Menšia výmena názorov so švagrinou

14. aug 2023

Ahojte,chcem sa poradit,

mali sme jednu rodinnu oslavu a muz mal na nej taku mensiu vymenu nazorov so svagrinou,aj som sa ho zastala. Potom ked sme svagrovcov stretli,svagor pozdravil,prehodili sme par slov ale svagrina sa k slovu nemala😀dokonca ani neviem,ci odzdravila…

A teraz k veci,svagrina mala minuly tyzden narodeniny,isli by ste jej zablahozelat alebo nie? Muz sa k tomu velmi nema,no ja sa nechcem hadat.

lelelienka
14. aug 2023

Volala vas? Ak nie, zatelefonovala by som a vybavene.

beata_k
14. aug 2023

Ak neprides a nepodas ruku, tak je to cesta do pekla. Vase vztahy uplne ochladnu a prestanete sa navstevovat. Toto chces?

klarolinne
14. aug 2023

Asi budem mať nepopulárny názor, ale predpokladám že ide o jeho sestru. Načo si sa do toho starala? Veď nech vykomunikuju medzi sebou.
Nevieme nakoľko bol ten konflikt vážny a nakoľko nafúknutý 🤷🏻‍♀️ Čo sa gratulácie týka, no minimálne by som zavolala, poslala sms a uvidíš.

autor
14. aug 2023

Nie je to jeho sestra,je to manzelka jeho brata. Nevolali nas,poslala som jej iba spravu na messengeri,poslala mi👍🏻,ani nepodakovala

pribinak
14. aug 2023

Nepozvali vás. Netrep sa tam

klarolinne
14. aug 2023

Tak na riešenie konfliktu musia byť vždy aspoň dvaja. Daj tomu čas, nech opadnú trochu emócie. A skúste sa hlavne objektívne všetci zamyslieť či ten konflikt stojí za zlé vzťahy v rodine

gejb
14. aug 2023

Keď vás nepozvali tak sa tam hádam nebudete tlačiť. Slušne je počkať na pozvanie. Poslala ti 👍, tým je to vybavene...

ropucha6
14. aug 2023

Ked Vas nepozvala, tak naco. Zablahozelala si jej, vybavene…

autor
14. aug 2023

Lenze oni su toho nazoru,ze sa volat nema,kto chce,pride zablahozelat🤷🏻‍♀️

stvura
14. aug 2023

zagratulovala si, hotovo, za mna by bo bolo vybavne, zachovala si sa slusne, pre teba je to cudzi clovek

sovica
14. aug 2023

Ako to máte bežne zaužívané? Chodíte si gratulovať bez pozvania, alebo na pozvanie čakáte? Podľa toho by som sa zariadila.
No, práve si pridala ďalšie info. Takže ak to máte zaužívané takto, tak by som sa ohlásila a prišla zagratulovať a ten "konflikt - výmenu názorov" by som vôbec nespomínala. Zrejme to bola úplná somarina. Stojí vám to za pokazené vzťahy?

autor
14. aug 2023

@sovica ved toto,ze nestoji..muzovi to je jedno,ale ja sa tym budem zozierat ako sa poznam..byvame totiz na jednej ulici a vidime sa casto

pribinak
14. aug 2023

Tvoj muž čo? Čaká že to ty vyriešiš tu na koni? Však nech zavola bratovi a opýta sa: Fero mame prísť anci zablahoželať či radšej nie? Je furt na nás nasrata?

Lebo tato diskusia je o ničom.

zuzliq
14. aug 2023

Zavolaj jej, znovu zagratuluj a spýtaj sa, či môžete prísť vtedy a vtedy. Podľa odpovede sa zariadiš.
Teraz ste akoby na rozcestí. Ešte sa nič nedeje a ani sa nemusí. Môžete to prejsť a ísť ďalej. Alebo to môžete nafukovať (jedna aj druhá strana).

ja_mama
14. aug 2023

Ak ste predtym mali spolu dobry vztah, pozvala by som ju v ramci tych narodenin napr na kavu a kolac alebo do kina. Pokecate, snad sa nebudete na seba teraz kvoli 1 mensej hadke hnevat....ak sa muz na to neciti (mozno ani svagrina - ak to je este cerstve), jeho by som z gratulacie tento krat vynechala, vy si mozete spravit damsku jazdu.

autor
14. aug 2023

@pribinak ty si cela onicom,v kazdej diskusii zapojena..ked nechces,nereaguj

ruxandra
14. aug 2023

Ked je zduta, kasli na nu. Potrebujes v zivote takych ludi, co sa budu zduvat pre kazdu blbost? Toto budes zrejme do konca zivota kvoli nej riesit este milionkrat, lebo ona si furt najde nieco, preco sa zduje. Napisala si jej, ani nepodakovala, nechaj ju tak, jej problem. Ona prichádza o dobru švagrinu, nie ty ;)

ankare
14. aug 2023

Choď. Potras jej rukou a ak bude zlá nálada, odíďte, vyhovorte sa na niečo.

ada12345
14. aug 2023

Ale vsak @pribinak ma pravdu. My tu mame riesit teoreticke moznosti o tom ako sa ona citi a co chce? My ani nevieme o com bola hadka, ake to bolo vazne. Vsak mas chlapa, nech na rovinu zavola bratovi a spyta sa. Tiez, ak mala narodky min. tyzden, tak ak si chcela, mala si tam byt nabehnuta tento vikend ked asi bola oslava, ci to u vas funguje tak, ze hocikedy po narodkach k niekomu nabehnete bez pozvania, ohlasenia a mimo oslavu? Cudne...

beata_k
14. aug 2023

Tiez si myslim, ze @pribinak ma pravdu. Muz, nech zavola bratovi. Dostanes realne info. My tu mozeme pisat 15 stran, ale nevieme co sa stalo.

0kristina0
14. aug 2023

Niektori sa nevedia bez modreho konika ani vykakat. A to si hovoria dospeli ludia. Poslednu dobu si vsimam, ze ludia bud zabudli komunikovat alebo to nevedia. Autorka, pusa ti pre nieco narastla, tak svagrinej zavolaj a rovno sa spytaj jej, ci co sa jej bojis?

autor
14. aug 2023

Baby,ona je taka povaha,ze ona je stale pre nieco zduta,je velmi naladova. Proste,na tej oslave to bola malickost,ale ona je taka,ze ked ma niekto iny nazor ako ona,je to koniec sveta a prestane sa s niekym bavit na urcity cas. Preto neviem ako sa zachovat. Manzel ju pozna uz dlho,vie aka je a uz to proste neriesi,ze sa jej nebude do zadku pchat

guiseppinka
14. aug 2023

Tak sa tvar, ze sa ni nestalo, chod k nej, zagratuluj a uvidis potom... Ked sa zduje, pokecate s bratom a pojdete domkv. Ved tam nemusite sediet pol dna. Ty si svoju povinnost splnis a nikto ti nemoze nic vycitat. Ako sa k tomu postavi ona je na nej.. na akukolvek reakciu ma pravo

ada12345
14. aug 2023

Tak na nu kasli a neries ju. Ked sa odduje tak fajn, ked nie, jej problem.

jesenzima
14. aug 2023

Autorka, @pribinak má úplnú pravdu ...

juliacenc
14. aug 2023

Tazko povedat, zalezi od velkosti konfliktu od toho ake slova padli atd… ale v podstate je lepsie, nechat to za sebou a ist dalej komunikovat aby sa zachovali rodinne vstahy… ved hadky, skriepky su bezna sucast sivota netreba z toho robit trgedie

0silvia0
14. aug 2023

No a manzel by isiel zablahozelat? Ja by som isla, ked bude blba nalada, odidete skor.

zuzana212722
14. aug 2023

A dôvod konfliktu? Veď ak mate v pohode vzťahy tak to netreba pretahovat..napíš jej že snáď sa nebude hnevať za blbosť že ste rodina a bodka..nič sa nedeje..choďte na kávu co sa máte obchádzať kvôli jednej nepodstatnej veci..ak to tak je neviem prečo ste sa pochytili

ruxandra
14. aug 2023

Manžel ma dobry postoj, nepchaj sa jej do zadku..

zmrzlinka2021
14. aug 2023

Autorka,

áno, šla by som zagratulovat a vobec neriesila hluposti, skriepky, nepodstatne veci.

Vezmi si, za zajtra rano vam zavolaju, ze svagrina spadla a zomrela. Dokonca zivota budete musiet zit s tym, ze z vasej strany bola "neochota a urazenost".

Ja som toho nazoru, ze za svoje spravanie a reakcie zodpovedam sama a nie ta druha osoba a hlavne - hociktory okamih zivota s danou osobou moze byt ten posledny.
98 % konfliktov su proste sprostosti, ludia sa durdia, ničia si vztahy a myslia si, akí su doleziti a hlavne ako ukazuju svoju "osobnost". V realite sa takto ukazuje len "malost cloveka"...

... šla by som