Moja sestra pozvala môjho manžela na stužkovú, mňa nie. Je moja reakcia ok?

kozicka
9. okt 2013

Mam zabavneho a veseleho manzela, dobreho tanecnika, ja sa tiez viem zabavit, no pri nom som skor tichsia. Pred rokom ho sestra zavolala na vencek, aby mala neter s kym tancovat, lebo sestra je rozvedena( ma priatela, ale ten vtedy z nejakeho dovodu nesiel). To som nenamietala, ved ide hlavne o tanec. Na venceku sa dohodli, ze kedze bolo super, v tejto zostave pojdu aj na stuzkovu. Uz rok sa teda o tom v rodine hovori, ze ako sa na stuzkovej dobre zabavia, ja som obcas aj namietala, ze co tam ma moj muz vlastne robit, ci tam ma ist namiesto otca, alebo robit program? Nakoniec tam ide aj sestrin priatel. Mna nejako vynechali, dovod? Mame male deti, nema kto s nimi byt. Tak brali automaticky, ze ja ostavam doma. Hovorila som mojmu muzovi, ze sa mi to nepaci, nech to sestre nejako naznaci. Neurobil to. Su 2 tyzdne pred stuzkovou a tak som sa s nim trochu tvrdsie pohadala. Co urobil on? Isiel sa stazovat mojej sestre a obaja mi nadavaju, aka som malicherna a co to riesim, ved je to len stuzkova... Uz tyzden mam kvoli tomu peklo a neviem im o vysvetlit. Pritom by som rada isla aj ja na tu stuzkovu, nech strazi deti on. Teda za normalnych okolnosti, v tejto trapnej situacii by som tam uz nesla. Ale ako dalsi dovod davaju, vraj neter potrebuje partnera. Pritom ma svojho frajera (18 rocneho), no zrejme nie je taky zabavny ako moj muz, tak ho tam ani nezavolala. Ja si myslim, ze po tomto , co urobili, by tam moj muz nemal ist vobec. No on tam chce ist, lebo to vraj uz neteri slubil a bola by sklamana. Sestra mi nadava, ze sa mam hanbit, za to ake sceny robim. Pritom som sa im len snazila vysvetlit, co sa ma dotklo...

barcelona94901
10. okt 2013

ich vzťah,aj ten postup..bez teba..išiel sa jej sťažovať..tvojej sestre...ty si to riešila s ním,nie s vlastnou sestrou..ona teba vynechala...fakt zvláštné celkovo,také narušené,nečisté..

.nechcem strašiť,ani maľovať čerta na stenu,ale mi to pripomenulo ,u nás v okolí ,vzd.rodina..
bola sestra,čo sestre prevzala manžela,tiež si iba rozumeli,on bol parťák,na zábavu,ona-jeho manželka behala s deťmi do školky,do práce,na nákup,na rodičko...kým pán manžel s jej sestrou spolu pelešili..aj sa rozviedli,žije s tou jej sestrou.. 😝

jasminet
10. okt 2013

tvoja reakcia je ok, ale ok nie je reakcia tvojej sestry, netere a hlavne tvojho muza. ak tam chce mat chlapa, tak v prvom rade vlastneho otca, v druhom rade priatela a bodka. 😉

eliska3
10. okt 2013

kozicka - v takejto situácii by som sa zachovala presne ako ty! Nič si nevyčítaj 😉 A tvoja sestra by sa mala poobhliadnuť po vhodnejšom "náhradnom otcovi" pre svoju dcéru. No nehnevaj sa mňa, ale aj tvoj muž musí byť tak trochu padnutý na hlavu 😝 Zrejme mu zalichotili a stúplo mu ego, že sa cíti tam byť nenahraditeľný. Mal by lepšie zvážiť priority a to, kde je jeho miesto.

myssteryy
10. okt 2013

Súhlasím so všetkými babami čo tu napísali.mám pocit , že tu žiadna nechce povedať narovinu čo si skutočne myslia a diplomaticky ti odpovedajú. 🙂Ja dodám len toľko, že mne keby toto celé urobil manžel, tak ja by som mu rovno napovedala,ak pôjde bezo mňa na stužkovú tak nech ani domov už nechodí. A sestre či ti naschváľ balí chlapa len preto , že ty si šťastná a ona nie...Muž by mal stáť za každých okolností za svojou manželkou a zdielať s ňou veci spoločne a ak to tak nie je tak potom máte vážny problém ,a mali by ste ho riešiť ...lebo toto je začiatok ..a čo bude neskôr....

terezka1947
10. okt 2013

hmm,na jednej strane byto mohlo byt ok...ved ste rodina....
lenze mozno skor by u mna preslo,keby sestra normalne prisla za tebou a povedala,pocuvaj...podte aj vy dvaja,my dve posedime...a neter si zatancuje
ale kedze ide ona s priatelom,tak tento jej partner by mohol byt pokojne "partnerom"na tanec neteri...resp.neviem v akom vztahu je k otcovi,ale mal by tam byt on...a jej mama....samzorejme iba moj nazor,neviem ci sa rozisli v dobrom,resp.aka je v rodine situacia.
inak,ani mne by sa nepacilo,ze by moj manzel ist na tancovacku s 18rocnou dievcinou a ja byt sama doma....a navyse,ked ma priatela....keby bola sama...noooo,dajme tomu,ale asi ani tak nie.
aaaa,jeho vyhovorka,ze neter bude smutna?? 😀 😀 😀 😀 to snad nieeeee... 😀 😀 😀 😀 ved ma priatela....nooooo,tak nech si manzel nenamysla,ze by sa bez neho stuzkova nekonala 😀 😀 😀 😀
nevie,neviem....ci mu tak nahodou sebavedomie nestuplo do hlavy....inak,napadla ma jedna sranda 😀 😀 😀 navrhni mu,ze pokojne si moze dat inzerat,ze bude doprevadzat slecny na stuzkove... 😀 😀 😀 lebo je to skoro to iste ako robi teraz 😉
a teraz vazne.....aj mna by cela situacia bolela....a verim,ze ti to nie je jedno....ALE na vine TY nie si....

matozazzo
10. okt 2013

Tiez narovinu... Aky maju vztah tvoj manzel a sestra? Ak sa jej siel vyzalovat, uz tu by ti mala blikat kontrolka, ze nieco nie je v poriadku... ked dava prednost jej pred tebou a rodinou. Nieco za tym je, a im to len vyhovuje.. Poznam pary, co sa zabavaju v rodine, rozne kombinuju, ale vzdy su tam obaja partneri. Ak jeden nemoze, nejde ani druhy. Je to o dovere, vztahu, laske. Ked som bola tehotna v 7m, bol pozvany manzel na svadbu kamaratovi, samozrejme, uz som nesla, bolo to daleko. Manzel zo zaciatku premyslal, je to kamarat, ale narovinu som mu povedala, ze ak by to bola rodina, nevadi mi to, ale tak mi to vadi, ze ako by to bral on. Jemu by sa to tiez nepacilo (keby to bolo opacne), tak nesiel. O mesiac neskor sa mu vydavala sestra, to bolo ine, tam siel bezo mna, lenze nerobil nikomu partnera, a v tom je rozdiel...
Hodila by som vaznu rec s manzelom a aj so sestrou. Odtial potial. Ale pocitaj s tym, ze sa asi dozvies nieco, co nechces vediet...
A k detom, vzdy ich mozte zacviezt k starym rodicom alebo si zavolat na 3 hodky opatrovatelku. Ved dlhsie tam byt nemusite.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
seraa
10. okt 2013

@kozicka
mna ani tak nezaraza mlada sestra ako ten manzel
od osemnastky nemozes cakat vela
ale tvoj manzel?
lebo ak to este sam este predtym nepochopil tak teda ok, ale ked uz aj vidi ze je to asi trosku problem a stoji za svojim
tam uz to nie je celkom normalne
🤐

jabadaba
10. okt 2013

tiez nechapem ten trend tahat na stuzkovu kdejaku tetku, stryca ci pochybneho frajera len aby bol. Stuzkova je presne ako niekto uz pisal - o maturantoch. Je to ich zabava, posledna spolocna ako jeden kolektiv, predtym nez sa rozletia dalej do zivota. Ak maju byt poparikovani tak spoluziaci navzajom. Ine je to vo vyhradne babskych ci chalanskych kolektivoch. Tam je volanie partnera akceptovatelnejsie a pochopitelnejsie. Aj ta zabava je o inom ked tam nie je rodic ci cela plejada pribuzenstva. Leda ze by mali pribuzni maturantov vzajomne priatelske vztahy a kontaktovali sa aj inokedy mimo skolu. Potom fajn, vsak nech si spravia aj spolocnu zurku svojich deciek. V opacnom pripade je to dost od veci.

Na tomto pripade je na povazenie neomalenost a nevychovanost sestry zakladatelky temy. Jednoducho z nej spravili bez jej suhlasu opatrovatelku deticiek a vymedzili jej miesto. Doma, pri detoch. Pan manzel je za parketoveho leva tak huraaa, pome sa bavit do rana bieleho. Neter ma udajne frajera, tak ak chce mat niekoho s kym sa zabavi, potom s nim. Sestra nutne partnera nepotrebuje. Nie je vdova ako tomu bolo v podobnom pripade. Neter ma vlastneho otca, ak uz o to ide. Ked maju za potreby mat tam pribuzneho nech teda ide biologicky otec dievcata. Bude tam mat oboch rodicov a ti hadam su natolko civilizovani, ze sa budu vediet patricne spravat napriek rozvodu! A ked sa nevedia, ich problem! Nikto im vsak naprotivok nema co nahradzat! Argument, ze manzel zakladatelky je skvely tanecnik neobstoji. Ak rad a dobre tancuje, nech sa paci, moze zabezpecit varovanie deti a moze vytiahnut svoju zenu do spolocnosti a povyrazit si. By ma zaujimalo - zakladatelka nema rodicov, ktori by sa k tomu vyjadrili? Ze by druhu dceru mierne usmernili co je uz mimo slusnost?

sherynkamalinka
10. okt 2013

a si si ista ze tvoja sestra ma este priatela? Nerobi si skor zalusk na tvojho manzela a jej dcera je len zamienka? mam pocit ze tvoj muz je riadny somar...si neviem predstavit ze by moj mm suhlasil s tym aby siel robit garde svojej 16 ci 19 rocnej netery...keby mu niekto taku ponuku dal tak asi by sa dobre pobavil 😀 chyba je v tvojej sestre a manzelovi, tam by si to mala riesit co najskor kym ti za nou neutecie lebo ty si mrcha zena a nepomozes sestricke

ivett1
10. okt 2013

ahoj, ja stužkovú riešiť nebudem...teda, či je tam veľa ľudí, či je to zábava a pre koho, či tam mal byť aj priateľ tvojej netere atď. ... mne sa skôr nepáči, ako sa k tomu celému stavia ten tvoj muž ... ako je normálny - to bola moja prvá reakcia, druhá - je normálna tvoja sestra?...asi nie ... (ale to tu tiež riešiť nebudem...) a na tvojom mieste, ak by niečo podobné urobila moja rodina mne, ha...tak to by si za klobúk nedali, čo by som aký rámus narobila ja ... a čo sa týka tvojej reakcie, tak si reagovala presne tak, ako každá NORMÁLNA MANŽELKA a MATKA ... nech sa nikto nehnevá, ale prečo by malo byť automatické, že ako matka zostaneš s deťmi a tvoj muž sa bude zabávať a to ešte s "tvojou" rodinou (ktorú on vyženil...) 😠 ..... neskutočné ... ale asi najviac ma pobúrilo, že tvoja sestra ešte teba bude obviňovať a nadávať ti, že by si sa mala hanbiť, že čo robíš takéto scény ...to skôr ONA by sa mala hanbiť, že ťa dostala do takejto situácie a ničí vám takýmto sprostým spôsobom partnerský vzťah ...či to je podľa hesla "Keď to nevyšlo mne v manželstve, tak nech to škrípe aj ostatným?!..." ...
ale predsa len mi nedá ešte poznamenať k tej stužkovej ... to predsa nie je ľudová zábava, ale mala by mať aj nejakú symboliku... aspoň pre tú neter ....niečo ako ... "som už dospelá....?..."...

michellka85
10. okt 2013

@lubina klobuk dole🙂
a draha kozicka urob si poriadky s muzom, ocividne sa to tu nikomu nezda normalne 😖 mozno mlada ani na stuzkovu nikoho nechce, aj ked ma na vyber 4 chlapov (este aj biologickeho otca) j ja myslim, ze ani jej tam nikoho netreba, zabavila by sa aj so spoluziakmi.. ak to nevyriesis tento tyzden, potom uz bude kazdym dnom neskoro lebo "bude to uz objendane, zaplatene..blabla.." ja by som teda taku pereputu na stuzkovej nechcela 😝 spoluziak dokonca nemal ani rodicov a dalsieho mama bola sama bez doprovodu!

zahradka76
10. okt 2013

Tak to pozeram celu tu diskusiu, ale ved tu vobec nejde o nejaku stuzkovu....Tu ide o Tvoju sestru a manzela. Manzel by mal stat pri Tebe, t.j. brat ohlad na Teba a podla toho by sa mal aj zariadit. A Tvoja sestra nech si najde poriadneho chlapa a neotravuje toho Tvojho. Alebo zeby uz medzi nimi nieco bolo?

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
aristka
10. okt 2013

dcéra má matku a matka má frajera ,dcéra ide do páru ,matka ide do páru ,len tvoj muž a mi tam nejako nedá vopchať ,môj názor nemá tam čo robiť ,nie je to o tom či ty máš s tým problém ,ale on tam fakt nemá čo robiť ,nehovoriac ,jedna osoba ,ktorú musia naviac platiť ...takže na rovinu mu povedz ,že nepôjde ,raz aj on bude mať veľké deti si ho to počká ,takéto udalosti ...

gretka2
10. okt 2013

Cele zle. Jedina normalna reakcia sa mi zda prave tvoja. Trosku empatie zo strany tvojich pribuznych a hlavne manzela by nezaskodilo.
Otazky: Aky je vztah medzi tvojim manzelom a tvojou sestrou? Medzi tvojim manzelom a tvojou neterou? Medzi tvojim manzelom a tebou?
NIekde by mohlo byt "nieco", co tam nema byt.
Nech sa vsetci skusia vcitit do tvojej koze....byt odsunuta na vedlajsiu kolaj a starat sa i deti, a tvoj manzel sa ide zabavat niekam, kde v podstate ani nema co hladat? Tiez si myslim, ze stuzkova je o maturantoch a rodicoch. Tvoja sestra to berie len ako nejaky poles, diskoteku.... Rodicia zvycajne aj tak o pol noci odchadzaju, a "mladi dospelaci" sa bavia dalej sami...Tvoj manzel by mal stat pri tebe, a ak je to naozaj "chlap", tak by tu ponuku tvojej sestry a netere z fleku odmietol. Co je mu prednejsie? Ze sa nanho nahneva neter, alewbo ze sa na neho nahneva manzelka, a to moze vyustit do niecoho horsieho?
Navrhni im, ze mas podmienku: Bud manzel nepojde nikam, alebo pojde iba s tebou, a sestra vam zaplati opatrovanie deti !!! Ste predsa partneri, ste jedno telo a jedna dusa, tak budete bud spolu doma, alebo spolu na stuzkovej! Hocico ine je nepripustne. Kludne daj toto vsetko tu na MK precitat manzelovi....snad mu to dopne.....Aj sestre.....ze ma vobec odvahu sa take nieco pytat, a este ta aj sprdnut, ze robis scenu.......celeeee zle....

vinifred
10. okt 2013

..podľa mňa tvoja sestra a tvoj muž niečo spolu mali a ešte stále niečo majú..niečo podobné sme mali v rodine a sestry sa nerozprávali 7 rokov..nakoniec muž,kvôli ktorému sa to stalo,podvádzal obidve s treťou s ktorou je doteraz.... 😀

adriana458
10. okt 2013

To som teda ešte nepočula aby si mladá baba zobrala ako partnera na stužkovú svojho strýka.. trošku divné nie? Možno majú spolu veľmi dobrý vzťah, ale aj jej mama, teda tvoja sestra jej mohla povedať sa to takto nerobí a že to vyzerá zvláštne..aj to by som chcela vedieť čo na to priateľ mladej..zabávať sa takto môžu na rodinných oslavách, nie na stužkovej..A tvojmu mužovi to asi lichotí, že ho berú za zábavneho, ale mal by si uvedomiť že jeho miesto je pri tebe a pri vašich deťoch.. nie pri neteri

maznacik007
10. okt 2013

no ak by sa moj manzel chodil zalovat mojej sestre a este kvoli takemuto niecomu by mna obvinovali ze sa mi nepaci ... tak nie ze by mi blikala kontrolka to je rovno na riadnu hukacku a tvrde prebudenie .... a dovod na kontrolu mobilu, emailu a tak ... toto neni normalne aj ked sa ta oni snazia presvedcit o opaku ... vies ako je to pod lampou najvacsia tma...

leanax
10. okt 2013

Z toho čo čítam mám pocit, že tvoja sestra vychádza lepšie s tvojim manželom než s tebou. A toto by sa mne osobne nepáčilo. Dobre si spravila, že si zakročila a dala najavo, že nesúhlasíš. Ja by som manžela tiež nepustila aj napriek tomu, že by sa moja sestra prestala so mnou rozprávať. A od manžela by som vyžadovala, aby rešpektoval môj názor k tomu. A keby išiel aj napriek môjmu nesúhlasu, tak by som mu to dala poriadne pocítiť a aj sestre. Mňa by sa totiž veľmi dotklo, že uprednostnil sestru predo mnou. A to, že máš malé deti je blbá výhovorka, pretože tie deti sú aj jeho tak nech sa tak správa. Vžila som sa do tvojej situácie a riadne som sa rozčúlila, ja by som to tak nenechala a sestre by som to ostro vysvetlila a nech sa aj na hlavu postaví a manželovi tiež.... To je môj názor.

digysa
10. okt 2013

Kopni tvojho muza do guli! Ty si zober kreditnu kartu a ked skutocne pojde na tu stuzkovu, tak Ty sa zbal na vikend aj s detmi a chodte na maly vylet do najdrahsieho hotela...........

Len sa obavam toho "skveleho vztahu tvojho muza a sestry" ( tiez mam muza, tiez mam sestru..... nejako mi nejde do hlavy ich vztah, lebo vztah mojho muza a mojej sestry VYPADA skutocne inak 😅)

kamed
10. okt 2013

podla mna normalny chlap by to mal mat hlave aspon tak upratane aby sam uznal za vhodne ze to aby tam isiel je nevhodne, podla mna uplne chore. ja viem ze rodiny su kadejake, ale myslim ze z jeho strany je to maximalne cudne. ako este to ako tak chapem s tym vencekom, aj to ze sa dobre bavili ale toto je fakt ako keby si ta ani nevazil. a okrem toho si myslim ze na tej stuzkovej ani nema co hladat

tykat
10. okt 2013

to odkedy sa pozýva na stužkovú cela "perepuťa"? Rodičia+partner a finito. MAXIMALNE ak niekto nema rodiča tak niekoho namiesto neho. Ale načo tam TVOJU sestru, jej priatela a este aj tvojho muza??? ked ma ta dievcina priatela to naozaj nechapem. Jedine že ide o boj sestry aby ti ukazala ze je pre Tvojho muza viac ako Ty.

severanka96
10. okt 2013

nečítala som všetky príspevky,ale nezávidím ti.Najhoršie je keď sa takéto deje v rodine...no ja byť na tvojom miete,ak by chcel ísť,nech ide,ale aj s kuframi s jednosmerným lístkom.On nevie kde je jeho miesto?Jednožnačne je on na vine,on má povedať nie,prinajmenšom sa ťa mal najprv opýtať,potom niečo sľúbiť veď ako môže rozhodovať za seba ísť sa baviť bez teba...neskutočné!!! tvoja sestra je tiež divná,mne to príde akoby mali niečo spolu za tvojim chrbtom,žiaľ aj také sa rodine stáva a väčšinou sa ten koho sa to týka dozvie posledný...neznášam keď sa v rodine mieša h.... a vždy padá toho kto sa o toho vôbec nezapája,keˇza chrbtom ťa ohovára ten kto by ti mal byť nabližší a uprenostniť ťa pre všetkým,k tvojim potrebám poriadiť svoje potreby a tak...tvoj manžel má jednu chybu že je tvoj...nepíšeš síce aký máte vzťah inak,ale keď takto koná,tak to ružovo neviím ☹( na tvojom mieste by som si zavolala kamošku,tetu,strýka,pestúnku,hocikoho k deťom a v poslenej minúte oznámila že idem s nimi.možno by si sa ozveela na čom vlastne si,či je to naozaj nevinné,alebo ...rašej nedopíšem...držím palce

maruska24
11. okt 2013

mne to príde tak, že tvoj muž je veľmi spoločensky založený a vy dvaja nikam nechodíte a preto sa len takémuto pozvaniu mimoriadne potešil /neviem či ty rada tancuješ, zabávaš sa a pod/ a mile rád povykrúca každú ženskú pri stole, veď ty doma zabavíš a postrážiš deti. Pochybujem o tom, že mladá nástojila na tom, aby jej strýko /starší chlap/ robil garde, zatial čo frajera /asi vo svojom veku/ nechala doma. Čo sa týka tvojej sestry, netušíme aký máte medzi sebou vzťah, ale prikláňam sa k názoru, že sestra je závistlivá a zákerná a robí ti to naschvál. Tvoj muž je iba ťuťko zaslepený. Ako sa tu spomenulo, stužková nie je svadba, nehovoriac aká je nákladná čo i len pri malom počte pozvaných. Ako sa máš zachovať neviem, pretože on na tú stužkovú pôjde tak či tak, teba to bude škrieť obzvlášť v ten večer. Ale daj si pozor, aby takto neskončila aj silvestrovská zábava, fašiangy, ples a pod. .

sandracs
17. okt 2013

Niekto zostane nakoniec určite sklamaný. Otázne je koho sklamanie bude trápiť Tvojho manžela viac - či Tvoje, alebo sestrine.
Táto situácia určite nieje v poriadku a tvoj názor je správny.

juliana77
18. okt 2013

Nemám potrebu sa nikoho dotknúť, ale žeby ďalší narcis???????? Všetci ho chcú????

Tvoja sestra je akože ako sa hovorí cez Košice, ale manžel by si mal dať dokopy dve a dve. Neadekvátne, neprimerané, netaktné, sebecké rozhodnutie z jeho strany. Tie roztrasené kolená kvôli stužkovej by si mohol trochu ustáť, a ked budú mať vaše deti pred stužkovou, tak nech si ich roztrasie.

987654321bbbb
22. okt 2013

hmm je to tazke, ako vychadzas so setrou? aka je? myslis ze by presvoje dobro obetovala dobro svojej sestry? ak ano, potom je to nebezpecne,

959touareg
22. okt 2013

naco sa tam trepe tvoj manzel? to mu nie je trapne tam ist? robit garde tvojej sestre? asi nema dost inteligencie nato, aby slusne odmietol pozvanie a povedal jej, ze ma predsa priatela, tak nech berie jeho. tak ako sa teraz citis podvedena ty, musi sa citit aj tvojej sestrin frajer, kedze namiesto neho pozvala tvojho manzela. dost divne su tie pomery v tej vasej rodine . 😖
apropo..vzdy sa na stuzkovu pozyvaju iba rodicia a partner, teda frajer , frajerka toho, kto ma struzkovu. a nedivim sa ti, ze si nasrdena. ja by som zabila aj manzela, aj sestru keby toto vymysleli. 🙄

lulu_lu
24. apr 2019

Celkom by ma zaujimalo ako to dopadlo so sestrou😊