Moja matka si privlastňuje dcérku

kajkacrystall
30. dec 2018

Mam 17 rokou pred 2 tyždnami sa mi narodila krasna dcérka mam prijatela s ktorim sme sa po porode zacali stále hadať o uplnych hlupostiach ako je ze jeden spi menej a druhy viac vstava ku malej alebo skrz moju mamu hadky dnes sa moj prijatel opil a mňe sa to nepacilo ked prisel domou dala som mu asi 10 faciek a vykricala som ho moja mama prisla a vyhodila ho z domu mne bolo smutno a zacala som kricat aj na nu a ked isla ku malej tak som jej povedala vypadni a a ona na to ze ja som sa za nu podpisala lebo nemas 18 a podobne veci že ja si ju zoberiem a odidem dam vas na socialku a podobne veci neviem co mam teraz robit kradne mi moju malú

mata.g
31. dec 2018

No damy ja si nemyslím že je nutné takto zhadzovať mladé dievča, toto je už pod úroveň ... Je to ozaj nepríjemné keď jej mama berie malú z rúk, mala by aj ona rešpektovať že už je matka a nechať jej nejakú autoritu.

katarinamarkova
1. jan 2019

@kajkacrystall ak to zvladnes aj bez jej pomoci prečo sa potom neodsťahuješ a nestaras sa o seba a svoje dieťa aj seba sama? Ak sa o teba musí starať tvoja mama tak si stále len dietatom co sa o seba nevie postarať....ako potom chceš od mamy aby ta brala za dospelú keď ta ubytovava živí a vidí ako pri tom fackas priateľa...?????

erikavesela
1. jan 2019

@mata.g nikto ju nezhadzuje, len jej hovorime ako sa nema spravat voci svojej matke, ked jej poskytuje, to co jej poskytuje ..a navyse ona je ta, ktora jej umoznila to dieta mat pri sebe....to dievca nema absolutne ponatia o com je zivot..ale na matku, ktora vybodi jej ozrateho priatela si hubu otvarat bude....sorry, ale takto vyztety clovek nevyzera ani omylom...nech je matkou alebo nie...

mata.g
1. jan 2019

@erikavesela to je zrejme všetko pravda, veľa ľudí s tým bude súhlasiť, ale aj napriek tomu to nie je dobrý príklad pre ňu keď jej od začiatku dáva najavo, že bez matky pod ochrannými krídlami to nezvládne. To je akurát cesta k tomu, že sa jej dcera raz zbalí a malú jej nechá na krkoch. Mala by ju viesť byť s dcérou samostatnejšia, je to ťažké v ich situácii, ale mali by mať nejake pravidlá do akej miery môže mama zasahovať. Všetky aktivity s vnučkou by mali byť schválené mladou mamičkou, nie že sa to robí pod nátlakom ako píše mamička..

jasminet
1. jan 2019

@mata.g otázka je, ako to vidí mladá babička a ako to celé je v skutočnosti... A hlavne predpokladám, že babka nebude doma večné, že aj do práce pôjde o pár dní/týždňov a mladá mamička sa bude môcť predviesť so starostlivosťou o dieťa a domácnosť...

mata.g
1. jan 2019

@jasminet áno to by bolo najlepšie aby si stanovili kto má aké povinnosti. Ale všetko záleží iba od nich. Mamina už urobila veľké gesto voči dcére a jej priateľovi že to dieťatko je medzi nimi a tak aj jej dcéra by sa mala snažiť aby to ukocirovali a zostali s mamou čo je v jej veku zatiaľ tá najlepšia alternatíva ak ešte chodí do skoly. Neskôr by sa mohli osamostatniť a zobrať sa. Držím im silno palce

bimbambim
1. jan 2019

Ach tá gramatika.Radšej by si sa mala učiť ako rozťahovať nohy.Keď sa Ti nepáči u mamy tak sa s malou osamostatni.Čo by som ja dala za to ,keby mi šiel niekdo po deti do školy kým som v práci.Sa spamätaj a začni sa starať o svoju rodinu.Medzitým sa uč slovenčinu lebo dvojhlásky sa učia v druhej triede na ZŠ nie je prijatel ale priateľ .Prijatá môžeš byť tak do zamestnania

erikavesela
1. jan 2019

@mata.g to dievca nedokazalo ani neotehotniet v 16...ja byt jej matkou, tak sa jej opytam, ze ci aspon jest vie sama....prepac, ale takemu dietatu by som tiez pozerala na prsty, co robi....moze byt rada, ze jej matka pomaha a mam skor pocit, ze ra matka vie preco to robi a mnohe z nas presne tento pocit nadobudli tiez a nie je to preto, ze si chce, ako autorka pise, privlastnit jej dieta...

sasa1310
1. jan 2019

@kajkacrystall ty sa vieš sama o malú postarať a sama si si zatiaľ isto nezarobila ani na chleba. A ten tvoj namiesto toho, aby sa staral sa ešte ožiera. A ty ako také malé decko, ktorému zoberú hračku mu strelí 10 faciek a nervy a svoj skrat si vybije na matku, ktorá ťa živí aj teba aj tvoje dieťa, a stará sa o vás. Tak sa zbaľ, kúp si byt, alebo si zaplať podnájom a nebude musieť tvoja mama chodiť s tvojim dieťaťom na prechádzky a nebudeš mať takýto problém. Veď si šikovná a vieš sa postarať 😃 Len pri tom ďalšom staraní nezabudni použiť kondóm.

mata.g
1. jan 2019

No nie je ani prvá ani posledná čo sa jej to prihodilo, toto sa v puberte mohlo stať hociktorej z nás. Keby šla na potrat bol by asi pokoj však? Ešte mala pochváliť mladého že došiel ožratý či? Ja by som mu tiež vypálila 🤟

mata.g
1. jan 2019

@erikavesela ahoj nemyslím si ze sa dá porovnávať tvoja životná situácia s jej keď ona určite neplánovala mať dieťa v takom mladom veku, veď kto to v 17 plánuje? Je to úplne iná životná situácia a myslím že mamka jej to dosť vytýka čo sa stalo inak by jej také slová ani nehovorila že jej vezme malú. My do ich domácnosti nevidíme a tak by sa hodila maximálne daka pozitivna rada do zivota. Udobriť sa je to najlepšie čo môžu spraviť

kajkacrystall
autor
1. jan 2019

@mata.g dakujem že si sa ma zastala a s mamkou som sa udobrila

evittam
1. jan 2019

@mata.g Ked neplanujem mat dieta v 17 tak neroztahujem nohy kde komu bez ochrany. Ked uz je taka samostatna a rozumná a školu ma na "haku" tak aspon by mohla rozmýšľať. Co uz je teraz asi jedno....

evittam
1. jan 2019

@mata.g Hociktorej? No iba tej co rozťahovala kde prišlo a bez ochrany-teda ked uz je taka uvedomela. Btw.ako čítam "podla seba sudim teba...." Co dodat. Ešteže si taká "chapava"....
A pozitivna rada do života-no tie dostala-podla jej pozitívneho vystupovania voci matke - nech sa pozitivne zbali aj s dieťaťom a začne sa pozitivne starat ked to je také jednoduché. A jasne,ze sa udobri a udobrila-co inej jej zostava, kam by tak asi išla, hrdinka. A mlady? No tomu evidentne ani pár faciek nepomohlo ani nepomôže.

erikavesela
1. jan 2019

@mata.g ja nikoho zivotnu situaciu s mojou neporovnavam, ale v 16 som vedela, ze kurnik, ked uz mam pohlavny styk, tak sa mam chranit, ked nechcem otehotniet...a toto dievca to akoze nevedelo?, ked uz roztiahla niekomu nohy...tak mama urobit vsetko pre to, aby neotehotnela...moja zivitna situacia sa jej netyka, pretoze, tak sprosta som teda nebola...aj napriek vsetkym polenam, ktore mi boli od zivota valane pod nohy, som si vzdy vedela zachovat cistu hlavu s rozmyslat a nejednat pudovo..a to je rozdiel medzi nami dvomi, ked uz hovoris o porovnavani

mata.g
1. jan 2019

@evittam a ako vieš či alebo že ich rozťahovali kade tade? Možno to bolo s jej priateľom a..tu už končím debatu, nemá to vyznam ... Podstatné je že sa s maminou udobrila 👍

evittam
1. jan 2019

@mata.g No neviem. Staci,ze nevie ako ich ma rozťahovat ak nechce otehotniet. A ako som uz napisala-ano udobrila-co ine jej zostavalo-hrdinka a "po vojne general".... Moze byt rada,ze ma kde bývať a co jest aj s dieťaťom, nakolko otec sa javi ako podobny pubertak ako ona a moze byt vlastnej matke len vdacna a ruky-nohy jej bozkávat.

mata.g
1. jan 2019

@kajkacrystall prajem ti aby si to zvládla podľa svojich predstáv a aby to šlo aj s maminou a vždy treba nájsť kompris. Mamina ti môže vo veľa veciach pomôcť aj poradiť, je lepšie keď stojí pri tebe

mata.g
1. jan 2019

@evittam možno aj je kokos však sa len trápila nad situáciou doma, tabacek

pehavcek
1. jan 2019

Stalo sa co sa stalo a nemyslim, ze tu pomozu vycitky. V nicom nepomozu, maximalne este viac rozhadzu dievca, ktore si svoj zivot uz poriadne rozhadzalo samo. Moj nazor je: Aby ste sa poriadne nadychli a navarili dobry cajik a vklude sa porozpravali ako dve dospele zeny. Ved 17 je uz vek pred branou dospelosti kedy sa uz kazdy teenager citi prakticky dospely. Je to obdobie kedy sa mhohi povadia s rodicmi a su v slovach jednani prchkejsi ako by mali byt. A to nemusia riesit ziadne male babo. Je fajn, ze ste sa udobrili. Ja byt tebou tak mamine porozpravam o svojich povitoch s kludom v dobrej atmosfere (nie v hneve). Ze potrebujes byt malej matkou, ze potrebujes mat svoju zodpovednost za nu a starat sa o nu. A priznat aj to ze este potrebujes maminu pomoc. Ja som mala dieta v 33 a prve mesiace a hlavne tyzdne som ju potrebovala a vsetky moje kamaratky tiez. To nie je o veku. A to ze mamina hovori ze je za nu zodpovedna a preto sa o nu stara. No predstav si seba ako staru mamu. Ze tvoja dcera nema 18 a ty niekde podpises plnu zodpovednost za toho anjelika. Jednoducho sa tvoja mamina sprava zodpovedne. Podakuj jej, lebo nie kazda mama by sa ku tomu tak postavila. A popros ju o doveru v teba a popros ju o pomoc nech ta nauci byt mamou. Skuste to po dobrom. Hadky, facky, krik nic neriesia. Slova v hneve ublizia a uz to nevezmes naspat. A je to to najhorsie co pre malu mozes urobit. ja ti velmi drzim palce aby ste si nasli system, v ktorom budete fungovat a budete spokojne. Skuste spolu viac komunikovat vtedy ked je situacia pokojna.

lkristinka
2. jan 2019

neznášam tieto potupujuce reči o tom ako sa bola sprostá a že je dieťa a pôjde okolo borisko autorka témy je “sprostá” a ďalšie priblbe reči , niektoré tu majú problém samé zo sebou že vedia človeka len deprimovat a nie mu pomôcť , mali by sa máš sebou zamyslieť , že sa tu rieši problém a nie osobnosť človeka. Dievča sa pyta či jej neviete poradiť alebo povedať názor na to , je sice nevyspelá ale je to žena a je matka predovšetkým a má svoj vlastný rozum , ticho sa chcela len opýtať a poradiť , neviem prečo su tu niektoré ženy tak nepríjemne . Určite by sa mali zamyslieť a nikoho nezhadzovať len si to povedať ticho doma. Či už sme sa fakt dostali do takeho obdobia že všetko musíme negatívne komentovať ?

Moj názor na tvoj problém je že ak máš priateľa ktorý robí takéto veci utekaj od neho. Chápem že keď je človek nervózny a naštvaný povie čokoľvek a potom toho ľutuje a verím v to že aj ty určite ľutuješ čo si povedala svojej mame. Tvoja mama to mysli s tebou dobre , je veľa žien ktoré mali zavčasu dieťa a povedzme si na rovinu kedysi to bolo normálne pretože dieťa bola budúcnosť ktorú ľudia veľmi chceli. Teraz žijeme tak ako žijeme platy nič moc takze si to nemôže veľa ľudí dovoliť aj keď je to krásny dar. Mala by si sa zamyslieť len nad tým ako sa spravas k svojej mame ktorá ti určite dáva všetko čo potrebuješ od jedla po základne životne potreby , a možno aj viac . A matke sa aj troska venovať s tým že pôjdete na prechádzku spolu. Môžeš byt rada že ju máš. Malú ti nekradne len sa chce príkladne starať o ňu , a ukázať ti smer a možno čím budeš staršia tým viac jej budeš za to ďakovať.
Ja mám síce len o 4 roky viac tento rok idem na operaciu a detičky mat nebudem ak to nestihnem 🙂 takze bud hrdá na to že si mama , a príkladne sa staraj a pomáhajú mamine tak ako pomáha ona tebe

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lkristinka
2. jan 2019

@ptmt1011 mala by ste sa aj vy ukludniť , mohlo sa to stať aj pokojne vám a aj všetkým ostatním , ona možno ani nohy neroztahovala ako sa píše vyššie len to bol jej priateľ partner s ktorým sa dobre cítila a každý raz prídeme na zakázene ovocie , a nehovorte že sa nechránila keď ste pri tom nebola možno sa chránili ale ani kondom a ani antikoncepčná pilulka nie je 100% , tak do nej zbytočne nezapárajte je to len človek ako všetci ostatní ... nevie čo je platenie výdavkov pretože jej matka robí dobrú vec tak ako by urobila aj ona pre svoje dieťa aj hocikto iný neznamená to že nevie o čom je život a partnerské hádky všetci dobre vieme že su občas o hlúpych a nezmyselných veciach .

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lkristinka
2. jan 2019

@ptmt1011 možné je že jej partner je nedospelý , a háda sa s ňou pretože on musí pracovať a ona je na materskej može si oddychnuť kedy chce , možno v tomto vidia hádku ale to sú len dohady každy máme iné , vám može prísť divná táto hádka , inej osobe može prísť logická , a dalšej može byt zasa vaša hádka divná . Každý si svoje hádky a problémy riešime ako najlepšie vieme tým pádom keď nechápete dovod hádky nabudúce by som to radšej ani nekomentovala , zbytočne táto diskusia potom naberá obrátky do iných smerov.
Hlavná bola matka a dieťa , aj keď tento problem si musi vyriešiť sama , no žiadá o pomoc a vrúcne slová , nežiada týmto príspevkom aj ostatné ženy aby do nej zapárali , a ohladom toho roztahovania som nemyslela len vás ale aj ine ženy a matky ktoré sa tu vyjadruju .

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lkristinka
2. jan 2019

@ptmt1011 tak ako vaše dohady tak aj moje ...

mona_75
Autor odpoveď zmazal
Zobraz