Môj snúbenec a jeho jednorázovka

miriam198503
26. máj 2015
Používateľ miriam198503 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od miriam198503.

Ahojte potrebujem poradit. Mam priatela už viac ako 5 rokov. Klape nam to - poziadal ma o ruku. Ma svoju partiu kamaratov a medzi nimi aj jedno dievca s ktorym pred cca 6 rokmi riesil nejaky romanik. Nikdy mi nedal najavo ze spolu nieco mali, ani som nemala pocit ze by k nej stale nieco citil. Jednoducho to je dievca z jeho partie. Az teraz po rokoch som prisla na to ze spolu mali nejaku tu avanturu. On tvrdi, ze je to davna minulost, zabudnuta, nic to neznamenalo ale napriek tomu, ze som mu povedala, ze podla mna nie je normalne aby jeho "epizodka" bola sucastou nasho zivota - on sa ohradil, ze je to dlhorocna kamaratka, ci som male dieta aby som riesila taketo veci a ze on sa svojich kamaratov nevzda. Mne je to hlupe - aby zena s ktoru nieco mal bola sucastou nasho zivota. Co mam podla vas robit?

tykat
27. máj 2015

Na zaciatok by som odlozila svadbu. Ak mas taketo pochybnosti tak naco vstupovat do manzelstva. A celkom by ma zaujimalo ako by tvoj partner znasal keby k vam pravidelne chodil na party tvoj byvaly?

velkacica
27. máj 2015

@miriam198503 ty nemáš ex-spolužiakov, partiu, priateľov, okruh známych či kolegov v práci (vyber si podľa osobného stavu), kde sú "aj" muži, a teda by mohli prekážať tvojmu snúbencovi?? Daj pozor, aby si sa čochvíľa nečudovala, keď praští takto žiarlivou ženskou 😀

tykat
27. máj 2015

@velkacica ...no ja nemam pocit ze by chlapi nejako lahsie a lepsie znasali casty kontakt svojich partneriek s byvalymi laskami. Ono to je vacsinou tak, ze byvali partneri nevadia kym su to nase byvale lasky 😀 Ja osobne by som mala problem keby nejaka byvalka mojho muza bola sucastou nasho zivota (grilovacky, stretavky..) a viem ze ani mojmu muzovi by to nebolo po voli keby som nejakeho exa videla pricasto.

kiki68
27. máj 2015

ja osobne sa bavim s ludmi co som s nimi nieco kedysi mala,tiez moj muz sa bavi s jeho ex priatelkami, sak niektore su aj vydate uz. Ved sme zili zivoty aj pred tym nez sme sa dali dokopy. By som toto vobec neriesila, nevidim dovod aby malo byt manzelstvo uplnym klastorom,to je cesta do zahuby. Ako urcite sa prirodzene clovek vzda niektorych veci,ale ja osobne nevidim dovod robit rozruch po jednom romaniku svojho chlapa,co mal pred 6 rokmi. Ved to je strasne dlha doba a asi im to pre nieco nevyslo,ked je s Tebou a nie s nou zasnubeny. Kazdy vztah nekonci manzelstvom a tiez nemusi vdaka tomu skoncit kamaratstvo ak sa ti dvaja vedia rozumne dalej spolu bavit a netrhat partiu tym,ze ja na tu grilovacku nejdem,lebo tam bude moja ex. Podla mna je to prejav vyspelosti cloveka, ako osobnosti,ze sa dokaze rozumne bavit aj s exkami,co to s nimi nevyslo.Vacsie riziko vidim v novych objektoch, nie v tom,co chlap uz aj tak raz skusil a asi to nebolo neviem ake.

deltaa
27. máj 2015

ja zase poznam tiez mojho ex jedneho, ktoremu sa toto prihodilo. Jeho teraz uz manzelka mu kontrolovala mobil, email a rozne profili na soc. sietach s kym sa styka. No samozrejme tam videla aj mna ze mi nieco pisal tak mna kontaktovala by som mu nevypisovala... takze som sa stretla s takouto "stihackou". Ten moj ex, cize jej manzel teraz bez nej nehne ani prstom, diriguje ho ...

moonlight1210
27. máj 2015

@miriam198503 ak mu zacnes zakazovat, koho stretat smie a koho nie, tak si naozaj raz pomysli to, coho sa najviac bojis - ze ta byvala bude lepsia volba ako ty.

vies, co je zaujimave?
ze sa bojis, ze nebodaj vzplanie iskra tam, kde uz vyhasla. uz len preto, ze kedysi bola a co ak nahodou si z nostalgie spomenu, ako im bolo dobre, ...
a keby ste sa rozisli vy, tak by si celkom realne verila tomu, ze uz sa dokopy nedate. ze je to definitivne. a keby ste sa aj stretli, pokecali, vedela by si, ze ani nahodu sa preto nechysta medzi vami comeback.
tak preco tomu neveris medzi nimi, ze je to uzavrete, zabudnute a nie je zaujem to ozivit? dokonca po tolkych rokoch?
ved sa aj ty stretni s byvalymi a chodte na kavu. dobre vies, ze len pokecate. a tym to zhasne. tak preco by medzi nimi malo nieco byt?

nayvse, kym si nic nevedela, videla si ich priatelstvo ako ok. nic divne, zvlastne, vsetko bezne, vsetko v poriadku. a ked zistis, ze kedysi mali aferku, tak uz to cele vidis v inom svetle a je to cele neprirodzene (alebo podozrive, ze sa aj potom vsetkom priatelia)?

nela1916
28. máj 2015

@miriam198503 A ja ťa náhodou chápem. Taktiež neudržiavam kontakt so svojimi bývalými, resp. neuznávam také akési "kamarátstva z povinnosti", lebo predsa všetci musíme byť zadobre. Pre mňa najhororovejšia situácia bola, keď sa snúbenec mojej kamošky vybral na svadbu svojej bývalej, s ktorou bol sedem rokov, tak to už nekomentujem. Rozumiem aj tvojmu strachu, logiku to nedáva, ale sú to iracionálne veci, nie každý je ochotný žiť v realite typu "si desiaty v poradí a nemá ti to čo prekážať".

No na druhej strane v rámci dlhoročných kamaráctiev sa všeličo zomelie a treba sa s tým vysporiadať. Naša dlhoročná partia teda nie je nijaká liaheň vzťahov, no našla by si dávno odumreté flirty aj dlhšie vzťahy staré aj 15 rokov a predsa sú už dávno zabudnuté. S jedným kamarátom som mala flirt ešte za tínedžerských čias, ale dosť sa hrozím toho, že by ma jeho frajerky chápali ako negatívny element len preto, že si často telefonujeme a stretávame sa tak celkovo v rámci partie, hoci naše kamarátstvo by som vedela prirovnať k takému babskému, ani jeden by si toho druhého nevybral snáď ani po troch fľašiach. Len tá kratučká minulosť tu je a už s ňou nič nemôžeme urobiť.

Tak neviem, na tvojom mieste by som si asi poriadne odkomunikovala a overila realitu. Či je to teda naozaj nejaká hlboká zabudnutosť, alebo naopak, či tvoj snúbenec iba zatĺka a niečo zase kvasí pod pokrievkou, resp. ako je to zo strany tej baby. Podľa toho by som sa potom zariadila, len si daj pozor, aby si nepochovala niečo fungujúce, alebo naopak, aby si niečo neprehliadla, tu asi naozaj treba len zdravý rozum.

lavinis
28. máj 2015

@miriam198503 nič, čo ti na tom vadí, ja som s niektorými ex môjho snúbenca kamoška, aj keď netvrdím, že si vypisujeme, gól bol keď nám jedna jeho bývala kúpila lístky na koncert, ideme všetci traja o týždeň a možno u nás jeden deň prespí, aspoň sa o ňom dúfam podozvedám nejaké pikošky 😀 nechápem čo niektoré riešite niekoľkoročnú minulosť, ak ste vo vzťahu spokojné a muž vám nedáva dôvod na žiarlivosť, tak kašlite preboha na to.

jeennyv
28. máj 2015

@miriam198503 ja by som to na tvojom mieste nehrotila...sama vidis, ze to berie ako nepodstatnu a uzavretu zalezitost, ktora bola davno a myslim, ze ked uz su spolu v tej partii tak dlho a nieco by chceli spachat tak by to uz spachali....ja som toho nazoru, ze mat partnera neznamena, ze musi zaniknut cely socialny svet okolo, lebo potom to tak byva, ze ak partner ti da zbohom a ty potom nemas nikoho s kym by si zdielal svoj zivot....

mimi1983
8. sep 2020

Mam známeho, ktorý bol ženatý, rozviedol sa a s jeho bývalou sa skamarátila terajšia žena, navštevujú sa, chodia s partiou spolu grilovat... Nikomu to neprekáža, jednoducho im dvom to neklapalo, tak sa rozišli, bodka. Ak nevidíš nejaký náznak záujmu z jej/jeho strany, tak by som to neriešila.