Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

eja10
5. sep 2012

Ahojte, pridávam sa do diskusie, tiež sa potrebujem trocha vyrozprávať. Pred narodením dcérky som mala so svokrou celkom dobrý vzťah, aj tie vzájomné návštevy boli tak v norme, takže sa to dalo. Keď som otehotnela bola celá bez seba, že chce vnučku, lebo ona chcela mať vždy dcéru, ale sa podarili iba synovia. Aj sa jej splnil sen, narodila sa nám dcérka a vtedy to začalo. Akoby si chcela vynahradiť to, že ona dcéru nemala. Od narodenia dcérky, a to sú už 2 roky, je u nás nasáčkovaná každý boží deň a to pravidelne aj 2x za deň. Býva totiž o ulicu ďalej, takže má to na krok. Samozrejme pritom nevynechá otázky ako teraz ste vstali, čo robíš, čo varíš, kam idete, kedy prídete a pod. Keby to bolo raz za čas nepoviem. Samozrejme s malou chce byť pravidelne každý deň, pravidelne na prechádzky, pravidelne k nim, nevie bez nej vydržať ani deň, vtedy už narieka, že ju nevidela a ako sa ona nudila, nemala sa o koho starať. Vôbec nerešpektuje naše súkromie a mňa ako matku môjho dieťaťa. No na nervy. Keď som sa to snažila riešiť, ja som bola tá najhoršia na svete aj v očiach môjho manžela, pretože jemu to vôbec nevadí, pripadá mu to prirodzené, veď je to jeho mama, prečo by nemohla prísť a byť trocha s malou. Tak som potom všetko dusila v sebe, ale už to asi zo mňa pôjde von lebo sa to už nedá a musí začať rešpektovať určité hranice, aj keď sa oduje. Rodičov mám ďaleko, takže keď k nim idem, zvyknem chodiť na dlhšie max. týždeň aj to nie pravidelne, aby si aj oni užili vnučku, samozrejme mi to už vyčítala, že keď som už vydatá, tak by som nemala chudáka manžela nechávať samého tak dlho doma a pod., samozrejme, že ide o ňu, lebo svoju vnučku dlho nevidí, jednoducho si malú vyvlastňuje, čo sa mi nepáči. Vtedy som jej to inteligentne vysvetlila, že do toho mi kecať nebude, načo sa následne odula. Čo už. A ešte mnoho iného čo som ani nenapísala. Ja nehovorím, že ja som bez chýb, ale myslím si, že toto nie je úplne normálne správanie. Práveže chcem, aby spolu s vnučkou trávili čas, aj dovolím, aby tam chodila a spávala, ale malo by to byť v norme. Chcem toho tak veľa? 😒 Prepáčte, že som sa tak rozpísala 😉

dada1212
5. sep 2012

@eja10 ak sa môžem vyjadriť, ja tu trocha tiež držím stranu tvojej svokre.
je prirodzené, že ak býva blízko, chce s ňou byť častejšie a nie napríklad dvakrát mesačne. a takisto je prirodzené, že ju má veľmi rada. keby si mala mamu tak blízko, tak asi tiež by chodila k tebe skoro každý deň.
ja chápem, že svokra nie je mama, ale tvoje dieťa je aj tak jej milovaná vnučka.
predstav si, že by si mala syna, oženil sa, mal deti, býval by o ulicu dalej a ty by si ich mohla vidieť napríklad len dvakrát mesačne. tiež by ti to asi nestačilo ak by bola možnosť vidieť ich častejšie.
možno by bolo dobré urobiť kompromisy po dohode s manželom, že by chodila v stanovený čas, aby neprišla nevhod a tiež že by väčšinu času strávila s malou osamote napríklad von.
aby nebolo veľa tých otázok čo sa ti nepáčia, ale na druhej strane, čo by sa ti páčilo, keby bolo celý čas jej návštevy trápne ticho alebo čo sa má pýtať, ak nie také bežné otázky, hoci možno trocha plytké.
asi si práve takú reakciu nechcela, chápem aj teba, len niekedy je dobré vžiť sa aj do pozície toho druhého a možno to pomôže zlepšiť vzťahy alebo urobiť niečo aby nevznikali problémy.

monika15
6. sep 2012

@eja10 urcite jednozacne s tetou dadkou nesuhlasim ona musi byt na 4100% nejaka svokra.
mas uplnu pravdu..... ja viem presne co prezivas a neni to narmalne... musis byt silna
mi sa mame radi ale vzdy sa hadame len kvoly jeho mame.... je dotierava len aby bolo ako ona chce...inak ohen na streche ale mne uz jedno.... sa jej nebojim.
a inak teraz sme dostali pracovnu ponuku co keby sme zobrali tak nemame ziaden problem kupit dom a prenajimat....
a je to 20 minut autom... a mamicka robi cirkusy ze mame ist.. reve.. pobalila veci co tam mal mm v ich dome ze vyhodi to proste cirkusy ako nejaka ziarliva pubiska.....

renata5
6. sep 2012

baby preco je to tak ze cim viac mi svokra ublizuje tak manzel je viac za nou??

lalia2
6. sep 2012

@eja10 ja tiež nesúhlasím s dadou. vy ste rodina, máte právo na súkromie a svoj život, nielen vyčkávať, kedy dokvitne svokra a zariaďovať sa podľa nej. u nás je to podobné, svokra len stále, že kedy prídeme a tiež keď nechce, tak teraz nech nechodíme, lebo ona je unavená. a čo je človek, na špagátiku? keby som bola unavená ja a nejdem k nej, tak sa tiež oduje. akože tvojmu mužovi to nevadí, lebo je to jeho matka. sa ho spýtaj, či keby bol doma na materskej on a každý deň by mu tam chodila tvoja mama, či by mu to tiež tak nevadilo. normálnu matku by nenapadlo chodiť k mladým každý deň, to je čistý egoizmus. aj keď chce vidieť svoje vnúča, ale každý deň tam nemá čo robiť.

alenka6
6. sep 2012

@renata5 možno sa mu sťažuje za tvojím chrbátom, možno nahodí nejaký ľútostivý hlas... Ako moja svokra, nakoniec to obráti tak, že čo mi oni urobili keď ja som taká!! A môj muž jej to spapá.

alenka6
6. sep 2012

@eja10 ani ja s dadou nesúhlasím. Návšteva, varovanie....fain ale odkiaľ pokiaľ. podľa mňa keď jej to akokoľvek slušne a pokojne či nepokojne vysvetlíš, aj tak sa oduje. K nám síce svokra moc nechodí ale vynucuje si aby mi sme tam chodili každý jeden deň, a aj tak sa sťažuje ak prídeme v jej nevhodný čas. Aj môj muž hovorí, že veď je to jeho rodina a má také reči čo mi pripadajú z úst jeho mami..

lalia2
6. sep 2012

@alenka6 a to ako ďaleko od seba bývate? akože keby som moju svokru mala vidieť každý deň, tak ma švihne. ale u nás by tiež chcela, aby sme chodili každý víkend a tiež vtedy, keď sa to jej hodí. čo na tom, že my máme malé bábo, ktorému sa trebs prispôsobiť, ona je prednejšia. keď sa malá narodila a chcela k nám prísť, tak že ale jej máme povedať, kedy má prísť, lebo ona chce prísť, keď bude malá hore, nieže bude spať. akože malé týždňové bábo, čo zaspí hocikedy. my zas častejšie chodíme k našim, teda ani nie častejšie, ale sme tam aj celý víkend a potom mi je blbé povedať mm, že ja k svokre nechcem ísť, aj keď sa to musí prispôsobiť stále jej. no ale tiež ak náhodou ničo mm poviem, tak, že nechápe čo mám furt proti jeho rodine.

lalia2
6. sep 2012

@alenka6 no ak má taký ľútostivý hlas ako tá moja, ona je tiež vlastne stále milá, dobrá, furt ma dáva pozdraviť, keď s mm volá a potom on nechápe, prečo ju nemám rada. no preto, lebo sa robí najväčšia chuderka na svete, všetko musí byť podľa nej, ináč sa oduje a je falošná. len preto.

alenka6
6. sep 2012

@lalia2 býva o ulicu ďalej a vidí nám do okien!!! Aj mňa sa muž pýta že prečo som na ňu alergická. Ale ona nás bohužiaľ dostala do tejto situácie akú teraz máme. Také ticho pred búroku. Tak tam teraz ani nechodím len manžel s malou.

eja10
6. sep 2012

Ďakujem všetkým za názory 🙂
@dada1212 Žiaľ dadka úplne s tebou nemôžem súhlasiť. Samozrejme, že nechcem, aby svoju vnučku videla iba 2x za mesiac. Ale zase by jej to podľa mňa neublížilo, keby ju nejaký ten deň, dva nevidela. A čo sa tých jej otázok týka, bolo by mi to prirodzené, keby som to nemusela počúvať každý deň, potom je to už otravné a potom spovedať sa kde idem, ako dlho budem, lebo ona chce prísť. Ja som na takéto nebola zvyknutá. Počúvať každý deň, že ona čo už všetko stihla porobiť, kedy mala už navarené, mňa to nezaujíma, ja jej súkromie nechávam a napočúvala som sa toho až dosť. Ver mi, myslím si, že som dosť prispôsobivá nevesta, aj dosť ustúpim, poslušne počúvam každý deň to isté, manželovi tam nezakazujem chodiť, pomáhať, aj dcéru jej pravidelne dávam, nechám ju tam prespať, užíva si ju až až, sťažovať sa podľa mňa nemôže. Svet sa točí okolo nich. Môj manžel navštevuje mojich rodičov raz za rok, lebo má stále robotu a nikdy nemá čas. Nič nehovorím. Chodím sama. Rodičia si zvykli, nenariekajú. Ale ja keby som k nim nešla, to by bolo nárekov. Jednoducho oni sú všetko, moja rodina nič. Keď si moji rodičia zoberú malú na víkend, tak je okolo toho plno rečí. Pritom tam je malá rada. Keď sa ide so svokrovcami na výlet, to je v poriadku, ale keď raz za uhorský rok ideme s našimi, tak tiež plno komentárov okolo toho. Na hody tu áno, u našich nie, lebo tu sú lepšie hody. Tradície striktne dodržiavať, keď sa porušia, zase náreky. Pomoc pre nich áno, pre našich nie je čas. Tak akože. Toto sa nedá takto jednostranne, ale neuvedomujú si to, lebo oni majú oboch synov pod nosom, nemusia nikam chodiť, krútia sa len okolo nich. Čo si vymyslí to má spravené, ja si vymyslím, čakám tri roky. Mne ide len o rešpektovanie aj môjho spôsobu života, súkromia, plánov, spôsobu výchovy, rešpektovanie mojej rodiny. Nie je iba to dobré ako oni žijú, kde chodia, kde nakupujú. Ja nechcem, aby moja dcéra nič iné nepoznala, iba túto dedinu a od nosa ďalej nevidela. Som iný typ, tak nech chápu aj mňa. Neexistujú iba oni. 😖 A myslím si, že nie som pudlík, ktorého si vycvičia na svoj obraz a budem skákať ako oni povedia. Ja ich rešpektujem dosť.

dada1212
6. sep 2012

@monika15 hoci si na 4100 percent presvedčená, tak ťa musím sklamať, svokra fakt nie som. 😀
@alenka6 samozrejme, že hranice treba, ak si prečítaš môj príspevok, tak sama tam píšem, že by bolo dobré, keby chodila ohlásene a podobne.
a ak je debata o tom so svokrou zbytočná, mal by ženu podporiť manžel ak mu vysvetlí situáciu, ak napriek tomu že mu to vysvetlí nechápe svoju ženu a vidí len svoju matku alebo svojich rodičov, tak to je už potom problém tiež, ktorý neskôr môže spôsobiť veľké problémy v ich rodine.

eja10
6. sep 2012

@alenka6 alenka presne, aj ja si myslím, že mu za mojím chrbtom rozpráva, lebo tiež mi povie veci, ktoré potom počujem od nej. Všetko jej zhltne, lebo ona vie ako na neho, on má totiž veľmi dobré srdce, a má ich rád, však to je normálne, ale myslím si, že to ona dosť zneužíva. Dosť mu hrá na city a začína to robiť už aj u malej.

dada1212
6. sep 2012

@eja10 tak potom platí to, čo som písala v predchádzajúcom príspevku. je veľký problém ak manžel uprednostňuje svoju rodinu pred vami. teraz ste ešte spolu krátko, máte malú dcéru, ale časom to bude ešte horšie...
hlavne s tým treba niečo robiť, lebo toto sa samo nevyrieši.

eja10
6. sep 2012

@dada1212 máš pravdu dadka, budem to musieť nejako vyriešiť, lebo on to nevyrieši, proti svojim rodičom nepôjde. Už mu ani nič nehovorím, lebo on sa k ničomu nevyjadrí, je stále len ticho a počúva môj monológ. A potom čaká, že to prehrmí a bude opäť všetko o.k. Budem si musieť na svokru niečo vymyslieť, aby si ani nevšimla, že som ju pomaly trocha odstavila a možno si zvykne a odstaví sa sama.

rokkisu
6. sep 2012

@eja10 mala som podobnu skusenost a myslim, ze toto by mal vyriesit tvoj manzel. je to jeho matka a bolo by dobre mu vysvetlit tvoje trapenia, pocity a jednoducho mu dat najavo, co ti vadi. ver tomu, ak nezakrocite skor, bude to neskor coraz horsie. ak bude manzel stat na tvojej strane, ak ta ma skutocne rad a zalezi mu na tebe, tak pochopi, ze i ty potrebujes trochu sukromia. je to velmi dolezite, vasa dovera a tolerancia. jedno je vsak iste. ci to svokre vysvetlis v dobrom, ci s tortou a velkym usmevom od ucha k uchu, vzdy sa svokry "takehoto typu" (prepac za vyraz) urazia. ona je strasia, nerada sa starsi nechaju poucovat mladsimi a myslim, ze to jednoducho nepochopi. v zasade nie od teba. ale ak by jej dohovoril syn, tvoj manzel, povedal jej to v dobrom, a ak je to jedna rozumna starsia dama, tak si myslim, ze by to mohla pochopit. Isto, ze je naviazana na vnucku, ale myslim, ze aj toho vela skodi. Budes to mat stale, i ked bude mala väcsia. ja skutocne nechapem, co sa to v dnesnej dobe s tymi svokrami robi, pomaly nam vlezu i do postele. Moja mam byva odo mna 10 min. pesi, ale tiez u mna nevysedava kazdy den. respektuje mna, mojho mm a nase sukromie. Vsetko je to o tolerancii, vzajomnom respekte. drz sa

sashabb
7. sep 2012

@dada1212 @eja10 ... veru tak, vôbec to nieje normálne aby svokra takto doslova obťažovala nevestu. Veď každý deň ku mne nechodí ani moja mama. Moji rodičia majú svoj život a my máme svoj 😉 Najlepšie je si stanoviť pravidlá hneď na začiatku - dohodnúť sa. My sme našťastie nikdy takýto problém nemali, a hneď od "začiatku" sme si nejako určili, že v jeden deň ide malý k našim a druhý deň ide k svokre. Už to takto funguje dlhšie a všetci sú spokojní 🙂 Malý je každý týždeň s obomi starými rodičmi a aj my máme "voľno" pre seba.
Samozrejme keď je voľno či prázniny, tak tam malý býva aj dlhšie.

rainee
7. sep 2012

@sashabb to je fajn ze ho tam mozete nechat a mate chvilu pre seba. my ked ideme na navstevu k svokrovcom tak len trpnem, samu by som ju tam nenechala lebo nevedia dohliadnut. mne stacilo ked bola este malicka a nevedela dobre chodit tak kukali na mna ako na blbca ze co ju pridrzam, ved padne a pouci sa nabuduce. a ked som olepila 2 ostre rohy tymi chranicmi na nabytok kukali ako keby som dosla z marsu.... vacsinou ta navsteva prebieha tak ze ja (prip.manzel)sa hrame s malou, dedo kuka tv a babka sa zasiva v kuchyni 😉 takze ja osobne by som tam vobec nechodila lebo mi to pride ako totalny nezaujem, lenze mm si neda povedat, ze vraj mala to nevie posudit a k nim sa tesi. neviem co s tym spravit, radsej by som mala cez vikend nas rodinny program ako chodila niekam kde nie som vitana. a ze by vzali malu do zoo,na prechadzku atd. tak to je utopia.

katkati
7. sep 2012

@rainee Veď si povedala, že nevedia na ňu dohliadnuť, že by si im malú nenechala. A potom naznačuješ, že by si bola rada, keby ti ju niekde vzali.

mirabelka212
7. sep 2012

eja10: ja ta uplne chapem. Svokra je svokra, mama je mama......ja byvam v zahranici a tiez vidim rodicov 2 -3 x za rok.... ak sa zadari. Svokrovci byvaju len pol hodinky od nas autom....a su strasne super, nemozem sa vobec stazovat.....ale urcite by som nechcela aby som ich videla kazdy den (aj raz za tyzden je u mna vela) 🙂.....je to len na tebe..urcit si pravidla. Svokra sa moze snazit akokolvek nikdy to nenahradi vlastnu mamu..ktoru ma clovek daleko...aj ked sa snazi...proste je to uplne ina...mentalita...a vsetko. Raz ich vidime 1x za tyzden inokedy 1x za 2 tyzdne.....manzel je cele dni v praci..pride vecer...to uz je malinky v postielke...a cez vikendy robi aj soboty niekedy..tak som rada..ked mame cas...len sami na seba (manzel, ja a maly). p.s. vela stastia...so svokrou a pevne nervy. 🙂

lalia2
7. sep 2012

@mirabelka212 no presne aj u nás, mm stále v práci, aj v soboty občas, potom unavený, dospáva, nič sa mu nechce a už keď počujem to svokrine - príďte, tak mám dosť. muž má síce prac. dobu do druhej, ale aj keď je doma, tak si pripravuje veci do roboty, lenže to už ona nevidí. keď býval u nej, toľko roboty nemal, tak jej aj pomáhal a ona si myslí, že mi tiež teraz "skáče u riti" keď nie je v robote, pritom na malú som väčšinou sama. no ale tak čo jej to budem hovoriť, to akoby som sa naňho sťažovala. my tam našťastie často nechodíme, max. raz za týždeň.

lalia2
7. sep 2012

@eja10 no my zas chodíme častejšie k mojim rodičom, ale to aj mm občas navrhne, že by sme mali zájsť, akože k našim, ale zas pred svokrou ani muk, lebo by sa nahnevala, že sme tam boli náhodou viackrát ako u nej. a to by sa odula. a tiež si neuvedomuje, že sa mi nemusí vždy hodiť čas, kedy máme ísť k nej. lebo to tiež musí byť, keď jej vyhovuje. veď my nemôžme mať iné plány, len čakať každý víkend, kedy nás zavolá. a to zas bohviekoľkokrát hovorí mužovi aj cez týždeň, aby sme došli, ale to on mi už radšej nepovie.
@rainee u nás podobne. svokra muža nemá, tak ona behá okolo svojho psa a ja som s malou. tiež nechápem, načo tam máme chodiť, keď sa svokra venuje počas našej návštevy svojmu psovi.

rainee
7. sep 2012

@katkati bola by som rada keby ju vzali niekam von ako kazdy normalni dedkovci beru svoje vnucata, ale za inych podmienok,bez trpnutia ci sa jej tam nic nestane atd. myslis ze ma to nemrzi ze su taki a maju v pazi? Ved ostatni varuju,pomahaju,beru dokonca decka na dovolenky,ihriska. ich to nielen ze nenapadne,este budu aj kritizovat co sa da.

wieruss
8. sep 2012

@lalia2 nemas nahodou klon mojej svokry ? Ved to je uplne ze rovnake, vzdy vola, pozdravuje, obrovske pusinky posiela malemu, dava peniaze vzdy ked prideme na plienky , ale ked neni po jej alebo jej clovek nieco povie hned revy a ona je chudatko utlacane 😠

wieruss
8. sep 2012

@eja10 a zavola vam predtym nez pride ?? Ci proste prepadova akcia ? Lebo akoze ja by som si toto nedala ... Kazdy den aby chodil niekto ku mne to uz leze strasne na city 😖 Vsak ak tak nech zavola a vezme malu von, ty budes mat klud 2-3 krat do tyzdna jej to musi stacit , ci ? By som jej to s kludom narovinu povedala ze potrebujes svoje sukromie, ze jej tiez nikto neliezol kazdy den do kuchyne ... Tak nech ta trochu necha dychat 😉

lalia2
8. sep 2012

@wieruss no tak ak ti dáva peniaze na plienky, tak to určite nie je klon. moja svokra nám nedala ani korunu, ak nerátam sto eur na svadbu ☹

katche
8. sep 2012

Nebudem sa vyjadrovať k aktualne preberanej téme, chcem pridať dačo svoje. Ja som tu už pred.časom prispievala, v skratke, svokra-ozralica, si nastahovala do naseho spoločného domu svojho alkoholickeho, teraz už manzela a vtedy to acalo. Doslova nas odtiaľ vystvala, manžel tam vrazil nenormálne peniaze, ju živil ked ju vyhodili z prace aj toho jej amanta. Vsade bordel, špina, stale len na cigarety peniaze pýtali. A ked som s plačom volala mojej mame, mech po nas pride este.ja som bola za hysterku. Vraj- katka, ka ti tolerujem, ze si tehotná. To čo za blbosť...a teraz sa vyhraza, ze ak sa nezriekneme našej polovice domu, tak sa bude súdiť. My sme jej chceli pomôcť, nech neostane na ulici, preto sme kúpu domu vybavovali namiesto nej. Všetko bolo na moje meno, aj zmenka realitké, vsetky energie, nech ona má toho čo najmenej..za dobrotu na zobrotu. Neviem aká je lehota na odpojenie plynu, ani čo tak treba, v spp sa vyjadrili nejasne. Som z nej chora a tlak mám až dakde vo hviezdach...koncom októbra ide mm na sluzobku do zahraničia, ja len dufam, ze sa nám to podari všetko zrusit, nech mu tá alkacka nevyvolava. Ja už nevladzem a manžel je z nej tiež riadne na nervy. A vyhlasovala, ze bude najlepšia babka na svete...tak to ano, babka storočia. Som povedala, ze malé uvidí len na fotke a zdiaľky...
Ach jaj...mám pocit, ze svokry to maju predurcene byt bosorky, lebo už aj moja mama zacina mať svokrovske maniere na môjho d raheho...už nech sa stahujeme aj stade a sme konečne zas sami...

eja10
8. sep 2012

@rokkisu No na môjho manžela sa v tomto spoľahnúť nemôžem, lebo on je na tému jeho rodičia veľmi citlivý a nedá na nich dopustiť. Jednoducho nerozumie podstate veci. Takže riešenie zostáva iba na mne. 😒
@wieruss No samozrejme, že nezavolá. Chodí na prepadovku. Niekedy aj svokor, ale ten chvalabohu už pomenej. Koľkokrát ráno sa musím rýchlo ponáhľať poobliekať, lebo nikdy neviem o koľkej sa objavia vo dverách. Fakt ma to už nebaví. Ona to možno berie, že to jej z jej strany pomoc, mala by som byť rada, ale mne by stačila pomoc kde tu, keď to potrebujem a keď ju požiadam. A to, že ráno nado mnou stojí pol hodinu, keď s malou raňajkujeme nie je pomoc. A tiež nepotrebujem pomoc každý deň. Veď nie som ľavá. Tiež si myslím, že jej malá stačí párkrát do týždňa, aspoň si budú vzácnejšie.
@lalia2 No u mňa sa stať nemôže, že manžel navrhne návštevu mojich rodičov. A keby to aj tak bolo, tak to len na otočku tam a naspäť. Keď navrhnem víkend, že jednu noc prespíme, tak už ohŕňa nos, že čo všetko musí doma porobiť, nemá čas. Vieš koľkokrát som sa s ním kvôli tomu pochytila, neviem ani spočítať. Ale ani tak mu to nedošlo, že aspoň z úcty ku mne a mojim rodičom by tam mohol aspoň raz za mesiac odísť. Pritom moji rodičia nám aj na diaľku pomáhajú ako sa len dá a zaslúžili by si, keby ich zaťko prišiel kde tu navštíviť. Ale jemu to nedochádza, čo ma pri srdci dosť bolí. Mne je to samozrejme ľúto, tak idem sama aj s malou, nech majú radosť. On by bol najradšej aj so svokrou, keby som domov vôbec nechodila, alebo len na otočku raz za čas. A to je posledná vec, do ktorej sa mi môžu montovať.
@katche No tvoje problémy so svokrou sú omnoho väčšie ako moje. Moje sú pri tvojich ako myšacie. Tá tvoja svokra je riadna nevďačnica, no takáto svokra si nezaslúži žiadnu úctu, vidím, že rýchlo zabudla na to, že ste jej pomáhali. Od takej svokry čo najďalej. Ja len ľutujem tvojho manžela, ktorého to určite musí dosť trápiť. A keď ani u tvojej maminy to nie je ružové, tak určite sa odsťahovať, čím skôr. Budem ti držať palce, aby sa vám to čím skôr podarilo a mohli ste si užívať vlastné súkromie a žiť vlastný kľudnejší život, potom už aj s vaším dieťatkom. Drž sa. 😉

katche
9. sep 2012

@eja10 uf, žiaden "svokrovsky" problém nie je menší, či väčší. To, čo ty by sme mali aj my, kebyze tam ostaneme, alebo u mojej mamy. Kiež by sa to všetko dalo vyriešiť bez hádok, kriku, nadávok a vydierania. Myslím tým moju svokru, a moja mama by sa tiež mohla trošku krotit, mysli to dobre, ale mame toho dosť :D, preto som odišla z domu ja a zas som tam. To je kolotoc...ale už mi ostáva len sa smiať, nechcem ublížiť malemu ani sebe.

petruska833
9. sep 2012

@lalia2 toto si tuším napísala o mojej svokre!!!! presne to isté! Keď sme samé, tak hnusne vie do mňa ryť, také "nenápadné" poznámky, ktoré by len debil nepochopil, do všetkého sa starie, komanduje a keď volá s mm, tak ma dáva vždy pozdraviť, že ako sa mám, že nech na mňa dáva pozor a blá blá blá........ a môj mm verí iba jej, ona všetko robí lepšie ako ja.... bože, to som si myslela, že som jediná na svete a vás je tu toľko 🙂)