Materská a pocit menejcennosti , ako ďalej?

doga666
7. feb 2020

Zdravím mamičky.. Poslednú dobu mam pocit ze sú všetci lepší ako ja.... Vo všetkom.. Mam Trosku "umeleckého" nadania tak som myslela ze si aspoň čo to privyrobim popri rodicaku,už som aj co to na maľovala, no len keď ceknem fb, rúca sa mi svet.. Každý amatér je asi lepší ako ja, každý maľuje dokonalo, lepšie, preciznejsie originalnejsie.. Cítim. Sa byť prázdna... Proste som Nula... Horšie je však to ze už si to začínam myslieť fakt pri všetkom čo spravím... Ci pri varení alebo aj pratani toho bytu nášho keď je zachviľu aj tak všade bordel.. o starostlivosti o deti... Mam. Pocit ze zlyhávam vo všetkom.. Nešťastná som strašne.. Ešte aj s chlapom to teraz trocha škrípe, fakt. Mam pocit ze mi všetko padá na hlavu.. Nemám chuť ráno ani vstať z postele.. Skratka dokonalá depresia...

irusa
7. feb 2020

@doga666 hlavu hore...bude lepšie... uvidíš

doga666
autor
7. feb 2020

Áno to povie každý... Ako.. Je jasné že deti ma totálne vydrancuju za deň, aj ta domácnosť ale. Robilo mi radosť ze som večer keď zaspia trocha "vypla" a maľovala.. Hovorím.si,spojim príjemné s užitočným ale už keď príde na to ze zavesím na fb niečo na predaj a zbadám tie veci od ostatných tak mam sto chutí skočiť z balkóna... (obrazne)

angela85
7. feb 2020

Niekedy je najlepšie vypnúť telefón a byť sama sebou a neporovnavat sa s ostatnými. Raz som tak sekla s fc a vôbec mi nechýba. A teraz silno uvažuje že zrusim mk

marca12
7. feb 2020

@doga666 preco sa porovnavas? Nepozeraj na inych,nesleduj. To je prirodzene,ze sa nam zda,ze ini su lepsi. Vztah vam skrioe aj kvoli tvojmu rozpolozeniu. V dnesnej dobe je tazke nieco predat. Vela ludi ma mnoho cinnosti,chcu zarobit a doba internetu umoznuje prezentovat sa. Mnohym trva cele mesiace nieco predat. Nemaj velke ocakavania. Tvorba ti ma priniest radost a nie suzenie. Pred 15 rokmi som tvorila. Sem tam som predavala,ale nemala som cas sa tomu venovat. Vtedy som davala inzeraty a len sa zaprasilo po vsetkom. Dnes uz ani pes o mna nezakopne,lebo je toho straaasne vela. A mna to prestalo bavit sa pretekat s niekym. Ano,clovek musi napredovat,zlepsovat sa,ale konkurencia je uz taka,ze ta zvalcuje. Zrejme si vyhorela. Vsetko ti prerastlo cez hlavu. Trosku sa skludni,rob,co ta bavi,oddychni si. Nie je dobre mam vela cinnosti,cloveka to znici a v dnesnej dobe mame velmi vela podnetov a nemame to ako ventilovat a to nas suzuje.

doga666
autor
7. feb 2020

@angela85 no, pravda tu zvyknú byť ženy fakt dosť ostré... Dosť dlho som. Zvažovala. Ci vôbec dat príspevok, ale nemám nikoho s kým by som mohla a komu by som sa Mohla zdôveriť, dá sa povedať ze som stále. Len sama.. A s deťmi..

marca12
7. feb 2020

@doga666 ani sa ti necudujem,ze sa takto citis. Ale deti podrastu a bude lepsie,budes mat cas na tvorbu. Nikam sa nezen.

doga666
autor
7. feb 2020

@marca12 hej ale je to presne ako píšeš... Konkurencia je veľká, možností je veľa, presne preto som. Sekla aj s um. Školou, proste som v tom nevidela budúcnosť, keď je na svete každý druhý co niečo dokáže. Lepšie ako ja.. A pritom mi ľudia vraveli stále. Ze škoda talentu... Preto som Aj zasa začala, známi stále Čosi do mňa, a ako sok. Rýchlo začala. Aši aj skončím..

perdulka7
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miskahryzka333
7. feb 2020

@doga666 maluj pre seba a nie preto ze zarobis na tom,bavi ta to,robi ti to radost.
Ja nemam zaluby a citim sa podobne a niekedy len tak chodim a dumam co by ma tak asi zabavilo ,tak len upracem ,navarim ,s detmi sa poucim nech mam ako taku radost zo seba.
Ale mam taketo obdobie aj ja a aj vela ludi teraz ,asi je to pocasim,ani mna nic nebavi.

marca12
7. feb 2020

@doga666 urcite nekonci,ak mas talent. Ja talent velky nemam,ale bavi ma nieco tvorit. Chyba mi predstavivost,takze vsetko je pre mna tazsie,ale mam obrovske chcenie. Som samouk a snivam,ze pojdem na kurzy,kde by mi aspon zaklady ukazali. Umelecka skola je super,lebo je vela amaterov,ale takych,ktori sa aj vyznaju vo svojom remesle,tych je velmi malo. Ak sa na to teraz necitis,daj si pauzu a po case pride chut. Do nicoho sa nesil

doga666
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
angela85
7. feb 2020

Ja sa najviac rozprávam so svojím mužom a mojou mamou a sem-tam s kamarátkami a úprimne nerada sem dačo prispievam a nedajbože fotky,často nahe sem dávajú baby,lebo ja nechcem a nepotrebujem uznanie či kritiku úplne cudzích žien. Niekedy sem napíšem svoj názor,ale už nereagujem na ustipacne reakcie zien,ani sa nehadam.

veronikaszabova
7. feb 2020

Ved tie obrazy su nadherne!

katarinka89
7. feb 2020

@doga666 to ako sa citis vkladas do diela: ak sa citis na ho..o tak aj tie diela budu tak vyzerat. Vloz do toho svoju svetlu pozitivnu naladu a bude sa ti darit

doga666
autor
7. feb 2020

Ta líška ešte nieje dokoncena

doga666
autor
7. feb 2020

Zase si tu nechcem hladkať ego aby ste si niektorá nemyslela.. Len ma. Fakt momentálne strašnú krízu ci pokračovať ci nie.. A sú lepší odomna to určite áno, ale mam. Dilemu mam svoj štýl maľby a ci to vôbec ma. Význam.. Pokračovať v tom keď niekto maľuje detailne obrazy ktoré sú ako foto a ja zase upustam trocha medze...

marca12
7. feb 2020

@doga666 fuu ty si riadny talent,podla mna super. Urcitr sa nevzdavaj. Si vynimocna a jedinecna. Popracuj este na prezentacii. Najdi si doma holu stenu a fot pri slnecnom pocasi,proste aby si mala dobrr svetlo. Vela spravi hlavne fotka,vacsinou fotia ludia s filtrami,aby to lepsie vyzeralo a maju to kadiako naaranzovane a to predava. Podla mna vynimocna, mas svoj styl a to je super. Vela ludi maluje bez predstavivosti,ty predstavivost mas.

doga666
autor
7. feb 2020

@marca12 ďakujem pekne ono je niekdy. Dobre počuť aj takéto slová hlavne keď je konkurencia veľká.. A ešte teraz aj tie obrazy maľovanie podľa. Čísel.. Dokáže si to urobiť každý sám... Mne je smutno z toho ako sa už to "remeslo" vytráca..

miskahryzka333
7. feb 2020

@doga666 obrazy su kraasne ale na mna posobia vsetky velmi smutne,neviem preco.Mozno tym ako sa citis.Skus nieco veselsie malovat napr.ja mam rada kavu a vsetky obrazy s kavou sa mi pacia alebo abstraktne take farebne vsakovake.

doga666
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marca12
7. feb 2020

@doga666 aj mna to zamrzi,ale ver,ze milovnik umenia rozdiel vidi medzi rychlokvasovkami a naozajstnym umenim. Ja to vidim,zaujimam sa celkovo o umenie,remesla. Ked nemam na poriadne umenie,tie napodobeniny si nekupim. Radsej nasetrim a podporim skutocneho umelca a ty umelec si. Pre toto je doba internetu hrozna,lebo fotky su krasne nastailovane,nafotene roznymi filtrami,ale v skutocnosti tam nevidis taky potencial.

doga666
autor
7. feb 2020

@miskahryzka333 vidíš bude to tým určite.. Až mam pocit niekedy že som vyhorena..mam.aj preto strach ze moje obrazy sa "neuchytia" už to nieje ako voľakedy keď. Sa "pocity" cenili.. Aj taka je doba :(

karolinakr
7. feb 2020

@doga666 tá lištička je perfektna.Bola si na strednej skole umeleckej? Lebo tam sa nedostane hocikto, talentovky, prijimacky.Musis mat nejake schopnosti, ked si presla
2. Pozri si web Sashe.sk tam je umelcov a milion.V čom spociva čaro, ze každy ma inu techniku, je niecom inom dobry.Ja som si vcera pozerala 120 stranok rucne vyrabanych diarov. A to co je pre niekoho uzas, o to som ani nezavadila ale boli tam 3 "umelci" alebo vyrobcovia, a tych 3 pozeram kazdy den, pozeram ceny. 70€ za diar nedam.i ked je ručne vyrabanyVystavujes na tej stranke? Daj si nejaku normalnu cenu adekvatnu tvojej praci, casu a slovenskym penazenkam.Ked budez patrit k TOP, mozes si dat vyssie ceny.Ja sice obrazy nekupujem, nemam ich kam vešat, ale hentaka lištička by bola super na diari, na pohladnici ako obrazok.Rozšír svoju tvorbu.Tam aj uvidíš, kolko ludi ti kliklo na profil
Mas aj na fcb stranku so svojou tvorbou?
Mne napriklad poslednu dobu facebook sam vyhadzuje reklamy so strankami rucne vyrabanych obrazov

doga666
autor
7. feb 2020

@marca12 nuž ja žiadne filtre nepoužívam, keď nafotím tak ako to naozaj je, to už si radšej spravím nejakú mini výstavu, nech to ľudia vidia naživo.. Nikoho nechcem klamať ani zavádzať, mozno aj to je chyba, (aspoň čo mi kamoška hovorí ze nemám vôbec obchodné citenie) ale určite sa nebudem ľuďom vnucovať a redat niečo za každú cenu.. Radšej by som. Bola keby si ma ľudia vážili za to co naozaj som...

miskahryzka333
7. feb 2020

@doga666 urcite to ale nieje kvoli tomu ze by neboli pekne.Skor je to ako zienky pisu ze je dnes velka konkurencia vsetkeho mozneho.Aj ja som chcela vyrabat adventne vence pred vianocami ale v obchode su za par korun pekne a presne keby som ich nepredala by aom si myslela ze su skarede .

doga666
autor
7. feb 2020

@karolinakr nemám vôbec nič, prác mam. Rozpracovaných až až len stále ma odradí to ze sú lepší ako ja... Samozrejme. Ze by som ceny nedala.neviem aké.. Listicka ak by sa mi podarila tak som. Rozmýšľala ze za 5.eur by som ju predala.. Je to format 26x37 na hrubom podkladovom kartóne, čiže taka trocha väčšia A4..inak zvykneme. Robiť na sololit (minimálne 100cm) a to by som. Za viac ako 20 eur nepredávala..

doga666
autor
7. feb 2020

Ale skôr by som riešila dražby.. Nemám rada pevnú cenu, ak by sa niekomu páčilo prihodí, ak nie tak nie.. Chápete ma :p ale aj tak je to všetko len re môj dobrý pocit ktorý však pads hneď ako zbadám niečo lepšie.. Potom si poviem fakt.. Načo to robíš.. Zbytočne Minas na farby aj tak už dosť malý rozpočet...

miskahryzka333
7. feb 2020

@doga666 dneska sa treba vediet "predat" ,vsetkeho je vela ale niekomu ide lepsie a niekomu horsie .Ty musis byt presvedcena o tom ze tvoje su najlrajsie a predas ich.A oni su krasne to nehorim len tak a.ma to dusu nie ako tie v obchode tuctoven

karolinakr
7. feb 2020

@doga666 teraz sa musim zasmiat, keby kazdy tak rozmyslal, tak majster sveta v behu by nezacal behat, Michael Jackson spievat, Donald Trump by nerobil kampaň, lebo vždy je niekto lepší.Dokonca Miss sveta vždy stretne krajsiu zenu, nez je ona sama.
Ty samu seba hrozne demotivuješ

doga666
autor
7. feb 2020

@karolinakr ved práve preto, neviem. Čím to je.. Ja si uvedomujem presne to co si napísala ze keby každý takto rozmýšľal tak sme asi ešte asi stále v jaskyni a lovime mamuty 🙂 možno je to tym.ze som už dlho doma, možno preto že malo komunikujem s dospelými ľuďmi, možno preto ze som len príliš unavená zo života a potrebujem trosku prebrať.. Rodina síce pochváli ale na to sa ja nespolieham 🙂 rodina nieje kritická 🙂