Môj muž si neuvedomuje, že všetko mám na starosti iba ja

19. aug 2020

Ahojte, mám taký problém... vydatá som 4roky a pred rokom sa nám narodilo vytúžené bábätko....
Ide o to, že môj muž si akosi neuvedomuje, čo všetko mám na starosti....napr.navarim nam,synovi .. každý deň vysavam,pripadne zametam,o tom že každú chvíľu musím upratovať po ňom riady,potraviny,veci..ani nehovorím... ďalšia z veci je, že sa aj 5x za deň prezlečie,furt sa pretŕča pred zrkadlom a styluje sa aj 3hod (podotýkam už je dlhšie doma,do práce nechodí)...a tieto veci sú potom všade,v kúpeľni,na dverách povesane,v obývačke...potom príde za mnou a začne pomne že prečo malého nezoberiem von, keď som s ním na dvore a hráme sa,tak mi povie že prečo sme len doma, že nech sa s ním idem prechádzať,lebo iné ženy chodia iba ja nie... keď ho vezmem k mojím rodičom,povie mi že ho tam beriem len preto,aby som sa oňho nemusela starať,fakt nevládzem

karmen118
20. aug 2020

Možno má naozaj psychický problém, možno vníma tú stratu vlasov vo väčšej miere ako reálne je, google my vypľul toto - http://displus.sk/priznaky_ochoreni/porucha_tel... , https://lekar.sk/clanok/telesna-dysmorficka-por...
a vyzerá aj na pekne manipulatívneho narcisa - https://www.zdravie.sk/choroba/39932/narcistick...

andreatytler
20. aug 2020

A co ak je to ta suseda s ktorou sa stretava... to ona ti vtedy referovat nebude 😉
Aj ja som davala ruku do ohna za mojho muza ze by nikdy nebol neverny a aj vsetci co ho poznali a bolo to inak.
Ale ty vies lepsie. Ja viacmenej sudim podla seba ze ak sa jedna o normalneho chlapa akakolvek vacsia zmena v spravani bez zjavneho dovodu je na 90% ina zena. Lenze toto nie je normalny chlap.
Tiez ma zaujalo to skusanie veci pred zrkadlom. Kolko oblecenia on ma? Ak si denne skusa veci a prezlecie sa aj 5x tak za niekolko dni by to mal mat vsetko vyskusane. Co potom skusa? Alebo stale to iste dookola? To by uz urcite bola choroba. Chcela som povedat uchylka ale mozno je chudak chory a nemoze si pomoct.
Zostavat v tomto stave ti nepomoze a jeho nezmeni. Podla mna ho nezmeni ani debata. Toto je uz za hranicou normalnej debaty, ktorou pary riesia svoje problemy.
Chce to velmi radikalnu zmenu. Ta ho mozno donuti k jeho zmene.

Prosim ta, velmi ta prosim neupratuj po nom saty co necha rozhadzane po zemi ked sa finti. To je take ponizujuce. Ak nemozes zniest neporiadok, pozbieraj saty ale vyhod do kosa. Mozes ho najskor varovat ze to urobis. Ak nechces nic take radikalne, pozbieraj a hod mu ich do auta, alebo kresla v ktorom rad pozera telku, postele... proste niekam kde bude nuteny s tym nieco robit.
Vela stastia🍀

tami2014
20. aug 2020

U nas to bolo, ze mi vobec s nicim nepomahal, na vsetko somral, pracu nemal, ale tricka zvucnych znaciek ano.
Ked som odisla, deti som mu davala, sama som sa prva nikdy neozvala, komunikovala som iba o detoch. Sla som ku kadernicke, kozmeticke, nech vie, ze svet sa nekruti iba okolo neho.
Tvoj muz vobec nemusi mat inu. Mozno ho,, zerie'' stereotyp, mozno-napisem to hnusne- ta prestal lubit. Ale poviem ti jedno... ludia s tebou robia iba to, co im sama dovolis. Skus robit nieco inak. Nemusis hned prestat varit, upratovat, atd. S najvacsou pravdepodobnostou by to aj tak ostalo na tebe. Daj mu ultimatum... s pokojom, bez slz, kriku, vycitiek. Nepaci sa mi, ze....., ublizuje mi ked,...., bola by som rada, keby toto bolo tak a tak. Ked nie, bude lepsie, ked pojdeme od seba. Je to na tebe. A bodka. A ked nie, odid, ale neozyvaj sa prva, nechodievaj za nim. Nic si nespravi, to mi mozes verit. Taky clovek lubi v prvom rade seba, neublizil by si.

tatisna
20. aug 2020

Baby to je hrozne s tymi chlapmi, oni vedia ze zeny su s detmi v nevyhodnejsom postaveni a kadeco si dovolia. Co s tym...

zuzanapjat
20. aug 2020

myslím, že by som vytlačila to čo ti nahodila karmen... tú poruchu telesnej dysmorfie. vyznačila by som tam tie základné body, ktoré na neho sedia. a keď to s ním bude na nevydržanie a bude ťa ponižovať a urážať... nechala mu tam ten papier a odišla aj s dieťaťom. keď si nepripustí, že nie je v poriadku tak len si budeš predlžovať trápenie. vyústi to potom do takej nenávisti - možno aj obojstrannej. Lebo časom ti prasknú nervy a aj preplesk možno bude od neho... lebo tie hádky už potom nebudú o tom, že budeš plakať, ale proste mu naložíš do vyplznutej kreatúry a duševného mrzáka. Možno už potom ani v návale nervoch neustúpiš, keď ho bude cukať a on ťa napadne v amoku. Nie je proste v poriadku. Je doma týždeň a už sama vidíš................

1gabriela13
20. aug 2020

@bublinkai a co je to nereálne?🤣

bakita24
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bublinkai
21. aug 2020

@1gabriela13 .... a iný " papier" tam nemáš? Podľa mňa je to v pohode 🙂 ...práve preto, nechápem ten otáznik na Tvojom konci.🐝 Neviem si predstaviť lepší dôvod ako "vykopnúť matku z lietadla "len preto že jej dieťa nechce nosiť masku 🙂 Úplna realita pre ňu jediné riešenie po štyroch rokoch manželstva a " láske" ktorá ju tak veľmôôôô podporuje 🙂

prasiatko30
21. aug 2020

Necitala som vsetko - ale ja by som si hladala robotu aj ked si na md/rd - kedze on je nezamestnany aspon jeden by bol v praci a chodila by som do robota aj ked len na polovicny uvazok a on by sa o syna starat musel - mozno prve dni hruza ale potom bud by sa zapojil a zacal normalne rodinne zit alebo by somporiadne prehodnotila ci to ma nejakyzmysel

bublinkai
21. aug 2020

@prasiatko30 .... presne tak 🙂

prasiatko30
21. aug 2020

@bublinkai hej je lepsie sediet doma byt zavisla na chujovi ako nieco robit - viva la vida🥳🥳🥳🥳

1gabriela13
21. aug 2020

@bublinkai stratila som sa v tom už, neviem aká maska, ani som nečítala všetky správy nakoľko na to nemam veľmi čas. Najideálnejšie by bolo samozrejme ak by bola doma s dieťaťom no debil ovi nevystvetlis, jedine ak ho postavís do tej istej pozície a bud to pochopí a začne si vážiť co ma alebo ho treba kopnúť do riti v prípade ak si to neuvedomí.

1gabriela13
21. aug 2020

@prasiatko30 a súhlasím. Aj žena sa môže postavit na vlastne ako tolerovať debilovi niečo.

autor
21. aug 2020

@karmen118 veľmi veľmi trefné!!! Moje nervy.. úplne ako o ňom keby čítam...

jasmine2
18. feb 2021

@viestta Si zabila. 👍👍👍