Manželstvo na týždňovky

augustovkaa
8. apr 2016

Ahojte, manzel dostal dobru pracovnu ponuku 100 km od domu. Premyslame, ci sa cela rodina prestahovat za nim alebo vyskusatt manzelstvo na tyzdnovky. Dcera je skolacka, so synom som na rodicovskej dovolenke. Ide o to, ze by tam pracoval rok, maximalne dva. Kvoli roku sa mi nechce stahovat, menit skolu, lekarov, doklady, byty. Je tu aj moznost, ze by dochadzal kazdy den, po dialnici je to hodinka cesty. Ale maznel je proti kazddennemu cestovaniu. Syn v septembri naastupuje do skolky. Fakt neviem, co by bolo pre nas dobre. Bojim sa ako to zvladnem sama dve male deti, nakupy, ucenie s dcerou, vodenie do skoly, skolky a poobede vyberanie. Nemame tu babky, ktore by nam pomohli. Plus ja mavam casto silne migreny a vtedy som uplne nepouzitelna, Mame mesiac na premyslenie, ci ponuku prijme alebo nie. Bojim sa aj vzajomneho odcudzenia. Aky ma to mate nazor?

sisaka
9. apr 2016

@robin30 ja mam znameho Slovaka, ktory tu zblokoval jedno auto na dialnici (podla jeho slov normalne zaradil - ha, ha, ha) ta osoba ho okamzite nahlasila policajtom a este v ten vecer mu policajti stali pred dverami s otazkou - isli ste tade a tade na aute?, pokuta jak svina, lebo sa frajer isiel hadat na sud a prehral, dufam, ze sa poucil, ze tu nie je na Slovensku....

robin30
9. apr 2016

@sisaka tak mu treba este par krat a nauci sa vies aj to ze ja mam male Auto 4miestne teraz idem o tri tyzdne na SK na nom poslednych krat potom ostavas tam a idem si kupit druhe mame este velky Renault ten je super nan si malokto trufa ale na moje kazdy

henika14
9. apr 2016

Dobrý deň prajem,prežívam veľmi ťažké obdobie nakoľko môj muž dostal ponuku ísť pracovať do zahraničia ☹
6 týždňov tam týždeň doma...momentálne prešli 2 týždňe čo je preč...myslela som si že to budem zvládať lepšie,ale cítim sa hrozne,sme ďaleko od rodiny takže som sama...prosím poraďte mi ako to prežiť a nezblázniť sa zo samoty.... ☹ ☹ ☹
Ďakujem...

slnecnica174
9. apr 2016

@robin30 Ved ja som si robila srandu. Ja s tebou mozem len suhlasit. Na Slovensku vobec vodici nedodrziavaju odstup a su arogantni, v Cechach detto. Na prechode v BA nehrozi, ze ti niekto zastavi ani ked vidia, ze tam stojis s dietatom...sila.

slnecnica174
9. apr 2016

@robin30 Vies co, ale takych arogantnych blbov treba normalne nahlasit, trosku im pristrihnut kridielka.

maykaaa1122
10. apr 2016

ahojte, ja vás obdivujem, sama by som sa asi zbláznila..a nie je to aj potom také že keď príde muž na víkend, tak vám vadí..?

6mia6
10. apr 2016

@maykaaa1122 mne nie, pekne ho zapriahnem a normalne fungujeme

vroni
10. apr 2016

@robin30, po dialnici, predpisovou 130 ides 100km takmer na sekundu presne tych 45 minut. Z miesta A do miesta B je to pri dodrzani predpisov nerealne, ale za cca hodinu zvladnutelne.

magdalenatothova33
15. apr 2016

ahojte,my sme byvali na zapade pokial sme nemali deti.s prvym sme tam este boli,ale ked prislo druhe......tak jednoznocne k rodine na vychod,manzel dochadzal.......manzel chodil stale z prace na kurzy,sluzby takze nebol doma a nemal mi kto pomahat,na vychode rodicia.......teraz sa konecne po 9tichrokoch dostal na vychod-------nam tyzdnovky viac pomohli,nas to viac zblizilo....teraz sme konecne spolu

kvetka18
15. apr 2016

@augustovkaa zvladnes, co by si nezvladla, sa nepodcenuj, my sme tak zili sest rokov, mali sme vtedy len jedno dieta, ja som chodila do prace a vsetko bolo na mne, ale nikdy som si nepovedala ze to nezvladnem, proste sme museli. Ked som otehotnela s druhym, tak manzel povedal dost a konecne si zijeme ako rodinka cely tyzden. 😆 a pokial je to len rok dva...a 100km po dialnici je nic, iny chodia omnoho viac do prace