Môj sobáš a zánik vyživovacej povinnosti pre exa

vikusik
26. okt 2019

Dobrý chcem sa opýtať ci je pravda ze ak by som sa 2x vydala zanikne môjmu exmanzelovi vyzivovacia povinnosť na naše spoločné deti. Ma s tým niekto skúsenosť ďakujem

joysi
26. okt 2019

@vikusik to by aj mňa zaujímalo...lebo mam dve deti z prvého manželstva a teraz som zasnúbená a chceme sa vziať...ale tak dúfam, že aj napriek tomu bude ex to minimum platiť :-/

linda0307
26. okt 2019

Nie, sú to jeho deti napriek novému manželstvu

vikusik
autor
26. okt 2019

@joysi ako neviem sa o tom nikde dočítať ci je to fakt pravda, ja som z priateľom 3 roky čakáme spoločne bábätko on sa stará aj o moje deti z prvého manželstva ex platí kedy mu to vyhovuje

eliska13
26. okt 2019

@vikusik Určite nie má vyživovaciu povinnosť pokým budú studovat

vikusik
autor
26. okt 2019

@linda0307 čiže nezaniká povinnosť exovi?

vroni
26. okt 2019

@vikusik, nie, nezaniká, stále je otcom deti.

eliska13
26. okt 2019

@vikusik Prečo ho neudas, keď platí ako sa mu zachce?keby si nemala priateľa a ty zarobis malo, si na PN dlhodobo, tak čo?

lubinkag.
26. okt 2019

@vikusik v žiadnom pripade na deti. Jedine, ak platil na teba.

mirka17
26. okt 2019

@vikusik nie, vyživovacia povinnost bola stanovená sudom, sudom musí byť aj zrušená, a určite ju sud nezruší len preto že si sa druhykrát vydala, jedine v prípade že by si tvoj nový muž osvojil tvoje deti a tvoj muž by sa vzdal otcovstva, tak vtom prípade môže požiadať sud o zrušenie vyživovacej povinnosti, a zaroven ak by si tvoj nový muž osvojil deti, vyživovacia povinnost by bola na neho. To by bolo velmi jednoduché pre niektorých expertov, len tak sa zbaviť svojich zavazkov

vikusik
autor
26. okt 2019

@eliska13 vieš ako to už dlho riešim cez exekútor ku a súd. 2 mesiace nevyplatí a na 3 pošle 20e

joysi
26. okt 2019

@vikusik tak môj platí pravidelne, ale minimum...minule 13rocny pytal aby mu prispel na mobil,..tak mu exo povedal nech ho nevydiera a nech ide do pi.. Je to sympaťák ☹

vikusik
autor
26. okt 2019

@joysi môj nie sem tam a o prispievanie môžem snívať. Pýtala som ho nech mi prispeje polovičku sumi synovi na strojček ci okuliare mi povedal ze nie je to moja vyna že ma krivé zuby a zle vidí

joysi
26. okt 2019

@vikusik no strojček čaká aj nás ideme ešte len na odtlačok a už mi vravela čelustná nech si pripravím 100ečka....tak k tým našim ex no coment...sú to smradi :-/

77daniela77
26. okt 2019

@vikusik Otec deti ma nadalej vyzivovaciu povinnost voci nim.

1gabriela13
26. okt 2019

@vikusik nezaniká, otec deti ma naďalej vyzivovaciu povinnosť kým deti nedostuduju.

suzitok
26. okt 2019

Ja mam dve deti, druhykrat som sa vydala, s terajsim manzelom mame spoločné dieta a zaroven vychováva aj moje deti z predchádzajúceho vztahu. Sobasom nič nezaniká, biologický otec musi platiť, kym deti studuju, aj po dovŕšení plnoletosti. Zaniklo hynjedine v oripade, ak by sa deti vzdal a osvojil by si ich tvoj terajsi priateľ- teda uz potom manzel.

stela01
26. okt 2019

@vikusik vyživovacia povinnosť voči tebe mu zanikne .

mogaa
26. okt 2019

@vikusik -----nie nezaniká, povinnosť by mu zanikla len v prípade že terajší priateľ byy si ich chcel adoptovať.....tvoj ex môže akurát požiadať o zníženie alimentov z dôvodu zmeny finančných pomerov na tvojej strane(keďže budeš vydatá)...ale stále platí že ako otec má aj svoje práva, takže keď príde pre deti v termíne čo určil súd si povinná mu ich dať

matabb73
26. okt 2019

@vikusik môžeš požiadať aj o zabavenie vodičského preukazu, keď neplatí výživné. Pridaj sa do skupiny Právne poradenstvo, tam je veľa užitočných rád a radia tam právnici.

vikusik
autor
26. okt 2019

@mogaa on sa o deti vôbec nezaujíma, nechodí po nich

mondolina
26. okt 2019

@vikusik
Ries to cez políciu.

peter2404
26. okt 2019

@joysi
nuz, ale ak ta neznasilnil tak si to bola prave ty, kto si takeho cloveka vybral za otca deti..

eliska13
26. okt 2019

@vikusik aj bud rada aspon nepocuvaju blbe reci

eliska13
26. okt 2019

@peter2404 niekedy clovek aj po x rokoch zisti, ked pridu deti, povinnosti, vydavky ako sa druhy vyfarbi

h2
26. okt 2019

@peter2404 Jasné, keď je muž chrapúň, debil, hovado... je to ženina chyba, nemala si ho vybrať.
Ale naspäť k téme:
@vikusik Vyživovacia povinnosť na deti nezaniká, iba vyživovacia povinnosť na manželku, ale to je u nás zriedkavý jav. Možno si to videla v nejakom americkom filme (alebo aj v seriáli 2 a pol chlapa 😀 ), tam je bežné, že muž platí alimenty aj na manželku, ktoré mu zanikajú, keď sa ona znovu vydá za iného.

hipuska
26. okt 2019

Nezanika, jedine zeby si tvoj partner osvojil tvoje deti.

matejko18
26. okt 2019

@joysi tak aj ja mám takého symposa 🤮

katarinka89
26. okt 2019

@vikusik Ja som sa tento rok vydala po 2krat a z prvého manželstva mám dieťa a nič mi nezaniklo 😀

basska_b
26. okt 2019

@vikusik Nie na jeho a vlastne vaše spoločné deti. V žiadnom prípade Ale ak by platil výživné na TEBA. Tak len to by zaniklo, lebo vtedy by mal vyživovac. povinost voči tebe tvoj nový manžel

joysi
26. okt 2019

@peter2404 neznasilnil 🙂 a predstav si, že sme sa brali z lásky....ale rokmi sa ľudia menia...no nie stále k dobrému...a pokiaľ vlastný otec škrti dieťa asi nebude práve svätý...čo ty na to?