Môj manžel je závislý na svojej mamke. Ako to riešiť?

eframka
10. apr 2012

Je z rozvedenej rodiny, takže celý život bol iba s ňou a ženil sa až po 30-tke. Ak doma chceme nejaké zmeny, najprv sa radí s ňou a až potom so mnou. Už takto nevládzem žiť, čo robiť? Zmení sa to? Myslela som, že po narodení nášho prvého syna sa to zmení, no nie..

renab
10. apr 2012

Nechcem ti brať ilúzie, ale tiež nechápem, prečo si ženy myslia, že po narodení dieťaťa sa chlap zmení. To si nepozorovala predtým, že je závislý na matke? Neviem čo poradiť, asi ti neostáva nič iné, len sadnúť spolu, povedať mu, čo ti na ňom vadí a či je to schopný nejak aspoň čiastočne eliminovať. Ak vás má rád, možno sa bude snažiť. Držím palce. 😉

mandragora22
10. apr 2012

@eframka nie, nezmeni sa to a dieta na tom uz toboz nikdy nic nezmeni,prave naopak, budete ho vychovavat a teba bude slak triafat, lebo co bude treba riesit ohladom dietata, on - manzel sa vzdy bude obracat predovsetkym na svoju matku, ktora predpokladam, bude mat ine nazory na vychovu ako ty a to len este zacnu problemy medzi vami ako manzelmi. to nic v zlom, neprajem ti to, len vlastna skusenost 😖 😖 zmenit ho nezmenis, mozno jedine tak, ze keby nedajboze u vas to bolo casom uz take napate a na nevydrzanie, ze od neho odides - urobis bububu, mozno sa potom trochu spamata, i ked tomu velmi neverim ☹

lucka1987
10. apr 2012

povedat mu narovinu, ale zaroven citlivo co ta trapi .. on cely zivot bol len s matkou, bola jeho utocisko, jeho ochrana.. nic ine nepozna ... my sme zeny nasich muzov, matky im brat nemozme, nech su akekolvek. a bolo by vhodne sa s touto tvojou starostou podelit aj so svokrou. Nenasilne, kludnou recou , povedz aj svokre , ze aky mas dojem, ze sa citis ako na druhej kolaji spolu so syncekom, ze potrebujes viac starostlivosti so strany manzela a viac osobneho priestoru s nim..... neviem, ake mate vztahy medzi sebou, ale skusit to treba.. a najlepsie po dobrom, pretoze stale je to matka nasho zivotneho partnera, ktoreho milujeme, vychovala nam ho a nemali by sme nasich muzov stavat do pozicie bud ja alebo ona... drzim palce

stanislavao
10. apr 2012

nezmeni sa to. nechcem byt hnusna, ale cloveka nikdy neprevychovate. je cely zivot viazany na svoju mamu a to sa nezmeni. vobec neviem, ako toto riesit, ale mozno jedine rozhovor a uvedomenie si zo strany manzela by pomohlo. skuste mu vysvetlit, ze viete, ze miluje svoju matku a vdaci jej za vsetko a za zivot, ale vy ste jeho manzelka, jeho rodina je pri vas a mal by sa radit s vami a nie s mamou. ale moc neverim tomu, ze to pomoze a uz vobec neverim, ze sa zmeni.

irriss
10. apr 2012

Nesmis se snazit ho MENIT - ZMENIT.
Mela bys zkusit se zapojit...

Nerekla bych, ze duvodem je jeho puvod z rozvedene rodiny a citova vazanost na maminku..
muj manzel byl z uplne rodiny, nerozvedeny,"nezkuseny"..a o 18 let starsi ode mne 😉 ..

Vladla jeho maminka az temer do jeho 40ti let...nesnazila jsem se zmenit jeho postoj k mamince, ale snazila jsem se o tom, aby ON a ONA poznaly a pochopily muj postoj...(nejen k nim)

Po nekolika letech se da rict, ze jsme "sehrany team" 😉 - nikdo se nesnazil nikoho zmenit, jen kazdy se snazil pochopit "mysleni" druheho...
Jakmile prijdes na to PROC tak jednaji, budes mit sanci jim ukazat a dokazat, proc se "treba podle Tebe myli"...

Jde to i bez hadek, konfliktu..proste ukazat na realnych pripadech..napr. jiny postup = rozdilny vysledek 😉
Hodne Stesti a trpelivosti..

p.s. Nyni jsme ve fazi, kdy jsem se stala jeho "maminkou" ja..😉

barokova
10. apr 2012

treba noňho ísť tvrdo. Môj manžel takisto uprednostňoval rodičov pred nami. Až keď som mu určila presné pravidlá a dala mu podmienku a pohrozila že zbalím deti a odídem, až vtedy to pochopil. Ale raz za čas sa aj tak stane,že sa pozabudne a zasa mu musím pohroziť... To už je vňom, to nezmeníš, ale môžeš to aspoň trošku zmierniť...Tak veľa šťastia a pevné nervy...

maminuska
10. apr 2012

Brať si partnera po 30 ktorý žije sám s mamou je rizikom a to veľkým , viem o čom hovorím . Môj druhý manžel si nielenže užíval do 30 tky mama hotel ale potom si kúpil byty do ktorých sa nastahoval on do jedného , mamina do druhého, spojené boli interne a to aj terasy. Takže ráno som sa otočila a svokra v kuchyni.
jednoducho si myslela že ona patrí do rodiny, ale nepatrí a to som jej musela vysvetliť. Rodina som ja a deti a manžel.Ona je príbuzná a takou aj ostane. Chcela sa podieľat na výchove detí , stopla som . Chcela nám upratovať, stopla som .
Ale ked chce deti aby k nej prišli alebo ich chce niekam na výlet, nemám najmenšie námietky. Ale aj deti behaju k nej cez vonok , nie cez dvere vo vnútri.
Manžel to naštastie pochopil veľmi rýchlo ale dlhšie mu trvalo kým pochopil oddelenie bytov, vlastne to urobil až na môj " brutálny nátlak " a to iba terasu , dvere ktoré vnútorne spájali byty som zamkla a klúč práskla na najvyššiu poličku.Napriek tomu mám svoku rada, len som musela byť v určitých veciach nekompromisná.

viki2912
10. apr 2012

tak toto sa tu riesi kazdy mesiac....toto je podla mna diagnoza na cely zivot.niekto ma alergiu,niekto ma manzela s diagnozou mamkin milacik..clovek takto zil 30 rokov,neverim,ze nejaka sila,argument,moment ho zmeni,resp.zmeni radikalne...mozno trosku upusti od maminych rad,no nie celkom.

poleva
11. apr 2012

je to trápne,nemal sa ženiť a mať rodinku,mama je mama ,ale manželka je manželka.je to smutné.nechcem byť krutá ale príde mi to,že mamka je u neho na 1.mieste.kde si potom ty? prečo uteká za nou? aj môj manžel je rozvedený a býval s " mamkou" ...ale prvoradí sme my...od začiatku...je mi ľúto,že máš takého muža,neviem a nedokážem si to ani predstaviť.musí to byť ťažké,opýtaj sa na dôvody prečo to robí? nefinancuje ho,náhodou?

vinifred
11. apr 2012

...nech sa radí s tou,s ktorou aj sexuje.. 🙂 alebo to robí aj so svojou mamičkou??? 😀

ivana205
12. apr 2012

no myslim si ze musis najst nejaky sposob ako tu "pupocnikovu snuru" roztrhnut medzi nimi,pokial nepomoze to,ze sa s nim porozpravas o tom co ti vadi,tak sa bohuzial budes musiet zmierit s tym ze iny uz nebude a furt sa bude mamickovat,len je smutne to,ze rodinu dava na druhe miesto,pravdupovediac ja by som s takym sebcom uz nebola....ale tot moj nazor,tak drzim prsty 😒

e_l_e_n_k_a
23. apr 2012

na co sa potom zenil???aha! uz chapem !sex s matkou mat nemoze... to je trestne... sorry za uprimnost...

nina_ba
19. jún 2013

...ohýbaj ma mamko, pokiaľ som ja Janko, bo keď budem Jano, neohneš ma mamo... ...teraz som už Janisko, ohýbaj ma ženisko!!!... lepšie začať teraz ako nikdy, veľmi držím palce!!!

maria1989
19. jún 2013

čo napísala maminuška, je mi známe z dávnejších dôb. moja "svokra" tiež býva na tej istej chodbe čo my, pravda, nemáme spoločnú terasu, ale mne na rozdiel od maminušky nevadí, ak sem tam poupratuje, alebo navarí 🙂 ale to asi bude tým, že som lenivá. žienky, prečo tak bojujete so svokrami? ide vám o nadvládu? veď je to mama vášho muža, resp. niektorí hovoria i svokre "mama", tak čo? obidve máte radi jedného chlapa, obidve sa o neho staráte 😀

victory1
21. jún 2013

Moj priatel je tiez mamickar...on to proste berie tak, ze uz je stara a nestiha vsetko okolo domu, manzela nema, ani surodencov, tak mamicke treba okolo domu pomahat. Najskor som mala z toho nervy, hecovala som samu seba, ze mamicku uprednostnuje, ze je taka a taka a ze na mna ziarli, lebo chce mat syna len pre seba...a bojovala som a bojovala... Potom mi doslo, ze on vlastne na tu dedinu nechodi len za mamickou, ale ze on to tam ma vlastne rad, vyrastal tam a v panelaku, kde zijeme sa na hovado nudi.
Vyriesila som to tak, ze obcas idem s nim tej "mamicke" pomoct, obcas zrelaxovat cez vikend. A mala som s nou dlhy rozhovor, v podste som jej uzala, ze nemala lahky zivot sama s dietatom..a odvtedy sa tvari ako moj spojenec. Niekedy je to az na skodu, pretoze ma snahu organizovat aj mna, toto mu povedz, nech toto spravi..ale uz reagujem s usmevom, je to tvoj syn, poziadaj ho sama... 😎

hclucinka
26. jún 2013

victory1 JA mam tiez priatela, s ktorym som 6 rokov. Tiez mamickar. Prednedavnom sme spolu zacali byvat a myslela som si, ze sa vsetko zmeni a ze uz nebude taky naviazany na mamu. No len opak je pravdou. Zda sa mi, ze je to coraz horsie. Stale sa kvoli tomu vadime lebo vsetko najprv prediskutuje s mamickou cez telefon, ked su obidvaja v robote a potom az zacne nieco riesit. Ma 32 rokov a ma aj sestru, s ktorou sa vsak nebavi. Uz nema ani svoj vlastny nazor. Na vsetko mi najprv odpovie, ze nevie a je mu to jedno a po telefonate ma uuuuplne iny nazor. Sme zasnubeny, len coraz viac uvazujem nad tym, ci mam zotrvat v takomto vztahu. NA otazku planovania svadby, ked som dala navrh, tak keho odpoved bola: ale mama chce bla bla. Je sice dobry, zaraba peniaze, je verny , ma vlastne byvanie, rodina ho ma rada adt. ale mne to uz leze na nervy. Svokra stale tvari ako neviniatko, ze ona nic a ani sa s nou neda rozpravat. Je tvrdohlava a vzdy musi byt po nej a ked nie je tak je zle. Ja uz neviem co by som spravila...

mirka200
26. jún 2013

nezmení viem z vlastnej skusenosti,stále ked sa pohádame zbalí sa a uteká k nej,pri nej sa má ako v bavlnke a strašne sa do nás mieša a úplne mu zmagorila rozum 😠

svano
26. jún 2013

Nezmení sa, mne nepomohli ani rozhovory,ani protesty... A navyše,keď ona je taká "dobrá",ona len z pozadia pekne poťahuje nitky. A vždy presne vie, ktorú potiahnúť, aby bolo tak, ako ona chce. Neviem,čo skúsiť, žeby jed na krysy?😀😀😀O🙂

cawes
26. jún 2013

nic v zlom ale niektore co tu pisete, preboha az mi rozum stoji. Vety typu on nemoze mat sex s matkou tak preto sa zenil,alebo jeho matka neni rodina je to pribuzna. By ma zaujimalo ci by ste to povedali o vasich matkach. Mama je len jedna, tak ako pre mna tak aj pre mojeho. Nie kazdy ma silne puto a potrebuje sa radit, volat atd ale v zivote nikdy by ma nenapadlo takto utocit na svokru. A vety typu ze sa zenil po 30 tke no ako keby mal sto rokov. Co je to v dnesnej dobe 30rocny chlap ved to je este dieta 🙂 ja budem o par mesiacov 30 a nie som vydata tak som co daaka vykopavka?
vy chcete aby chlap po par rokoch s vami zabudol na celu svoju rodinu a vsetko co doteraz mal.
nikdy by ma nenapadlo ( ak je to v ramci normalu) vyhadzovat mojemu na oci jeho mamku.

natalyaas
26. jún 2013

@cawes
Myslin ze k tejto teme by si sa nenala ani vyjadrovat. Skor sa vyjadri niekto kto preziva rovnake peklo!!! Asi prd o tom vies. Tebe by sa pacilo keby sa radil tvoj muz s mamku a s tebou nie? Bolo by ti dobre keby na teba utocila svokra a muz si ta nezastane???? Mas 30rokov ale bud si si neprezila alebo mas skreslenu predstavu. Uznavame vztah s matkou partnera alr vsetko ma svoje hranice ak ma chlap svoju rodinu zenu a deti uz nieje pre neho mamicka ta jtorej sa bude utiekat a radit od toho je zena. Len tolko

zigzag
27. jún 2013

ja si myslim, rovnako,ze matka je len jedna, a teraz po narodeni dietata-syna sa na rolu svokry pozeram inac,ked si predstavim ze raz nou budem mozno 😠 tiez , hoci ja moju svokru rada uz nemam, sa vyfarbila bosorka primitivna .... rozviedla som sa s jej vydatnou pomocou a ma synacika pre seba, tak nech si ho uziva,.... ostala som s malym sama, takze ak bude mat 30 maly a sa pride so mou poradit, tak budem iba rada 🙄

monika15
27. jún 2013

@natalyaas uplny suhlas !!!!
chlap ktory je zavisly na maminej ceci :((( NIKDY sa nezmeni !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

elen3
27. jún 2013

no ja mam skor husiu kozu z toho, ze raz sa mi moj syn bude bat aj zatelefonovat, aby nemal doma peklo so svojou buducou zenou... nechcem tu obhajovat ziadnu svokru, ale pozrite sa aj do buducnosti, co vas asi tiez caka a neminie...
aj ked toto je zase otazka "vytiahnuta" z archivu asi pre osviezenie...

libka1
27. jún 2013

asi sa tento nazor viacerym nebude pacit ale ked si zistila uz po narodeni prveho syna ze sa to nezmeni preco s nim cakas druhe dieta? 😕 stale je to tu tema co tema to iste, bol odjakziva taky, ale ja som si myslela ze sa zmeni... nie, nezmeni! mozno sa trochu prisposobi (aj to len par chlapov), ale uplne zmenit sa nezmeni nikto... ty by si sa vedela po 30 rokoch zo dna na den zmenit? ja nie! 😅

mamavera
27. jún 2013

takéto aktivity treba rázne stopnúť hneď v začiatkoch vzťahu, kým je mladý pán zamilovaný ako kôň do kopy sena - vážim si názor tvojej matky, ale tvojou partnerkou som ja, tak prirodzene očakávam, že v prvom rade budeš rešpektovať môj názor. A čo sa týka organizovania svadby mladých, svokra sa už vydávala nie? Takže - to je výnimočný deň v živote dvoch ľúbiacich sa ľudí a organizácia je len a len na nich. Svokra bude rada keď sa s ňou o niečom poradíte, ale je to len a len vaša vec, aký bude mať tento deň scenár.

atkaa
3. mar 2016

Je to pravda.Vztah s takymto muzom nie je mozne mat.Musim reagovat,aj na clanok cawes.Muz opusta otca a matku a splyva so svojou zenou.Samozrejme nie uplne odsunut rodinu,ale novou a prvoradou rodinou mu je jeho manzelka.Moja kamaratka zila vztah manzel,svokra,ja.Na zaciatku svokra mila,aj ked som videla,ze je dominantna.Po pol roku zistila,ze ide o psychopatku tazkeho stupna.Keby som niekomu hovorila co tam zazivala mi nikto neveri..Manipulovala,klamala.Obtacala si syna okolo prsta,manzel si ju raz nestastal aby sa jej nezvysil tep a nedostala porazku mamicka,lebo je chora.Ale take obrovske zlo akym bola nasiaknuta jeho matka a jej rodina som predtym nikdy nepocula.Psychopati su ludia nad ktorymi sa neda vyhrat je to ciste Zlo.Aj zeny mozu byt psychopatky a javia sa ako uzasne charizmaticke.O to horsi je dopad do reality.Kamaratka je velmi citliva,jemna,veriaca zena.Niekedy sa neda na zaciatku zistit pravda.Hraju divadlo.Manzel sa jej javil ako starostlivy o matku,kedze je taka chora.

mala_hobitka
3. mar 2016

Pokial mu pochybnosti o jeho chovani nedosli po rozvode a narodeni vasho dietata....tak pochybujem ze sa nieco zmeni. Uprimne sa cudujem ze si v takom vztahu zostala pokial si vedela ze sa bez matky ani nevyse**.

surrender
15. okt 2016

A aj ste sa niektorá rozviedli kvôli tomu problému? Ja už pár rokov trpím v takomto vzťahu a veru už viac nevládzem... 😔

anickakacaniova
26. júl 2020

Dobrý deň , ako vidím že je nas tu haba dej s takým problémom , no veru ja mám pomerne to isté, a už zvažujem že odídem nech si ostene pri mamičke , problém je ten že , bývame u nej takže nonstop každý deň je snou , o všetkom sa rozpráva len s ňou či je to práca , alebo len tak , a ja ? Myslim že mňa už ani nepotrebuje , mamička mu lepšie uvarí , lepšie operie ,ja som fakt tá druhá , a len málokto uverí ako sa cítim ,bývame u nej asi preto to tak je , ale ja už nevládzem takto ,on sa nechce odsťahovať lebo šak načo budem platiť nájom keď tu mám všetko zadarmo , ale ja som nešťastná a to veľmi :( a nemôžem nič povedať alebo na mamičku si nedá , je to čisté zlo tie svokry

anickakacaniova
26. júl 2020

@eframka ahoj ;) ver že nezmení mám doma to isté :( viem ako sa cítiš