Matka nevesty sa odmieta s nami zoznámiť

ade2
6. nov 2015

Náš syn sa bude na budúci rok ženiť. Zásnuby prebehli bez účasti rodín, mladí žijú v zahraničí. Rodiny sa nepoznajú. Nastávajúca nevesta má len matku, ktorá nikdy nebola vydatá. Býva na druhom konci Slovenska. Občas chodievam služobne do toho mesta. Od syna som si zistila jej tel.číslo a zavolala som jej, že by som sa s ňou chcela zoznámiť, keďže sa chystá svadba. Odmietla ma. Nemyslite si, že som sa natískala na návštevu k nej domov... Len som ju pozvala na kávu do kaviarne s tým, že časovo sa maximálne prispôsobím. Odmietla. Prívalom slov, ale bez adekvátnej výhovorky. Že ona sa nemá so mnou o čom baviť. A už o svadbe vôbec nie .... Svadba bude v našom meste. Predpokladaný počet svadobčanov: ich bude 3x viac ako nás. To ale nie je problém. Problém je, že ja si myslím, že by sme mali zoznámiť ešte pred svadbou. Ale ona si to nemyslí. Neviem ako ďalej. Cítim sa urazená a neviem to predýchať. Čo mám robiť ? Ako ďalej ?? Manžel, aj naši rodičia (starí rodičia ženícha) sú z tejto situácie zhrození. Syn o tom ešte nevie, ale asi tuší, lebo tel.číslo na jeho budúcu svokru som páčila veľmi ťažko.

ade2
autor
6. nov 2015

Syn nám len povedal, že ona - budúca svokra ešte nikdy nebola pri mori a tak dcéra zaplatila aj pobyt pre ňu. Takže boli v trojici, vraj ona mala sama izbu, ale to ma netrápi. To je mi fuk.

jeannna
6. nov 2015

Tvoj syn si uz asi o nej spravil aky taky obraz, ked s nou stravil par dni a spravne tusi, ze by ste si moc nesadli, preto mozno nechcel dat to cislo. Aj my budeme mat v rodine svadbu, svatky sa uz raz videli, byvaju od seba 200 km, uvidia sa pravdepodobne az na svadbe a potom max. raz do roka. Kasli na to .... pokial je nevesta v poriadku.

girlie_konik
6. nov 2015

@ade2 Ako sorry,ale len preto,ze sa s tebou nechce stretnut,to vidis na psychicky problem? Ano,je to negrlusne,ale inak je to ciste jej vec,nie kazdy sa potrebuje rodinkovat.. Pripadas mi velmi malomestiacky.

ade2
autor
7. nov 2015

girlie_konik , ale veď sa so mnou nemusí stretnúť. Ja to prežijem. Jednoducho som vyrástla v inom svete, ako matka mojej nastávajúcej nevesty. To je všetko. Urazila ma ? Teraz už mám jednoznačnú odpoveď, že áno. Nepotrebuje sa rodinkovať ?? Iste. Pochopila som. Urobila som krok, dopadlo to, ako to dopadlo.... Hľadala som aj na nete, že aké sú zvyklosti, že čo asi svadobní rodičia by mali... pred svadbou. V tejto zemepisnej šírke. Tak som zavolala, vraj sa to patrí.

philipha22
7. nov 2015

@ade2 Ja s manzelom a detmi zijem v zahranici.... moji rodicia sa s mojou svokrou a svokrom videli jeden jediny krat a to bola hodinka, dve co boli na navsteve...s manzelom sme spolu 7 rokov...a nikto neriesi preco , zaco.....atd... Zi si svoj zivot a nezatazuj sa zbytocne zivotom niekoho cudzieho 😉

tova
7. nov 2015

@ade2 no mne by to bolo divne tiez a hlavne by som mala obavy ake vztahy bude mat v rodine tvoj syn, a tvoje buduce vnucata. Pridu svadby, krstiny, narodeniny, sviatky a mlady sa budu musiet prisposobovat a vyberat k ktorej babke kedy pojdu a nedaj Boze aby zavolali obe babky k nim domov na oslavu. Tu mater nezaujma do akej rodiny ide jej dcera? ze raz moze prist situacia ze babky si budu musiet podavat klucky a nebudu poznat jedna druhu? zoznamenie neznamena kavickovanie pravidelne alebo telefonovanie si. Je to slusnost a samozrejmost v normalnej stabilnej rodine.

bianca
7. nov 2015

ja som napr. dokakana z novych ludi.Tym nechcem povedat ze sedim zavreta doma a cucim cez okno ci tam nieje nebezpecenstvo,ale ked sa mam s niekym zoznamit a kor s niekym dolezitym pre moj zivot tak som hotova.Ale ze totalne.Skor vidim odvahu buducej svatky priznat sa bez okolkov ze sa na stretnutie neciti a ze si fakt s tebou nema co povedat.To ja by som si radsej nechala vyoperovat slepe crevo.Ked vas nezoznamili mladeznici ,tak pacit telefon zo syna by ma ani nenapadlo.Bud chcu alebo nechcu a evidentne to ani jemu neprislo vhodne ,resp. mozno vie o niecom o com ty nie a preto cislo na buduci svokru dat nechcel.
a akoze s prispevku o tom ze nevesta nevyrastla v kompletnej rodine a ze by si sa mala bat toho sa mi chce vyslovene grcat.To len chora hlava odsudi totalne anonymnu osobu koli tomu ze sa na nu otec vykaslal.

tehulka7
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cecil36
7. nov 2015

@ade2 ty si vydrankala od syna cislo? A ona vobec vedela, ze ti to cislo poskytol? Spyatal sa jej ci moze cislo posunut dalej? Toto by nastvalo mna. Chcela si dohadovat detaily svadby. Vy tu svadbu platite? No uprimne, tvoj syn s buducou nevestou sa mali spytat oboch stran ci by sa chceli stretnut pred svadbou, zoznamit sa a tak. Ak z ktorejkolvek strany by zaznelo nie, tak to mali nechat az na svadbu. Ak ano, zorganizovat spolocne stretko. Taketo zoznamovanie na vlastnu päst (zavolat cloveku, ktoreho nepoznam a cislo som ziskala tak, ze o tom dotycny nevedel) je podla mna dost divne.

natalym
7. nov 2015

@ade2 Možno nie je o čo stáť.

jullianna24
7. nov 2015

Ja pisem z pohladu nevesty. Mna moj muz nechcel zoznamit so svokrovcami ked sme zacali spolu chodit. Bolo mi to luto ci sa za mna hanbi. Asi po pol roku som si vydrankala, ze chcem ist k nim a hotovo. Dovtedy som pocuvala same "s nasimi niiiic netreba mat spolocne alebo a ty si sa uz zoznamila so svokrovcami..." dlho som bola v tom ze ludia prehanaju co sa tyka svokry. Trvalo mi 7rokov kym som pocopila co je za cloveka. Urazila sa do spiku kosti ked som jej napisala ze neprijimame navstevy lebo sme mali virozu a grcali sme cely tyzden.ona chcela prist gratulovat (mohla prist inokedy ved byva od nas10min cesty) ale ona sa urazila a zalovala mojmu muzovi. Odvtedy ma "vydedila" ze k nim uz nemam chodit. Najskor mi to bolo luto lebo ja nie som typ ktory vyhladava konflikty. No ked som nad tym rozmyslala tak som si povedala ze co cakam od zeny ktora svoju mamu vola psychopatka, jednu exnevestu pi*a rysava, druhu exnevestu ku*va a svojho brata ten debil a nezabudnem na najlepsiu kamaratku s ktorou si rozumeli ako sestry a teraz sa tvari ze je mrtva. Tak som nad nou prestala lamentovat nech si zije svoj zivot. Ja ju v mojom nemusim. A ani nasi ju nemusia ani sa nestretavaju.

tiwyna
7. nov 2015

Chapem ta, ze sa citis nesvoja po takej reakcii. Clovek ma nejako zauzivane, ze pri tak vyznamnej udalosti, ako je svadba, chce kazdy rodic spoznat rodinu svojho zata, ci nevesty, aby si utvoril aky taky obraz, z akej rodiny novy clen rodiny vlastne pochadza, lebo je to dost velke ukazovadlo toho, akym clovekom sa aj on moze casom stat. Urcite by som sa nevesty spytala, preco sa jej mama nechce stretnut a hodila by som s nou o jej mame rec. Inac, na nevestu mas aky nazor?

seahorse27
7. nov 2015

Ano, u nas je zvykom, ze by sa rodicia budúcich manzelov mali spoznat pred svadbou - je to vyhodne aj pri planovani svadby (ak si to teda cele nemenezuju mladi sami), ale mama nevesty to evidentne ma na haku. Kasli na nu. Aj mna by to urazilo....ale treba sa nad to povzniest, ludia sme rozni a mame aj rozne hodnoty, priority, zvyklosti. Uz by som ju nijako nekontaktovala a na samotnej svadbe by som cakala od nej prvy krok k zoznameniu....Synovi by som to urcite povedala, mozno ti to dokaze nejako objasnit (pani ma mozno nejake psychicke problemy, socialnu fobiu alebo co...). Inak ohladne svadby sme organizovali stretnutie my s muzom, ale nasi sa uz predtým poznali. Ked to mladi uznaju za vhodne, tak taketo stretnutie pred svadbou zorganizuju.

moni244
7. nov 2015

Boze, z coho vy zeny dokazete urobit aferu, nemali stretnutie rodicov zorganizovat nahodou deti? My sme tak robili, nehrozilo, aby moja mama volala svokre. No tak sa nechce stretnut, netreba z toho robit kovbojku, z tej zeny nejaku obludu

tiwyna
7. nov 2015

@moni244 tak minimalne je cudacka, lebo bezne to nie je, ze sa rodicia nechcu stretnut s buducimi svatovcami, dokonca ani naznak, ze teraz sice nie, ale iste inokedy, akoby ju ignorovala, davala jej najavo, ze pre nu nie je dolezity clovek, ja by som ani dcerinej pritelky mamu neodmietla, keby ma chcela spoznat, nie to este nastavajucej svokre svojho dietata, ved tym si uplne pokazila pohlad na seba v ociach svatovcov, ja by som ju povazovala za cudacku a urcite by mi zablikala kontrolka, ze cosi tu nie je v poriadku.

tiwyna
7. nov 2015

@seahorse27 mne to skor pride, ze sa chce robit dolezita

moni244
7. nov 2015

@tiwyna tak sa jej nemala pchat, volat jej, drankat cislo od syna, mne kebytakto niekto zavola, tiez ho poslem kade lahsie. Stretnutie mal zariadit syn a aby tam bol aj on s nevestou a obe rodiny. Zvyky,nezvyky, nemala pytat cislo

puklica13
7. nov 2015

@ade2 co si ty myslis alebo nemyslis o nej je uplne jedno, ale trocha respektu k cudzim ludom by asi nezaskodilo...
Len aby tu o chvilu nepribudla tema "moja buduca svokra mi neda dychat, do vsetkeho sa montuje o vsetkom chce rozhodovat, vsetko chce riadit, co mam robit?"
Co tak nechciet aby sa vsetko tocilo okolo toho co ty chces?

pribinak
7. nov 2015

suhlasim s vyssie uvedenym nazorom, stretko mali zorganizovat " mladi " a ak je nejaky problem, da sa to velmi diplomaticky a zrozumitelne povedat

@moni244 jasne

valy
7. nov 2015

@ade2 je to uplna chudera, ked nedokaze absolvovat ani kratke stretnutie. Je to spolocenska povinnost a vsetci, co pisu, ze cakat nieco take je malomestiacke, su uplne mimo.
takze výsledok: kasli na nu, vela to o nej vypoveda, je neslusna.

moni244
7. nov 2015

@valy chudera? Tak to su uz prisilne slova,ked ju vobec nepoznas a nevies, co je za tim

tiwyna
7. nov 2015

@valy presne tak, su iste spolocenske konvencie a tie sa dodrziavaju a kazdy, trochu dusevne zdravy jedinec si dokaze najst 10 minut na stretnutie, kedze mladi ziadne stretnutie nezorganizovali, pravdepodobne aj chceli, ale stara nechcela, tak to o nej nieco svedci. Urcite by som ju viac nekontaktovala, ale so svojim synom by som si pohovorila, aby raz netrpel este aj on.

valy
7. nov 2015

@moni244 reagujem na to, ze odmieta spolocenske stretnutie s matkou budúceho zata. ano, je chudera.

tiwyna
7. nov 2015

@valy ani nie chudera, ale cudacka, pretoze toto je cudacke spravanie, asocialne, nepochopitelne

moni244
7. nov 2015

@valy ako ja sa tu uz fakt nicomu necudujem, tu fakt dokazu zeny odsudit kazdeho, je to ubohe a svedci to nieco o tebe a je otazne, kto je tu skor chudera

moni244
7. nov 2015

A ako by ste zeny reagovali vy, keby vam zazvoni telefon, cudzie telefonne cislo a tam nejaka zena, co ani nepoznate a chce sa s vami stretnut? Mali ju upozornit, ze jej bude pravdepodobne volat, ked si vypytala cislo, nech sa pripravi na to a nie takto vybafnit na cloveka

valy
7. nov 2015
jeannna
7. nov 2015

Podla mna by normalny clovek na to stretnutie isiel, uz len zo zvedavosti, do akej rodiny sa bude vydavat jej dcera. Pokial nechcela rozpravat o svadbe, mohla na rovinu povedat, ze toto si organizuju mladi, ze sa na pripravach nepodiela a na tuto temu rozpravat nechce. Niekoho takto odpisat v telefone, mi takisto pride cudne. A ta nejaka zena je jej buduca svatka. Alebo mohla navrhnut stretnutie aj s mladymi, ked sa z nejakeho dovodu tohto stretnutia obavala.

moni244
7. nov 2015

@valy co?

adel222
7. nov 2015

@moni244 jezis ved z nej nerob obet 🙂 neni slabomyselna ze by nevedela zvladnut hovor od cudzieho cloveka 🙂
@ade2 mozno chce este schudnut zo 30 kil a tak sa ti ukazat 🙂 kasli na nu uvidis co bude na svadbe, mozno si najde cas na diskusiu a rozhodne napus ako dopadla svadba. Kedy je ten velky den?