icon

Manželovi sa nepáčim odlíčená

18. sep 2020

Manželovi sa nepáčim, keď som odličená. Vždy má na mňa hlúpe pripomienky, keď som odlíčená. Keď ma vidí odlíčenú večer, tak povie, že ho aj prešla chuť na sex. Je mi z toho do plaču 😔

Zhrnutie diskusie
Automatický súhrn diskusie generovaný umelou inteligenciou · 21. jún 2026 · 76 príspevkov

Stručné zhrnutie

  • Muž, ktorý opakovane ponižuje partnerku za to, že ho vidí bez make-upu, prejavuje nedostatok úcty a diskusia to považuje za symptóm širšieho vzťahového problému.
  • Diskutované riešenia zahŕňajú priame postavenie hraníc slovami typu: "Ty tiež nie si dokonalý, ale nevyhadzujem ti na oči tvoje nedostatky, pretože ťa ľúbim. Či chceš sa odteraz rozprávať takýmto štýlom???" , zváženie rozchodu alebo rozvodu a dôraz na požiadavku rešpektu.
  • Praktické overovacie metódy spomenuté v diskusii sú "prvé rande v saune" alebo vziať partnerku na plaváreň/bazén, pričom treba brať do úvahy použitie vodeodolného make-upu ako možnej skresľujúcej okolnosti.


Najčastejšie otázky

Q: Ako mám reagovať, keď ma partner ponižuje, že vyzerám bez make-upu zle?
A: Povedzte mu priamo, že vás to ponižuje a požadujte rešpekt; jedna z odporúčaných fráz v diskusii bola: "Hm, tak to ma mrzí, že ťa pohľad na mňa tak uráža. Ty tiež nie si dokonalý, ale nevyhadzujem ti na oči tvoje nedostatky, pretože ťa ľúbim. Či chceš sa odteraz rozprávať takýmto štýlom???" . Ako tvrdšia reakcia sa v debatách objavila aj ironická rada pripraviť si liatinovú panvicu.

Q: Je opakované urážanie vzhľadu dôvodom na rozvod?
A: V diskusii niektoré názory priamo navrhovali zvážiť rozvod alebo ukončenie vzťahu z dôvodu "nulového rešpektu", zatiaľ čo iné názory považovali poznámky za prejav osobnostného problému partnera, ktorý treba riešiť hranicami.

Q: Ako overiť, či ma partner pred vzťahom videl nenalíčenú?
A: Diskutujúci navrhovali spomenúť otázky typu, či spolu boli na dovolenke pri mori, v bazéne alebo v saune, a poukazovali, že používanie vodeodolného make-upu môže skresliť dojem; konkrétne odporúčania zahŕňali "prvé rande v saune" alebo vzatie na plaváreň.

Q: Ktoré kozmetické produkty v diskusii označili za najviac meniacie vzhľad?
A: V diskusii boli spomenuté maskara/špirála, korektory, púdre, bronzery, kontúrovanie tváre, umelé mihalnice a balzam na perách ako produkty, ktoré dokážu výrazne zmeniť vzhľad.

Q: Čo robiť, ak mi také poznámky partnera znechutia sex?
A: Viaceré rady v diskusii boli: povedať mu, že vám tým prešla chuť na sex; odísť z miestnosti alebo urobiť "otočku na päte"; a v prípade opakovaného ponižovania zvážiť ukončenie vzťahu.

Q: Môže byť partnerova averzia k nenalíčenej tvári znakom, že má niekoho iného?
A: V diskusii sa objavili obidve interpretácie: niektorí tvrdili, že je to možné ("si našiel inú"), iní tvrdili, že ide o osobnostný problém alebo zlý humor partnera bez priamej súvislosti s neverou.

Závery z diskusie

Zhoda

  • Opakované poznámky partnera o tom, že sa mu nepáčite odlíčená, sú v diskusii hodnotené ako ponižujúce a nevhodné.
  • Diskutujúci sa zhodujú, že takýto spôsob komunikácie predstavuje nedostatok úcty a naznačuje možné hlbšie problémy vo vzťahu.


Sporné názory

  • Niektorí tvrdia, že ide o "žart" alebo zvláštny zmysel pre humor partnera, zatiaľ čo iní tvrdia, že ide o úmyselné ponižovanie a dôvod na rozchod.
  • Niektoré stanoviská hovoria, že problém je na strane partnerky (že sama sebe neverí a preto sa nedarí okoliu), iné hovoria, že problém je výlučne v partnerovom správaní a arogancii.


Otvorené otázky

  • Videl partner partnerku nenalíčenú pred svadbou (dovolenka pri mori, bazén, sauna) alebo sa toto správanie začalo až neskôr?
  • Je takéto správanie prejavom vyhľadávania kontroly, prejavom neistoty, alebo znakom existencie tretej osoby?
  • Aké konkrétne hranice a následky nastaviť pri opakovanom ponižovaní v partnerstve?


Spomenuté značky a firmy

Victoria Secret, Calvin Klein

Spomenuté produkty a metódy

maskara, špirála, umelé mihalnice, púdre, korektory, bronzery, kontúrovanie, vodeodolný make-up, balzam na perách, odlíčenie večer (starostlivosť o pleť), liatinová panvica, prvé rande v saune, vzatie na plaváreň/bazén

Miesta a osoby

Turiec

avatar
acrobaleno
18. sep 2020

Ja sa priznám, ako začala korona, tak sa nemaľujem, iba maskaru a krém na opaľovanie. 😂 Nechápem ako môže niekto stráviť pol hoďku denne natieraním ksichtu. Umelé mihalnice, púdre, korektory, bronzery...

avatar
panelacikova
18. sep 2020

@dollyzv inak, ja som tiež taká tuctová a mužovi sa páčim iba nenalíčená. akože príležitostne, raz do roka na nejakú slávnosť sa dám upraviť (lebo ja to neviem haha), ale najprv ma odhovára, že som krásna i tak... ale i potom je spokojný 😀 vlastne, on je spokojný vždy so mnou, takže ma miluje 🙂
autorka: nikto ťa nehodnotil, to boli domnienky. tak potom ak je to tak, ako píšeš, tak si narazil druhú a teba sa chce zbaviť tým, že ti ubližuje

avatar
acrobaleno
Autor odpoveď zmazal
avatar
suzitok
18. sep 2020

Ja ťa chapem...tiez som ten typ, ze staci špirála a trochu lesku na usta a vyzeram uplne inak...ked si predtym nechodila vyslovene zmalovana, tak by som hladala problem na jeho strane, co ho vedie k takemu chovaniu voci tebe..zhadzuje ťa a uráža, asi by som na to reagovala tak, ako ti tu pisali vyssie...

avatar
sense
18. sep 2020

@irusa aj môj brat vždy vravel keď chceš vidieť ako žena v skutočnosti vyzerá treba ju vziať do bazénu... 😉😇

avatar
panelacikova
18. sep 2020

@fokuska no vidíš to. má to ale svoje výhody, spáva s dvomi 😀

autor
Autor odpoveď zmazal
avatar
sense
18. sep 2020

Predpokladám ze to nie je 1x co ta videl nenalucenu takže ta nechuť na sex a táto j... Uta pripomienka ma iny dôvod... A po takomto výroku by mal ten môj len to co si navarí a na oblečenie len to co si operie

avatar
evkakozickova
18. sep 2020

Fuu,ja sa maľujem fakt že každý deň ale toto mi môj muž nikdy nepovedal. Nedaj sa ponížiť od takého muža,ak to teda muž je lebo neviem ako ho mám nazvať.

avatar
acrobaleno
18. sep 2020

@panelacikova Každý deň je z nej iná žena. 😂

avatar
acrobaleno
18. sep 2020

Ale prosím vás, toto je fake jak vyšitý. 🙄😂

avatar
trema
18. sep 2020

toto urcite nie je vas jediny problem, ze?

autor
Autor odpoveď zmazal
avatar
kiwi3
18. sep 2020

@sense @irusa naivni chlapi. asi vzivote nepoculi a vodeodolnom make-upe.

co sa tyka autorky, tak zial, ale tam je len jedna rada. zober zvysky sebavedomia a kopni ho do... prec. urcite ti bez takeho debila bude lepsie a budes sa citit aj krajsia. este by som mu povedala nieco stavnate v podobnom zmysle ako on tebe, urcite to je najvacsi krasavec.

avatar
acrobaleno
18. sep 2020

Nemôžem? 😂 Kto mi zakáže?

avatar
jana_eyre_2
18. sep 2020

To je debil prepáč za úprimnosť... 🙊🙊

avatar
daisylucky
18. sep 2020

Ma dáke komplexy a ventilu je si ich na tebe, asi to bude len horšie, možno by si mala začať uvažovať nad rozchodom, lebo toto normálny chlap nepovie.

autor
18. sep 2020

Keď niekam ideme na oslavu alebo podobne, vzdy sa snažím vyzerať dobre a on to nevie oceniť, napr.obyčajným "vyzeraš dobre..." ale keď sa odličim to už "oceniť" vie.. Ked vidím nejaké páriky napr.na svadbe,oslave, kde zena je mozno troška plnšia, alebo aj "neupravená" a vidím,že jej manzel ju tam objíma, pobozká...a ja upravená, "za peknú" a nezaslúžim si ani držať za ruku ..je mi to vždy ľúto

avatar
medyna
18. sep 2020

jasné, že ťa to trápi, ale problém veru nebude v tom, či si alebo nie si nalíčená, ale v tom, že si ťa vôbec neváži - istotne máte ja iné problémy, ale to vieš aj sama.

avatar
zuzanapjat
18. sep 2020

ponižuje ťa... povrchný kkt. pravdepodobne mu to buď robí dobre, že ťa ponižuje, alebo má už narazenú inú parádnicu. čudujem sa ti, že po takýchto narážkach sa cítiš uvoľnene počas sexu a čudujem sa ti, že vôbec máš chuť na sex ty. Máš chuť? S takým kktom ľahnúť do postele a cítiť sa dobre? Čo bude nasledovať? Narážky na celulitídu, nedajbože kilo navyše, vrásku? Veď on je ľudský odpad. Porozhliadni sa po niekom, kto ťa ocení takú aká si a kto bude nadržaný aj z toho keď budeš s mastnými vlasmi a zafŕkaným tričkom za sporákom stáť. Zatiaľ si mala šťastie na riadny hnoj.

avatar
veronika4495
Odpoveď bola odstránená
avatar
tosomja
18. sep 2020

A povedala si mu to?

avatar
acrobaleno
18. sep 2020

Chceš mi tvrdiť, že manžel ťa pred svadbou nevidel nenalíčenú? Nikdy ste spolu neboli na dovči pri vode? Vždy si mala nahodený face 24/7? A ak ťa videl nenalíčenú a toto ti hovoril a aj napriek tomu si si ho vzala, tak bude chyba inde.

avatar
ajka0207
18. sep 2020

A nie je to skôr také "podpichovanie" na zasmiatie? Niektorý chlapi majú divný zmysel pre humor. Ja môjmu tiež poviem, že má pupok a neviem či si iného nenájdem, keď to takto pôjde dalej. Ale on sa zasmeje a neriešime to ďalej. Manžel vie že sa ta to dotýka? Ja si zas myslím, že veď kto iný by mal komentovat tvoj vzhľad ak nie manžel?

avatar
mareka49
18. sep 2020

Tak v tomto vztahu asi bude iny problem ako jemny makeup a ziadny makeup.
Mas doma chrapuna.
Nevie ako by ta zhodil, tak utoci trapne.
Mrzi ma to aj za teba

autor
18. sep 2020

@ajka0207 nie, to nie je podpichovanie..

avatar
lia_nka
18. sep 2020

Ukáž pošli fotku toho princa všetkých ko..... toto keby mi chlap povie ma vybité všetky zuby namiesto raňajok

autor
18. sep 2020

@lia_nka praveže manžel je fešák..ja mu aj velakrát poviem,že sa len zobudí, nemusí nič urobiť a už vyzerá dobre...

avatar
marcellka32
18. sep 2020

Prvé rande má byť v saune..bez sminiek

autor
18. sep 2020

Aby to zas nevyznelo,že zo seba robím chudinku..tak ani ja nie som žiadna "škrata". Ked som upravená, myslim,že som za peknú aj postavu si udržiavam. Áno suhlasím, keď sa odličim sama sebe sa až tak nepáčim, ale to manželovi nedava právo slovne ponizovať moj vzhľad