Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Máte doma lakomého chlapa?

susanka84
13. nov 2012

Ahojte. Mám s priatelom dcérku 9m a sme spolu 6 rokov. Neviem kolko zarába, možno tak 600-700e ale to len odhadujem. Ja kedže som otehu hned po škole, nepracovala som a teda nemám materskú, dostávam ale príspevky vo výške 210e. Moji rodičia mi ale pomáhajú, vlastne skoro všetko čo sme doteraz kúpili malej išlo z ich strany viac menej. On kúpil niekolko vecí ako postielku, ohrádku, kočík (na polovicu so mnou) a ešte možno tri veci a to je tak všetko. Zo začiatku kupoval plienky ale aj to už je na mne. Všetko čo malej kúpim, vidí, aj mu to akože predhodím že kúpila som to a to. Ale nikdy sa nespýtal čo to stálo a že by mi polovicu dal. On bol vždy tak trochu skrblík, ja ale pritom kupujem všetko opravdu všetko okrem oblečenia z bazaru - najčastejšie tu z MK. Jasné že sem tam kúpim malej niečo čo by nemusela mať, ale tak ktorá z nás nie že? Priatel prerába dom ktorý nedávno kúpil a teda dosť financií ide samozrejmä tam, ale je to v podstate len jeho dom, áno robí to aj pre nás ale mne napríklad ten dom nikdy patriť nebude kedže sa brať nebudeme. Ale nakolko ho poznám, tak si nie som istá, či by niečo bolo inak, keby ten dom neprerábal. Myslela som že sa zmení trochu k lepšiemu v tomto, ked sa malá narodí, ale ako vidím tak nie. Poviem narovinu - moc si nerozumieme ale budem sa snažiť vydržať v tomto vzťahu hlavne kôli malej (prosím toto nerozoberajte viem že ostávať vo vzťahu len koli deťom je blbosť, ale chcem to skúsiť!) ale zas máme spoločné dieťa a financie majú isť z oboch strán. Mňa držia nad vodou rodičia, strašne malú lúbia je to prvé vnúča na ktoré sa moc tešili. Urobili by pre ňu prvé posledné. Určite je "problém" aj v tom že plynú finanice odtialto a možno si už tak nejako zvykol... ale si tak hovorím, že mu to nie je blbé. Ja by som mala akože vyžiť z tých penazí čo dostávam? On to asi berie tak že to dostávam na malú, ale neuvedomuje si že z toho mám vyjsť aj ja aj ona. Ked si len natankujem do auta, zaplatím telefon, občas niečo nakúpim a to kupujem aj malej jedlo - na domácu prípravu a aj detské výživy pre prípad že nestihnem doma spraviť a proste vidí to a ani floka mi nedá. Máte doma niečo podobné? Ja samozrejmä plánujem si nájsť prácu a osamostatniť sa od rodičov finančne, až bude mať malá tie dva roky.

mima4
13. nov 2012

@susanka84 nie, mam pristup do manzeloveho uctu, aj on do mojho. Kedze sme uz manzelia, uz nemame separatne peniaze, ako moje a tvoje, ale su nase.
Nechcem mysliet negativsticky, ale po precitani tvojho prispevku nemam dobry pocit z vasho vztahu.. o tychto veciach by sme mali vzajomne komunikovat, riesit ich... vediet vyjadrovat svoje pocity, myslienky... ved uz spolu chodite 6 rokov!

bodka13
13. nov 2012

@susanka84 zvláštna situácia ....neviem si predstaviť takéto spolužitie 😒 na začiatku ste urobili chybu- nedohodli ste si žiadne pravidlá a teraz zase medzi vami nefunguje komunikácia
...z tých 210€ kupuješ stravu pre vás všetkých? ....ale on asi platí nájom za byt a všetky platby s tým spojené,či? lebo ak je to tak,tak potom ani on nemá veľmi z čoho vyskakovať 😉

lubkasofia
13. nov 2012

@susanka84 ahoj,ja mám doma niečo podobné,akurat sme manželia už 9 rokov a doteraz nemám ani páru o tom kolko zarobí,je živnostník , ked niekde robí a dostane zaplatene tak mi povie ale nikdy neviem či povedal pravdu alebo nie, a ked ja dostanem matersku tak si myslí že to mi musí stačiť na celý mesiac samozrejme aj na stravu pre 4 ludí (máme dve deti) a a akože aké ja možem mať iné vydavky.......ked sme ešte nemali dcerku tak som bola nutená požiadať o výživne na syna inak by som od neho nevidela ani korunu(tak zaplatí najomne,elektriku a to je tak všetko) potom sa to zmenilo na chvilku a dnes momentalne sme na tom zasa rovnako, takže som mu ráno oznámila že ak sa nemieni zmeniť tak si podávam o výživne znova :(.....chlapi :(

lussy666
13. nov 2012

@susanka84 no to teda nemam, a keby som "to" mala doma, tak uz nemam, ak vies ako to myslim. to ani nie je chlap. nemam rada, ked sa matky vo vseobecnosti stavaju na piedestal - som matka, kto je viac - ale porodila si mu dieta a z toho mu plynu nejake povinnosti, ak to teda nerobi dobrovolne..idealny vztah ma asi malokto, a by si sa cudovala, kolko zien zostava vo vztahu kvoli detom, kvoli tomu, ze by nemali kam ist, ci jednoducho kvoli pohodliu..aj ked predtym vraveli, ze by to nikdy nespravili.
ak nechcem byt sprosta, pride mi vas vztah velmi zvlastny. ak sa to nema zmenit, velmi by som uvazovala ako dalej...drzim palce a vela zdaru🙂

hori
13. nov 2012

Ano, tvoj chlap je vyslovene lakomy. Ma sa velmi dobre - ma zenu, dieta a minimalne financne zavazky... tiez si hovorim, ze mu to nie je blbe... ale zjavne asi nie. Nemozes byt zavisla na rodicoch ani vyzit z tej sumy, ktoru si uviedla, takze na chlapa s papierom, peroom, cislami, uctami a jasnymi dohodami... a neexistuje ze pol na pol - ci si? - alikvotne podla aktualnenych prijmov! Ked mu uz teda nedochadza, ze to ma tahat on... ☹

dada1212
13. nov 2012

@susanka84 bud požiadaj o výživné na dcéru alebo nech prepíše pol domu na teba, prípadne na dcéru. aby dokázal, že to robí aj pre vás.
lebo takto bude celý život jeho lakomstvom trpieť hlavne vaša dcéra a to asi nechceš

susanka84
autor
13. nov 2012

@bodka13 vieš aké má on náklady na živobytie? bývame na našom baráku kde platí 80e elektriku z toho 25 mu dáva moja mama lebo aj ona sem chodí. auto má služobné...
ano viem náš vzťah nefunguje komunikácia žiadna, teraz nechcem hádzať vinu len na neho, ale s ním sa absolutne nič rozoberať nedá lebo vždy všetko otočí proti mne. ja viem že by som mala odísť, no bojím sa viacerých vecí (hlavne ohladom dcerky) a teda chcem to ešte skúsiť pokial sa bude ako tak dať ☹ on tiež čosi kúpi na jedlo no nie je toho nejak extra moc... mama tu býva s nami tak tri dni v tyzdni a vždy nakupi plno veci takže sa stravujeme aj takto hlavne.

hradnapani
13. nov 2012

@susanka84 nie, nastastie takeho nemam doma. A to, ze jedna dospela zena ma takeho chlapa doma, za to si nesie zodpovednost sama, o opaku ma nepresvedci nikto. Ten tvoj je arogantny lakomec, ale ked si si ho vybrala a chces s nim aj nadalej kvoli dcere (?!) zit, tak sa s tym asi budes musiet len vyrovnat, lebo sance na jeho zmenu su male.

susanka84
autor
13. nov 2012

prepačne že nereagujem pisem narychlo pri dcerke mozem len sem tam

oriesocek
13. nov 2012

No to je urcite na dlhsiu diskusiu. My sme nemali spolocny ucet ked sme sa zobrali, ale ja som stale mala zamestnanie a nezarabala som zle. Potom sme sa stahovali do zahranicia a ja som dala vypoved zo zamestnania s podmienkou, ze budem mat pristup k manzelovym uctom. Nove zamestnanie som si nasla, ale ostalo pravidlo, kedze manzel zaraba omnoho viac, ze z jeho uctu idu najom, hypoteka a velke platby a z mojho potraviny, nejake oblecenie pre maleho a mna, bezne vydavky ako platby za obedy, do skoly. Manzel nechce mat k mojmu uctu dispozicne pravo, vie kolko tam mam a pocita s tym ako s rezervou.

zonjushe
13. nov 2012

@susanka84 halooo, komunikovat treba, to je zaklad vztahu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

jarka0812
13. nov 2012

Presne ako písala hori, papier pero a rozpísať výdavky. Ak to nepochopí a nezačne ti dávať peniaze, tak nezostáva nič iné, len požiadať o výživné na súde. Zo zákona ma vyživovaciu povinnosť voči dcére. A ešte by som sa spýtala, či aj ty nemáš nárok na dávku v hmotnej núdzi.

susanka84
autor
13. nov 2012

@lussy666 dakujem, len zareagujem ze ja neostavam vo vztahu koli tomu ze by mi to bolo pohodlne alebo ze by som nemala kam ist (ja som tu kde byvame teraz doma...) ostavam len a len koli dcerke. a co sa tyka toho "ja som matka kto je viac" tak k tomu len tolko, ze konkretne u nas zastavam ten nazor a presvedcenie, ze matka ma omnoho vacsie pravo na dieta ako chlap, lebo som dcerku vynosila, porodila (on mi ani ň za porod nedal, ani ucta ani vdaka ale to uz odbacam od temy), staram sa o nu 24h denne, ja mam znicenu chrbticu nie on atd atd... bojim sa stiredavej starostlivosti nebranila by som mu stykat sa s nou, ale striedavku proste nechcem. Takze toto je dôvod preco chcem ostat vo vztahu ked to tu uz tak rozoberam. On ju lubi, nepoviem pol slova to je jasné, ale lubit nie je len ťuťu muťu ale aj sa obetovať či už finančne alebo inak kolko krát.

susanka84
autor
13. nov 2012

@hori dakujem za nazor ja sa na neho chystam prave s tym "pol na pol" ale vies, on mi dokaze povedat aj to ze sak toto a toto nie je potrebné (pritom vsetko co som kupila plne vyuzivam, jasne najde sa par veci nie drahych kde si uznam ze som vyhodila peniaze ze toto som pre nu nepotrebovala ale to je snad normalne).

susanka84
autor
13. nov 2012

@dada1212 ja o ten dom nie že nemam zaujem ale proste bolo to za jeho peniaze nie za moje tak je jeho. ale s tou dcerou to by nebol zly napad ale neviem ci sa da napisat pol majetku na bábatko 🙂 to asi nie, či sa myslm? nie je to tak ze az dosiahne urcity vek?

susanka84
autor
13. nov 2012

@hradnapani ja viem, ano mozem si za to sama. ze mam takeho doma. vieš čo planujem s nim ist byvat do toho noveho az ten dom pospravuje a chcem to vyskusat ešte, ale som proste rozhodnuta ze ak sa urcite veci nezmenia aspon trochu k lepsiemu (nemusia sa uplne) tak odideme ☹

susanka84
autor
13. nov 2012

@zonjushe ano to mi je jasné ale to netreba hovoriť mne... ja som sa uz prestala snazit..

bodka13
13. nov 2012

@susanka84 nebudem riešiť komunikáciu medzi vami dvomi -je zlá už teraz a ty to vieš,výhovorky že sa s ním nikdy nedalo veľmi diskutovať sú slabé lebo vekom dieťaťa sa bude tá bariéra medzi vami len zväčšovať -väčšie dieťa=väčšie starosti ....ak teda nevieš koľko presne zarobí to nevadí,nemusíš to vedieť 😉 v tejto situácii je dôležité sadnúť si a spísať čo všetko treba platiť, z koľkých eur ste schopní fungovať na mesiac(strava,drogéria,oblečenie,.....) a presne určiť koľko ti bude dávať ....poznám viac párov,ktoré takto fungujú,je to pre mňa zvláštne ale im to vyhovuje tak to neriešim - napr. žena má plat 400€ ,tak muž jej pošle 450€ + on ešte zaplatí úver a o ostatných prachoch,žena nevie tak ich buď odloží alebo prefláka 😉

...a teraz idem čítať,čo ti radia iné kočky

susanka84
autor
13. nov 2012

@jarka0812 vieš čo nemám nárok myslím na tú dávku v hm.nudzi, lebo nesplnem nejake podmienky, ale aj tak, to je taka tuším zanedbatelna položka ale neviem to už presne. idem pospominat co som vsetko kupovala aj predtym malej (pamatam si ale len take vacsie veci) a dam to na papier.

ja chcem aj koli tomu ist s nim byvat a vyskusat to, aby som videla, ci sa potom az nebude uz davat peniaze na ten dom, nieco zmeni alebo nie. a prave tieto zmeny (a este par dalsich) budem sledovat ci sa udeju alebo neudeju...

kočky mne je jasné že náš vztah nie je dobrý a ani neviete ako sa koli tomu trápim. ale ale ale... nikdy to nie je jednoduché raz je to jej otec a ja chcem spravit maximum pre to aby sme boli spolu. ak to len trochu pojde tak budem s ním. ak uz to bude na nevydržanie, budem konať. ja som potrebovala skôr taku podporu - mozno nejake prispevky ako pisala lubkasofia ze nemam jedina takeho lakomeho chlapa.

susanka84
autor
13. nov 2012

@bodka13 on je vlastne tiež živnostnik ale robi v jednej firme takže aj preto neivem kolkon zarobi lebo myslim ze nema uplne pevny plat, ale dakujem tuto vec asi skusim. ja sa nevyhovaram ze sa s nim nikdy nedalo diskutovať, to je holý fakt takze to len konštatujem. a uvedomujem si aj to že sa to bude zvačšovať..ten problem

dai
13. nov 2012

@susanka84 ahoj zuzka. my sme s muzom 13 rokov spolu a mimo uctu z ktoreho ide hypo mame stale rozdelene ucty. moj muz ma firmu a nevyplaca si vyplatu, takze nema staly plat len zisk... ten ale vie az po zaplateni dani. takze ja aj on vieme len kolko vyfakturuje co ale v dnesnej dobe neznamena ze to bude aj zaplatene... takze o. moze 1.mesiac zarobit velmi vela a druhy nic... staly plat u nas mam len ja - hypo ide z mojho uctu pokial pracujem zvysne vydavky z muzvho ked3e v celku zaraba viac ako ja... inak nakupy plati kto nakupuje, veci detto... ked sa muzovi pacim v niecom co stoji viac ako 500 euro tak kupuje on😀
u nas to funguje podla mna vdaka tomu ze aj ja zarabam velmi dobre cize ked pracujem si viem kupit cokolvek co potrebujem pre seba ci deti...
momentalne taha celu domacnost muz kedze som na rd... obdivujem ta ze dokazes z tych prispevkov nieco ufinancovat... stale nemam pristup k jeho uctu - on mi prevadza nejakych 500 euro na ucet na zsciatku mesiaca a ked potrebujem viac tak mu poviem a ked ma tak da🙂
osobne pokladam lakomost za strasne hnusnu vlastnost - sama som velmi velkorysa, rada ludi obdaruvavam ale aj som obdarovana... asi by som nedokazala zit s chlapom ktory by setril na svojej rodine... ci sebe doprial a ostatnym nie - mali by ste zit ten isty standart - ty, on aj vase babatko - ak ste manzelia mas nato pravo zo zakona... cize ziadat aj vyzivne na seba nielen na babatko.
skus sa s nim o tom este poriadne porozpravat - my sme tiez chvilu potrebovali pokial sme prisli na model ktory nam obom vyhovuje, nehadz hned flintu do zita... ak chce financovat dom nastojila by som na tom aby ti dal podiel na nom aby si aj ty v pipade tozvodu nieco z neho mala. ked sa rozhodnes pre rozvod konzultuj nejakeho dobteho rozvodoveho pravnika, ukladaj si ucty aby si na sude dokazala ze domacnost vlastne tahas sama...
drzim palce aby ste sa dohidli k sppkojnosti vas oboch.

ematko29
13. nov 2012

@susanka84 Na rovinu mu povedz,že chceš aby ti prispieval na dcérku.ak by odmietol tak by som vážne uvažovala o rozchode.alebo ako bolo písané vyšie tak nech prepíše polovicu domu na teba .Aká to je potom láska ak nechce minúť na vás ani cent?

bodka13
13. nov 2012

@susanka84 nevešaj hlavu,všade je to nejaké...nepoznám ideálny vzťah 😉
...načo sú ti také príspevky,že nemáš jediná takého chlapa 😕 potrebuješ poľutovať? - nie! ty potrebuješ povzbudiť,aby si mu ukázala že vieš "bojovať" ,takže si pekne spíš na papier nutné mesačné výdavky a položky ....napíš si sumu svojho príspevku a skúste to spolu nejako vyriešiť = čo zaplatí on a koľko ti bude pravidelne (vždy k tomu istému dátumu a naraz,rovnakú sumu !) dávať,aby si mesiac v pohode zvládla ...o nečakaných výdavkoch sa budete musieť radiť priebežne keď sa vyskytnú 😉

alena16
13. nov 2012

@susanka84 Na vydrzanie to mozno bude vzdy, ale myslis ze dcera nebude citis, ze ty nie si stastna? Teraz si hovoris, ze sa kvoli nej obetujes, ale nebolo by vam lepsie bez neho? Ved sa nemusite dohodnut na striedavej starostlivosti, ale na nejakych normalnych stretavaniach, ktore budu vyhovovat obom. Takto si iba zatvaras dvere pred normalnym vztahom, ktory by si v buducnosti mohla mat s niekym inym...

hradnapani
13. nov 2012

@susanka84 vies, neviem ako by ti to realne pomohlo, keby ti tu vacsina zien napisala, ze takeho ma doma. Chces mat potvrdene, ze nie si v tom sama a ze sa tak da zit? No da sa, samozrejme, ale otazna je kvalita takehoto spoluzitia...Nazvala by som to asi fakt len spoluzitim, a nie partnerstvom.
A k tomu stahovaniu sa do jeho domu....musis by pripravena aj na realnu moznost, ze ked budes pod jeho strechou, tak bude este menej ochotny komunikovat, lebo ti bude podsuvat myslienku, ze co by si este chcela, ved zabezpecil byvanie. Pozor na to!
Odporucam ti takisto, podobne ako niektore baby tu predo mnou, spisat si vsetky mesacne vydavky a ukazat mu ich, a nie raz.
a neodpustim si este poznamku k tomu, ze zostavas s nim len kvoli dcere (aj ked si to riesit nechcela, ale neda mi to): musis si uvedomit, ze svojim postojom k muzom, formujes svoju dceru do buducna.... to aky mas vztah k muzom, bude jedneho dna opakovat aj ona (viac ako pravdepodobne) - ci uz sa obetujes a zostanes s nim napriek nespokojnosti, alebo budes sebavedoma a budes tak aj jednat. Drzim ti palce!

susanka84
autor
13. nov 2012

@dai dakujem to je pekna psychicka podpora od teba 🙂 ale my nie sme manželia.. k tým účtom, ako som uz pisala ja som ozaj 80% takych nakladnejsich veci (nakladnejsie myslim cca nad 15eur) kupovala tu z MK aby som usetrila, takze dohladat to v učtoch a dokazovat to ze toto som kupila od tej a tej mamičky to by asi nešlo. a to čo kupim pomimo, ano uz si odkladam bločky.
ale dobre to mate poriesene a klobuk dolu, ze ti posiela 500e to uplne cumim 😅 ja take nieco nepoznam

@ematko29 na mňa by dom neprepísal lebo tiez nie je slepy a vidi ze si moc nerozumieme ale keby to šlo na dcerku to by bolo super. ako ja nemam otca milionara to urcite nie, zaraba podstivo a vela krát do nocí a teda som zabezpecena co sa tyka byvania takze toto nechcem riesit ze by priatel prepisoval svoj dom na mna (teda polovicu)

sendy182
13. nov 2012

@susanka84 ahoj v prvom rade ho máš rada a on teba...........skús mu jemne predostrieť že sa ti páči určitá vec napr. nová bunda.......kúpi ti ju? alebo malej...........podľa toho by som sa riadila..........alebo ak sa ti pokazí zub čo v dnešnej dobe je za dosť peňazí...........musíš si od neho vypýtať? ak ti neostane z RP?...........alebo si máš tiež robiť rezervu a neminúť si celý rodičák a odložiť na sporenie pre dcérku napr.50eur..................a pre seba 50 eur...........čo by na to on povedal? mal by vedieť že ty sa máš kam vrátiť...máš milujúcich rodičov.......dom by som neriešila aj keď sa vezmete v budúcnosti on ho môže vykázať že si ho kúpil sám za svoje ešte pred svadbou....resp. že rodičia mu "dali"...........no bude patriť vášmu dieťatku............žijete v jednej domácnosti kde by malo byť všetko spoločné .....no žiaľ častokrát tomu nie je tak 😖

mima4
13. nov 2012

@susanka84 aj ked tato tema nie je o vasom vztahu primarne, ale chcela by som sa ta spytat na jednu vec. Preco si sa rozhodla pre toho cloveka ako otca pre svoje dieta? Mas malinku dcerku, chodite spolu dlho, neviem kolko byvate pod jednou strechou... ved ste museli nejako fungovat...

susanka84
autor
13. nov 2012

@bodka13 vieš, ono tu je problém aj ten, že idú financie od mojich rodičov a on to vie vyhovuje mu to. takže ja neriešim teraz akože financie, že by som nemala na niečo a mám problém vyžiť z tých 210eur (kedže mám ovela viac vdaka rodičom) takže je to zložitejšie, ale tak zasa čo mám odmietnuť pomoc z ich strany aby som sa musela potom pozerať či kúpim vec za 1euro alebo 1,50 (obrazne povedané). práve preto až odíteme a budeme uplne samy, tak to začnem takto riešiť ako píšeš. bude to asi na jar takže nie je to za dlho. potom už nebude mama napchavať plnu chladničku chapeš ako to myslím.. takže veci v dome čo pribudnú bude jednoznačne že toto išlo z mojich financií a toto z tvojich..

dai
13. nov 2012

@susanka84 ak nie ste manzelia a nezijete spolu a on nezaprel otcovstvo tak poziadaj na sude o urcenie vyzivneho na malinku - je to aj jeho diata a on musi prispievat...

lenka_b
13. nov 2012

S manzelom mame odlisne ucty, ale ja mam k obidvom pristup a platim z nich poplatky a vsetko. Samozrejme ja pracujem, ale vsetko, co manzel zarobi, tak netaji a mam k tomu pristup. Ja rozhodujem co sa ide platit a kedy a tak... Skus mu povedat, ze ty peniaze nemas, nech on kupi jedlo a zaplati ucty, snad mu to tym trosku naznacis...

Tu začni písať odpoveď...

Odošli