Manželka ma odmieta

darius23
19. feb 2015

Cafte babenky...
chcel by som vás poprosiť o radu. Už štvrtým rokom máme z manželkou problém, ja presne neviem, čo sa stalo, pretože do dnešného dňa mi nebolo nič vysvetlené. Manželka proste stratila chuť na milovanie. Skúšal som všetko možné aj nemožné, prosil, vyhrážal sa, trucoval, skúšal po dobrom aj zlom, ale bez úspechu. Nevnímam sex ako živočíšnu potrebu, ale ako vrchol vzájomnej lásky, som z toho úž zúfalý a bezradný, začínam prepadať depresiám a priznám sa úprimne, niekedy už nemám chuť ani do života. Máme dve dievčatá , chodia do ZŠ a aj oni si už všimli že sa niečo medzi nami deje. Sme spolu 15 rokov....mám si nájsť milenku??? alebo sa rozviesť???

darius23
autor
19. feb 2015

Pripadam si doma za totalneho debilka..
Kurva vsetko ma... neciti nijake ohrozenie z mojej strany... asi si je mnou ista... stale jej hovotim ze ju milujem a myslim to uprimne... pozeram sa jej do oci ....len ked citam vase prispevky mam pocit ze som uplny debil ze to tolerujem... obcas mi hovori ze ma depresiu.... ale fakt neviem z coho by ju mala....

lyzzy
19. feb 2015

@darius23.... A už si jej povedal že rozmýšľas nad rozvodom?

marsilea23
19. feb 2015

@darius23 a k deťom sa chová v poriadku? Je v pohode v iných veciach? Nikto tu nevie s istotou, prečo sa tak chová a čo jej je. Možo, ak má kamarátku, skús sa tej opýtať, či ti nevie k tomu povedať viac. Aspoň naznačiť o čo ide....

zitaje
19. feb 2015

@darius23 na depresiu netreba dovod... depresia nie je zla nalada, ale diagnoza 😒

zuz123
19. feb 2015

Ja som prezivala nieco podobne, nemala som vobec chut radsej som si pospala. Potom som sla k dr. endokrinologicke a diagnostikovala mi problem so stitnou a tym aj celu hormonalnu nerovnovahu. Ako ma lieci je to urcite lepsie a aj vacsia chut 🙂
Skuste lekara gynekologa alebo endokrinologa ci je manzelka po hormonalnej stranke ok.

ivetka_kamo
19. feb 2015

takeho chlapa by som chcela mat doma, s detmi ucenie, kruzky, vecera, hotel... nechapem ju

anitsta
19. feb 2015

@lyzzy ano uz sme sa o tom rozpravali... ci skor hadali... podla mna neveri ze to spravim a podam ziadost ako prvy... ako ju poznam bude hrat velku hrdinku ze ma to donutila spravit a keby som to neurobil ja tak ona urcite o tyzden neskor... by podala ziadost na sud ...

lyzzy
19. feb 2015

@anitsta.... A prečo píšeš z iného nicku?

darius23
autor
19. feb 2015

Soryy som u segry a bola prihlasena na tablete... a ona mi poradila ze mam napisat svoj problem... spolocne citame rady....

lyzzy
19. feb 2015

@darius23... Jaj.A sestra ti radi čo?

darius23
autor
19. feb 2015

Ona si tymto uz presla... uz je rozvedena, ale opat vydata a uz prisahala ze nebude vydierat manzela sexom... tak ako to robila v prvom manzestve...

lyzzy
19. feb 2015

@darius23... A čo.chceš teraz robiť ty?

darius23
autor
19. feb 2015

Snazim sa zachranit rodinu... ale uz nevladzem hlavne psychicky... som normalny chlap a na mk napisat bol segryn napad... ze co ak nieco mi poradite... o com este neviem...

lyzzy
19. feb 2015

@darius23.. Prvé čo mi napadlo keď som si prečítala tvoj prvý príspevok bolo že má milenca.Myslím si to aj teraz.Ja v podstate ani neviem ako ti mam poradiť....Neviem si predstaviť takúto situáciu

darius23
autor
19. feb 2015

Dakujem za uprimnost... ale je pod moju uroven sledovat jej mobil... alebo kde chodi a s kym... som intelektual a mam svoju hrdost aspon v tomto.... podla mna vztah ma byt zalozeny na dovere...

lyzzy
19. feb 2015

@darius2...... Akokoľvek sa rozhodnes tak ti držím palce

ivca88
19. feb 2015

@darius23 ahoj 🙂 mozno som mlada a bude sa vám zdat ze trepem 2 na 3 ... no skúsim

Položím ti iba jednu obsiahlejsiu otázku .... Miluješ ju ? miluješ ju tak, že žiadnu inu nemiluješ viac ?

ak odpovedas ano .. tak to stoji za pokus ... ved ak tak stratís "pár mesiacov ci rok " života ... no nestratis rodinu ..zazemie alebo majetok ( aj to je dolezira sucast manzelstva)....

Ak odpovedas : uz ani neviem.... tak by si mal skor venovat tomu pozornost ..aby si si ujasnil sám v sebe ..ci ju milujes alebo nie ... pretoze ako sa vraví... prides na to co si mal..az ked to stratíš . .. a v tedy sa to bohovo tazko naprava

A ak odpovedas nie : snazila by som sa vylozit karty na stol.... a spytat sa jej to iste .... tu nejde ani tak o sex ako o tie hádky co si spomínal ... sex by sa dal riešit tak ako jedna pani uz pisala ( robi kompromis ..pretoze muza miluje a chce mat "pokojnu rodinu" )
No z hádkami uz casom pride aj akýsi odpor ci nechut .... uz nevnímas zenu za atraktívnu ... skor si vsimas jej chyby ...
No a nasledne po rozhovore z pani.manzelkou by som zvazila rozvod... alebo ine riesenia na zaklade jej odpovedi 🙂

TO S TYM PODVADZANIM - to sa nerobi.... ani tebe by sa nepacilo ak by ona spavala s druhym a nebodaj by tam boli aj pohlavne choroby.... mozno su mezdi vami problemi....no respekt za to co ste spolu prezili si myslim zasluzi 🙂

Kazdopadne prajem vela stastia.... dufam ze sa rozhodnes hlavne podla pocitov a s chladnou hlavou 🙂

ivca88
19. feb 2015

Este by som.chcela dodat ze viem ze na otazku.milujes ju sa niektorym vytvoril uskrn na tvary... predsa len ste spolu dlhsie .... ( i ked ja z muzom som napriek mlademu veku 6 rokov a nemam problem .... nepokladam tu otazku za smiesnu ci nepodstatnu....)

Ide o to ... ze ta laska je prva spolocna vec ktoru ste kedy mali.... pri vysloveni tych par slov by sa mali v cloveku produkovat hormony stastia - endorfiny....
Samozrejme nie ste zamilovany pubertiak.... no scas od casu si nezaskodi zaspominat na vase zaciatky,..chodenie...svadbu... ked ti povedala ze budes otcom..... to su spomienky ktore nam niekedy pripomenu city...na ktore sme uz mozno zabudli ....,

darius23
autor
19. feb 2015

@ivca88 ano lubim ju... a skusal som uz asi vsetko... aj teraz hladam sposob ako zachranit rodinu.... ale asi zial vsetko ma svoje hranice... skusal som najskor po dobrom a to myslim uprimne vazne... ano neskor som spravil na co nie som hrdy... ale k tomu ma dohnala ona... zo zufalstva aby sa uz konecne prebrala a pochopila... ale myslim si ze ma ma iba za handru... a to doslovne... uz nevladzem byt takto ponizovany.... a ja som len clovek s citmi a aj potrebami... zial je to fakt... asi som sebec... ale uz nevladzem...

ivetka_kamo
19. feb 2015

Práve si si dal odpovede ;)

ivca88
19. feb 2015

@darius23 je to tazke,,,, a este o to ze ju lubis,,. S tym som tak povediac nepocitala ....

Bohuzial mam pocit ze ani ja ani konik ti v tomto nepomoze ... pretoze tu akurat tak dostanes chrobaka do hlavy .. a ani sa nenazdas a si rozvedeny.....
Niektore zeny vedia riadne vyhecovat... no keby sa jedna o ich nanzelstva jednaju inak .... co je aj pochopitelne...

Nemozem si dovolit pisat co dalej...lebo aj keby mi tu napises 1 000 stran...nikdy nepochopim aky vztah mate s manzelkou...ale city k sebe citite.... a taktiez nie je dobre si brat rady od cloveka co ma pocit ze ta pozna len preto...lebo si si "vylial city" o velkosti clanku A5 .... :-I ☹

radim ti len jedno.... bojuj ...bojuj,,.bojuj,... neviem cim...neviem.ako.... ved ty si poznas zenu najlepsie 🙂 zamysli sa co si na nej miloval ty a co na tebe ona .... skus sa aspon pretvarovat ze si strastny .... lebo ked sa rano zobudis..a vedla teba je niekto kto sa na teba usmeje...rak je hned den krajsi 🙂

naozaj vam prajem vela stastia a lasky.... a pre tych co sa moje "nostalgicke rady" nepacia .... prosim neberte mi ich... ved koniec koncov laska a city su vsetko co mame 🙂

capi1
19. feb 2015

@darius23
ja len toľko k tomu - nemusí mať hneď milenca - my sme mali "ticho" tiež niekoľko rokov a hoci mi telesná blízkosť veľmi chýbala náhradu som si nenašla - ale u nás žien ide sex aj "cez hlavu" , nevravím, že žena nie je schopná mať sex aj bez velikej lásky, jasné že chémia, hormóny a chuť fungujú a nemusím mať dotyčného hneď rada, ale pokiaľ sme vo vzťahu a o to skôr v manželstve ide o spokojnosť a pravdaže aj úctu k tomu druhému. Ty hovoríš, že doma "robíš všetko" - ale čo ak tvojej žene niečo chýba, niečo jej vadí (môžu to byť veci z minulosti, ktoré si ťahá so sebou) prekáža - tak to bolo u nás - a mňa môj muž nepočúval, lebo si myslel že všetko čo urobí, povie, naplánuje, prinesie peniaze, postará sa, zabezpečí je geniálne a musí to vyhovovať všetkým okolo a teda aj mne - až po 15 rokoch som to nezvládla a postupne som s ním prestala tiež spávať, pretože bol iba on, on a zase on - úplne som prestala mať na neho chuť - pri tom bolo aj všeličo iné, čo manžel neakceptoval ale to tu nechcem rozoberať, to pre tvoj problém nie je podstatné. Možno aj ty si myslíš, že ako dobre robíš a tvoja žena to môže vnímať inak.
Podľa seba - rozhovor, rozhodne keď deti nebudú doma - nečakaj, že sa to zlomí po prvom raze - a možno aj áno, ale za pokus to stojí. Vyhrážky že si niekoho nájdeš - to skúšal aj ten môj a pravdu ti poviem, bolo mi v tom období akurát tak jedno - vždy som mu povedala, že keď tak veľmi chce, nech si teda nájde, že je to jednoduchšie ako by ma mal trochu pochopiť a dať veci doma do poriadku. A tiež si rád dokazuje aký je pre ženy neodolateľný ...
Na druhej strane, keď som už toho mala naozaj plné zuby a trpieť začali hlavne deti som si povedala, že skôr ako to zabalím ja (nemala som problém opustiť ho ani po materiálnej stránke ani finančnej by som netrpela, nei som na ňom zvislá až do takej miery, že by som to nezvládla), skúsim to ešte raz dať do poriadku. Nejako podobne k tomu pristúpil aj môj muž (bez toho že by sme sa boli na niečom dohodli - ten "ťažký" rozhovor prišiel až potom a aj tak ešte nie je všetko vonku - snáď časom, alebo možno už vôbec nebude treba) - pretože manželstvo je o dvoch nohách, jedna sama nikde nedokráča, takže tam, kde ste teraz ste sa dostali spolu, tak ako my. To je myšlienka jedného psychológa, ktorú som počula asi v pravom čase a chytila som sa jej. Ani ja som nebola bez viny so svätožiarou neomylnosti nad hlavou ...
A na margo vás mužov - tiež som si myslela, že skôr muž si niekoho nájde, ale vidím, že vydržať sa dá 😉 , aj keď viem, že mu sex chýbal, ale mne sa proste nedalo ...

ivca88
20. feb 2015

@darius23 a pisal si ze si clovek s citmi a ze sa citis byt ponizovany.,.ako.handra....

No na margo toho ma napadlo.... ze keby tu napisala tvoja pani manzelka.,.ze co by asi napisala ,,.. mám pocit ze mozno slova by boli rozdielne no pointa rovnaká ...

A písal si ze si urobil nieco na co nie si hrdy - noo.... neviem co to bolo ... tak nechcem hned odcudzovat ...
No mozno aj to bol jeden z dovodou ( spolu s tym vyhrazanim ze si najdes milenku) co vseto zhorsuje .... prepáč.. nepoznam zenu co by v zápatí skocila na muza a rozdla si to s nim na stole ....
Uprimne ... keby to bolo naopak ..ze zena sa vyhraza ze si najde druheho .. tak muz by jej asi jednu uťal ... :-/
Človek ma vždy tendenciu zapamatat si velmi dobre ked mu niekto ublizi... tak isto ako aj ty si urcite pamatas niektore situacie kde si mal fakt dost .... no ak si chces zachranit rodinu... musis na to zabudnut ... ved hokd ego...sebaucta ti teraz nepomozu .. ked kazda hádka je vlastne vopred prehraná ..
Bojovat más prečo ... a dufam ze aj chces ... hovor tam kde treba slová a radsej mlč ak by mali ublížiť..... nauč sa povedat prepáč ..aj napriek tomu ze by si sa najradsej vyhádal do odpadnutia .... neriad sa kto do teba kamen ty do nho tiež ---> ten kto to vymyslel urcite nebol ženaty 😉

A uz ani ja nemám na dnes energiu .... musím uz ist ... a asi uz ani nebudem odpisovat na tvoju odpoved ... kedze mam pravidlo ze nie je dobre rozpitvávat problem viac nez jeden den 🙂 dobru noc 🙂

traffic
20. feb 2015

@darius23 netreba za vsetkym hladat neveru zeny a tiez si myslim, ze hned ako prve mysliet na rozovd, uz to nie je len o vas dvoch, ale o vasej rodine, mate deti a kazde odlucenie nebodaj rozvod deti velmi tazko vnimaju, nehovoriac o tom, ked po rozvode si, zena dovedie domov cudzieho chlapa a chudata deti nevedia co sa doma deje, ked zrazu domov nepride otec, ale nejaky cudzi chlap,
takze k momentalnej situacii u vas, na rovinu sa so zenou porozpravat o tom ako to u vas funguje ako sa to zmenilo a preco to tak je, ak predtym ste nemali problem v posteli, tak sa jej spytat, preco ta zrazu odmieta respektive nechce s tebou ....., ono niekedy si treba sadnut a porozpravat sa ako za mladi a riesit problemy, ked sa naskytnu
dalsia vec: robit doma pajaca ze co si zenuska zmysli tiez nie je ok, pretoze potom ta ma fakt iba za handru, kazdy si musi urcit svoje hranice a pomoct ale dotial potial, nie si tiez robot aby si finance zabezepcil domacnost a este aj lietal okolo zadku svojej zeny co si zmysli to aj vykonam: niektore zeny mozu mat doma aj zlato a aj tak nebudu spokojne
a hladat milenku len kvoli tommu, ze vam to po sex stranke neklape je podla mna scestne, co ma prist pride, nik ti nezaruci, ze najdes stastie pri nejakej kocke, ktora ta bude pritahovat mozno par mesiacov bude vam to klapat v posteli, ale aj v mileneckom vztahu raz pride rutina a co potom, bude treba najst dalsiu milenku? Pre mna je uplne ubohe, ked chlap zacne vobec rozmyslat nad milenkou, vztah je dlhodoba zalezitost a buduje sa stale a rozmyslat nad nejakou milenkou a venovat jej cas, ktory mozes plnohodnotne vyuzit so svojimi detmi je naozaj krute pre tie deti a nezasluzia si to, su to vase deti a oni nestoja o nejakych cudzich ludi v dome, ale chcu mat svojich rodicov na mieste, kde patria
takze spravte si pekny vikend so zenou, mozno ste uz dlhsie neboli samy a na rovinu sa porozpravaj s nou co sa u vas deje, ake mas problemy, aleb chodte aj s detmi na chatu a predsa len v inom prostredi sa produkukju hormony stastia, tak mozno aj zena bude mat na teba vacsiu chut ako v domacom prostredi
vela stastia s sil

capi1
20. feb 2015

@traffic
krásna odpoveď, super názor

djcrn
20. feb 2015

Podla mna paci sa jej niaky chlap ktoreho nemoze ziskat. A ztoho je zufala alebo sa jej venuje ten chlap a oblbuje hlavu a vidi vnom idol a ty preto si mimo hry...mozno uz rozmyslala nad rozvodom..asi druha varianta jeaktualna...trosku ju prelustruj..mobil email f.b....a uvidis niekde stopu musi nechat...vymazane veci ...prehladac history...atd...ked najdes nevahaj...a Go West...a nevahaj...zo psa slanina nebude!!!!

zuzin78
20. feb 2015

@darius23 ahoj toto sa uz riesilo aj pred Vianocami, ze muz nemal sex 4 roky bla bla bla a ci si ma najst milenca,alebo zena ci ho nema. .. nikdy by som nic nereiesila tu na koniku, nevies kto kde to uz stahol a teraz sa na tebe zabavaju jeho / jej priatelia...

popravde, chces pocut a dost pozehnanie,ze mozes zenu podvadzat?ked cjhces podvedies ju a nepotrebujes tu pozehnanie ,ze mozes a aky si super manzel. mozno ani slovo z toho co si napisal nie je pravda, mozno vobec nepomahas v domacnosti,a vsetko lezi na ramaneach zeny, a potom by som sa nai necudovala, ze nema chut ....
riesenie je len a len na vas dvoch....

natalym
20. feb 2015

@darius23 Možno naozaj má depresiu, to by som nepodceňovala, slovami, že z čoho ju má. Zober je k psychiatrovi, ukáž jej, že jej chceš pomôcť.

djcrn
20. feb 2015

@zuzin78 ...velka pravda....

zuzin78
20. feb 2015

@darius23 este som chcela dodat, najvacsie zlo v rodine sa robi, ked sa stazujes druhym v rodine. hovoris veci sestre, ktore by mali ostat len medzi vami,alebo v nejakej poradni.lebo to potom kludne mozes prist za rodicmi a pekne im povedat mamicka uz nespim so zenou, co mam robit ? To je najvacsi zabijak manzelstva. Si chlap a mas vediet riesit problemy bez rodiny, ak potrebujes poradit, su rozne poradne, tam treba ist, ale takto..... pre mna je to ubohe, stazovat sa druhym v rodine, aby ta polutovali? a povedali ti,ze mozes si najst druhu ? 😖 😕