Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

lianka2
9. nov 2012

@wieruss no moja svokra chcela dávať malej plyšáky po jej psovi. keby aj opraté boli, ale po psovi? čo je moje dieťa šteňa? a to aj moja svokra, ona je najväčšie chúďatko, joj, ako sa vie ona tváriť, až ma ide poraziť z tej falošnosti.

stellamaris
9. nov 2012

@llienkaa nech to robia svokry z akehokolvek dovodu,nemaju pravo nicit takto vztahy svojich deti 😒 ja som si povedala,ze taku svokru k zivotu nepotrebujem a ignorujem ju,ako sa da.Najdu sa vsak ludia,ktori chcu medzi nami "urobit poriadok",aby sme sa zmierili,tak tym poviem svoj nazor a tiez ich ignorujem.Toto nemam rada,ked sa cudzi miesaju do veci,ktore sa ich netykaju....a nerozmyslaj tolko,kde sa stala chyba,preco su veci tak,ako su....snazte sa s manzelom drzat spolu a nehadat sa zbytocne kvoli niekomu,kto za to nestoji.......ani ja som od zlosti kvoli svokre nemohla pred mesiacmi spavat,az sa muz na moju stranu postavil,ulavilo sa mi a da sa povedat,ze to nas vztah zlepsilo 😉 zijeme si pre seba a nasho syna v pohode a vsetkych neprajnikov ignorujeme 🙂

tunzal
10. nov 2012

@wieruss tie naše svokre predsa vedia svoje 😀 moja cez leto vytiahla asi 30 ročné plyšáky 😀 ona múdra síce ich vyprala ale neusušila ich dobre a dala do igelitového vreca 😀 a asi pred mesiacom mi ich strčila do ruky že nech si vezmem malá s nimi bude hrať (istotne keď mala len teraz rok....bude hrať s plyšákmi, o tom ani nehovorím, že niektoré boli väčšie ako moje dieťa 😀 ....) vytiahla som ich ešte u nich z vreca a boli také smradlavé že až fujjjjjj, hnusné, blééé.....samozrejme som ich tam nechala nech si ich poj......e.... Asi dva týždne na to vravela že už sa chystá na povalu, lebo tam má odložené bábiky ktoré mala jej dcéruška....nič som jej na to nehovorila, ešte sa s nimi u nás neobjavila, ale už sa na to teším, že ako ju pošlem kade ľahšie so 40 ročnými bábikami..........

llienkaa
10. nov 2012

@stellamaris ja len dufam, ze aj ten moj sa da na moju stranu ☹ hned by som to cele lepsie znasala ☹

llienkaa
10. nov 2012

@lianka2 ked uz na navstevu tak len na ozaj malu malu chvilku len par minut co nakukne a odide ved na navstevu sa ani nechodi a este ked bola chora sila...a ja osobne take cerstve babatko (termin mam 9.3.2013) nedam ani len na ruky nech necaka ze ho zobudi alebo ze neviem co...uz ju vidim ako pride a hodi ten jej falosny plac fuj to ona pri vsetkom reve a vsetci ju lutuju aka je citliva ale ked som to videla prvy krat pripadalo mi to uplne ale uplne falosne pri vsetkom reve. Ozaj a si predsav ze moja sestra ked mala malu a bola uplne malulinka este, tak jej svokra dala na pery s naruzovanymi ustami pusu no fuj a ked ju na to upozornila uplne sa urazila ze co si to dovoluje. Ja osobne si myslim ze svokra musi respektovat co povie matka dietata.

lianka2
10. nov 2012

@llienkaa no moja sa urazila na to, že som ich poslala umyt si ruky keď prišli na tu návštevu. Nieze by ju to samu napadlo. Ešte to volala mojej mame, že len čo prišli, museli si umyt ruky.

llienkaa
10. nov 2012

@lianka2 boze to su take nepochopitelne veci? ved to je samozrejmost ze ked pridem z vonku alebo idem chytit pohladkat a podobne male babatko ze si najskor umyjem ruky...samu ju to malo napadnut. ja sa nestacim divit co vsetko svokry dokazu 😀

mykaellle
10. nov 2012

Kočky, prvý raz ma vytočila svokra, a to som si myslela, že mám najlepšiu a najstarostlivejšiu svokru na svete 😉 ale ako som tehotná, tak to fakt preháňa, volá mi 2x denne, furt s a pýta, čo som jedla, čo som varila, a keď poviem, že mám navarené zo včera, tak začne hučať, že potrebujem čerstvé jedlo, a začne dávať rady, čo mám kedy variť. Včera som sa omylom preriekla, že sa s manželom chystáme plávať (voda má 29 - 30 stupňov, takže ani studená, ani teplá, a radi plávame). To bolo rečí, že chytím obličky, alebo infekciu, a že nech tam nejdeme. Samozrejme, dnes mi volala zas ohľadom toho istého.. Tak som povedala, že ešte s mužom uvidíme, že možno pôjdeme na výlet. Akotože na výlet? Veď jej synček je urobený. Tak som do nej nahučala, že aj muž potrebuje so mnou tráviť čas, že som jej mala čo povedať, a že je to rozhodnutie nás oboch. A že mi 6 dní a 6 večerov osamote stačilo.. každý týždeň príde s iným menom, a povedala, že keď dáme meno Zachariáš, tak ho nebude kočíkovať. Ešte že je manžel flegmoš a vie jej odpapuľovať, že keď ona bude mať tretie, nech mu dá meno, aké chce.. .;-D a na tie jej komentáre: Toto si urob tak, toto si urob tak, jej manžel vraví, že keď to má ona tak, nech to má, že my si to urobíme posvojom. Aspoň že je na mojej strane. 😵

a čo sa týka trapasov? Prišla k nám, keď sme kúpili novú spálňu. Nečakala som však, že bude otvárať všetky šuflíky, a tak na ňu "vykukol" vibrátor.. Väčší trapas som nezažila 😀 ale ako vás čítam, i tak si myslím, že moja svokra je len slabý odvar toho, čo vy ostatné riešite ..

zlatica36
10. nov 2012

@lianka2 no tak u nas sa potom musia urazat asi vsetky navstevy.... decka mam velke,ale aj tak vyzadujem,ze kto k nam pride,nech si umyje ruky...zvlast ,ked dojde mhdeckom... sak to taka samozrejma vec....

zlatica36
10. nov 2012

@mykaellle moja,ja by jej sa len opytala,ci si ho nechce pozicat??? 😀 😀 😀 naco strka nos ,kde nema?? co cakala,ze co najde v spalni mladych ludi??? herbar??

mykaellle
10. nov 2012

@zlatica36 presne tak 😉)

mihouk
10. nov 2012

@llienkaa Ruzom na usta???? FUJ to je hnus. Moja mama cvici s mojim malym pusinkovanie, lebo nam dava na usta a ostatnych tak casto nevidi, takze ked je s mojou mamou, tak ona sa vzdy vypyta pusu a ked ide na usta, tak ho napravuje, svokru by to ani nenapadlo, ale moja mama si na tom dava zalezat a tak naucila kazdeho vnuka a ja som jej vdacna. 🙂
@lianka2 Moja si tiez neumyva ruky a to ani ked pride z nemocnice. Uz som si na to zvykla a na drzovku jej poviem ze uterak som jej nachystala do kuplene a neriesim ako sa tvari.
@zlatica36 Herbar 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

stellamaris
10. nov 2012

@zlatica36 ten herbar ma pobavil 😀 😀 😀 moja svokra sa tiez minuly rok hrabala v mojom nocnom stoliku,vraj hladala paralen,doma vraj nemala...nasla aj vibrator..,potom vravela,ze co to za masazny strojcek,ze na chrbticu? 😀 vravim jej,to masiruje ale inu cast tela ....ona nechapala a pyta sa,to na masaz chodidiel??som myslela,ze padnem od smiechu....ale inak ma nastvala,ze sa hrabala v supliku a odvtedy sme spalnu zamykali....

zlatica36
10. nov 2012

@stellamaris vlasy sa mi dupkom jezia,ked tu citam tie pribehy... ja uz svojim synom povedala,naj utekaju aj so zenou prec o do mna,ked uvidia co i len naznak "svokrovskeho syndromu" .... sak ja sa tesim ,az chalani sa osamostatnia! s manzelom si zacneme plnit cestovatelske sny 🙂 --- a ne starat sa ,ci nevesta povesala pradlo podla pravitka....

stellamaris
10. nov 2012

@zlatica36 no aj mne,iba realita je horsia 😒 tak ako pises,tiez chceme s mm cestovat,ked nas chlapcek vyrastie...ja chcem byt dobrou svokrou,necham syny zit,ako sa mu paci a nebudem mu kecat do zivota...myslim,ze vela dnesnych svokier sa vyslovene nudi a spravaju sa ako male deti......a pozoruju...a ohovaraju...a miesaju sa do zivota druhych.....

tunzal
11. nov 2012

@mykaellle to isté robila aj moja,ked som bola tehu, len s tým že mne sa zdalo že si ona chce vybrať meno pre nače dieťa......za každým ked sme sa stretli, mi dávala papierik s novými a novými menami ktroré sa jej a prababke páčia, že sú to krásne.. 😝 mená a máme si z nich vybrať,........vtedy som ju uzemnila s tým že nech si to nechá na nás asi to bude najlepšie........aj u nás furt všetko pobehá ale neviem či hladá nedokonalosti mojho upratovania alebo či náhodou nemáme niečo nové kúpené, na to som si ešte neprišla.....

tunzal
11. nov 2012

@llienkaa to by som ju asi na mesiac vystrelila, keby dovolila dať deťom na ústa pusu a duplom keď s ružom.......

tunzal
11. nov 2012

baby čo máte malé deti, aj vača svokrenka vypytuje že čo nové vedia , robiť povedať...... už sa niekedy cítim akoby som mala mať doma malú cvičenú opičku 😀 furt ked príde tak sa spýta 😝 😠 😠

wieruss
11. nov 2012

@tunzal pravdaze a co vsetko uz vieee a bratranec co uz vie (vnuk od jej dceri) a co minule robil a blablabla ... Teraz je ofucana lebo maly u nej nechce byt a ked som povedala ze ho berem so sebou so psom von tak ze preco jej ho nenecham 😠 No lebo medved pretoze maly place az sa ide zajst , preto 😠 Nepochopim ze toto jedna dospela zena nechape 🙄

wieruss
11. nov 2012

@lianka2
@tunzal jaj baby tak teraz na nas vytiahla peniaze, ze to na darceky a plienky a narodeniny a benzin 😖 a tvari sa zas ako najlepsia na svete ...

janina9410
11. nov 2012

@lianka2 ja som bola po porode nutena ist hned z porodnice k nim a boli sme tam dva mesiace stale tam nekto chodil mala len plakala a len boli ju brusko asi mam zle mlieko alebo malo mlieka pritom mi sli prasknut prsia a tak podobne...a manzel je taky ze ssa jej boji neco povedat lebo je urazliva a sa aj rada háda...mne povedal ze ved ale mi pomoze co ak si neporadim a tak..a to sa o deti staram od 13 rokov ked nekto potreboval...ale ja som sa mala vtedy zdvihnut a odist prec ved je to moje dieta a ne jej....a ked sme uz konecne sli domov mala sa ukludnila bola ako anjelik vobec neplakala spinkala celu noc..tak cim to je?? :D a teraz ked sme u nic mi ju berie vecer o 7 na navstevy a dojde az o 10..no ako jej to mam povedat ze mi to vadi a dobre to vie..ale ja som ta najhorsia

janina9410
11. nov 2012

@tunzal moja svokra sa chvali s mojimcdietatom akoby bolo jej

mykaellle
11. nov 2012

@tunzal mne sa fakt paci v tomto manzel, ze my sme rodicia, a nech sa nestara 😉 A neda mi nespomenut jej oblubene, "tak to robim ja, tak to robim najlepsie." Mali sme väčšiu oslavu, davala som na stoly velke biele obrusy, a ona ze preco nedam plachtu, ze ona ju dava. Som sa smiala, ze my mame len tie natahovacie 😉. Alebo jedla u mna zeleninovu polievku, ze dobra je, ale ze som mala dat ovsene vlocky, lebo ze ona dava.. a kopec takych drobnosti, ale nad tym sa smejem.. ona umyva okna handrou a len vodou, ja cifom a novinami.. uz mi do ruky davala tu jej handricku 😀

tunzal
11. nov 2012

jaj baby, že ja aká som 😀 skoro som zabudla ...včera sme boli na oslave u švagrinej a samozrejme bola tam aj ona,.... už som čakala že čo a ako bude, tak zase začala že si malú nemám uspávať v kočíku ale v posteli...blablabla...lebo že sa tam nezmestí a takéto reči.....manžel ju uzemnil, že preto sme si nechali po synovi kočík lebo tie dnesné niektoré sú ako pre bábiky....tak chvílku bola ticho .... a zahlásila, že ona sa velmi velmi čuduje a je jej podozrivé že malá ešte nerozpráva len zopár slov ....pripomínam že mala 26.10 rok 😕 😕 a ja som jej na to len tolko povedala že ja by som sa velmi divila, keby že už plynule rozprávala......

rolla20
11. nov 2012

ak mozem, tiez pridam par postrehov... nepodarilo sa mi plno dojcit, tak som mlieko odsavala a synovi davala z flase, cez noc sa pricucol a zbytok bol UM, teraz cez leto malemu viac chutilo moje mlieko z flase, ale ked sme to povedali svokre, zahlasila, ze preco mu davam moje mlieko, ze mu ho nemam davat, mam mu dat caj a pritom ma poza chrbat vychvalovala ako krasne dojcim. Pouzivame latkove plienky a tak isto cez horucavy mi kazala davat jednorazovky, bo su tenke, nech sa nezapari, pritom je rozdiel medzi latkovkou a jednorazovkou 2°C a aj teraz ked mi uz maly beha povedala, ze nech mu nedavam latkove plienky, ze nech kupim !!!!! pampersky, bo bude mat nohy do O

hugoleon
11. nov 2012

@janette4 Ahoj. Dlho si nenapisala nic nove...

zlatica36
11. nov 2012

@rolla20 ja by chcela vidiet tie jednorazovky,ktore ona davala svojim detom.... moj starsi mal na ritke jednorazovku jeden krat!!! nidky viac! tak sa vysypal...dva tyzdne sme mali co robit ,kym to vsetko zmizlo! a ten mladsi od roka,ale ked sme len niekam sli... a asi som slepa,ale nevidim,zeby mali nohy do O ... to uz fakt chore nazory toto... a keby si davala pampersky,tak by si bola leniva,co? lebo sa ti nechce prat latkove.... 😠 ....niektorym fakt nevyhovies....

zlatica36
11. nov 2012

@janina9410 a preco jej to vlastne dovolis??? jednoducho poviem nie a hotovo! vecer s deckom na navstevy! no to urcite! mimochodom,naco tam ste v takom case??? ukoncim navstevu o siestej a idem domov,aj keby som byvala 300 km dalej ...

rolla20
11. nov 2012

@zlatica36 no ma sa naco vyhovorit, kedze syn sa narodil s vyssou porodnou hmotnostou a bol KP, cize si sedel jak loord v bandure a primarka novorodeneckeho mi vravela, ze ma citlive nozicky, takze ked sme taky baculaty, dava tak divnejsie nozky, ale keby sme mali pampersky, tak to by bola perlicka naco by to zas zvalila 😀 my mame teraz take "tiche" obdobie, k svokrovcom nechodime, vynimocne a ony?? akoze vobec, to fakt musi byt ked k nam dokvitnu. A este ma napadlo, to mal maly asi 6 alebo 7mesiacov a dala mu oblizovat kost 😨 jak nejakemu psovi, nezaskocilo ma to, bo to iste spravila aj synovcovi, ale svagryna aspon pritom nebola, no chore, nie?? 😠

janina9410
11. nov 2012

@zlati
ca36 tebe sa to povie to by si ju musela poznat...musime aspon k nim raz za cas na vikendy....lebo by bolo zle....🙂