Manželka sa chce rozviesť, ale ja ju stále milujem

ergonimum
14. jún 2016

Mozno nie je zvykom ked sem pise muz. Moja polovicka sa 1.2. rozhodla rozvadzat po takmer 11rokoch a to mame dve deti 10 a 8 rocne dcerky.
Dovod rozvodu ze ma prestala lubit a ze jej nie som oporou.

Zazivam od vtedy peklo v zivote. Prosil som, zobral som, po kolenach chodil, skusal to po dobrom po zlom, slubmi vyhrazkami....

Nic je to uz mesiac co sa dokonca odstahovala zo spolocneh domacnosti do prenajmu kym jej postavia dom.

Dostala sa na vyssiu poziciu , do mesta sa pristahovala jej mama a tak je vsetko pre nu jednoduchsiem. Dokonca si stihla uz najst aj priatela.

Ja som ostal v dome sam. Neviem sa sustredit uz 5ty mesiac na pracu, zacal som fajcit a nie malo minimalne 60cigariet a bolo aj 120 denne.

Nerobim jej obstrukcie a dal som jej tisic dovodov preco to skusit znova. Bolo to pekelne obdobie a este je. Dva mesiace som nevedel ci zit ci uz nezit.
Priatelia ma presvedcili ze tu musim byt pre deti.

Teraz som mimo na dovolenke kde som sa isiel zrelaxovat. Ale cely cas len myslim na deti a manzelku. Ked pridu deti ku mne tak som stastnejsi ale zaroven ma vsetko boli pretoze mi chyba manzelka.

Sam neviem ako dalej. Skusal som zurovat s kamaratmi, skusal som randit, skusal zabudnut chlastom, dovolenkou.....

Nic z toho absolutne nepomaha. Ked bolo rande a uz islo do vaznejsieho cukol som nedokazem to. Jedine pozitivum ze mi to zvysilo sebavedomie. Zacinam si uvedomovat ze uz nikoho tak milovat nebudem a radsej sa obetujem ja a budem sam zit v trapeni len aby moje 3 baby boli stastne. Ale napr. deti mi hovoria ze sa im to takto nepaci a necitia sa stastne. Manzelka tvrdi ze to nie je pravda a su stastne.

Neviem ako dalej fungovat. Pracovne sa mi to cele ruca. Fyzicky chradnem na zdravi. Budim sa sam, spat idem sam. Nezijem ale prezivam.

A vsetci mi len hovoria ze to chce cas a baby sa mi vratia.

Na sud nejdem , rozvadzat sa nechcem ale nemienim sa natahovat. Vsetko je tak ako si manzelka zela a ja len si mozem zanadavat, vyhrazat sa ze s tym nebudem suhlasit ale nakoniec aj tak robim vsetko co chce a co si praje. Obetujem radsej seba a svoj rozum len nech su stastne.

Poradtw mi prosim ako dalej zit a nie len prezivat.

charlie1980
15. jún 2016

@mandala77 Ako....no ako ? No ako vsetci ostatni....rano do prace, poobede z prace, vecer von s chalanmi mozno, vziat deti, travit s nimi cas ako vsetci ostatni na tomto svete.

mandala77
15. jún 2016

@charlie1980 odpovedáš na otázku, že ako sa má s tým vyrovnať? Že ako všetci ostatní? Akí ostatní? Nemáš asi poňatia o tom, čo sa deje po rozchode a čo človek prežíva a ako z toho von. Ale hlavne, že treba pozisťovať ako to u nich skutočne bolo.
Fakt ste tu na slovo vzaté radkyne.

volavka4
15. jún 2016

@maminuska to ano, maloktory chlap, maloktore ego chlapa dokaze zvladnut ak zena je financne a karierne vyssie. Ja som si nikdy nemyslela, ze to moze narobit problemy, az kym sa kvoli tomu kamaratka nerozviedla.. :/ zo zaciatku ju muz podporoval bol rad ze napreduje, ale ked sa jej zacalo darit viac ako jemu uz to nebolo ono

bodka13
15. jún 2016

@maminuska mňa nie...😀
@maciatkolulu nevedela som ku ktorej časti priradiť to"srandujem" tak som sa opytala...ďakujem za dovysvetlenie

charlie1980
15. jún 2016

@mandala77 Vsetci ostatni jemu podobni. A ci mam ponatia .....? No tak ty uz len vies, ci ja mam ponatia 😉 Ano, treba pozistovat, pretoze mozno zistime, ze ma ma tom podiel a teda nezostava mu nic ine, ako plakat do vankusa😉 A mozno nie 😉

lubkavargova1
15. jún 2016

zeny, sorry...ale neni nic horsie ako urevany a uslintany chlap...to je potom uz len krocik, aby takemu preplo a mame nove krimi noviny na jednej stanici s temou na vecer...tot moj nazor a aj overene v realite...dakujem neprosim, to radsej skocim z tej skaly v Egypte ja abo pred zraloka 😅

mandala77
15. jún 2016

@maciatkolulu neviem, Ty si sa nejako zaplietla do odpovede, ktorá bola smerovaná konkrétnej osobe. Ale keďže svoj dotaz smeruješ mne, on chcel poradiť ako sa z toho dostať. Neviem čo si mu Ty písala a čo si sa ho pýtala. Ale toto je typicky ženské myslenie, že ženy na otázku ako sa vyrovnať s rozchodm budú zabiehať kade tade, až im nakoniec unikne aj samotná pointa príbehu.

mandala77
15. jún 2016

@charlie1980 z toho čo si napísala, jednoducho poňatie čo robiť po rozchode nemáš.
Zisťuj, keď Ti to robí radosť vŕtať sa v životoch druhých.

katrin31
15. jún 2016

@ergonimum problem bude asi v tom ze sa zalubila ☹ a ty uz pre nu po 11 rokoch nie si zaujimavy a nech urobis cokolvek,zial, nic sa neda robit, len to prijat..je to velmi tazke pre toho druheho, ktory sa rozvadzat nechce ☹ ale casom to prejde a mozno si aj povies ze sa dobre stalo..aj ked teraz je to nepredstavitelne lebo je to obrovska zmena zivota

charlie1980
15. jún 2016

@mandala77 Tak co mu teda poradis ty ? Ze sa s tym musi zmierit, ci ? Ved to je jasne. Idealne by bolo, keby sa vratil z Egypta zivy a zdravy, vidim, ze ty si jeho najvhodnejsia poradkyna a je ruka v rukave 😀

natalym
15. jún 2016

No mne to tiež príde, že tu len vyrevúva, no ale ktovie, možno si potrebuje vyliať žiaľ.
Ktovie ako to naozaj bolo.

charlie1980
15. jún 2016

@natalym To ta nema zaujimat, ako to bolo 😀 On chce vediet, ako s tym zit a nie prezivat😉

maminuska
15. jún 2016

@mandala77 zatiaľ si tu nič nepovedala zmysluplné , tak napíš čo má robiť a hotovo ..tak smeruj odpoveď týmto smerom a tie omáčky okolo toho vynechaj aké sme tu ostatné bakané .

natalym
15. jún 2016

@charlie1980 Nuž potom normálne, tak ako všetci. Prežiť a ísť ďalej.

charlie1980
15. jún 2016

@mandala77 Mienky a domnienky. Nic podlozene 😉

maminuska
15. jún 2016

@charlie1980 tak a čo s á iné robiť .....len ďalej žiť, prijať to ako fakt , chodiť do práce a starať sa o deti , zachovať si dôstojnosť ...ja som rozchod prežila a robila som presne toto isté .

charlie1980
15. jún 2016

@natalym Kto vsetci ??? (Samozrejme navazujem na konverzaciu predtym😀, nie na tvoju odpoved😀)Tiez som toho nazoru.

maminuska
15. jún 2016

@lubkavargova1 že ? katastrofa .

mandala77
15. jún 2016

@maminuska áno? Si si istá, že si čítala celú diskusiu?

charlie1980
15. jún 2016

@maminuska Tak aj podla mna. To len pre
@mandala77 nie je vhodna odpoved. Tak ja neviem....Je lepsie spachat samovrazdu ? 😪

charlie1980
15. jún 2016

@maminuska Ze bakane 😂😂😂 Ako davno som nepocula (necitala) to slovo 😂

maminuska
15. jún 2016

@mandala77 nie , čítala ale tvoj názor som si nezapamätala, zrejme nebol pre mňa až taký výnimočný.
Ak máš niečo iné ako my tu , no tak to zopakuj ...čo iné má muž robiť ak ho žena opustí ako pokračovať ďalej v živote , zastaviť čas, dať hlavu do zveráku a stisnúť , ísť za psychiatrom , pretiahnuť pol mesta ....

charlie1980
15. jún 2016

@maminuska Napr.hodit sa do chrupu zraloka v Egypte....hodit sa zo skaly. Hodit si maslu. No co ine ako otriast sa a zaradit sa do normalneho kolobehu zivota, ale sam.

charlie1980
15. jún 2016

@maminuska 😂😂😂 Ze do zveraku. Pomooooc, ja som tehotna a asi som si aj cvrkla 😀

mandala77
15. jún 2016

@charlie1980 lezieš mi už na nervy aj spolu s tými smajlíkmi za každou vetou

@maminuska nebudem sa opakovať

charlie1980
15. jún 2016

@mandala77 Jaj, nevedela som, ze si taka precitlivela. Ja to vediet, nedovolim si ta rozrusit mojimi smajlami, odteraz si dam pozor.

maminuska
15. jún 2016

@mandala77 ja tu nebudem kopírovat čo si napísala ... ale v podstate to čo
@charlie1980 , nič nové a preborné.

juliana30
15. jún 2016

Osobne si myslím,(tipujem),že problém bol v nedocenenej manželke. 1.:Dala si urobiť prsia ,aby sa cítila atraktívna.Prečo chce byť atraktívnejšia?Možno preto,že doma jej manžel málo dokazoval a vravel,že je pre neho pekná a príťažlivá. 2.bol si pri pôrodoch (hm,akoze pred 10-timi rokmi..no to bolo pekné od teba) 😳,3.:osobne mne plačúci muž neprekáža (teda keď by plakal kvoli mne),pretože všetci máme city,ale skor si myslím,že uplakaný je preto,pretože manželka má dosť financií a dokázala sa osamostatniť a vlastne nieje na ňom závislá.Pretože väčšina žien neodíde od muža práve kvoli tomu,že nemá peniaze či už na vlastné bývanie alebo na prežitie aj s deťmi.Keby nemala kam ísť,tak by pánko určite neplakal.Toto zrejme muži ťažšie znášajú.A čo poradiť autorovi?No nič,nauč sa variť,prať,žehliť,nájdi si koníčka ,venuj sa deťom a ďalej ži. V 35 život nekončí.Tu asi nič iné nezostáva,žiaľ aj takéto veci sa dejú😞.

marcelatje
15. jún 2016

@charity 😀 😀 😀 som sa pobavila....ja totiz v reale nepoznam nikoho koho by povysili kvoli kozam. V prvom rade nemoze mat dotycna v hlave nasrate, kozy nestacia. To su leda tak hlupe reci zavistlivych kokegyn 😀

oldman50plus
15. jún 2016

@marcelatje Kvôli kozám možno nie. Ale poznám pár žien ktoré sa pretrtkali na pozíciu kam by inak nemali šancu sa dostať. Jedna dokonca na pozíciu konateľky firmy s polmiliardovým obratom (koruny) aj keď v podstate bola len bielym koňom aby skutoční vlastníci neboli na očiach.