Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

yvi83
10. apr 2012

@majda27 Mojej svokre prekazaju aj moje navstevy...ku nim okrem svokrovho brata nikto nechodi, nema kamaratky, nema co robit, ked sme si prerabali tak bola vkuse hore a hovorila ako by si to ona spravila , moja mama sem tiez koli nej nechce chodit a akurat vcera mi hovorila ze sa uz tesi ked budeme v byte, ze bude aj na kavu chodit, lebo co sme tu 2roky tak tu bola asi 3krat, vacsinou ideme my ku nim....mne je jedno, ked si svokra nevazi ze sme tu a ze nie je stale sama doma, tak zbada ked odiideme, ved ked sme im povedali ze na jar odchadzame, tak ona na to ze nas tu nedrzia a ani nas neprosili aby sme si tu prerabali a to kus aj mm zarazilo...a ja dole ku nej tiez nechodim, niekedy sme chodili casto ale ako sme mali vymenu nazorov tak ja nechodim....mm to vadi a ja mu nato, ze ked nechodim kazdy den ku mojim rodicom, tak preco by som mala k jeho??? on ked chce nech ide...zeby mne niekto potom vykrical ze sme tam nieco zjedli??? tak to nieeee...

donalona
10. apr 2012

@halienka neber zodpovednost za to, ako to svokra vezme. ty mas zodpovednost voci svojej rodine. a medzi nu patri aj to, ze sa MOZES otvorene pozhovarat so svokrou.ako to ona vezme, nie je uz tvoja vec, svedci to o jej povahe a mysleni.ale to ty nezmenis, akokolvek by si jej to povedala. pretoze stale by to bolo nieco, co ona pocut nechce🙂 len do toho. ked sa nastve, aspon budes mat pokoj. ak ta manzel podpori, bolo by to idelane.resp. s mojou svokrou sa o takychto veciach bavi moj manzel..

majda27
10. apr 2012

@yvi83 Tak s tou poslednou vetou resp. dvoma suhlasim s tebou. A je to u nas napodobne. Len moji rodičia sem nechodia vobec, resp. preto lebo si to svokra nezela. Mne je to velmi luto, a manzel to velmi dobre vie.

yvi83
10. apr 2012

@majda27 tak chod ty ku nim...nech to svokru zoziera, ja robim presne to iste...vzdy ked sa mi da, idem ku nasim a traavim s nimi ovela viac casu ako so svokrou 🙂

majda27
10. apr 2012

@yvi83 ved to aj ja robim. A začala som tam veľmi často chodiť. Ved si to aj svokrička všimla a patrične okomentovala, že si všimla, že chodím častejšie k našim,a že odtiaľ nosím domov rozumy 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 . Mám svoju hlavu, svoj rozum len škoda že som ho nemala tak cca 2 roky dozadu 😀 😀 😀 😀 😀 . Ked možem a nemam povinnosti doma tak idem k našim. Tam prídem na uplne iné myšlienky a domov prídem uplne vyrovnana, a velmi spokojna....

yvi83
10. apr 2012

@majda27 Tak v tomto sme uuuplne rovnake 😀

belusa
10. apr 2012

@e_l_e_n_k_a nemáš sa za čo omlúvať ved ja som onemela a ani som nevedela čo povedať odvtedy mi je z nej zle a hnusí sa mi a ešte sa tvári, že je najlepšia 😠 😠

lilly22
11. apr 2012

@belusa COOOOO????videl smrtku???to nechapem...to ta akoze nemusi???ved cakas aj jej vnuca a toto ti povie v tehotenstve??

snu
11. apr 2012

caute,, tak vcerajsiu navstevu mm aj s krpcom zvladli.. mm si to tam odsedel vraj bez slova a maly sa hral ,,esteze tak 🙂 vraj maju chodit castejsie 😀 to im svagrina povie vzdy ked su tam,svokra nie,, ale nikdy ich nezavolaju,, pripada mi to len ako fraza na rozlucku..

belusa
11. apr 2012

@lilly22 ona je tak hnusná 😝 😝 😝 asi by bola najradšej aby som tam zhynula aby ho mala len ona dodnes deň rozpráva, ako keby babka bola viac ako matka ked pri nej plače a ja si ho vezmem a prestane tak zahlási, že to len preto, že si našiel dobrú polohu 😀 😀 😀 kým som nebola tehotná tak sme boli ako najlepšie kámky asi jej preplo ja neviem 😨 😨

radustek
12. apr 2012

@belusa ahoj aj my sme so svokrou boli naj kamosky kym sme neurobili nejake zmeny a kym sme sa nevzali a nemali malu...ked som bola tehtotna robila mi peklo napadala ma stale a ked tu mala aj svojho otca tak mi povedali ze ich nezaujima co mam v bachore...to moja mamina im povedala ze nech trosku pozeraju an to ze som tehotna nech ma nehaju a oni odpovedali hentak...tak nechapem ako jedna zena co vychovala 3 synov moze hento urobit...no vychovala ako vychovala moj manzel sa skor vychoval sam a este aj mladsieho brata vykaslala sa na nich a 4 roky nevedela kde su ☹

hannja
12. apr 2012

🤐 kurnik ja som už skoro rok svokra a asi sem budem chodiť čítať čo nesmiem robiť aby moja nevesta chodila k nám rada.....ak nevaddí idem si prelúskať tu každý príspevok, ja chcem byť dobrá svokra a aj babka a aj mama....nečítali ste na to niekde recept????

halienka
12. apr 2012

@hannja 😀 😀 😀 ja myslím, že keď budeš rešpektovať ich súkromie, poradíš vtedy keď o to požiadajú a nie nasilu 😉 dopredu sa na návštevu ohlásiš a nie že budeš robiť "prepadovky" (ale nie ako moja svokra, ktorá mi zavolá spred mojej bránky že či môže prísť - aj to som rok do nej hučala, že má zavolať 😀 aspoň dve hoďky doperdu - to je podľa mňa slušnosť), nebudeš u nich nastúpená každý boží deň - to omrzí každého - aj ty by si im mala byť trošku vzácna 😉 🙂 no a samozrejme zahráš sa s vnúčatkami alebo ich vezmeš von - to je aspoň pre mňa najväčšia pomoc 🙂 Ja si myslím, že moc toho ani nie je treba, proste slušnosť, rešpektovanie, ohľaduplnosť a tolerancia a isto to bude v pohode 🙂 Napríklad s mojou svokrou som vychádzala vcelku dobre, vedela som že je svojský a kapánek generálsky typ, ale keďže prišla k nám raz za 2 týždne bolo to v pohode. Problém nastal, keď sa narodila malá, akoby to znamenalo, že teraz už tu môže byť stále, bez opýtania si dala urobiť kľúče a začala si odomykať a to prosím pekne každý deň! Nezavolala že ide, len som sa zrazu v obývačke otočila a ona mi stojí za chrbtom 😅 No a všeličo sa dá prehltnúť keď je to raz za čas, ale zrazu som musela každý deň počúvať, či malú neprikryjem, či jej nedám ešte ponožky, a či toto a tamto...no na nervy 😝 😀

aduskatt
12. apr 2012

@hannja uz ten pristup je fajn🙂)na zaciatok dobreeee, fandim 🙂

lilly22
12. apr 2012

@radustek
@radustek ty kokoooss..toto nemyslite vazne...v dnesnom svete su taketo zeny???respektive svokry?? prepac..ale svokra nesvokra..keby mi povedala hento,ze ich nezaujima ,ze co mas v bachore,tak taku facku by obchytili..a nikdy by nevideli svoje vnuca....ziadne pozyvacky na oslavy a ani navstevy...jaj..normalne ma to rozculilo.ked som si to precitala...dufam,ze nebyvas s nou....krava jedna sprosta.....jaj.ja som tak citliva,ked sa nieco taketo hovori na babo a ktomu este nenarodene

radustek
12. apr 2012

@lilly22 mna to tiez nahnevalo len ja taka sprosta som sa s nou po case zacala bavit...hek byva tu dole u nas mame velky dom tak ona ma spodok ale chvala bohu ide prec byvat...ja som vtedy strasne plakala a malinka ked sa narodila tak manzel ked prisiel z porodnice tak velice mu isla podavat ruku ze mu chcela gratulovat k malej a ze manzel jej tak vynadal ze sa otocila a s revom isla prec...chcela som s nou vychadzat ale neda sa to s nou...ked odide nokdy v zivote ju nechcem vidiet ☹

radustek
12. apr 2012

@hannja jeeej tak toto fakt obdivujem je to pekne ze vam zalezi na tom aby bola nevesta spokojna...ale urcite tam musi byt respekt z oboch stran len u nas to je tak ze respekt mam len ja a ona na mna stale utoci neviem preco nic som jej nespravila...a je mi to fakt luto ze nemam dobru svokru ako niektore...

e_l_e_n_k_a
13. apr 2012

@nalla no... tu plati prislovie : Kto druhemu jamu kope,sam do nej pada..... oni nas chceli pripravit o deti a nakoniec seba pripravili o vnucata...podla mna by ich uz ani na ulici nespoznali,keby ich stretli... ved ich nevideli vyse 6 rokov...
len neprajem nikomu zazit to , cim si museli prejst moje deti,ked nas svokra udala... same navstevy socialky,povinne prehliadky u lekara,sedenia u psychologov...vysluchy na policii....viete si predstavit pohlad na deti ,ked sa im panie zo socialky hrabali v ich "pokladoch" (mali take kufricky) ??? lebo svokra povedala,ze deti sa hraju s nebezpecnymi vecami,ktore ohrozuju ich zdravie??? ja som len trpla,lebo syn mal nozik vreckovy,taku malu rybku.nastastie ju vtedy mal vo vrecku. roztrhali im aj domcek ,ktory si pozlepovali z krabiciek od liekov, lebo ze vraj podstrkujem detom lieky ako cukriky ...
no len mila svokrusa neratala s tym,ze na vysluchy k psychologom pojde aj ona! dokonca sme na jednom boli spolu aj s detmi ,lebo svokra tvrdila,ze deti ju miluju a my ju pred nimi ocernujeme... jaky cirkus nastal ,ked sa nahla,ze maleho pohladi....maly tak zacal vrestat,ze psycholog volal hned na detske odelenie lekara aby prisiel so sedativom...normalne chytil amok... vtedy sa jej psycholog spytal,ze ci je podla nej normalne,ked dieta niekoho miluje,aby tak reagovalo.... jooooooj ,ale vtedy ju tak kopol!!! a ta potvora povedala lekarovi: "Ste videli?sak ona (akoze ja)mu kazala aby ma kopol!co to za vychova??? u mna im bude lepsie..." na to moj syn povedal psychologovi : "ked ma date ku nej byvat ,zabijem sa" mal 6 rokov.... vtedy mi normalne zapukalo v srdci ! Pozrela som na psychologa a zmohla som sa iba na kratku vetu : "Prosim skoncite to" o 7 dni mi prislo predvolanie na sud... pozvani sme boli s manzelom ako svedkovia a pravni zastupcovia deti... vobec sme nevedeli o co ide,bol tam pisany samy paragraf a nieco o starostlivost deti...s taku malu dusicku sme tam sli,ale aj ked sme sa voci detom nicim neprevinili tak vladol u nas taky pocit beznadeje...sak to uz sme boli zreli vsetci na psychiatriu...pojednavanie trvalo 15 minut...v podstate bolo vsetko rozhodnute soc. kuratorom,boli vypovede ucitelov zo skolky a skoly,vypoved detskeho lekara...vsetko v nas prospech... pohlad na svokru,ked sudca povedal,ze ma s detmi zakany kontakt a nesmie sa priblizit blizsie ako na 50 metrov.... STAL ZA TO !!!! tie slova sudcu boleli,velmi boleli..hlavne manzela,predsa je to jeho matka, ale komu niet rady?????
......
...takze mala rada kamosky -mozem vas tak nazvat,vsak? 🙂 "Pozor na opiciu lasku... je tak velka a oslepujuca,ze ani nebudete vediet,kedy ste v jej objati,lebo postupne prejde do nenavisti a ziarlivosti...keby som to nezazila ,neverim... pred tym som ten pojem pocula,a nikdy som tomu nechapala, ale bohuzial,som tym presla.
tak vam drzim palceky dievcence , aj vy drzte mne! moj syn preziva prvu lasku 🙂 a som prekvapena ako sa o tej slecne so mnou otvorene rozprava, a vcera mi povedal : Vsak nebudes taka svokra ako ockova mama... sa modlim, nech som aspon troska lepsia a ustretovejsia 🙂 ,ale si myslim,ze mam este dost casu kym sa stanem svokrusou 🙂

nalla
13. apr 2012

@e_l_e_n_k_a nemám slov... Myslím, že by asi mal existovať paragraf na takéto ubližovanie deťom. Poslala by som tvoju svokru na pár rokov do chládku. Nech porozmýšľa v pokoji nad sebou a svojimi činmi...

Držím palce, aby raz tvoja budúca nevesta nemusela písať na koníka do témy o "nebezpečených svokrách"... ;)

drž sa

tanyja
15. apr 2012

@e_l_e_n_k_a ahoj, normálne mi až zle prišlo z toho, čo si napísala, čo ste si museli prežiť, verím, muselo to byť strašné, ale hlavne, že ste sa konečne dostali z pazúrov svokry, ak sa ešte tak môže nazvať.....
a určite budeš lepšia a ohodne lepšia svokra, to nemám obavy 😉
a presne ako píše @nalla mal by byť na to paragraf, či ked ubližujú svokry, svokrovia alebo nebodaj vlastní otcovia vlastných detí......
takýto ľudia si nezaslúžia lásku detí a deti len trpia a hlavne : sú úprimné a neklamú 😉

tanyja
15. apr 2012

@yvi83 moja svokra raz chovala morky a že dá jednu nám a druhú jej dcére a nám nakoniec nedala, lebo že k nej chodíme na obedy........ ani raz nás nezavolala a keď sme boli, tak na nejakú oslavu a to tam boli aj ostatní 😀
len ja mám tú výhodu, že nebývame v tej istej dedine, delí nás síce len 5km, ale to ako keby sme boli na opačnej strane zemegule...... 😀

yvi83
15. apr 2012

@tanyja ved mi sa tiez niekedy v maji chceme stahovat do bytu...uz sa tesim, hlavne koli tomu ze budem vo svojom a budem si moct robit co chcema s im chcem 🙂 a tiez budeme od svokrovcov len 4 km

lilliaan
15. apr 2012

zenusky, tak aj ja vam poviem o mojej "svokre" - partnerovej matke cosi. Citala som si tu zopar vasich prispevkov a rozhodne to nemate lahke ☹ S otcom mojho dietata sme sa spoznali v zahranici, zili tam spolu 2 roky a po navrate sme sa prestali do Ciech. Moj muz (tak ho volam, aj ked manzelia nie sme) mal vlastny byt v rodicovskom dome, oni zili na prizemi a on mal 2i byt na poschodi, s vlastnym vchodom. Myslim, ze sme si so svokrou nesadli od zaciatku, no ja som bola na nu vzdy mila a respektovala som ju ako matku mojho muza. Uz na prvom stretnuti (videli sme sa prvykrat az po mojom nastahovani do ich domu) sa na namiesto toho, aka bola cesta zo slovenska spytala, aky pouzivam praci prasok a ten samozrejme, co kupuje ona v nemecku je ten najlepsi. Stale mi hovorila, ze si zela, aby sme boli priatelky... , nech s nou idem i s jej kolegynami na nakup do nemecka.. atd.. a ked som slusne odmietla, tak o mne hovorila, ze jej rozbijam rodinu, ale ze to sa mi nepodari. Ja som sa tesila po navrate zo zahranicia - kde sme byvali este s dalsimi ludmi v jednom byte - ze budem mat vlastnu kuchynu a sukromie, tak som varila pre nas. A ona sa hnevala, ze odmietam chodit jest k nej dole, ze izolujem jej syna od rodiny, ze na nu ziarlim a jej zavidim. Hnevala sa, ze ked som sla do obchodu (odchadzala som nasim samostatnym vchodom do domu samozrejme), tak som sa nerozlucila, nezakricala jej "ahooj" a nepovedala kam idem. Ked ma pocula odchadzat, pribehla s otazkami "kam ides,, a co presne ides kupit atd".. 10x denne nam chodila do bytu - len tak - popozerat asi. Stale sa vypytovala co budeme robit, kam ideme, kedy ideme, ked sme boli prec, volala, ze uz bude 6pm a mame prist na veceru. Ked som povedala, ze sa mi v tom meste nepaci (naozaj to nie je pekne mesto 😝 - tak predsa nemam k nemu vztah, nevyrastla som tam - tak ze co si to dovolujem a co uz len sa mne tam nepaci pacit - takym velmi ironickym hlasom. Do prace som dochadzala do Prahy - 110km tam a 110km naspat, prisla som vecer unavena, vstavala rano o 5.20am, a ona ze preco nechodim k nej vecer na kavicku, porozpravat sa... No ked pridete o 20h domov, chcete mat i vy svoj pokoj a stravit vecer so svojim muzom nie? A zacalo sa PEKLO. Dostavala som maily do prace, niekolko za jednu hodinu, smsky typu: "si leniva slovenka, tahni domov".. nazyvala ma cigankou a kedze mam operovanu chrbticu a preukaz ZTP, tak ze vraj som invalid a mam zdochnut citujem "pokrutena v bolestiach na invalidnom voziku".. Pisala mi, ze ja nic nemam a ona ma obrovsky dom!,,, ze mam holu rit a jej zavidim. Ze som chudera, krypl a dusevny mrzak. Mojej mame, ktoru nikdy ani nevidela ani s nou nerozpravala napisala za 1 vikend presne 18 smsiek, ze je taktiez slovenska ciganka, ktora na nu ziarli,.. A velmi ju urazala. Moja slovencina jej velmi prekazala, ze nie som ochotna sa ucit cesky a ju to uraza. Mali sme s muzom tazke obdobie, po navrate zo zahranicia som trpela depresiami, castokrat plakala v tom "jeho" byte.. a casto sme sa hadali. On bol predsa len doma s rodinou a ja s "cudzimi" ludmi, ktori mi navyse ublizovali. Skoncilo to tym, ze ma vyhodila z domu... vrieskala na mna nech vypadnem. Zbalila som si veci, moj muz len par a odstahovali sme sa do prazdneho bytu nasich znamych, ktori tam uz dlhsie nezili. No moj muz sa uplne zmenil,, bol pod tlakom svojej matky, ktora mu neustale vyvolavala, ze je zradca a opustil svoju rodinu,, ze som si z neho urobila poslusneho psika a on ma pocuva,, ze je chudak, blbec a ze v zivote nic nedokazal. On sa isto velmi trapil, pisala mu dllllhe maily kazdy den, kde "vyzdvihovala" svoje kvality..... ze ona bola vzdy atraktivna, silene dobra v praci, obetovala sa pre rodinu, teda i pre nho a toto ma za to.... ze ju opustil, koli takej slovenskej spinavej krave (mne). On mi zacal vsetko vycitat, ze som mu vraj znicila zivot, ze je vsetko moja vina, lebo som sa mala viac snazit... a i sa so mnou rozisiel. Ja som sa ponizila a plakala, ze to spolu prekoname a tak to slo dookola presne 10x. Mi vravel, ze odide naspat do zahranicia, ze sa nemam ponizovat a prosit sa mu... tak to slo do doby kym som nezistila, ze som tehotna. Nasla som si garzonku v Prahe a prestahovala sa. On sa vratil k svojej matke domov. Volal mi asi po tyzdni, ze sa s nou pohadal a ona ho vyhodila. Tak som mu povedala nech pride ZATIAL ku mne, lebo nemal peniaze na platenie podnajmu, splacal uver. Dieta nechcel cele 3 mesiace, kym som mohla ist na potrat a velmi sme sa hadali. Nakoniec u mna zostal... teraz je z neho prikladny otec, starostlivy partner a velmi velmi sa snazi. Asi i preto, ze jeho matka mu uz pise idiotsky email asi len raz tyzdna, namiesto 4 mailov denne. Od kedy ma vyhodila z ich domu, mu pisala asi 10sms denne, ze pojde za mojim zamestnavatelom, aby mu povedala aka som krava, ze si ma najde a dolame mi moju kryplovsku chrbticu.. A neustale nadavky stale tie iste. Moj muz sa ma zastaval stylom "mama prestan a nepis nic, daj mi pokoj, je to moj zivot". Nevidela som ju odkedy sme sa odstahovali, ja som si zmenila telefonne cislo, takze ma uz neotravuje. Co poviete na takuto svokru? Dakujem, ze ste to docitali do konca...

lilliaan
15. apr 2012

jeeeeeeeeeeeezis, je to straaaasne dlhe ☹ ☹ ☹ No nic, chcela som vam napisat moj pribeh, a pri tom pisani som si ani neuvedomila ako vela som napisala,,, tak prepaacte ☹

lu2112
15. apr 2012

@lilliaan Az my mraz presiel po chrbte. Niektore zeny svoju materinsku lasku az prehanaju a Svokri ktore sa nevedia zmierit stym ze ich synovia dospeli a mju vlastny zivot su tie najhorsie. Je mi luto cim si si musela preist a hlavne ked ty si nemala ani po ruke nikoho blizkeho. Ale aspon teraz mate peknu raodinku a urcite ste spolu stastny a aspon sa vam upevnil vztah traba pozerat en na to dobre 😉

lilliaan
15. apr 2012

@lu2112 dakujem, si zlata 🙂 Ale ja si skor myslim, ze mi to stastie len znicilo. Nedokazem uz partnerovi doverovat tak ako kedysi... Stale si hovorim, co mi bude vycitat, ked jeho matka zacne opat vyvadzat... Cela tato situaccia trvala rok a ja som zila rok akoby s "cudzim" muzom, ktory nestal pre mne, lebo sa nechal trapit vlastnou matkou. Teraz sa moc snazi, ale ja mu to uz akosi neviem v srdci odpustit 😒 Jeho matka sa rozviedla a o 2 tyzdne na to stihla opat vydat, tak je zrejme teraz statna, preto je od nej viac kludu ako predtym.
Pozeram, ze cakate babatko... vela lasky a zdravicka prajem 🙂

rosaria
15. apr 2012

@lilliaan dosť drsné... Musí byť duševne chorá a neprimerane naviazaná na svojho syna. Chápem ťa, ja som mala čosi podobné , ale ustáli sme to, nechcem sa k tomu vracať ani to rozoberať. Dúfam, že budeš šťastná. A že tvoj muž bude mať svoj rozum.

e_l_e_n_k_a
15. apr 2012

@lilliaan moja zlata!!! za nadavky a sms-ky ,emaly...ktore vam vypisovala,si mohla na nu podat zalobu!!! toto je osocovanie! moja svokrusa tiez dostala par tisic pokutu za take reci...ja som bola v podobnej situacii, ale ja som mala to stastie ,ze manzel velmi rychlo pochopil o co tej zenskej ide...drzim silno palecky !

lu2112
15. apr 2012

@lilliaan Dakujem cakame nase prve a ja dufam ze nam to aspon trochu zlepsi vztahy s mojou svokrou tiez su tam problemy ale vyriesili sme to odchodom do UK a tu zijeme uz 8 rokov a svokru vydavam 2-3 krat do roka a ked jej mam dost zbalim sa a idem k nasim. Moja svokra nieje zla len prehnane starostliva a stale si mysli ze je chlapci maju 6 rokov a vsetko musi riesit a robit za nich a to mna vytaca najviac. este aj ked tu byvame vola 4 krat do tyzdna manzelovi ci je vporiadku.
Ja dufam ze ked bude mat vnuca tak sa to zmeni a ja snou konecne po 11 rokov budem schopna komunikovat bez toho aby ma vytocila do 5 minut 😒
A teba drzim palce nech ti to vide a postupne sa ti srdiecko vylieci a budes moct byt stastna 😅

e_l_e_n_k_a
15. apr 2012

@lu2112 uz som to tu v mojom jednom prispevku pisala.... ten tvoj pripad je typicka "Opicia laska" aj moja svokra bola prehnane strostiva.... keby sa dalo tak s prepacenim aj srat chodi za deti.... ale pozor! to je len vonkasi prejav toho,ze chce mat vsetko pod palcom! a nechcem ta strasit ,ale prichodom deti do nasho manzelstva sa vztahy so svokrou rapidne zacali rucat.... drzim palce aby to nebol tvoj pripad.je to na nervy.