Moja matka si privlastňuje dcérku

kajkacrystall
30. dec 2018

Mam 17 rokou pred 2 tyždnami sa mi narodila krasna dcérka mam prijatela s ktorim sme sa po porode zacali stále hadať o uplnych hlupostiach ako je ze jeden spi menej a druhy viac vstava ku malej alebo skrz moju mamu hadky dnes sa moj prijatel opil a mňe sa to nepacilo ked prisel domou dala som mu asi 10 faciek a vykricala som ho moja mama prisla a vyhodila ho z domu mne bolo smutno a zacala som kricat aj na nu a ked isla ku malej tak som jej povedala vypadni a a ona na to ze ja som sa za nu podpisala lebo nemas 18 a podobne veci že ja si ju zoberiem a odidem dam vas na socialku a podobne veci neviem co mam teraz robit kradne mi moju malú

saslavka73
30. dec 2018

No treba sa začať chovať ako rodičia a prestať sa správať ako deti.

lucka12399
30. dec 2018

@kajkacrystall musis jej ukazat, ze si uz dost rozumna na to, ze sa o malu dokazes postarat sama... a to iste povedz aj priatelovi.

cecilia68
30. dec 2018

Tak to dopadne, ak deti majú deti☹

silvia5252
30. dec 2018

@kajkacrystall Mamka Ti určite chce dobre. Si ešte veľmi mladá a niektoré veci teraz ešte nepochopis. Buď rada, že ju máš a že Ti s drobcom má kto pomôcť. Pre malé bábätko to nie je dobré, keď sa ľudia okolo hádajú a vykrikuju. Držím palce, aby ste to doma ustáli a aby sa vzťahy urovnali.

kajkacrystall
autor
30. dec 2018

@silvia5252 asi máš pravdu dakujem za komentar

nelinka2009
30. dec 2018

@kajkacrystall zrejme spolu s priatelom nebyvate... je hlupost hadat sa kto viac spi... teraz s tebou este lomcuju hormony... venuj sa len malej, kasli na priatela. Ak mama uvidi, ze mala je tvojou prioritou, casom ti bude viac doverovat... je hlupost teraz pit a este vacsia fackat za to... ty niesi mama tvojho priatela, ale dcerky... neries kraviny s chlapCom... ries malu a skolu

beky1813
30. dec 2018

Boze moj, keby si sa radsej venovala skole ako plodeniu deti. Mozes byt rada, ze tvoja, matka prichylila aj tvojho priatela. Dospej a zacni sa chovat ako matka, alebo nechaj radsej vychovu dietata tvojej matke

mata.g
30. dec 2018

@kajkacrystall mama ma pravdu, si ešte vlastne jej neplnoleté dieťa a zrejme to povedala len kvôli tomu, aby ste si vstúpili obaja trochu do svedomia, ale určite to nemyslela vazne, že by ti malu zobrala. Mamina je teraz tvoja najväčšia opora, tak si to vaz a nerozhadz si to s ňou, udobrite sa aby aj malá bola v pohode ... A k tomu spánku, bohužiaľ ty ako mama sa naozaj teraz viac nevyspis, ale keď si veľmi unavená, tak sa aspoň skúste s priatelom striedať ..komunikujete o tom

janinah
30. dec 2018

ty dáš inému človeku 10 faciek? ak ťa naštve dieťa,tak aj ono schytá? chápem,že nie si v ľahkej situáci,ale ovládaj sa ,matka asi vie čo robí,ak sa ona chce starať o dieťa,nič ti nekradne,,ona to dieťa chráni pred vlastnou cholerickou dcérou....spamätaj sa a dozrej

sense
30. dec 2018

Mama ti malu nekradne....otec dietata ma kolko rokov,pracuje? A ty zrejme praca nic,skola podla pravopisu.tieznie.
Teraz je nacase dospiet a zacat sa spravat ako zodpivedny rodic a nie.umrncane decko..pretoze terax sa este dlho nevyspis I.ked nato ste mali mysliet predtym ako ste sa venovali sexu a nechranili.sa... pretoze prichod dietata vyskusa aj stabilne pari kde bolo dieta planovane atd...

matqa411211
30. dec 2018

@lucka12399 prepáč ale zdá sa ti ako dosť rozumná? 😬 mne ani moc nie

erikavesela
30. dec 2018

Bud rada, ze ti mama pomaha, ty si mala kurnik este sediet v skole...sudiac podla tvojej gramatiky, urcite by ti prospela...tvoja mama vie co robi...ty evidentne nie...vaz si, co tvoja mama pre vas robi...a bud jej vdacna, ze stoji pri tebe...ja by som tiez vyhodila tvojho priatela, keby prisiel opity...sorry, to co je za spravanie?..a ty este na nu kricis?...sa zamysli nad sebou, nad tvojim zivotom a az potom kric po tvojej mame, ktora ta prichylila, dala domov tebe, tvojej dcerke a tvojmu priatelovi...obaja by ste si tie facky zasluzili....presna ako pise
@cecilia68 to tak vyzera, ked nevyzrete deti, maju deti

3009
31. dec 2018

@kajkacrystall Keď sa ti nepáči u mamky, tak sa zbaľ a choď niekde do podnájmu a staraj sa ako matka a nie ako ufňukaná baba. Hneď budeš ináč rozmýšlať. Ak na to nemáš, tak poslúchaj mamku a ďakuj jej, že robí to čo by si mala robiť ty - starať sa o bábatko a všetko financovať.

ejanjelik
31. dec 2018

Ach deti, deti.

kajkacrystall
autor
31. dec 2018

@erikavesela
@3009
@sense
@janinah
@beky1813 tak ludia to že som mladá neznamená že sa o to babo neviem postarať ja to zvladnem aj bez jej "pomoci" mne to nepride normálne že mi ju vytrháva z ruky ona ju berie na prechádzky a ked chcem ja ju zobrat tak mi to hneď zarazí že nie veď ona mi ani nedá šancu sa o nu jeden deň stararať sama ja niesom neschopna strašne múdre komentare že buď rada že ta prichílila veď to nieje ani jej byt a na internete som každy den a pišem veľa tak sa netrápim gramatikou dotičný to pochopí tak či tak v škole nesom lajdak aby ste vedeli no kôli vám som tento komentár napísala gramaticky správne

sense
31. dec 2018

@kajkacrystall ked to zvladas bez jej pomoci tak sa s priatelom osamostatnite a starajte sa....a nie sa vadite preto kto kolko spi...a kebu sa frajer mojej dcery u mba opije tiez ho vyrazin a kym nemas 18 tak za to dieta je pravne zodpovedna tvoja matka

Apropo pisanie na internete nema nic spolocne s inteligenciou ani s gramatickymi vedomostami...pretoze ani tvoj prispevok nie je gramaticky spravne aj ked menej chyb ako v prvom

lucka12399
31. dec 2018

@kajkacrystall Tvoja mama asi vidi, ze sa o nu sama postarat nedokazes ...

erikavesela
31. dec 2018

@kajkacrystall po prve...uz len, to, ze v 17 mas dieta je neskutocne nezodpovedne a hovoriace o tvojom pristupe k zivotu, po druhe...prichylila ta...je jedno, ci je to jej byt alebo nie, kedze v nom zije, tak ho evidentne nejakym sposobom plati, je jedno, ci je to najom alebo byt socialny, po tretie, tento tvoj posledny prispevok ma teda od gramaticky korektne napisaneho sakra daleko...priklady z tvojho textu...prichylit, nie je, kvoli, dotycny, nie som, ja inerpunkcne znamienka kvoli rychlosti sama nepisem, ale ked raz pises s interpunkciou, tak bud vsetko alebo nic...bez ohladu na to, ze ciarky evidentne nepoznas..mam skor pocit, ze tvoja mama ta pozna lepsie ako ty sama seba....ked ma tvoj partner aj 20, tak vela zarobit nemoze, a teda bud rada, ze zijes u mamy, ty nevies, co je to zit v najme, platit ho, starat sa pritom o dieta a podla tvojho prispevku este mat chlapa, ktory ti pride domov ozraty, das mu facky...pockaj, ked toto budes opakovat, raz ti ich vrati a potom bud budes trpiet alebo sa so slzami vratis k tej tvojej mame, co ti ponukla strechu nad hlavou, co ti "brala" dieta, po ktorej si kricala a co toho tvojho ozrateho nezodpovedneho chlapa vyhodila z bytu...tvoja mama chce, aby tvoje dieta kvoli tvojej nezodpovednosti netrpelo a je mi moc luto, ze to nevidis...o zivote nic ale vobec nic nevies, takze sa uc od mamy...ta sa o teba starala, ked si bola mala, to, ze s teba vychovala dieta, ktore ma dieta je uz ina story....nevid v mame zlu osobu...zamysli sa radsej nad sebou...pretoze to je to, co potrebujes

erikavesela
31. dec 2018

Moja odpoved nebola myslena zle, ani tak, aby som ta kritizovala, len sa ti snazim otvorit oci a vidiet veci realne...ja mam 44 rokov a ver, ze zivot je iny, ako som ho v 17 videla, hoci ja v tvojom veku mala este dalsich 6 rokov studia pred sebou...naozaj sa pozri na tvoju situaciu povedzme ocami inych ludi a potom uvidis o com sme tu vsetky pisali...

erikavesela
31. dec 2018

Chyba mi v texte slovicko...som
A este cosi, bud rada, ze je malu berie na prechadzky, ze sa ti o nu postara, aspon si mozes oddychnut a potom vecer k malej vstavat podla potreby...vies tento stav, ze mala ta potrebuje v noci, netrva 5 tyzdnov, mnohokrat to trva roky...a potom uvidis, co to znamena citis sa ako chodiaca mrtvola a ked chlap chodi do prace, tak nemoze k dietatu neustale vstavat...asi tak

juliet86
31. dec 2018

vygugli si poradnu alexis a porad sa s nimi pripadne aj ipcko.sk vela stastia a nadilie do vztahu nepatri

beky1813
31. dec 2018

@kajkacrystall ved tak sa odstahuj a plat si vsetko sama, som zvedava, aka budeš hrdinka, pisomny prejav je dolezity, veľa napovie

evittam
31. dec 2018

@kajkacrystall Suhlas uz s napisanym.
A ak si taka zodpovedna,vsetko dokazes a zvladnes sama tak zbal dieťa, seba a prenajmi alebo kup si byt, plat najom a ostatne a sa teda staraj sama.

amelia000
31. dec 2018

@kajkacrystall Drahe dite, zober sa a chod sa pekne ospravedlnit svojej mamke. Vybozkavaj jej ruky/nohy zato ze mas kde s babom spat, ze mas co jest... Trosku sa spamataj a uber zo svojho ega. Tvoj priatel sa aj tak za chvilku od teba poberie prec lebo pristup k nemu nas absolutne nanic. Kde si videla taku hlupost ako to vyfackanie priatela? S priatelom sa mas rozpravat a riesit problemy. Ci si neuvedomujes aky tlak je teraz nan? Netvar sa ako hrdinka ze vsetok zvladnes sama lebo si uvedom ze nebyt tvojej mamy tak si na ulici alebo to tvoje krasne dieta v detskom domove. A ak uz chces zvladnut vsetko sama zober dieta, seba a priatela a chodte do podnajmu. Som zvedava kedy sa budes ucit, starat sa o dieta, nakupovat, varit a celkovo riesit chod domacnosti. Starostlivost nieje len tolko ze vstanem makrmim a prebalim. Staranie sa je aj o zabezpeceni bytu / podnajmu a vsetkeho okolo toho. Ja byt tvoja mamka tak ta vyhodim z bytu s tym ze po dieta si mozes prist ked budes mat vsetko tak ako sa patri a prides s pokorou a obrovskym ospravedlnenim.

zahrajzlato
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jasminet
31. dec 2018

starat sa o dieta neznemena mu dat najest a obcas prebalit plienku - znamena to mu tu plienku kupit, zabezpecit teplo, postel, mat sama co jest a osatit sa... zabezpecujes si to sama, zabezpecuje ti to tvoj priatel? nie? tak ruky nohy matke bozkavaj ze ta u seba s dietatom a aj tvojim priatelom toleruje. tvoj priatel namiesto opijania sa vam mal zabezpecit podnajom a postarat sa o vas = nie u jeho rodiny....

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
deti95060810
31. dec 2018

no zbohom ... mám 3 dcéry hádam sa takéhoto niečoho nedožijem....dúfam že budú mať viac rozumu ako autorka témy... 🙄😨

zahrajzlato
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
deti95060810
31. dec 2018

@zahrajzlato kto ja? však nech príde Borisko .... jeden chodí okolo každý deň - susedov syn...😝