Moja stará láska

vladolu
3. jún 2015

Strašne je to ťažké. Som vydatá, 1 dieťa. Manželstvo také normálne. Pred pár dňami som stretla svoju bývalú lásku a proste stalo sa to. Bol to človek, s ktorým mi nedovolili rodičia byť, dôvody nepodstatné. Vždy vo mne nejaké city ostali a tá vášeň... Ja neviem čo teraz. Neodcudzujte ma prosím. S manželom sme spolu 8 rokov a asi mi niečo chýba. Berie ma ako samozrejmosť. Svojho ex (no je to už 13 rokov) som mala skutočne rada. Aj on mňa. Celé tie roky som na neho občas myslela a niekedy som nahnevaná na celý svet, prečo som sa nemohla rozhodnúť sama. Mala som vtedy 17. To, čo som cítila, chcem cítiť pri manželovi, ale neviem čo pre to robiť. Ďakujem za ozaj každú radu.

latvia
3. jún 2015

@vladolu ja sa na tvojom mieste zamyslim, co ti vadi v sucasnom vztahu....lebo ak ti stara laska pride ako studeny bazen v tropickej krajine, tak niekde je problem...rutina pride do kazdeho vztahu, aj so starou laskou by si po 8 rokoch mala rutinu v style "som pre neho samozrejmost"..rozpravajte sa s manzelom, vela, o vselicom, o vsetkom, zadefinuj ,preco je ten vztah v rutine a nieco s tym rob. lebo takto budes nachylna na kazde romanticke vzblknutie z inej strany...

alaguema
3. jún 2015

@vladolu jeden reálny príbeh z rodiny: ona a on, veľká prvá láska, ona 16, on 19, po 4 rokoch rozchod, každý šiel svojou cestou, ona myslela naňho, on na ňu, bola to pre nich osudová láska, ale nejak mali každý svoj život inde, boli v kontakte, občas sa stretli a potom sa stretli raz znova po 14 rokoch, tá láska bola stále živá, zaľubili sa opäť, ale tentokrát sa dali dokopy už vážne, vzali sa, majú deti a dnes je to úplne normálne manželstvo, nikto by asi nepovedal, že aká osudová láska, žiadne veľké vzrúšo, žiadne vášnivé noci, ubehlo totiž 25 rokov od momentu keď sa stretli prvý krát a zaľúbili. Každý dlhodobý vzťah časom zovšednie...aj keby si sa na hlavu postavila pri vymýšľaní ako ho spestriť. Dá sa udržiavať a pestovať, môže byť pekný a uspokojivý, ale nebude to ako pred tými rokmi. Na tvojom mieste by som riešila problémy v manželstve a bohéma si ponechala ako peknú spomienku na lásku, ktorú nestihlo nič pokaziť.

paradize
3. jún 2015

Niekedy pred dvoma rokmi nás s mužom chytila ponorka... Nedá sa povedať, že by sme sa chceli rozviesť, ale mali sme jeden druhého dosť (no v dušičke sme si nevedeli predstaviť život jeden bez druhého). Za seba vravím, že to bolo v tom čase nudné a škaredé manželstvo. Po hádke nasledoval truc, nie udobrenie, obaja sme boli hrdí...
Po čase som začala čítať knihy... ja som sa pri tom tak dokonale odreagovala... nech mi nikto nevraví, že denne si nenájde hodinku na knihu! Vtedy som namiesto koňa čítala knihy. Dostala zabrať fantázia, knihy mi náladu zdvíhali, alebo ma nútili uvedomiť si, koľko mám vlastne šťastia. Muž videl, že už nebojujem o to, aby sa mi vkuse venoval, že ho akosi "nepotrebujem". Nuž... to, čo mám teraz - to pekné manželstvo, je odmena za to, že som ho nepodviedla, neodišla som... ja som sa nachvíľu proste venovala len sebe a dcére (mužovi len z povinnosti vo forme varenia a upratovania 😀 ).
Teraz sme šťastní... máme druhé dieťatko (ktoré si vymodlil môj muž), pokojneší život a aj keď sa pohádame, nemyslíme to tak zle, ako vtedy a netrucujeme. Vieme sa pekne udobriť... a keby si vedela, koľko vášne sa zrazu objavilooo 😅 jajaaaj... pomohlo to.

Moja rada znie - odreaguj sa. Začni čítať knihy, nájdi si na nete dobrý seriál a pozeraj ho vo voľnom čase, choď na kurzy... Venuj sa len sebe a potom si budete odrazu chýbať. možno budeš mať vytknuté to, koľko času tráviš pre seba, možno sa riadne pohádate... ale možno to bude znovu začiatok 🙂

"Ak má byť manželstvo vydarené, treba sa zamilovať veľa ráz, ale vždy do tej istej osoby" -> je to úžasné a dá sa to 🙂 Iné myšlienky - iný život, ver mi 🙂

alaguema
3. jún 2015

@vladolu ešte dodám, že to, čo si cítila vtedy, nemôžeš cítiť dnes k manželovi. To by si musela mať znova 17. Mne pripadá, akoby si chcela vrátiť čas, zažiť znova ten pocit, zamilovanosť dievčaťa. Chápem to, lebo on je ten pocit veľmi motivujúci, nabíja nás energiou, je úžasný....ale patrí k tým 17-tim rokom 🙂 Takže späť do reality. Je možné nájsť v manželstve veľmi pekné a hlboké city aj po tých rokoch, ale nečakaj, že to bude ako to dievčenské pobláznenie. Možno by pomohla aj malá odluka, ísť niekam na týždeň s kamarátkou. A všímať si na ňom to pekné...prečo ste manželia?

fra
3. jún 2015

@paradize krásne si to napísala 🙂

paradize
3. jún 2015

to je (už)) krásna realita 🙂

malabiba
3. jún 2015

@h2 a čo keď sa celý život bude trápiť s terajším manželom a hľadať inde? má to význam?....práve to je to, čo si musí autorka ujasniť aké je jej manželstvo a vzťah s mm, že ju to dohnalo k nevere....tu nejde vôbec o starú lásku

janinah
3. jún 2015

Zrejme sa chystáš so starou láskou stretávať....čo keby si tú energiu jemu určenú dala svojmu manželstvu a urobila niečo,aby ťa manžel nebral ako samozrejmosť? Máš čo veľa žien by bralo okamžite všetkymi desiatimi-rodinu.tak si ju udrržuj,buduj a nekukaj bokom na akéhosi bohéma,ktorý ťa pobláznil pred rokmi.Už NIKDY to nebude také ako v 17tich.Objednaj víkend pre svoju rodinu,choďte niekam do hôr,kúpať sa,nezahadzuj čo máš ,môžeš dopadnúť zle /bez muža aj bez milenca/

vladolu
autor
3. jún 2015

Ďakujem vám za všetky názory.

bonaqa2013
3. jún 2015

Asi by bolo dobré o ňom niečo zistiť, popr. sa s ním stretnúť niekde na káve, porozprávať a možno po pár vetách budeš nepríjemne prekvapená. budeš si klásť otázku čo si to vlastne milovala na tomto chlapovi..... Vek 17 a 30 je rozdiel. Aspoň by mal byť....

janulienka83
4. jún 2015

@vladolu kasli na staru lasku, mas manzela dieta, nieco ste uz spolu prezili, nerob hluposti a venuj sa radsej manzelovi a dietatku ako premyslat nad starou laskou. To je uz prec. Pises ze manzelstvo mate normalne, tak z toho mi vychadza ze nejake vecsie nezhody nemate, nevidim teda dovod zaoberat sa cudzim chlapom ktory moze mat negativny vplyv na dalsie fungovanie tvojho manzelstva. Nejaky ten stereopyt po urcitom case do manzelstva pride, ale nedaj sa rozhodit ziadnou starou laskou. Popracuj s manzelom radsej na tom, aby ste sa sebe viac venovali. Nejaky cudzi chlap, ani ked je to stara laska nestoji za to, aby ti rozbil manzelstvo ktore funguje. A po case budes na seba hrda ako si to ustala a nepodlahla "pubertackym" emociam.

gebeente77
4. jún 2015

@moonlight1210 ja som rada, ze aj po 10 rokoch s mojim drahym este stale citim motyliky, ale je pravda, ze by som ho niekedy najradsej ubila lopatou 😀 my sme ale obaja tvrdohlavi a kazdy z nas si mysli, ze jeho riesenie je to najlepsie 🙂 mozno ona s manzelom Len tak light prezivaju v tom manzelstve...

tictactoe
4. jún 2015

@paradize napisala si to fantasticky! normalne na prispevky nereagujem a ani neviem ako som sa na tento tvoj dostala ale pri jeho citani mi nieco docvaklo... a ak si nepomohla zakladatelke temy, tak mne urcite! dakujem! asi si ho vytlacim a budem citat vzdy ked budem potrebovat nieco pripomenut 😉

megika1
4. jún 2015

@mm2008 u mňa je to trošku z iných dôvodov,príťažlivý futbalista + kopec obdivujúcich dievčat + alkohol....bola to moja prvá láska,no nezvládla som som ten tlak ......prešlo pár rokov,ja som si našla partnera,ON sa oženil a začal ma okupovať....do partnera som sa nesmierne zamilovala,jeho ignorovala....štartoval,zúril.Potom prišiel o manželku,znova ma kontaktoval ,odmietla som ,hoci mi srdce pukalo kvôli malej polosirote ☹ .....mal 2 známosti ,ktoré skončili ,popíjal a keď mi zavolal,nech mu zavolám,lebo nemá na kredit....jazyk sa mu pľantal ( na kredit nemá,na alkohol áno ) som rada,že som nepodľahla na samom začiatku,keď prejavil záujem už keď som bola v novom vzťahu

horana
4. jún 2015

@vladolu Rozved sa so sucasnym, pocituj 2 roky s byvalym s ktorym sa das blaznivo dokopy motyle v bruchu a za 8r si presne tam kde teraz, to ti garantujem. 😠
Ale aspon stratis iluzie (a dieta bio otca ale to len na okraj, nakolko v dnesnej dobe prevlada nazor: ist za svojim "stastim" a dieta sa prisposobi - teda vraj 🙄 )

marika39
4. jún 2015

@me_to_you presne tak, veľmi výstižné 🙂

paradize
4. jún 2015

@tictactoe som veľmi rada 🙂 a držím palce, aby to padlo na úrodnú pôdu 🙂

vladolu
autor
4. jún 2015

@horana Boooože, že sa stále nájdu ľudia, ktorí potrebujú iba kritizovať - vieš čo, ak nechodíš v mojich topánkach, tak ma nesúď!!! Ja som si tiež v živote nemyslela, že sa dostanem do takejto situácie a to že som vydatá a matka dieťaťa ešte neznamená, že musím byť nešťastná. Ale to že to chcem nejako riešiť, to asi nevidíš.

nanervy_2
4. jún 2015

@vladolu raz sa kamaratka vyjadrila, ze najkrajsie vztahy su tie, ktore neboli 🙂 tu dajme tomu pridame ze boli prerusene z nejakych pricin, nie z chceneho rozchdu. tak vznikaju potom fantazie, co ked, co by bolo... ale keby si s nim bola naozaj denno-denne, aj vy by ste padli do stereotypu... ak nemate problemy v manzelstve a hlava ti uteka po predstavach v minulosti, asi je nacase spomenut si na casy zamilovanosti s mm.. 😎 co tak nechat deti u rodicov a venovat sa len jeden druhemu... a pod..

horana
4. jún 2015

@vladolu Kde je v mojom nazore kritika? Kritika je nieco co clovek urobi a druhy mu na to povie ze to urobil zle.
Ja iba ironicky konstatujem iste zavery. Bez ironie to iste tu konstatuje vacsina fora.
A pokial ide o prezite, tiez som mala v jednej faze vztahu dilemu "blazniveho zamilovania", takze velmi dobre viem ze to moze prijst z cisteho neba, ba dokonca som este naviac vtedy vobec nemala pocit ze mi doma cokolvek chyba, cez to vsetko sa to stalo...
Ale tak mala som nastastie rozum. Prave az teraz si uvedomujem, ake to bolo cele napinave, a ako malo mozno chybalo aby som nespravila chybu, ako som si teraz uz ista.

victoriab
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zmrzlinka8
9. máj 2020

@arwen88 no neviem, ci je to 20 percent, co hovoris. podla mna viac, pokial to je fakt silne. takych vztahov je malo a nie kazdy ich zazije, ale su.