Manželove nálady

1. okt 2022

Baby ahojte, neviem ci sa chcem len vyzalovat alebo sa poradiť. Jednoducho už má to fakt vyčerpáva. S manželom som 4,5roka a no on ma jednoducho svoje "ruje". Celý čas žijeme normálne, práca, deti, proste stereotyp stály. No raz za čas (cca každé 3-4mesiace) ma proste taky "preskok" v hlave a celý týždeň po práci pije s kamarátmi. Domov chodí o 3 ráno. A ja to už jednoducho neznesiem. Nezaberajú hádky, nezaberá mlčanie, nezaberá na to nič. Mam dve deti a tretie na ceste. Som neskutočne nervózna celé toto tehotenstvo a jednoducho už nevládzem byt na decka sama. Fakt sa bojím ze už mi to prepína a niekedy im aj umlizim. Syn má strašne obdobie vzdoru a dcére idú zuby. Momentálne teraz som ledva syna uspala, dcéra mi tu plače kvôli zubom a on prišiel zrubany a spi. Nepíšte mi ze aký bol pred svadbou a vety typu ze mam odísť a tak. Som vo svojom dome a on jednoducho nieje taky stále iba keď ho to "chytí". Ďakujem vám za normálne komentáre kde ma nepotopite hneď.

7miriam77
1. okt 2022

No ak to je kazde 3-4 mesiace...tak tiez potrebuje vypnut. No cely tyzden?? To mi uz pride cez ciaru. Ma rodinu. Cakas s nim 3 dieta...tak asi vela moznosti nemas...len ho usmernit asi. Drzim palce

autor
1. okt 2022

@7miriam77 tak by som povedala ze napríklad utorok, piatok a sobotu. Tým ze ma prácu v dedine tak nemusí ani cestovať ani nič. Lenže ja jednoducho vypnúť nemôžem a musím s deckami byt vkuse. A on to nedokáže pochopiť ze pre mňa aj 15 minút denne by bolo nejaké vykupenie

diwotworna
1. okt 2022

Podľa mňa je nevybujareny jednoducho taká povaha môj ex bol taký ale on pre zmenu neprišiel aj 2 dní domov až raz po takom jeho záťahu som ho dala vyhlásiť za nezvestného 😁 ale finále rupli nervi zo všetkého mne a jedného najkrajšieho dňa môjho života som jednoducho od neho odišla 😕

ropucha6
1. okt 2022

Vsak mu ich zajtra rano o 6-7 hod na krk, nech sa postara. Mozno ho to prejde potom.

autor
1. okt 2022

@ropucha6 a na co keď deti spia do 9hodiny? 😄

sialenaveronika
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
1. okt 2022

@ropucha6 nie no aj tak, on cez týždeň a v sobotu pri deťoch byt nemôže lebo je v práci. V nedeľu sa deti hrajú celý deň. Decka niesu stále takéto zle len jednoducho majú teraz svoje obdobia, kým boli malinke tak sa o ne vedel postarať sám aj celý deň

autor
1. okt 2022

@sialenaveronika a mne dá kto pokoj? Nemôžem byť sama ani na WC už 4,5 roka som nebola so žiadnou kamoškou.

ropucha6
1. okt 2022

Tak ked mozes spat do 9, tak super 🙂 som myslela, ze musis ty vstavat. Tak alternativa, rano mu daj zoznam prac, co ma vykonat a potom mu supni tie deti, neze k pijatike dostane este den na regeneraciu.

autor
1. okt 2022

@ropucha6 v nedeľu je celý deň vždy s nami doma ale akože trápi ma ze syn ho už celý týždeň nevidel lebo ráno ide ešte keď spí a večer prichádza keď už spí. A on sa celý deň naňho vypytuje, vola mu na mobil z môjho mobilu, on mu na sľubuje ze za chvíľku príde domov a pritom nechodí vôbec..

ropucha6
1. okt 2022

Tak jedine rozhovor, normalny chlap ma predsa na prvom mieste rodinu (ak si ju uz teda zalozil). Raz za cas reset je okey, ale tyzden si poriadne deti nevidiet…

autor
1. okt 2022

@ropucha6 áno rozhovor, ale kedy? Keď príde takýto tak ma ani nevníma a ráno o 7 už je preč. Neviem teda co mi na to všetko zajtra povie ale mňa to už ubíja hrozne a odišla by som niekde aspoň na týždeň samozrejme aj s detmi ale nie sama, potrebujem aj ja konečne trochu voľna od nich. Mam ho len keď spia a vtedy spím aj ja

annie6
1. okt 2022

ved ked pises, ze v nedelu je stale s vami, vtedy sa zober a chod sama aspon na prechadzku kus hlavu prevetrat ... zas mi nepride normalne, ze si nebola nikde 4,5roka bez deti(hlavne ked ti to zjavne chyba), neverim,ze tvoj muz nemal den volna aby si odisla

andrejka1974
1. okt 2022

Prosím ťa píšeš že to robí raz za tri štyri mesiace však ho nechaj potrebuje vypnúť však ti v nedeľu pomáha s deťmi a že deti ti spia do deviatej tak si odychnes aj ty môj muž chodí do roboty od 5.00 do 18.30 a pracuje ako stolár na deti som bola často sama a zvládla som to a to mám päť detí prvých troch som mala v rozmedzí 6 a pol roka takže tri malé deti

petamich
1. okt 2022

pises, ze cely tyzden potom uz len 3x tyzdenne raz za 3-4 mesiace a evidentne nie je problem, ze ide, problem je, ze ty nejdes a nechodis

no tak chod aj ty 🤷‍♀️ pride domov z prace a chod alebo chod cez vikend, kde je problem?

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
0silvia0
2. okt 2022

Ako keby si chcela, my sa tuto s @elizabet173 a s
@petamich k tebe dotrepeme a vycistime tvojmu chlapovi zaludok, ale myslim, ze si to musite poriesit s chlapom vy dvaja. Tu budes darmo rozhorcene vypisovat ze kedy si ty oddychnes🤷‍♀️, no pri malych detoch a sebcovi chlapovi asi az ked budes mat vsetky deti v skole a ty pojdes do prace... Dajte si pokojny rozhovor a vysvetli mu ze ho potrebujes ako otca pre vase spolocne deti.
Ja sa do vasho problemu neviem az tak vzit, mne moj chlap ozraty domov nechodil, ani s kamosmi nechodil pit.

pragmaticka
2. okt 2022

Co nechápem, načo si si robila tretie? 4,5roka nemôžeš ist na WC sama, si na ne sama, nebaví ta to... Ja by som teda v tejto situácii utekala po druhom do práce a nie tretie

juliet86
2. okt 2022

je v jeho rodine niekto alkoholik? aky maju vztah jeho rodicia? aky ma on vztah s nimi? co boli hlavne dovody ze si si ho vybrala za manzela a otca deti? co bopa motivacia na druhe a tretie dieta? precitaj si nejake info na zachytka.sk nie je nahodou tzv kvartalny typ alkoholika?

nikpa
2. okt 2022

Na tvojom mieste by som si za tieto jeho ,,úlety,, vyberala voľno pre seba. Akokoľvek, či uz pôjdeš k rodičom, s kamoškou na kávu alebo sama sa poprechádzať po meste.... Proste nech sa stará aj on. Buchla by som s dverami a dovidenia, staraj sa.

ivangeline
2. okt 2022

Ty si mas dat pokoj. :D Problem je bohuzial v tebe. Zariad si to inac a budes mat inac.

autor
2. okt 2022

Baby, prvé dve deti sme mali normálne plánované ale toto tretie nás naozaj neskutočne prekvapilo. Som už v 7mom mesiaci a aj Dr mi už 3x menil termín lebo jednoducho ani nevieme kedy a ako sa to stalo. Keďže vtedy som skoro mesiac s nim ani nebola... Ja nemôžem ísť v nedeľu s kamoškou nikde lebo jednoducho všetky moje kamošky co som mala, majú prácu už a svoje hobby. A u nás je nedeľa proste pre rodinu takže ani oni by nešli v nedeľu. Každopádne ja sa už ledva dokotulam niekde takže ani prechádzky nejaké neprichádzajú do úvahy.
@andrejka1974 ja ich mam 3 v rozmedzí 3,5 roka 🙂 lepšie??
@elizabet173 nie nezivi nás sam, ja tiež pracujem z domu, robím hand made takže o peniaze nieje vôbec žiadna núdza. On to ma jednoducho od svojhich rodičov takto nastavene. Robiť od skorého rána do večera aj keby mal plat rovnaký ako keď od robí pol dna. Jeho odmalička nútili robiť vkuse celé dni niekedy aj v nedelu. Som rada ze aspoň to som mu zamietla a ze to rešpektuje. Jeho matka má 55 ale vyzerá na 70 co je tak zničená z prace, ale nedajú si vysvetliť a ešte aj teraz ma 3 roboty, ale budis keď im to takto vyhovuje. Pol roka sme tam bývali a povedala som nikdy viac lebo oni nás vkuse ráno o 6 chodili budiť ze treba robiť, nezáležalo im ze mame malé dieťa. Každopádne kým oni boli deti tak obaja boli silný alkoholici a naliali si sami doma. Teraz sa alkoholu už ani nechytia. Ale aj tak, môj manžel vie ze nenávidím alkohol, tiež aj vie ze neznášam klamstvá a on mi jednoducho nikdy ani nepovie kde a s kým bol, vraj ma to nemusí trápiť, takže to ze je niekde s kamošmi je len moja predstava keďže ani neviem kde je...

autor
2. okt 2022

@pragmaticka tiež som chcela už vypadnúť, ale jednoducho osud to zariadil inak.

A prosím nenadavajte mi ze načo som si robila tretie, plánované teda nebolo ale určite by som sa ho nezbavila

autor
2. okt 2022

@annie6 je to maximálne hodina kedy on dokáže postrážiť deti, napr keď idem do kostola ale väčšinu iu aj tak jedno musí ísť somnou

lucimichi
2. okt 2022

@juliet86 presne tak, aj ja si myslím, že je kvartálny alkoholik

martul
2. okt 2022

A hor sa do ďalšieho dieťaťa.... pri takom debilovi je to veľmi mi múdre.

autor
2. okt 2022

@martul 😑😑😑

panelacikova
2. okt 2022

ja si pomôcť nemôžem, ja to napísať musím... behom 3,5 roka čakáš tretie dieťa podľa tvojich slov. pričom ti vadí, že muž ti každé cca 3-4 mesiace žere alkohol a podľa úvodného príspevku ťahá týždeň v kuse..... ak to robí posledných 6 mesiacov, pochopím tvoj problém, či občasné zúfalstvo. ak to robil celý čas, prepáč, ale si fakt hlúpa. mala som 1 ex, ktorý chodil zliaty 2-3x do mesiaca. tiež z práce. po robote v piatok vytiahli fľaše, vždy bolo čo oslavovať, narodeniny, meniny, len tak... bolo ich tam dosť, stále niekto niečo mal. to by bolo nič, keby prišiel aspoň v normálny čas, alebo sa ohlásil, že je v poriadku. ALE... o 14 skončili oficiálnu pracovnú dobu a začali chľastať. ešte o 22:00 ho nebolo. keď som napísala, či je v poriadku (lebo som mala strach, či sa niekde nestrepal), tak neodpisoval. strach narastal... mnohokrát sa dovalil ako prasa až okolo 2:00-3:00.... strpela som to cca 1,5 roka s tým, že som ho žiadala, že ak už pije, nech sa mi ozve, čo je s ním. nie. potom bola posledná kvapka, ktorú nejdem rozpisovať.... vadilo mi to. neznášala som to. nemali sme deti... A ANI BY MI NENAPADLO ICH S NÍM MAŤ 🙄
záver: čo si si zasiala, to si teraz musíš pekne pokosiť....

viestta
2. okt 2022

Za ten čas ste mali XY nedieľ, kedy ste sa mali ráno zbaliť a ísť niekde s deťmi mimo domu. Na výlet, na prechádzku za dedinu. XY dní, kedy ste sa mali zbaliť celá rodina a ísť na dovolenku, hoc aj na pár dní niekde mimo domu. Prospelo by to tebe, jemu, deťom aj všetkým dokopy. Keď on nie je naučený z domu, mala si to zariadiť ty. Toľké roky v rovnakom kolotoči. Nedivím sa, že vám z toho obidvom hrabe. A mala si ho od začiatku učiť, že deti sú aj jeho, že sa ma o nich starať. Vystrcit s kociarom v nedeľu poobede, nech sa prechádza po dedine. Vystrcit z domu, nech s nimi ide na ihrisko, do lesa na prechádzku, k babke na návštevu. A ešte stále máš šancu na zmenu. Začni dnes poobede, poobliekajte sa a choďte všetci štyria niekde, hocikde.

autor
2. okt 2022

@viestta dnes sme na obed pozvaný ku kmotrovcom. On o tom ešte nevie keďže som nemala ani možnosť mu to povedat
Tak som zvedavá či pôjdem len sama s deťmi alebo sa preberie do vtedy aj on