Manželská kríza. Ako ďalej?

sunny345
12. mar 2014

Ahojte, chcela by som Vás poprosiť o radu, ako vyriešiť môj problém v manželstve. Manželia sme 11 rokov, máme dve deti - 10 a 5 ročné, dcérka a syn. Bývame u mojich rodičov, pričom my máme pre seba celé poschodie, oni prízemie. Môžem povedať, že donedávna sme mali výborný vzťah až na menšie hádky, ktoré si myslím patria k manželstvu, bolo všetko O.K. Problém nastal od minulej jesene, kedy som si všimla, že manžel už som mnou prestal tak často komunikovať, netelefonoval mi tak často z práce ako predtým ani ma nepochválil, ako som sa pekne upravila, čo bolo predtým jeho zvykom. Dokonca sme mali aj výročie sobáša, úplne naňho zabudol, hoci roky predtým som vždy dostala buď kyticu alebo aspoň malý darček. V decembri tesne pred vianocami sa mi priznal, že jeho city ku mne značne ochladli, ževraj nevie presne prečo, ale že tak sa to v ňom nejak hromadilo postupne. Takže teraz už od decembra u nás trvá kríza, čo vyzerá asi tak, že sa takmer denodenne hádame, čo samozrejme už postrehli aj naše deti, hlavne staršia dcérka. Dnes to u mňa vyvrcholilo, dokonca som mu už pohrozila aj rozvodom a miesto toho aby sa zľakol, tak mi povedal, že nech len poviem, že má odísť a on odíde. Ale podľa mňa takto sa problémy neriešia. A ešte som nespomenula, že náš sexuálny život úplne ochladol, keď predtým vyvíjal aktivitu častejšie on, tak teraz musím ja a to väčšinou môj manžel povie, že nemá chuť. Takže ja už niekedy neviem, či tu ešte je čo zachraňovať. Mala som podozrenie aj na milenku, ale muž stále tvrdí, že žiadna nie je.

6969eva
1. mar 2015

@sunny345 Rok predtým, ako sa môj muž priznal k milenke, aj u nás prebehol rovnaký rozhovor. Býval podráždený, málo hovoril a ,,tiež býval unavený".Tak sme si sadli a porozprávali sa: že vraj po toľkých rokoch( bolo ich viac ako u vás) už cit vyprchal, sexuálny záujem už nie je, lebo je a) starý, b) unavený, c) ja som opozeraná a chce odo mňa len to, aby som bola taká dobrá manželka a matka ako doteraz, a keďže som o šesť rokov mladšia, tak aj mne dôjdu sily a pochopím ho.A o rok nato sa z neho vykľul vášnivý päťdesiatnik, zamilovaný ako študent. Len nie do mňa.Prepáč, nechcem ťa poštvať proti manželovi, lebo v každom chlapovi, ktorý sa správa podozrivo, vidím záletníka, ale mladý chlap ako je tvoj ešte sexuálne neumrel, ale iste žije. Tak ak nie doma, kde?

6969eva
1. mar 2015

@sunny345 Ako vidím, prišla som s krížom po funuse. Prepáč, nečítala som celú diskusiu a dievčatá predo mnou to už všetko odhadli. A správne. Pekný večer všetkým.

esterba
1. mar 2015

@rita86 Tak to je potom odpoveď na otázku č. 5 iná, ako som písala a určite problém. Avšak fakt, že má milenku by som v takom prípade považovala za druhoradú záležitosť. Prvoradým problémom by bola možnosť, že manžel pácha na manželke trestný čin znásilnenia.

rokycakova
18. aug 2020

@sunny345 je to zatajovač, má ju na betón.

sunny345
autor
18. aug 2020

@rokycakova som rozvedená od augusta 2014 ... samozrejme že mal milenku ...sú spolu dodnes a dokonca majú spolu už aj syna

miaela17
Autor odpoveď zmazal
Zobraz