Moja manželka je stále preč. Je to normálne?

klaudius
24. jún 2009

Ahojte,

som práve u kamarátky ktorá mi poradila túto stránku, aby som sa opýtal na názor Vás všetkých.

Som ženatý , myslím že mám aj celkom dobrú ženu. Je na materskej a máme dve deti- 3 a 2 roky.
Po 2 rokoch kedy manželka posledného syna odkojila a prakticky nikam nechodila, teraz podľa môjho vkusu však chodí až príliš často vlastne každý deň. Čaká kým prídem z práce, strčí mi deti do ruky a už jej neni - posilovňa, posedenie s kamarátkou, knižnica atď.
V domácnosti jej však nemôžem nič vyčítať, vždy do môjho príchodu je upratané, navarené a o deti postarané. Po intímnej stránke fungujeme dobre a nepodozrievam ju zo žiadnej nevery.
Keď sa jej opýtam že prečo stále chodí , tak mi povie aby som bol rád, že je to pre naše dobro a máme tým oveľa lepší vzťah. Cez víkendy je však doma a venuje sa rodine.
Neviem ako je to v iných rodinách, preto sa pýtam či je toto normál ? Ešte som chcel napísať že sa takmer nehádame, v podstate nie je o čom.

Klaudius

margarita
26. jún 2009

sisstin, podla mna to ani nie je tym, kde zijes, lebo poznam aj emancipovane zeny na lazoch 😎 a aj mestske "puťky" tu z Blavy. mne sa zda, ze na to vplyva aj Tvoja vychova v rodine, nazor na svet a zivot a celkovo vzajomny vztah oboch partnerov. a preto je kazdeho osobna vec, ako si rodinny zivot zariadi...ale uz sa opakujem, toto som pisala par stran dozadu.

sisstin
26. jún 2009

margarita: já tam mám hodně příbuzných, zejména na východě 😝 no, pro mě jsou jak z jiný planety trošku 😝 MP je záhorák..naštěstí si v našech vztahu nehrajeme na ženskou a mužskou roli 😝 ale v některých věcech je pro mě taky dost divnej...sice jsme kousek od sebe, ale ty kulturní rozdíly jsou tedy vcelku slušně znát 😝

susik77
26. jún 2009

jj, zavisi to od kazdeho povahy ako sa zriadi, mozu byt obidvaja manzelia divni, hlavne ked im to klape 😉

sisstin
26. jún 2009

já jsem na něj třeba čučela jak puk, když mi říkal, že se dá uhranout děcko očima 😅 😅 a pak se mu musí vytří oči počůranou plínkou...jsem na něj zírala, jestli to jako myslí vážně..a asi fakt myslel 😅 😅 😅 😅 prostě věří takovejmhle pověrám, jako fakt věří..a i jiný věci, který jsem na něm objevila až po delší době...a který teda nepobírám, ale to už je fakt off topic silně 😝

petruna
26. jún 2009

siss : ty si nedas pokoj 😀

margarita : ono to nebude jen vychovou.

Ja jsem vyrustala v typicke machisticke domacnosti (a to ziju cely zivot ve meste), muj tata taky (a bohuzel si ten model vzal za svuj) a rozhodne tak ted neziju. To, co jsem videla doma jsem si proste nevzala za sve....
Ze zena je ta , co vari, uklizi, stara se o deti a o chlapa a kdyz deti vyrostou, tak k tomu vsemu jeste chodi do prace a chlap je ten, co "jen " chodi do prace a doma nedela nic....
proste jsem uz od malicka tusila, ze takhle to neni spravedlive a zivot sem si zaridila jinak nez moje mama.

Jako me bavi varit, bavi me pect, bavi me byt doma s ditetem (nejsem moc ambiciozni a karieru jsem nikdy nedelala), ale rozhodne bych nesnesla, aby mi chlap s domacnosti a ditetem nepomahal.
ten muj pomaha vic nez dost....a dekuju za to tchyni, ze ho tak vychovala. A rozhodne mu to nevadi a nema blby kecy, ze on je ten, co zivi a ja jsem ta, co slouzi.....
at si kazdy zije, jak mu to vyhovuje. Kdyz ma zenska doma chlapa, kterej ji s nicim nepomuze a ji to nevadi, tak proc ne. At uz to ty holky maji ze sve rodiny, z prostredi ve kterem zijou nebo ze svy hlavy....

ale nevnucujte nam tady prosim nazor, ze zenska, ktery manzelova neucast v domacnosti vadi a ktera si obcas z toho domaciho stereotypu potrebuje dat voraz, je hned devka nebo lina flundra.....

manzelka Klaudia se o deti stara, o domacnost taky...Sam klaudius rika, ze v podstate neni problem...tak nevidim duvod, proc by obcas nemohla jit mezi lidi....
jestli se maji radi, tak se nejak dohodnou, aby byli oba spokojeny a nebudou davat jen na rady kamaradicku a rodiny a nejakych cizich holek z internetu.

otecko44
26. jún 2009

ja som mal presne to iste so zenou ako Klaudius.2 deti,medzi nimi necely rok,zena doma ja furt v robote,zene siblo,udrzbar prisiel a ona sa snim zaplietla.vulgarne sms-ky,stretavanie,klamanie(zevraj s nim nespala).strata dovery,vyvolanie ziarlivosti..... a navonok sme az donedavna fungovali ako idealna rodinka.aj sex bol medzi nami.
teraz sme pred rozvodom.
vsetko je u nej dolezitejsie ako rodina. postava,handry,nechty,solarko,kavicka...
a chce sa vratit. dam jej sancu iba ked sa zmeni aj to len koli detom.
ja sa liecim s chorobnej ziarlivosti u psychiatra.a popritom som ziarlivy nebol.diagnoza-chorobna ziarlivost s impulzom.
nie je prirodzene to co robi Klaudiusova zena.ma ine priority ako rodina a on to zisti(to nevravim ze ho podvadza).
a jedna rada: ak podvadza tak to zisti tak,ze obcas zaklame,zmeni verziu,a je nervozna ked chce aby jej niekto uveril.

soanpe
26. jún 2009

chvíli tu člověk není a takovejch příspěvků 😅

otecko, ale partner si hledá milence, či milenku tehdy, když ve vztahu něco nefunguje,takže bych se nad počínáním tvé ženy zamyslela ahledala bych chybu i u sebe 😉
Klaudius píše, že doma jim to klape po všech stránkách.

já se nedivím, že některé ženy mají potřebu jít mezi lidi. mít 24hodin službu je dost namáhavé a ne všichni to zvládají.
nemluvím o matkách kojenců, ale proč by matka 2-3letého dítěte nemohla nechat dítě na pár hodin chlapovi?

dítě si musí zvyknout, že mimo matky existují i jiní lidé.
to si fakt myslíte, že je ideální, když je dítě 3roky non stop s matkou a pak ze dne na den ho separujete od matky tím, že ho dáte na 8 hodin do školky 😝 To asi poznamená trochu psychiku dítěte.nemyslíte???

jinak já bez výčitek holku nechávám chlapovi dítě s tím, že jdu na drby,ke kaděřnici,na nákup nebo se jen tak projít...
děti tak rychle rostou, tak proč bych chlapovi nedopřála, aby si užíval taky ty krásný chvilky 😵 😵 😵 se svojí dcerou???

jo a mimochodem
když mě po 8dnech propustili z porodnice, tak mi můj zdravotní stav nedovoloval se starat o miminko celé dva dny a můj chlap se o dítě postaral skvěle.zvládnul naprosto vše, od oblíkání, přes krmení, přebalování.. prostě musel a jsem mu za to vděčná a o to víc si ho za to vážím a on je ten nejštastnější chlap pod sluncem

otecko44
26. jún 2009

soanpe:to mas pravdu a trafila si.robil som aj ja chyby.lenze u nas bol ten problem,ze sme sa nedokazali porozpravat. aj u nas bolo najlepsie obdobie vtedy ked zena behala za inymi a ja som o tom nevedel.mala vtedy vsetko co si moze zena s jej intelektom zelat: volnost,peniaze,kamaratov,kamaratky,doma muza co sa o vsetko postara,pekne a zdrave deti,idealnu rodinku ako s americkeho filmu....

quidozmitko
26. jún 2009

servus,

ja si myslím, že je úplne normálne keď si žena občas žena nájde čas aj pre seba.

nastasia
26. jún 2009

tak ja si neviem predstavit, keby som mala rodinu, ze si kazdy den vybehnem niekam na kavicku. nepoviem raz-dva krat do tyzdna, ale kazdy den? to sa mi zda divne...

soanpe
26. jún 2009

nastasia
on nepíše, že chodí na kávičku 😉
až budeš mít rodinu, tak názor změníš 😀 zatím jsi teoretik 😉

tweetinkapp
26. jún 2009

soanpe
preco by podla teba mala zmenit nazor? ja rodinu mam a tiez si nemyslim, ze chodit kazdy den na kavicku je vhodne. Ja si tiez zbehnem kazdy den na kavicku alebo zmrzku..ale na nejaku terasu s malym...a uzivame si pekne dni spolu 😉

otecko44
26. jún 2009

ja som si az teraz precital 6 argumentov jeho zeny (str.2).ta zena ho nelubi. podmienovat nieco niecim tak to nie je o vztahu a o rodine.
dvaja manzelia by sa mali bavit tym, ze su spolu.ist spolu popripade so spolocnymi priatelmi "von".spolu si oddychnut.netvrdim,ze sem tam aj osobitne ale to asi tak parkrat za rok.kazdy den to je prilis.
zena a muz maju byt celebrity pre seba navzájom a pre deti.nie pre judyniovu.

soanpe
26. jún 2009

co tu furt melete o kávičkách???
říká vám něco pojem duševní hygiena???

susanh
26. jún 2009

Klaudius mne to pripadá že žena ťa potrebuje asi len na to, aby si sa postaral o deti. To je síce pekné že potrebuje čas aj sama pre seba, ale každý deň to normálne nie je. Alebo si myslí že stačia spoločné víkendy. V každom prípade ak to tebe vadí, čo je jasné, musíte sa porozprávať a skús zistiť či už čas strávený s tebou nepatrí medzi pekné chvíle, keďže ho všetok tráví mimo rodiny.

otecko44
26. jún 2009

soanpe:kazdy ma ine "mydlo"

berenika39
26. jún 2009

soanpe bez N a P je mýdlo. hezký, otecko44.

berenika39
26. jún 2009

ahoj soanpe, souhlasím, prostě o svoje duševno je třeba pečovat. někomu stačí den v týdnu, někdo potřebuje denně dvě hodiny, ale je to cesta, jak se udržet v duševní kondici.

otecko44
26. jún 2009

bez N a E 🙂

margarita
26. jún 2009

ach jaj, povedala som si, ze uz sem nema zmysel nic pisat, lebo su tu dva nezmieritelne tabory a diskusia sa (moj osobny dojem) zvrhava na to, ktory z nich ma "svatu pravdu" a kto koho presvedci...
Obdivujem vsetkych, ktori vedia, co by kto mal robit a ako by sa mal spravat a kto si co mysli a ake ma pohnutky, aj ked ho v zivote nevideli 😉
Nechcel by niekto s tymito schopnostami predpovedat napr. kedy skonci financna kriza ? 😀 tuto info by som napr.ja celkom ocenila 🙂
Dakujem za velmi zabavnu diskusiu 🙂

otecko44
26. jún 2009

a kde je financna kriza ked klaudiusova zena moze ist kazdy den na "kavicku"? skor kriza citova...

sayast
26. jún 2009

necetla jsem vse,ale zareaguju k tomu jen tak, ze me by to manzel netoleroval 😅, ale ja bych ani nechtela. chci aby jsme spolu stravili co nejvic casu, dokud to jde a dcera je mala. vzdyt je spousta prilezitosti,zvlast kdyz je krasne, jak travit cas spolu 🙂. tim nerikam aby si obcas jeden i druhy zasli pobavit s kamaradama 😉

margarita
26. jún 2009

otecko, a to Ty chodis na tu kavicku s nou, ze vies, ze ju ma kazdy den? 😉
lebo klaudius pisal na s.1, ze : " posilovňa, posedenie s kamarátkou, knižnica atď. "
Ja teda v posilnovni a kniznici kavu nepijem
😀 a citovu krizu tiez nemam. Vdaka Bohu 😵

nastasia
26. jún 2009

soanpe, ano zatial som len teoretik, ale uz teraz viem povedat, ze som rodinny typ a nemyslim si, ze ked pride dieta tak sa to zmeni. a pojem dusevna hygiena mi nieco hovori, ale ani tu netreba prehanat.

nikka.vo
26. jún 2009

Nedočetla jsem to celé, možná budu opakovat slova někoho jiného, tak se omlouvám.

Teď reaguju na maminky, které se zastávají té paní, co není vůbec doma 😀 , ale zase rovnou říkám, že rozumim tomu, že jsme každá jiná a někdo je jak slepice doma furt, jiná jde občas ven a jiná by nejradši byla v luftu furt 😕 ... jen ty argumenty prostě nějak nepobírám 😅

Já nejsem ženská, která si ze svého dítěte sedne na prdel, nemyslim si že je moje dítě nejšikovnější a nejkrásnější na světě, nesnášim ty zdrobněliny (mlíčko, albíčko, fotečky... ) a mluvení v plurálu (jdeme se koupat) mám pocit, že nejsem na mateřské zblblá, že nejsem jen matka, ale taky partnerka a žena, co na sebe chce být hrdá, chce dobře vypadat a stará se o sebe. Ale přesto si nedovedu představit, že bych měla potřebu denně chodit sama ven a ještě dávat muži nůž na krk, že pokud mě nebude pouštět, tak může být konec vzahu, protože mi na mateřské hrábne. Možná bych tím pádem přestala tak šůrovat byt a pak z toho nebudu na hlavu, budu místo uklízení chodit častěji ven s dětmi, nebo budu s nimi něco podnikat. Moje dítě taky udělá za hodinu takovej bordel že se těma hračkama brodim, ale vim, že to nemá smysl uklízet jak debil celej den, uklízim než přijde partner domu. A většinou trochu i když si jde syn v poledne lehnout, ale to je za 2 minuty naházený v bedně 😕 Neodsuzuju, že jde ženská dvakrát týdně pryč, nebo na částěčnej úvazek makat (dělá alespoň něco pro rodinu a i pro sebe) ale já být chlap, kterej domu nosí prachy,tak bych chtěla přijít domu a strávit čas s rodinou a taky si dát už ty zmiňovaný nohy na stůl. Přítel chodí cca dvakrát týdně na tenis nebo na basket a chápu to naprosto, ale jakmile jde 3x nebo 4x tak mi vadí že netrávíme čas spolu. A ne proto, že mi samotné hrabe, ale prostě proto abychom ten čas strávli jako rodina. Vždyť proto ty děti máme... ne z povinosti, protože se to tak dělá,nebo protože má dítě Mařka. Já neberu argument chlapa, že on chodí do práce a já jsem doma na mateřské a on si potřebuje odpočinout, ale už chápu, že se mu nelíbí, když má denně hned po příchodu z práce na krku děti ( a myslim že o to mu ani tak nejde, jako spíš být se ženou) Já když cítím že toho mám za den moc, tak třeba taky ,,předám,, dítě příteli a dělám že tam nejsem 😀 Ale jsme jakoby furt spolu. Kdyby můj partner byl celý týden v prdeli a pak o víkendu zase posílal pryč on mě, to už mi fakt normální nepřijde. Ona prostě nechce trávit čas s mužem, jinak to nevidim, nebo nemá absolutně potřebu a to je špatný.
Někdo tu psal, že my si nemůžeme dát oběd kdy chceme, že se to řídí podle dítěte... a přišlo mi (opravte mně, jestli jsem to pochopila blbě) že je ten chlap na tom jakože líp? 😅 😅 😅 Já pojem mateřská DOVOLENÁ nesnášim,ale ruku na srdce? Vy se můžete natáhnout kdykoliv vám to dítě dovolí, váš muž se může natáhnout max během půlhodinové přestávky na oběd a musí se rozhodnout, jestli se nají nebo vyspí 😅 😅 😅 Vy si můžete sednout teoreticky kdykoliv a neříkejte mi, že vaše dítě se nezabaví alespoň 15 minut z jedné hodiny 😕 😕 😕 No a pokud ne, tak jste si to taky udělaly samy... 😕 Já nežiju pro rození dětí, ale myslim si, že být doma do těch 3 let věku je akorát. Do 3 let věku bych neřešila žádný vzor jak tu padlo. V tomhle věku si snad to dítě neřekne, že mamka je lemra líná, není cílevědomá, pracovitá, samostatná a já nevim co všechno ,protože semnou dřepí doma místo toho aby šla makat, nebo posedět s kámoškou 😀
No takže je mi jasný, že teď vypadlám jak posedlá mateřstvím a že stojim doma u plotny 😀 😀 😀 čert to vem 😎
Eriq a u tene se mi nelíbí, že tu do toho taháš věk, koukám, že až maminky nad cca nad 30 jsou vševědoucí, ale maminka kolem 20 má držet klapačku, protože je to ještě tele, co ví o světě prd? 😲 nebo jak to mám chápat?
Vidim ve svém okolí a vím že to tak taky budeme doma praktikovat, že jakmile pracují už oba rodiče, tak se budeme o domáctnost a starost o děti dělit fifty-fifty 😎 On bude děti vozit a vyzvedávat ze školky(ly) nebo když budu vyzvedávat já, tak on bude makat doma 😀 Myslim, že je to všechno o tom jak ten chlap pak pomáhá. No už nevim na co jsem chtěla reagovat, ale shrnula bych to větou: NIC se nemá přehánět!!! Nejsem 100% zastáncem ani jedné ,,skupiny,, co se tu hádá, ale s některými výroky fakt nesouhlasim. Zkuste si vy představit, že budete celý den v práci, přijdete domu, manžel vám hodí děti na krk a jde do řitě? Tady ani nejde o ty děti, jako o to že to není manželství a hlavně rodina. Přehazovat si děti jak horej brambor?

kubaka
26. jún 2009

otecko - nepromítej svoje problémy a nevraživost do jiných. Tvrdit, že ho žena nelubi - je promin ale hodně opovážlivé. Co my víme o jejích citech? Hlavně psal Klaudius, že na koupání a pak už celý večer jsou spolu, a víkendy taktéž, takže se užijí dost a dost. Nemusí být na sebe nalepení každou hodinu celý týden 😉 .

sayast - rozumím, ovšem až budeš na MD třetí rok a bude to čím dál horší, protože dítě bude vzdorovat - poleze ti to krkem jako všem. Duševní hygienu potřebuje každý - i sebevíce milující a oddaný rodič. Jinak mu začně hrabat a zakrní mozek. Ten zúžený akční radius úkonů, myšlení i slovní zásoby je děsný. Věkem a časem je ta potřeba čím dál větší.

nikka.vo
26. jún 2009

A ta žena asi nemá 24 hodin službu, ne? Má 2 a 3 leté dítě, vždyť ty děti v tomhle věku už nemáte pověšený na noze jak kouli 😕

bubba
26. jún 2009

nikka 😉 😉

otecko44
26. jún 2009

margarits: tam nejde o to kde a s kym.tam ide o styl zivota a o priority.preto som dal tu kavicku do uvodzoviek.
a nehovorim o tvojej citovej krize ale o klaudiusovej

tweetinkapp
26. jún 2009

nikka.vo
akoby si mi z duse prehovorila, len ja nie som taky spisovatelsky typ 😅 ...si to vystihla uplne 😉