Môj priateľ sa neteší na dieťa

lenkamama
26. jan 2013

Ahoj. neviem ci sa to zda iba mne, ale mam pocit, ze moj priatel to babo neocakava tak ako ja. ma 25, ja 23. bolo to neplanovane tehotenstvo. vy ste na tom boli ako? mozno ze len ja vymyslam..

simca06022011
26. jan 2013

@lenkamama ak to babatko chces, tak toto naozaj neries, moj priatel sa tiez netesil, dokonca mi robil zle a zrazu som musela robit to co som ani pred tehotenstvom nikdy nerobila.... a teraz? Malu neda ani za svet... moze mat obavy ako to zvladne atd., predsa to nie je vyspely muz este, ktory tuzil po rodine, ste mlady, tak to moze brat kadejako... ale to sa zmeni 🙂)) Pokym vyslovene nepovedal ze dieta nechce, tak zbytocne sa netrap.

lenkamama
autor
26. jan 2013

@simca06022011 nie, nic take nepovedal, ze nechce. ale je mi to blbe, ze ked mu nieco vysvetlujem, tak nijak ho to netrapi. az taky mlady zas nieje.. niekedy si fakt myslim, ze mam viac rozumu ako on 😝

simca06022011
26. jan 2013

@lenkamama este je mlady, ved to niektory ockovia tu ani netusili co to je babatko v 25rokoch 🙂))) teraz chlapi o detoch do 30tky ani nepipnu :P A aj inych chlapov netrapi co im vysvetlujeme 🙂) napr. o kociku som mohla rozpravat co som chcela, detske veci dettoo... nula bodov.. este aj ked bola mala babtko tak ju ledva chytil.. iba pod dozorom 🙂)) a nevedel co s nou a teraz ide s nou hocikam a neda ju ani za nic 🙂)) to chce len cas, zeny su vyspelejsie ovela skor ako chlapi, uvedomujeme si viac nejaku tu zodpovednost, riesime viac veci naraz a nerobi nam to ziadny problem... no chlapa som takeho este nestretla :P

lenkamama
autor
26. jan 2013

@simca06022011 vies co mi dneska povedal? ze naco budeme kupovat veci pre babo, ked mame rodinu, ktory uz maju tie veci co mi potrebujeme, ze kupime to od nich. je velmi lakomy na to dieta. budem mat dve decka doma..

gemini255
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simca06022011
26. jan 2013

@lenkamama pozri to si si mala rozmysliet skor, ci chces rodinu spiratelom alebo nie... teraz uz to musis vydrzat s dvomi detmi 🙂 aj ked urcite to nebude take zle... podla mna to nie je lakomost ale praktickost, ked ja vidim tu haldu veci co mam pre malu, kolko tisic eur som do toho dala a za par mesiacov je to na nic,... ku si pre babo par novych veci a ked mas moznost pozicat/kupit od rodiny pekne veci tak to vyuzi, ver mi.. budes mat dost prilezitosti ako usetrene peniazky minut 🙂)) alebosi nakup veci pre babo sama a nepytaj sa 🙂 to ze neuteka do obchodu a neminie celu vyplatu na detsku vybavu nehovori nic o tom ze bude zly otec 🙂

irriss
26. jan 2013

@lenkamama
lakomost nebo jiny pohled na potreby (setreni)?..naopak..podle meho mysli jak usetrit a kde...budete 3..to jsou starosti...a snazi se resit situaci i financne.. 😉
Nektere veci muzi povazuji za zbytecnosti..
Zenska potreba je casto pro muze - zbytecnost a nadbytecnost..s tim se budes muset smirit.. 😀
a uvidis,ze casem najdes zpusob..jak "obelstit"..tuto "povahu a mysleni"..
😉 je nas hodne,co "prehnane nakupy pro deti" schovavame na spodek skrine..a vytahujeme az kdyz je ta prava prilezitost... a nalada..😉

gemini255
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sisaha
26. jan 2013

@lenkamama ja s tym suhlasim, nova vybava pre dieta sa moze vysplhat aj do vysky 1000 eur. Ak mate rodinu, ktora by vam tie detske vecicky posunula (mozno by vam to ani nepredavali), tak vyrazne usetrite niekolko mesiacov. Radsej investujte do vlastneho byvania (ak nahodou nemate)...
A ze sa netesi...chlapi sa tesia, az vidia...pre nich je to zatial iba velke brucho..

zuzulica
26. jan 2013

@lenkamama to nerieš, chlap rozmýšľa inak ako žena. My sme plánovali, aj sa tešíme, ale napríklad aj môj to nevie dať tak najavo a to má 33. Ešte sa čuduje, čo si tu tak viem dopisovať...Oni to neobkecávajú tak ako my. Tiež je pravda, že sa boja ako to zvládnu, čo si s tým drobcom počať... My máme 3ročné krsňa, tak sem tam trénujeme, ale aj tak je vyplašený čo s bábom budeme robiť, to je tak, keď je človek x rokov zvyknutý mať svoj kľud, svoje záujmy a zrazu nevie čo bude. Aj v tých financiách určite nájdete kompromis, niečo vyberiete zo zdedeného, niečo kúpite nové. My to aj normálne máme vo vzťahu tak, že ja som ten kto míňa na "zbytočnosti" a môj je šetrnejší a krotí ma, šak kam by sme prišli, keby sme rozhadzovali obaja 😀

cawes
26. jan 2013

@lenkamama ahoj moj mal tiez 25 ked sme zistili ze som tehotna, no a tiez bol ako omraceny. A teraz maleho neda ani na sekundu je to jeho laska. no a tiez na zaciatku ked som zacala nakupovat tak sa cudoval co tak skoro naco a naco tolko a tak. Potom sa to zlepsilo vybral kocik a postupne do porodu sa aktvine zucastnoval vsetkych nakupov a vysetreni ale tiez to trvalo do neakeho 5-6 mesiaca.Ked maly kopal a on to videl ako sa mi trasie brusko bol z toho hotovy vtedy sa toho vela zmenilo

sisi1503
26. jan 2013

Ahoj ja ked som otehotnela som mala 25 a manzel 31 a tiez nejako extra neskakal od radosti a pritom on babo chcel.Muz to nepreziva ako zena matka- ty to babo citis je v tebe,citis ako sa hybe,ja ked som bola tehotna tak som si kazdu chvilku hladkala brusko a rozpravala sa s babom,ale to nemozes chciet aj od chlapa-on to tak intenzivne neciti ako ty.Aj mne bolo smutno pri prvom,ked nebol mm taky nadseny ako ja a ked som mu to vytkla tak povedal,ze on sa bude tesit az ked bude na svete a ked sa narodil tak bol najstastnejsi na svete a teraz by jedneho ani druheho nedal za nic na svete.A to ze ti povedal,ze nemusite mu kupovat veci s tym.suhlasim aj ja.Vela .Staci par ked niekam idete a na doma staci hocico,babo aj tak -vecicky kazdu chvilku ogrcka,precika,prekaka a rychlo s toho vyrastie.Mozes byt rada ze vam v rodine daju vecicky a peniazky mozete investovat inam.Ved babätku je uplne jedno v akom drahom kociku sa vozi,v akej drahej postielke spi ,alebo v akych drahych handrach je oblecene.To je len o tom ze mamicky sa chcu ukazat ,ze na to maju.Hlavne nech ma malinke oboch milujucich rodicov... 😉
@lenkamama

bezega
30. jan 2013

Trpezlivost, toho noveho je asi vela, ty mu ukaz, ako sa to robi, rodinu tvori zena... ja mam 3 deti plus 4. dieta manzela a aj ja kupujem veci potajomky, pre neho je dolezity dobry fotak, pocitac... a pre mna slusne oblecene deti, ked vidim tie preplnene skrine si uvedomim, ze ma pravdu, na handrach sa da usetrit. A aj tak je na koniec tak ako chcem ja a ani si to nevsimne🙂)) je to na nasej zenskej inteligencii. No nezabudaj na neho, chlapi sa casto citia kvoli dietatku na druhom mieste, no je to tak, len mu to nepriznaj😉

brumka
30. jan 2013

neviem ci mate vlastne byvanie ci obaja pracujete a ako ste natom financne ale dobre je ked sa daktore veci daju od znamych kupit ci poziciat, ale urcite nie uplne setrit, moj manzel sa tak strasne tesil ked zariadoval detsku izbu videl vobchode dake pekne vecicky 🙂 proste pri prvej chcel byt uz pripraveny ked som bola v 6m nech sa na nic nezabudne. ateraz je to to iste 🙂 ale mi sme obe deti planovali a mame vlastne byvanie ale urcite to kupovanie neprehaname lbo zivitel je len on.

baska29
27. feb 2015

Ahojte,
obnovujem tuto temu a potrebujem poradit ako sa zachovat.Ja mam 28rokov a 8 rocnu dceru,priatel ma 38 rokov a 18 rocneho syna.On je z Portugalska a ja Slovenka.Nemame medzi sebou ziadne velke problemy a ked sa pohadame tak za malickost...
Predtym sme zili spolu na SK a teraz sme spolu v UK, prestahovali sme sa sem koli jeho praci.S tym ze maximalne na 2-3 roky.On miluje Slovensko a chce sa tam vratit.Pracuje pre tuto firmu uz vyse 10rokov,nemame ziadne financne problemy,ja chodim v UK do skoly na zlepsenie anglictiny a planujeme spolocnu buducnost,bavili sme sa o spolocnom dietati ze by sme chceli.
Pred tyzdnom som zistila ze som tehotna a velmi som sa potesila.Nevedela som ako mu to povedat,lebo tento tyzden bol narocny,stahovali sme sa do noveho bytu,tak som pockala kym bude vsetko prestahovane a upratane.Vcera vecer som konecne nabrala odvahu,ja cela stastna som mu povedala ze cakame spolocne babetko.A tu ma uplne priklincovala jeho reakcia.Vobec som ju necakala.Povedal mi ze ziadne starosti honey,kolko testov si si spravila?ja ze dva a stale som sa usmievala a on prisiel kumne dal mi pusu a povedal ze zajtra kupime este jeden a potom sa porozpravame.Ja ze o com? A on ze teraz neni pripraveny aby sme mali dieta 😳 normalne som neberila ze toto povedal a moja reakcia bola ze to nemyslis vazne?Vela krat sme sa o tom rozpravali a vedel ze neberiem tabletky.On nato ze chce dieta ale za nejake dva,tri roky ze sme mali v plane cestovat a potom sa usadit na SK.Pozerala som nanho s otvorenymi ustamy a nevedela ragagovat.Zajtra cestujem na Slovensko na tyzden,objednala som sa k svojmu lekarovi a dnes sa mame porozpravat.Nechcem sa s nim pohadat a odist v strese a nervoch.Dieta si jednoznacne necham aj ked on bude mat nato iny nazor......velmi ma to mrzi lebo toto bola premna rana pod pas.Chcem poradit ako mam reagovat na vecerny rozhovor.Dakujem

tana85
27. feb 2015

@baska29 tazko sa mi to citalo lebo my sa o dietatko dlho pokusame a moj muz by dal vsetko za takuto spravu 😔 je jasne o com vas rozhovor bude a ze uz nepojde len o dieta, ale o to co bude s vasim vztahom. neporadim ti nic lebo reagovat budes az ti on nieco povie. ty musis v prvom rada sama vediet co chces a co nechces. kam by smeroval vztah ak by ta spracoval na interupciu? vedela by si s tym dalej zit bez toho, ze by si vnutorne vinila jeho? v tomto sa neda robit kompromis, ale treba si uvedomit, ze ak vedel ze neberies tabletky, tak co cakal...mozno vam prave ten tyzden pomoze ze si obaja upracete myslienky. z jeho stran mi to ale pride velmi sebecke

baska29
27. feb 2015

@tana85 tak rozhovor mame zasebou,respektuje moje rozhodnutie aj ked nesuhlasi a ze on by chcel dieta za dva roky.Povedla som mu ze dieta nieje hracka a on ze ok je to hlavne na mne.Vobec sa necitim dobre,sklamal ma uplne a hlavne jeho reakcia.

basulik1
28. feb 2015

U nás to bolo presne naopak. Mali sme síce dieťa naplánované no keď som si urobila tehotenský test a mala som pozitívny bola som v celku vystrašená 😲 😖 Keď som to povedala manželovi celý týždeň sa usmieval 😅 A bol šťastný. Ale ja som sa bála toho ako to celé zvládnem 😕 😔 Manžel mi každý deň nosil 10 ruží keď prišiel z práce...Takže presne naopak.. 😅 a teraz keď už má naša dcéra 1 rok tak sa vždy po práci zastaví jej niečo kúpiť. @lenkamama neboj keď sa drobec narodí bude nadšený a šťastný... 😉 🙂