramaticke z mojho pohladu. Stale som ju miloval, akurat som to nedaval najavo. Po siednych rokoch manzelstva sa psychicky zosypala. Vtedy som si zacal uvedomovat svoje city k nej a v ramci moznosti som sa ucil, ako jej to davat najavo a snazil som sa ju podporovat, ako sa dalo. Ked sa z toho dostala, zacala sa venovat sebe. Nadalej nekomunikovala svoje pocity a nerozpravali sme sa o nich, tj ani som o nich netusil. Ja som bol rad, ze som rad a ona to v sebe dusila. Aj napriek tomu (z mojho pohladu) sme prezivali stabilne a relativne pekne obdobie. Manzelka sa zacala venovat sebe, zacala chodit na stretnutia, kde rozoberali osobnostny rozvoj.

Na konci januara pri rieseni byvania (nezhodli sme sa na predstavach) mi jednoducho oznamila, ze ma nemiluje a uz je myslenim inde. Ze nie som na jej vlnovej dlzke, nedaval som jej najavo jej dolezitost pre mna, ze sa pri mne necitila ako zena a preto jej city ku mne su na bode mrazu, ak este nejake vobec su. Ze tomu este da sancu, ale city tam nie su.

Od toho momentu nespavam, nejem a stale rozmyslam, ako to napravit a ci sa to vobec da napravit. Uvedomil som si, aky nevsimavy som bol. Snazim sa jej sem tam kupit kvet, vela sa s nou rozpravat o jej aj mojich pocitoch, nechavam robotu v robote a netaham ju domov, snazim sa travit svoj volny cas s rodinou.

Svoje chyby som olutoval, a vysvetloval som svoje postoje, preco to tak bolo a kde som spravil chybu. Momentalne spavam v obyvacke a strasne mi chyba(nemyslim sex, ale na pritomnost, pocit blizkosti, objatie, drzanie za ruku pri zaspavani).

Stale ale citim, ze to tam nie je a obavam sa, ze ani nebude. Je tam pravdepodobne ucta, ale ziadna laska, ziadna iskra. Nepredpokladam, ze ma iny vztah, alebo to nechcem vidiet. Tvrdi, ze nik iny v tom nie je.

Dcera asi nic netusi, lebo nas stale chvali aki sme skveli rodicia a ako nas lubi oboch.

Myslite, ze mam nadej? Co mam robit? Manzelka s dcerou su pre mna vsetko a neviem si bez nich predstavit zivot.

Dakujem.

mandala77
22. feb 2017

@smutny2017 ak nemá iného chlapa, nemusí to byť ešte stratené, hlavne keď povedala, že tomu dáva šancu. Skús si pozrieť na nete niečo o Richardovi Vojíkovi alebo David Deida, má aj knihy kde hovorí o polarite vo vzťahu. Keď je muž prítomný, zameraný, silný v zmysle, že neutečie pred jej emóciami, tak to je pre ženu najsilnejší magnet. Ty si to aj v jednom príspevku napísal, že si bol duchom neprítomný a to ženy cítia, ženy dokážu vycítiť zmenu pozornosti od nej k niečomu inému, čo chlap netuší ako to je vôbec možné. Píšeš, že sa venovala osobnostnému rozvoju. Ono ak človek niečo so sebou robí, tak zrazu začne vidieť, že ten druhý stojí a vznikne nerovnováha vo vzťahu. Mne jeden kamarát raz napísal, že snáď jeho nová známosť nepôjde na seminár "jak sa rozvibrovať do 4. dimeznie alebo niečo podobné, že baby v spojení s podobnými seminármi = vražedná kombinácia 🙂 to na odľahčenie .-) Daj tomu čas a pracuj na svojej sile. Žena ak cíti, že pre muža vzťah je dôležitejší ako pre ňu, tak ju to jednoducho prestáva baviť. Takže moc nekomunikuj ako je pre Teba ten vzťah dôležitý, lebo ona bude chcieť viac slobody, skôr sa zameraj na nejaký cieľ v živote. Deida má fajn knihu Cesta pravého muže. Hlavu hore a neľutuj sa!

clarke
9. apr 2020

@smutny2017 skus rozbiť hrnček a zlep ho dokopy... Myslíš že bude rovnaký? Nie nebude... Takže ano čas ukáže a hlavne tvoja snaha aké to má trvanie.... Pomáhaj jej ci už s prípravou jedla alebo chodte na prechádzku do lesa... Píš jej zaľúbené lístočky... Sprav jej raňajky... Kúp jej niečo pekné alebo niečo co dlho chcela prekvap ju... Komunikuj s nou.... O všetkom aký mala deň atď... Pochváľ ju.. Ze dobre navarila /na piekla že sa pekne obliekla alebo hocičo aj keď je to možno pre teba malichernost žena si to bude pamätať dost dlho... Navrhni jej filmový večer... Urob pukance.... Kúp zmrzlinu.... Dajte si vino a sviečky a nejakú romantiku alebi bojuj... A pomáhaj jej... Chyť ju za ruku ale netlac na ňu.... Objim ju... Kúp jej raz za čas kvetiny alebk čokoládu... Môže byť aj raz za mesiac ale zaujímaj sa o ňu... Hovor s nou o všetkom... Potom stratí zábrany a rozhovori sa... Držím palce ale fakt sa snaž a neuprednostnuj prácu pred ňou... Rodina je len jedna a práca je druhorada rodina by mala byť na prvom mieste tak asi po vedala neťahá robotu domov venuj sa svojej manželke a deťom.. Vymýšľaj/té spolu nejaké aktivity... Hry... Zábavaj ju.. Snaž sa ju rozosmiať... Estw si sa stále nevyjadril že berie nejaké lieky?.. Áno sedenia v kolektíve sú dobré na nabratie sebavedomia a vyjadrovanie emócií cez komunikáciu... Takže hádam jej to trosku aj pomohlo... Držím palce aby to dobre dopadlo ale myslím keď uvid z tvojej strany fakt záujem o ňu tak máš trosku vyhraté ale neposer to znovu lebo potom ti tu šancu už nedá..!!

laska86
3. apr 2022

@smutny2017 bars by sa aj ten moj tak spamatal😢