Manželove koníčky sú prednejšie ako rodina

15. feb 2021

Ahojte, potrebujem radu. S mužom sme spolu 10 rokov, (máme 3r dieťa). Všetko by vyzeralo fajn, až na mužove rybárčenie-je nimi doslova POSADNUTÝ. Ja sa celé dni venujem dieťaťu.On príde z prace a ide na ryby alebo von, športovať.Neporovnatelne viac času trávi inak ako s rodinou. Čas strávený s dcerou mu musím doslova nútiť. Tiež by som rada strávila čas nejakým koníčkom, ale to by musel najprv niekto postrážiť dieťa. Keď chcem ísť napríklad cvičiť, a požiadam ho aby postrazil malú, tak povie, ze už niečo ma,doma nebude, tak nech si na stráženie niekoho nájdem, pritom nevie pochopiť, ze dcéra má takisto otca ako aj matku. Pre neho je byt doma, stratou času- potrebuje aktivny zivot. Posledne roky su uz hádky kvoli tomu na dennom poriadku - vecne slubuje nápravu, veľmi nás miluje, zivot bez nas si nevie predstavit -ale aj tak to nikdy situáciu nemení. Chvilu seka dobrotu doma- ale nie z vlastnej vole, vždy povie, ze nemoze ist KVOLI MNE LEBO ZAS ROBÍM BORDEL. Cítim sa uplne sama. Akoby som ani nemala manžela. Ja mu jeho koníček nezakazujem,ale co je veľa, to je veľa. Vzdy som od neho žiadala iba viac času pre rodinu, viac sa venovať dcérke- v poslednom čase sa aj jej vzťah k nemu ochladil(nechce s nim ist von, ani aby ju uspaval), co ho síce mrzí...Ak aj náhodou doma je, tak cely čas telefonuje, takže zas to nie je plnohodnotný čas s nami. Absolútny strop bol minule, keď som mu volala v bolestiach, nech príde domov, ze si potrebujem ľahnúť- jeho odpoveď bola, ze teraz sa mu darí, nech skúsim zavolať sestre.Zvazujem rozvod, lebo takýto zivot ma nebaví. On nesuhlasi,(kto by mu varil, pral.)..tvrdí, žeco by dali za nas zivot iny. Je pravda, ze financnu núdzu nemáme, ale načo sú mi peniaze ked sedím iba doma a na výlety chodím s dcerou sama.

danka56
15. feb 2021

@marca12 prepáč ale ja musím reagovať na tvoju odpoveď. Ale autorka píše, že zakaždým je na rybách. Ved aj ona ma pravo na nejaké koníčky. Ona mu úplne nezakazuje chodit, ale obmedziť. Tak keď ona to rešpektuje a dáva mu priestor tak by mal aj on jej umožniť aby sa mohla aspoň sčasti venovať koníčkom. Ono je to predsa keď už je dieťa. To ci jej to vadilo alebo nevadilo keď nemali dieťa je jedno. Negatívne to vplýva na rodinu. Tak ak mu je rodina na prvom mieste mal by dat záľubu do úzadia nech je akokoľvek vášnivá. Keby toto píše chlap o žene, tiež by si mu napísala, že ju má rešpektovať? Myslím ze nie. A možno autorka bola pred dieťaťom tiež veľmi aktívna v niecom.

gloria31
15. feb 2021

Keď bude chcieť sex tak mu tiež povedz ze MAM NIECO... Alebo ak môžeš tak odidt od neho na par dni aj z dieťaťom k svojim rodičom.... Možno sa spameta.... U mňa to nepomohlo lebo môj chlap ma podporu od mojich rodičov.... Keď sme boli posledné u nich moja mama mu dala navarene tak nemal starosť, prať som ho naučila aj pustiť umývačku

uglybetty1234
15. feb 2021

za mňa si mu tiež už dala šancí až až.. Veď už teraz žiješ single život, ešte aj keď ti je zle, tak nepríde, vlastné dieťa nepostráži, netrávi s vami čas.. smutnéé...nájdi si podnájom, predajte dom... Odpadne ti full servis pre neho /toto by som už dáááávno nerobila/ a budeš mať pokoj. A uvidíš, že ešte aj príde niekto, kto s Vami bude rád a bude Vás milovať a budete pre neho na prvom mieste. Je skvelé že si sebestačná! všetko zvládneš, uvidíš!

maximilie
15. feb 2021

No do kelu 😒 to jenteda riadny somar, prepac. Bohužiaľ, myslím, ze len odchod moze vas vzťah bud napraviť alebo definitívne ukončiť. Jansom zažívala nieco podobne (našťastie bez deti, ty to máš tazsie)
Takto zivot ti preletí ani nevieš ako. Budeš prežívať zo dna na den, .... a on sa na staré kolena ukludni a vtedy mu budeš dobra. Ked uz dcerka bude vyrastena a doma bude mat len kľud. Musíš nejak razantne ist na neho. Myslím, ze ešte mas chut bojovať, keďže nepíšeš hneď o odchode. Jednoznacne zmeniť taktiku. Doteraz nezabralo nic. Ujasniť si nejaké kroky, ktoré si ochotná podstúpiť a na základe toho s nim jednať

januarova
16. feb 2021

A ako u vas funguje intímny život?

leskovael
16. feb 2021

Tak ako ty tolerujes jeho rybárčenie, tak bude aj on tvoje cvičenie a nech ta to nezaujima.. Proste si chod 2-3x do týždňa zacvičiť na hodinku, alebo na prechádzku,zabehať a pod a on je tatko tak nech je doma s dieťaťom... Raz týždenne si nájdite čas pre seba ako pre rodinu,jednoducho počas dňa choďte spolu von, na výlet, na prechádzku.. A nemali by ste zabúdať aj na váš spoločný večer aspoň raz za čas, dobry film keď sa dieťa uloží, vinko, popcorn.... To sa da aj doma s tak malym dieťaťom. Proste mu jasne povedať bud mieni pracovať na vzťahu a tolerovať aj trochu času ktorý chceš pre seba, alebo nech ide do riti.

zuzkafribka
19. feb 2021

Prikláňam sa k názoru, že minimálne zamávať rozvodovými papiermi by mohlo pomôcť. Pre začiatok. Kamarátka mala podobný problém s mužom, no ten nechodil na ryby, ale sedel doma za počítačom, non-stop, síce pracovne, ale okolitý svet, hlavne ten rodinný, akoby ani neexistovat. Pomohlo jej to 😉
Tvrdí, že čo by dali za váš život iní - chlapec sa zle vyjadril, asi mal na mysli ZA JEHO ŽIVOT 😅 Akože full servis mať a nebyť obťažovaný rodinnými zbytočnosťami, dieťaťom, robiť si kedy a čo chce ......verím, že to by sa náramne páčilo každému jednému nášmu chlapovi.
Určite by som pritvrdila : sadla si s ním, povedala mu "PO LOPATE" čo mi vadí, čo by som si prajem zmeniť. Oznámiť mu to, nie vyjednávať a prosiť !!! Taktiež by som ho upozornila, že plánujem začať aplikovať taktiku "Aký požičaj, taký vráť" 😉 Takže nech počíta s tým, že keď pôjde na ryby, taký istý čas strávim ja mimo domácnosti, bez nich. A že sakra by som sa zaťala a aplikovala to. Nech vidí, že to myslíš vážne. On vie, že stačí na teba poštvať rodinu a cúvneš - dobrá taktika, no aj rodine by som vysvetlila, ako sa veci majú, že už aj polovička by sa si mohla všimnúť že má rodinu. (Aj keď úprimne, nechápem, na čo si ju zakladal, resp.musel si byť vedomí, že sa rýb nevzdá, a predpokladám, že má toľko IQ, aby vedel, že nebude ochotný to zmeniť.)
Ak to s ním nepohne, tak potom ti je naozaj taký chlap iba na príťaž. Píšeš, že finančne nie si na ňom závislá, takže nie je o čom. S dieťatkom si sama tak či tak, takto by si mala aspoň kľud a pokoj. A on tiež, na rybách. Lovu zdar 😉

danusa63
19. feb 2021

@autorka tiež mám doma rybára. Rozumiem ti. Ja som fakt už pred sobášom povedala: "Buď ja alebo ryby!" Manžel mi musí týždeň vopred oznámiť kedy sa chystá na ryby a či je to ok pre našu rodinu.

alenocka88
25. feb 2021

Takmer ako keby som to ja písala .... Až na to že ten 'moj' je večné v práci dlho od rána do večera niekdy aj noci .... A keď bola malá bábo stavali sme dom takže z roboty (ak tam neostal do večera) najesť a na dom a dokola a dva roky .... Mala bola hrozný nespavec, ja vyflusnuta a on očakával vysmiatu ženu večer o 9 keď sa mu hráči dôjsť na a spomenúť si ...pomoc žiadna rodičia svokrovcov stovky kilometrov od nás .... A po troch rokoch sa trochu zmenil bo som sa ku povyhrazala už a dala za príklad suseda čo sa mu narodil syn tak trávil všetok čas a kaslal na robotu hlavne s rodinou ... Ale trvalo to len chvíľu ... Takže sme tam kde sme boli ...a podľa neho ja som nenormálna že to tak prežívam ... Ja tiež pracujem už od dvoch rokov mojej malej na polovičný úväzok (v tej troch a pol som zacala na plný) bo som potrebovala vypadnúť medzi ľudí .... Tiež zvažujem odchod i keď v tejto koronovej dobe je to ťažšie sa osamostatniť sama s dieťaťom ...