Moja mama si nič neváži

misickahus333
27. dec 2021

Prečo ma moja mama nevie pochopiť upratujem varím chodím od svojich 10 rokov na nákupy ona nemôže zo zdravotných problémov ešte sa aj starám o svoje dieťa chodím jej pre lieky a neváži si ani len pod necht špiny. Vždy som bola tá co nešla vom s kamošmi ale radšej upratovala a dnes som bola na nákup aj s malým a s kočíkom a mala som toho strašne veľa v kočíku aj v rukách a ešte som mala vynadane ze som nekúpila malinovku robím všetko co mozem mam len 18 rokov... Mama ma ľúbi ale uz dlho ma všetko na hotovo koľko razi sa stalo ze sa mi niečo pripalilo nepovedala mi ze nevadí na druhy krát to vyjde povedala ty uz nic nerob nic nevieš 😔

0silvia0
27. dec 2021

@misickahus333 posluchla by som. Nic by som uz nerobila, ked vraj nic neviem🤷‍♀️

misickahus333
autor
27. dec 2021

@0silvia0 závidím všetkým co majú skvelý vzťah s mamou 😔

mimka1402
27. dec 2021

@misickahus333 Neviem ak máš ty dieťa a živí vás tak možno je už unavená z toho "tlaku" a vybija si to takto. Tiež som často a vnimam zle vzťahy ale ja sa snažím negatívne veci ignorovať a nezameriavat sa, nemá to zmysel... Ľudí nezmeníš

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
0silvia0
27. dec 2021

@misickahus333 ale ved ty si tiez mama... sustred sa na to, aby si bola dobrou mamou pre svoje dieta.

nikolka1986
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
misickahus333
autor
27. dec 2021

@beata_k ďakujem pekne 🙏 aj ked som mala v mladom veku dieťa ale postavila som sa k tomu ako dospelá zena moju mamu som nikdy nezobudila ze mama pomôž mi chce sa mi spať vstavala som jak mŕtvola ale vstala som vždy!!! Cez tu najvecsiu zimu 50 kilov nakupu na karicke.. Drevo som robila ked boli nasi nechati.. Moja mama ma psychickú poruchu boji sa vychádzať von ale to hu neospravedlňuje aby sa ku mne takto chovala 😔 som vďačná ze mam takú silnú povahu na toto všetko ach

misickahus333
autor
27. dec 2021

@nikolka1986 a ked nechám maleho plakať za niečo co nemôže brat napr. Nožničky, pinzeta a poviem ze nemôžeš a zacne plakať a place dlhšie tak mi mama povie ze som krkavcia matka ze nechám dieťa plakať 😪 podla mna je normálne ked si dieťa poplace

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
0silvia0
27. dec 2021

@misickahus333 mas len 18 rokov, asi chodis este do skoly. Ked skoncis skolu, najdes pracu, dieta do skolky a mozes sa osamostatnit. Nespominas otca dietata. Urcite to bude pre teba lepsie ako sa citit pri matke frustrujuco. Dovtedy nejako vydrz a z reci matky si nic nerob

kitycat
27. dec 2021

No tazko radit... Ale ja by som cim skor tresla dverami a odisla niekam daleko a tam zacala odznova a sama s dietatom. Potlapkavat po ramene ta nebudem, ze aka si uzasna. Mas len 18 rokov, dieta, mamu co ta nijako nepodpori a otca dietata, ktoreho nespominas. To je recept na "slovenske stastie". Ostat s dietatom v domacnosti v dome kde ma nechcu a nevazia si ma ale nemam kam ist.

Jediná rada co ti dam je objednavat nakupy domov aby si sa nepachtila.. Ak sa to u vas da.

zmrzlinka2021
28. dec 2021

@misickahus333 preco nebyvas u svojho priatela alebo snubenca?

elizabet173
28. dec 2021

@misickahus333 treba dať matke najavo, že to robíš lebo chceš, ale nemusíš. Zrejme ťa ešte živí, ale aj ona má život ľahší a pohodlnejší, keď bývaš s ňou, takže by to malo byť vzájomné. Možno by si sa mala porozprávať s lekárom, nakoľko môže jej choroba ovplyvňovať jej správanie, podľa mňa dosť. Inak aj to, že sa bojí vychádzať, sa dá liečiť, keby nemala teba, ako by fungovala? Čo tvoj otec? Tvoj partner? Máš súrodencov? Čo plánuješ ďalej? Predpokladám, že školu nemáš dokončenú, zameraj sa na to, aby si ju dokončila, aby si sa raz mohla postaviť na vlastné nohy. Keby si bývala sama, bolo by ti ľahšie, aj mama by bolo donútená aspoň čo to robiť, pomohlo by to obidvom.

liljana
28. dec 2021

Jedine sa osamostatnit. Ano, rodicia sa maju starat o male/neplnolete deti a deti o rodicov, ak to z nejakeho dovodu potrebuju. Ale male deti aspon nevykrikuju rodicom, ze su neschopni a nic nevedia.
Tvoja mama ma asi trocha nervy zo starosti, ze si mala dieta prilis mlada, stara sa asi o vas a obcas vypeni. Ze dieta ma dieta. Ze sa staras o svoje dieta cely cas sama bez nej je ziadna zasluha, ale samozrejmost, lebo je tvoje.
Tu ide skor o to, ze ste si asi nikdy nevybudovali vrely vztah.

nominativ
28. dec 2021

A naozaj nemôže fungovať zo zdravotných dôvodov? Moja prababka tak nemohla celý život zo zdravotných problémov, orala na vlastnej dcére, 50 rokov denne už zomiera (má 100)... Za mňa sa ľudia často na zdravotné problémy vyhovárajú.

elizabet173
28. dec 2021

@nominativ súhlasím, poznala som dedka, ktorý sa celý život sťažoval na tráviace ťažkosti a sekíroval ženu, ktorá mu vyvárala špeci jedlá a keď už bol dementný, tak spráskal čokoľvek a nebolo mu nič. Veľa ľuďom sa zmiernia zdravotné ťažkosti, keď zistia, že okolie nebude skákať podľa nich, čím nechcem samozrejme zľahčovať žiadne ochorenie.