Máte/mali ste za manžela narcistu?

2. sep 2023

Máte/mali ste niekto za manžela narcistu? Po akom čase od svadby vás začal devalvovať?

akiana
2. sep 2023

Je to naozaj velmi individualne, ale nerozumiem celkom otazke. Ked vies, ze je narcista, preco vobec zvazujes pokracovat vo vztahu?

vanilkovazmrzka
2. sep 2023

Tazko uverit, ze by sa taka povaha neprejavila uz v case pred svadbou ;)

bluka2
2. sep 2023

Vratila som takemu prsten 😉

nazli24
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tanyag
2. sep 2023

@nazli24 veď ty manžela ešte nemáš 🙂

nazli24
2. sep 2023

@tanyag ale bude o mesiac

pukanec123
2. sep 2023

Manžela nie ale moja mama bola a je narcisticky rodič a partner. Môj tatko chudák cely život ultacany na ukor jej, to by bola debata na hodiny. Ale sú do dnešného dňa spolu, len práve všetky tie aspekty narcistu sa vekom zhoršujú. obaja su čerství dochodcovia už, a mám pocit že s jej správaním je to vekom čoraz horšie, boli situacie kedy som si povedala že to už hranici s manipulovanim a psychickým týraním. Takéto extrémy to ale dosiahlo až vekom.

vanilkovazmrzka
3. sep 2023

@nazli24 tak sa ho zbav kym je cas? 🤷‍♀️

patus_2
3. sep 2023

@nazli24 je to utrpenie ale o mesiac bude tvoj manžel? Nemal by sobáš byť z lásky? Nebudeš to neskôr ľutovať?

moonlight1210
3. sep 2023

@nazli24 a naco si ho chces brat? Ked uz teraz je to utrpenie?

alexandraas
3. sep 2023

@nazli24 je to utrpenie a o mesiac sa stane tvojim manzelom? Zena ty si nevazis samu seba? Ked je uz teraz pre teba utrpenim :(

zorkahorka
3. sep 2023

On to robi uz teraz,len si zrejme tak zalubena, ze to nebimas

trinityf
3. sep 2023

Pred svadbou to je love bombing. Vo vacsine pripadoch to pride az po svadbe a prvom dietati. Otocka v spravani o 360 st. Ale nie je to pravidlo.

mk22
3. sep 2023

@nazli24 píšeš, že je to utrpenie.. Hádam nečakás ze sa svadbou skončí, alebo niečo zlepší?
To ako vedome si ideš brat niekoho o kom teraz vieš, aký je?
A samu seba rada máš?

lucimichi
3. sep 2023

@trinityf myslíš o 180 st.

h2
3. sep 2023

@nazli24 Ale hlavne, že budeš vydatá pani, však? 🙄

denopeno
3. sep 2023

@pukanec123 Ako sa to prejavuje?

bbshop
3. sep 2023

@nazli24 vedome si ideš vziať najhorší typ osobnosti aký existuje? Toto je sebadestrukcne správanie

nazli24
3. sep 2023

@bbshop ja si iba myslím že to je narcismus ale môže to byť aj niečo iné

bbshop
3. sep 2023

@nazli24 nič sa nemení na tom, že si ideš zobrať psychopata a si si toho vedomá..nezničiš život len sebe, ale aj svojim deťom.. bude ich psychicky tyrat tak ako teba..toto chces? Čo z nich vyrastie, keď budú mať takého otca? Prosím ťa nerob to

mimka1402
3. sep 2023

@nazli24 Ale do haja je jedno čo je. Ale prečo si ideš vziať chlapa pri ktorom nie si šťastná a istá si, že ho chceš mať po svojom boku?

pukanec123
3. sep 2023

@denopeno Joj to je veľmi nadlho, ale narcisticky clovek vždy uprednostňuje seba a svoje potreby (aj keď sa jedna o hlúposti) nad ostatnych, dokonca aj nad vlastne deti. Manipuluje ľudí pre svoj prospech, má pocit že je nadčlovek a nad neho nie je, potreba nadmerného obdivu vo všetkom a byt stredobodom pozornosti, nedostatok empatie voči druhým, odmietanie zodpovednosti za svoje činy a vždy vo všetkom obviňuje druhých ľudí, stavanie sa do role obete, potreba manipulovať a prevziať kontrolu napr nad partnerom, povýšenecke arogantne a domyslave spravanie…
Narcisticky rodič vyslovene sa snaží podvedome zabrániť rozvoju alebo posunutiu svojho dieťaťa pretože to predstavuje hrozbu v tom že ho nebude môcť ovládať.
Je toho veľmi veľa, narcisti veľmi radi ovládajú, manipulujú.
Keď sa povie o narcizme tak to možno neznie tak hrozne, ale naozaj to nie je med lízať, vedela by som rozprávať hodiny