Môj muž sa so mnou nerozpráva

33chiara
5. máj 2013

Ahojte ženy...viem týchto skupín je tu mnoho, niektoré prišli vtipné aj mne 😒 😉 Ale momentálne som v situácii kedy mi to vtipné nepríde.
s mojim mužom sme spolu 7 rokov v poslednej dobe je to príšerne...sa velmi zmenil...nevšíma si ma,ako ženu. Kedže nie som dobre natom zdravotne tak to rieši to ma zaujem. Je pracovne veľmi vytažený často je odcestovaný. Ked je doma tak je unavený ani nerozpráva, nepobozka ma a v posteli to je zbytočne to by bola dalšia tema 😕
Ked chcem tu situáciu riešiť tak tvrdí že to je hluposť že nás miluje a podobne. Ja bez jeho prejavov lásky žiť nedokážem.
Každý den premyslam ci mam odist z tohto vzťahu, kedže tých problémov je viac a mam pocit, že si ma vôbec neváži. Nechodíme nikam spolu, celkovo ani ako rodina ani my ako pár. Som z toho už unavená, nevládzem ďalej takto žiť...

henamichal
5. máj 2013

:( Nemá "priateľku" ?

33chiara
autor
5. máj 2013

nie on nie je ten typ...aj ked nikdy nehovor nikdy...ale keby mal by si podla mna všímal aj mna aby to nebolo napadne 😕

radlenka
5. máj 2013

@33chiara vyzerá to naozaj nedobre. Tiež sme mali doma obdobie, kedy sme sa skoro vôbec nerozprávali, ale nakoniec vysvitlo, že môj partner má veľký problém, ktorý v sebe dusil a trápil sa a aby o tom nemusel rozprávať, tak sa mi vlastne vyhýbal (jednalo sa o problém s prácou). A tak mi ubližoval takýmto spôsobom. Muži sú niekedy strašní barani.
Dúfam, že za tým nie je ten druhý dôvod, hlavne s ním asi treba na rovinu porozprávať, čo sa to deje a k akému rozhodnutiu ťa vlastne týmto svojím správaním tlačí. Oni nepochopia výčitky a diskusiu mám rád-nemám rád, treba vytasiť fakty.

haslerka27
5. máj 2013

je pasivny,sprava sa tak ao by si bola samozrejmost,mas pocit,ze si len 5 koleso na voze...nema depresie?bavi ho praca?kazdy sa s vlastnym neuspechom vyrovanavame inak,niekto krici,niekto je utiahnuty,niekto rezignuje absolutne.zrejme ta berie ako samozrejmost ako nieco co je automaticke..a co berieme ako automaticketomu neprikladame nejaku zvlastnu pozornost.zrejme u vas musi dojst k poriadnej burke aby otvoril oci.skus ako je na tom v praci...zas ma napada,proste nie kazdy prejavuje lasku nonstop,niekto kazdy den,niekto kazdy mesiac,niekto vobec ale toho druheho lubi.

33chiara
autor
5. máj 2013

@radlenka- presne to som si aj myslela že či ho niečo netrápi a nechce povedať. Ma toho vela teraz ma dva nové projekty ja mu to verím že je vyčerpaný, aj ja som vyčerpana ked su dni ked sa nevladzem postaviť. Ale aj tak sa snažím nech je Všetko oki. Cítim sa taka sama,opustena... a nie je to chvílkove mám to už dlho a neviem si dat rady s tým.

33chiara
autor
5. máj 2013

@haslerka27- Nepotrebujem aby to robil nonstop, ale ide o maličkosti. On mi povie že ma miluje,,,ale k čomu mi to je ked to nepocitujem 😒 ... mne ide o maličkosti ako ist len na prechadzku alebo urobiť si čas pre seba len my dvaja...

terezka1947
5. máj 2013

@33chiara napadlo ma ci -si pisala,ze mas zdravotne problemy-ci sa o teba neboji(muzi casto nedaju na sebe vidiet strach a potom sa chovaju divne)....mozno nevie ako sa ma k vsetkem postavit,nevie co od neho ocakavas....spracuvava to v sebe....chce byt oporou a nevie ako...

33chiara
autor
5. máj 2013

@terezka1947- isto sa bojí...to vždy sa bal..kedže to mam dlhšiu dobu už.

haslerka27
5. máj 2013

@33chiara preco premyslas nad odchodom?to ze je chladny k tebe?necitis sa byt milovana?ako by reagoval podla teba kebyze odides od neho?co by urobil?zabojoval by ci nie?

33chiara
autor
5. máj 2013

@haslerka27- neviem 😕 Ako nevyhražam sa mu odchodom. Radšej urobiť ako sto krát omielať. Ja nechcem hlavne kvôli malému viem že ho velmi ľubi a nechcem ich oddeliť. Aj ked vždy mi bolo vtipné, že ubohé kvôli dietatu su spolu...

33chiara
autor
5. máj 2013

lenže to už značí o niečom že ma to napadlo a premýšlam nad tým dlhšie...

terezka1947
5. máj 2013

@33chiara vies,ja mam super manzela...a ked som bola chora...zabezpecil vsetko,vzbavil,poriesil....ale jednoducho som mala pocit,ze sa ma boji ☹ neviem ten pocit vysvetlit...az po dlllllhom naliehani mi povedal,ze ma strasny strach,ze ma pocit,z evsetko robi zle,ze mi nie je oporou ako by som potrebovala(bal sa dokonca smiat na nejakej komedii,aby som si nemyslela,ze nesuciti so mnou 😒 )...skratka,po rozhovore-viacerych rozhovoroch sa to pomaly stabilizovalo....a teraz je vsetko ok...tak skus...postupne nejako zistit ci to nie je prave toto...drzim palce a zelam skore uzdravenie 😉

33chiara
autor
5. máj 2013

@terezka1947- možno natom niečo bude 😕 kedže odkedy som takto tak sme sa ani nemilovali 😒 len ma vedel objať a pritisnuť, momentálne už ani to nie. Každopádne to chcem riešiť. Dakujem 🙂

denka1973
5. máj 2013

ahoj, aj ja som mala s mm podobny problem a trvalo to skoro cely rok, tiez si ma nevsimal, nemal naladu, o sexe ani nehovoriac, tiez som bola na vsetko sama... a bohuzial sa z toho vyklula nie "priatelka", ale ta najhnusnejsia choroba, aka moze byt... tym samozrejme nechcem povedat, ze tvoj manzel musi byt chory, ale u nas to takto bolo... dala by som vsetko za to, keby to boli "len problémy" z práce... ☹ pozitivum je, ze nas to po "prepuknuti" zomklo este viac dokopy a sme vlastne "stastni v nestasti" 😉 , hlavu hore a viac si ho skus vsimat, chlapi su ini ako my zeny 🙂

33chiara
autor
5. máj 2013

@denka1973- Držím palčeky nech je čím skor fit 😉
Dakujem za radu

terezka1947
5. máj 2013

@33chiara veeeeru,ziadne neznosti ani u nas...bal sa,ze to pochopim,ze ON si chce uzivat,kym ja...

33chiara
autor
5. máj 2013

Je to možné že si to aj on tak vysvetluje! .... prečo mi to nepovie, ved sme spolu nejaký ten piatok a vždy sme boli otvorený a úprimný..

radlenka
5. máj 2013

@33chiara trošku som posledovala aj názory iných a musím súhlasiť s terezkou1947 Ja chápem, že je ti z toho úzko a smutno, ale tu naozaj treba začať veci riešiť. Robiť zdanie, že je všetko o.k. to mu oči neotvorí, ak sa dá, skús nájsť nejakú príležitosť, navrhni mu, aby ste si len vy dvaja v kľude sadli, možno sa naozaj aj prešli niekde po parku, kde na vás necivia tie isté steny a nábytky a možno bude k tebe otvorenejší, uvoľnenejší a zdôverí sa ti. V každom prípade ti držím palce, už len to, že si sa tu ozvala je dobrým začiatkom, že chceš zabojovať.

33chiara
autor
5. máj 2013

@radlenka.- ja to chcem riešiť vždy, len nemá čas alebo mu stále tel. zvoní alebo vždy niečo dotoho. Jednoznačne musíme to prekonzultovať či chce alebo nechce 😒 Dakujem

jabadaba
5. máj 2013

@33chiara ja si myslim, ze tvoj problem tkvie v tvojom znizenom sebavedomi. Preto iste veci vnimas prilis citlivo a osobne. Mas zdravotne problemy, si casto doma sama pre zaneprazdnenost muza....plus isto su este nejake faktory, ktore tvoje sebavedomie zrazaju na kolena. Napr. to, ze tvoj muz nie je na velkohube vyznavanie lasky. A ostatne prejavy potom o to lahsie prehliadas. Si inak zalozena a teraz obzvlast to vnimas. Ale ak popracujes na sebe, na tvojom vnimani samej seba a zacnes vnimat aj ine prejavy lasky nez tie verbalne ci v podobe roznych gest ako kupa kvetov bez dovodne a pod., potom sa budes citit ovela lepsie. Samozrejme, muzovi mozes vycistit zaludok, ze k laske alebo vztahu ako takemu Ty potrebujes aj cosi ine. Porozpravajte sa otvorene. Okrem toho Ty urob nieco pre seba, aby si sa zacala pacit najma sama sebe. V prvom rade treba riesit zdravie, to je bez debaty. A ostatne pojde nasledne ovela lahsie. Takze neklesaj na duchu, nic nemusi byt take mizerne ako sa Ti javi tieto dni. 😉

awalancha3
5. máj 2013

ja som pesimistka, myslim, ze ma milenku a sam zvazuje ci ostane v tomto manzelstve... a dufam, ze sa mylim

33chiara
autor
5. máj 2013

@jabadaba- Možno máš pravdu čím dlhšie som doma si prídem menej atraktívna, aj ked viem že všeobecne som pekna 😀 (smiech) pozn. autora- nie som narcis, len si odlahčujem situáciu.

jabadaba
5. máj 2013

@awalancha3 nestrasila by som hned milenkou. Proste su obdobia kedy su partneri na mile vzdialeni od vzajomnych tuzob a potrieb. Je tolko veci, ktore vedia postavit medzi dvoch ludi pomyselnu barieru....a milenka to nemusi byt. 😉 Staci unava jedneho, druheho, choroba, ine ocakavania a ich naplnenia ci nenaplnenia podla predstav toho druheho...a bum! Uz zacne v niekom hlodat ci je vobec milovany. Pritom mozno len prehliada prejavy lasky z dovodu, ze je natolko zahlteny svojimi tuzbami a predstavami, ze nie je schopny vnimat to co sa mu nuka alebo to vnima skreslene, negativne a z toho vyvodzuje nespravne zavery. 😉

jabadaba
5. máj 2013

@33chiara to su uplne normalne pocity. A nepridavaju zrovna na sebavedomi. Cize ano, toto u teba tiez mohlo zapracovat a nasledne si velmi citliva na kazdy prejav ci neprejav lasky. 😉 Ja som si tym tiez presla, neboj. 😉

awalancha3
5. máj 2013

@jabadaba ......povedala som si svoj nazor na vec, a za nim si stojim, aj ked by som sa rada mylila.

jabadaba
5. máj 2013

@awalancha3 ved ok, tiez som si povedala len nazor na tvoj nazor. V ramci diskusie. Ci nediskutujeme? Nie si asi zvyknuta, ze Ti niekto oponuje po tom ako vyslovis nazor ci? 😉 Tak hadam sa myslis, uvidi sa...

fantinka
5. máj 2013

@33chiara a neskúsili by ste ísť niekam iba vy sami dvaja? na jeden-dva dni? možno by to pomohlo, uvoľnil by sa, vyrozprával...alebo do poradne, aj keď teraz bola kolegyňa a vravela, že nič jej to nedalo...držím palce.

33chiara
autor
5. máj 2013

Kočky Dakujem za každý názor...beriem Všetko preto som tu napísala nečakam len kladne ohlasy, takže v poriadku 🙂

33chiara
autor
5. máj 2013

@fantinka- bodaj by ja to tak chcem, že niekam bez malého 😒 a furt nie je čas...alebo sa nechce skor 😒

mirkave
5. máj 2013

Niecim velmi podobnym sme si presli aj my.tiez sme boli spolu tych 7 rokov.myslela som si,ze je koniec.po case sa to zacalo zlepsovat,zacali sme viac komunikovat.narovinu som mu povedala,co citim,co si myslim a ze sa mi to nepaci........mozno to bolo take obdobie,ale preslo a sme relativne ok.bud sme sa vtedy hadali,alebo sme nekomunikovali