Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

evkakorcek
10. feb 2013

@misaha
@silviami
@misaha
@mykaellle
@gebeente77
@clarissa
@lianka2
@misaha ja som presne vedela, že mi tu budete písať aká som hrozná matka a tak, čo mi je veľmi ľúto :( neviete si ani len predstaviť aké hádky sú u nás ked poviem NIE!! a dosť razantne! stále sa hovorím manželo vi víkend čo víkend že jej ho nedám - lebo jej nedôverujem a už je ohen na streche on jej v zápätí volá a ona plače. alebo ked môj dedko oslavoval 80. narodeniny a sme boli na oslave a tiež si ho vypítala na víkend (zas) som jej povedala, že NIE! a povedala, som jej už po stý krát že je ešte malinký a že ja chcem byť sním v noci - že ju prídeme na celý den navštíviť ale že na noc jednoducho NIE. tak ona normálne Plakala ako tur na tej oslave a snikým sa nerozprávala celý čas...... a potom mi prišiel manžel vynadať, že čo si jej maminke dovolila povedať...... :( no vám sa to hovorí, že povedz jej a tak..... ale ona je hnusná striga! ja som jej adamka dala na víkend na prespatie len dva krát našťastie vždy tam bol aj môj muž - na tom vždy trvala. manžel sa dokáže kvôli tomu somnou hádať donekonečna - pretože on má svoju mamku za boha :( a to je pre mňa rana pod pás!

mykaellle
10. feb 2013

@evkakorcek evka, a keby si dala mužovi ultimátum? že naozaj riskuje, že príde o teba a o malého? či chce mať radšej spokojnú neurotickú matku a nešťastnú ženu vedľa seba? nedá sa sedieť na dvoch stoličkách ☹

evkakorcek
10. feb 2013

@mykaellle už sme boli milion krát pohádaný - už bol aj odsťahovaný u mamky. a výsledok? žiadny :( bohužial.

gebeente77
10. feb 2013

@evkakorcek presne, suhlasim s mykaellle, ja viem, ze to nie je jednoduche, ale ty si matka! Je to tvoje dieta a male babo patri k mamine a nie v noci k babke - a hlavne hentakej despotickej a panovacnej potvore 😠 a prepac tvoj muz je v tomto potom pekny mamin cecik, ked si ako dospely nevie uvedomit, co je pre jeho dieta a manzelku spravne - skus sa s nim o tom porozpravat, ze si jednoducho nezelas odkladat maleho ku jeho mame, hned ako si ona zmysli a spytaj sa ho, ci aj jeho mama ho davala jeho babke ked si dupla - len tak ako babo - aby nahodou neboli sceny - preboha, ved to nie je ako poziciavat si vec, je to ziva bytost a este drobna a potrebuje maminu - toto treba vysvetlit tvojmu drahemu a taktiez mu treba razne vysvetlit, ze ty si jeho zivotna partnerka a nie jeho matka!!!

mykaellle
10. feb 2013

@evkakorcek no vie to teda "pekne" riešiť, ide ku mamičke, ktorá sa mu bude len sťažovať a bude mu hladkať ego..

zlatica36
10. feb 2013

@evkakorcek ešte jeden dotaz...ja viem je to tvoja vec, ale..... Tu sa na svokru sťažuješ a v statuse,tuším zo včera, máš napísané, že ''super manžel ide s malým k svokrovcom a ty máš voľný víkend a môžeš ísť na dedinsku zábavu... '' neviem, ale nejako sa mi tie tvoje príspevky ''bijú'' navzájom... Na jednej strane ti svokrine správanie vadí, na druhej sa tešiš ,že máš víkend bez manžela a dieťaťa..však je ešte tak malé.. Je to tvoja vec, ale mne sa take konanie nepáči. Fakt, pre mňa nepochopiteľné......sorry....

evkakorcek
10. feb 2013

@zlatica36 ano mám to tam napísané, ved ked už šiel s malým preč tak čo mám doma sedieť ako kôl v plote?? a aj tak som nikde nebola pretože som riešila rodinné problémi :( ale to je jedno :( a vadí mi to že si ho svokra stále nárokuje a bere k sebe a že si syna privlastnuje......

mamavera
10. feb 2013

@evkakorcek nie si hrozná matka, to si vôbec nemyslím, ale nedokážeš si presadiť svoje. Mala si to stopnúť hneď po narodení, keď sa ti svokra nasáčkovala k vám. Normálne slušne, s úsmevom by som ju vysánkovala a nedala by som sa vyderať ničím. Manželovi by som pohrozila, že ak nebude stáť na mojej strane, tak a tam zajtra s malinkým nenájde. Teraz to bude oveľa ťažšie, ale nie nemožné. Ty sa nemôžeš trvalo nechať vydierať a stále v sebe hromadiť stres z robenia toho, čo sa ti nepáči. Musíš ale začať manželom, on musí pevne stáť pri tebe a nedať sa vydierať. Je to vaše dieťa. Ona si svoje vychovala. Kľudne by som si so svokrou sadla a s úsmevom jej oznámila, že sa ti to nepáči a nemieniš v to pokračovať. A tiež jej treba pripomenúť, že svoje dieťa budeš vychovávať podľa seba a nenecháš sa ďalej vydierať. Bodka. Na cirkus sa priprav. Bude. Ale ty sa už len usmievaj a neustúúúp. Zvykne si. Manželovi daj prečítať tieto príspevky a naozaj mu pohroz, že ak nebudeš ty na prvom mieste, nemôžete spolu žiť, to je vážna vec. Musíš byť ty silná. Držím ti palce.

zlatica36
10. feb 2013

@evkakorcek u nás boli tiež také pokusy a tiež boli neskutočne hádky... Vieš ako to dopadlo??? Naši sú už pubertiaci a pri svokre v živote bez nás nespali! A tie noci co tam naspali, môžeš zrátať na jednej ruke... A ako je to teraz?? Sme od nich cez 2000 km a naše decka nevideli pár rokov.. Kým nebudeš rešpektovať ty! samú seba, tak nečakaj,že ta bude rešpektovať manžel a už vôbec nie svokra....

misaha
10. feb 2013

@evkakorcek Ahoj.tak pre informaciu ja som Miskin manzel.nemam tu nick tak pisem z jej ,ok... Velakrat mi cita tieto diskusie a pribehy lebo su zaujimave a velakrat aj na zamyslenie ale toto co mi citala o tebe je extrem!!! Mam podobnu mamu teda Miskinu svokru ale ver ze ja si za Miskou stojim,nedovolil by som tieto maniere,ani mojej svokre netolerujem niektore veci a vysvetlil som si to s Miskou... TREBA RESPEKT!!! LEBO ONI HO VYZADUJU TIEZ,TAK NECH TO ROBIA AJ OPACNE!!! Druha vec je tvoj manzel - nechcem ho sudit ale kto to je, aku to ma povahu a ako mozes mat v neho doveru.On by mal byt ten prvy co to poriesi,co povie svojej mame nech vypadne,on by mal byt podpora a drzat s tebou,mal by rozmyslat nad tym co je pre dietatko najlepsie....Keby robi toto moja mama tak mi ver ze po rozhovore s nou by velmi romyslala ci este nieco vobec bude chciet...a ešte čo sa tyka teba...ok,ked už si sa dala prehovorit. ten prvy krat a dala jej ho na noc,tak nechapem ako možeš po tej skusenosti,teda to ako sa chovala,že mu nedala tvoje mlieko ale umele bez tvojho vedomia atd...AKO SI JEJ HO MODLA DAT DRUHY KRAT A ESTE AJ NA VYKEND????NEHNEVAJ SA ALE ASI NIE SI NORMALANA!ja som chlap ,ale mam pocit že viem viac ako ty,o tom čo je pre to male najlepsie...ok,teraZ je žial na tebe urobit prvy krok a bude velmi zalezat na dalsom vyvoji tvojho chlapceka.. Teda v kocke nejak som chcel ,aby si sa prebrala a poriesila to..to nedopadne dobre ak to pojde takto dalej,ver mi..
Drzim ti palce a prajem skore zobudenie sa!!! a toho maleho mi je naozaj luto-

evkakorcek
10. feb 2013

@misaha nic som radšej namala písať, lebo ako vidím tu ked sa človek chce zdôveriť a vyrozprávať sa tak hned začnú ľudia osočovať a odsudzovať - to je strašné! nie aby ste ma podržali ale práve naopak....

zlatica36
10. feb 2013

@evkakorcek moja, co si čakala, že ťa budeme ľutovať???to netreba... Ty sa ľutuješ sama...a to ti nepomôže.mne ľútosť,pochopenie,či ''podrzanie'' od iných vôbec nepomohli!!!musela som si pomôcť sama! A myslím, že keď si sa tu zdôverila,tak si urobila celkom dobre.máš tu rôzne názory na tvoju situáciu, iné pohľady....aj keď ti nie sú po chuti. Môžeš si z toho niečo vziať. Nik ťa nechce odsudzovať,ani osočovať... Vychádzame len z toho, co si napísala.čo tak dať prečítať všetko,vrátane tvojho prvého príspevku, manželovi...aj všetky reakcie!!!bude z toho hádka, ale možno sa chlapec spamätá..

misaha
10. feb 2013

@evkakorcek Ahoj! Nik nepovedal ze si zla matka ale ze si odpust hlupa... ide o to ze si sem nieco napisala a co si cakala: radu? pomojkanie? nadavanie na tvoju svokru alebo manzela? sa uvedom, najprv si precitaj vsetky komenty znovu a pories to tak ako to pisu a nie fnukat dalej a potom este napisat ze vsak co je na tom ze si sla na zabavu ked muz isiel s malym jeho mamicke? AKO FAAAAAAKT? sa naseriem, poviem a dupnem ze idem aj ja a budem tam spat lebo tam je moj syn a urobim tam take peklo ked niekto nieco urobi co nechcem,ze nikdy nebude chciet maleho ku nej na noc lebo sa bude bat ze idem aj ja!!!! Su len sproste vyhovorky ze "co zmozem"? VELA!!!! - Ludo

silviami
10. feb 2013

@evkakorcek nemám pocit, že Ťa niekto odsudzuje, len pre mňa a niektorých ďaľších je tvoje správanie nepochopiteľné, neviem ako si predstavuješ to podržanie, chceš aby sme Ťa ľutovali? Máš tu dosť konkrétnych rád, možno by si si mohla z toho niečo vybrať, samozrejme, že je to beh na dlhé trate, nikto sa nezmení zo dňa na deň, ani Ty, ani muž, ani svokra. Ja plne chápem manžela @misaha, aj u nás ak by svokra nerešpektovala takú základnú vec a dala malej umelé mlieko miesto môjho, tak viac moje dieťa nemá bez mojej alebo manželovej prítomnosti. Naozaj je to celé na Tebe. A že svokra vyplakáva? No a čo? Ak to manžel nezvláda, skús rovnakú taktiku, vyplakávaj tiež. Ja som si svoje vydupala, som spokojná matka a mám vcelku dobrý vzťah so svokrou. Niektoré veci bolo treba si vyjasniť, a teraz to funguje. Svokre som jasne povedala, ja som matka, ja vychovávam, ona je babka, na chvíľu a moje dieťa tu nie je na to aby zaplnilo jej voľný čas. Na to nech sa prihlási na univerzitu tretieho veku alebo do klubu dôchodcov.

evkakorcek
10. feb 2013

@zlatica36 milion krát som sa sním otom hádala..... ale čo skoda tu aj niečo písať. ako keby niekedy ludia nechápali, že nie každý je podľa predpisu a pravidiel. nie každý má pekné a ukážkové manželstvo, nie každý je rešpektovaný, nie každý sa vie normálne porozprávať, nie každý vie pochopiť toho druhého.....fakt som sem ani radšej nemala písať, lebo nikto nepochipl to čo som napísala o svojej svokre

silviami
10. feb 2013

@evkakorcek mňa by teda zaujímalo, ako tvoj muž reagoval na to umelé mlieko miesto tvojho, to je fakt taký zadubený, že mu nevadilo zapečené dieťa? Veď tým vedome ublížila aj jeho dieťaťu. A to, že mala UM kúpené znamená, že to mala v pláne, nebola to náhoda.

evkakorcek
10. feb 2013

@silviami manžel povedal, len že " a čo mu mala dať papať, ked si si odsala málo mlieka?" to mi presne povedal! ja som vtedy svokre tak nadala, že sa chcela pod zem zakopať - ale to bolo len v tú danú chvíľu a o dva ni neskôr som počula od švagrinej ako ma pred rodinou zhodila, že ona mu dala UM pretože adamko bol hrozne hladný a ja som bola taká neschopná, že som nevedela dať viac mileka a že čo ona chudiatko mala robiť......asi tak

silviami
10. feb 2013

@evkakorcek no mohla Ti zavolať, asi by si prišla, nie? Zdá sa, že musíš najprv poriešiť manžela na svoju stranu, teda aspoň podľa mňa. A razantne, inak sa budeš musieť rozhodnúť, budeš to trpieť, dieťa časom odrastie a možno Ti bude vyhovovať viac voľnosti alebo odchod od manžela ak nechápe, že ubližovať svojmu dieťaťu nedovolíš.

misaha
10. feb 2013

@evkakorcek to som ja misa zase :D..mrzi ma ake to mas tazke a najhorsie na celej veci je manzel ktory sa ani nevie porozpravat a spravit kompromis!!...ale asi mas na vyber jen jednu vec...v klude ho pobal a povedz mu že tu ma veci a nech odide k rodicom..nechces to riesit scenami ale takto to dalej nejde...nech je tam aj mesiac ci dva ale nech sa vrati len v tom pripade ked bude ochotny spravit minimalne kompromis...az ked si uvedomi kto je v jeho živote pre neho dolezitejsi,či stastie jeho matky alebo štastie tvojej rodiny..že ho milujem ale už nemas silu takto žit..že ho potrebujes ako manžela aotca tvojho dietata a nie slabocha ktory ju ponižuje pred jeho matkou...najlepsie je ked mu napises list ktory mu das do ruky nech si ho precita sam a v klude,o to ho poros že to je minimum co moze spravit!...napis mu kolko si už koly jeho mame preplakala a ni o tom nevie...on si to bude čitat dokola ked to bude mat v rukach..napis všetko ako sa citiš a aj že si važiš jeho matku ale že ta psychicky niči a že ta ponižuje ako matku! vyskusat to tak,musis mu dat utimatum ina na to doplati len a len tvoje dieta a ver mi že ten vysledok nebude dobry,a to uvidiš už dost skoro!

evkakorcek
10. feb 2013

@silviami
@misaha baby môj muž už bol odsťahovaný odomňa - ja sama som ho zbalila! dôvod bol trošku iný - nie jeho matka. ale bol už preč. vrátil sa potom a sľuboval na kolenách že sa bude správať tak a onak, že už nikdy nespraví nič čo by narušilo naše manželstvo....... a zas je tu jeho matka ktorá do toho vstúpila, že prečo vyhadzujem jej synáčika z domu, že to je predsa aj jeho domov, že čo má ísť chudáčik na uliucu spať a že či to akože pri každej hádke ho budem baliť a vyhadzovať a jemu potom nesmierne stúplo ego. viete ja to poviem takto keby jeho matka bývala asi v inom štáte a nemala by našu adresu a kontakt na nás tak by bolo všetko ok a muž by sa správal úplne inak, ale jemu jeho maminka vždy pohladká ego a on si do mna strašne dovoluje. môj muž vôbec nie je zlý otec a manžel, ale ked sa to nás stará jeho madr tak sa manžel premení na idiota

m.zuzanka
10. feb 2013

@evkakorcek prečítala som si tvoj príspevok a aj všetky ostatné ale tieto mamičky ti dobre radia. Ja som bola tak podobne na tom ako ty, lebo som každému chcela vyhovieť, chcela som aby bol pokoj, ale vieš čo, to sa nedá!!!!!!! Tak jedného pekného dňa som si dupla nohou a bude tak ako to vyhovuje mne alebo nijako. Miško je moje dieťa, ja som ho vynosila, ja som ho porodila, ja si ho vychovávam, ja som za neho zodpovedná a nie svokra. A manželovi keď sa nepáči tam sú dvere a môže ísť....To že ma moja svokra ohovára kade chodí tak to mi je úplne jedno, ja som jej povedala že jej jednoducho neverím a že je neschopná a preto jej malého nedám ani len na prechádzku aby s ním šla, a to už malý bude mať tri roky. keď chce aby malý bol u nich a aby tam aj spal tak OK ale som aj ja tam a v noci spí so mnou 🙂 a samozrejme vankúš a paplón mi nedá ten si vždy prinesiem z domu 😀 😀 😀 Tak že hlavu hore, dieťa je tvoje a urči presné hranice a to ak tvoja svokra bude nariekať tak jej poraď dobrého psychológa lebo ona ho potrebuje. Nedaj so sebou manipulovať lebo bude sa to len zhoršovať. Tak že hlavu hore a vyrieš to čo najskôr 🙂

misaha
10. feb 2013

@evkakorcek no nnic...bohužial aj moja mama ma taku svoru teda moju starku...presne ako ta tvoja ale kedysi ju otec aj koly starkej byl lebo mu daco nahucala do hlavy,mala ama na neho až neuveritelny vplyv!...ale chcem ti povedat že sa to už nezmeni,moj otec ma 52rokov a starka je v domove dochodcova je tam kazdy boži den aspon dve hodinky aby jej mohol dat aj papkat....no strasne nieco...budeš to mat naozaj tažke.

silviami
10. feb 2013

@evkakorcek myslím, že moje príspevky v tejto diskusii už nemajú zmysel, ty sa musíš rozhodnúť, či to chceš trpieť alebo zmeniť. Mám kamošku, ktorú z môjho pohľadu zneužíva manžel, on robí kariéru a ona sa stará o dve deti, chodí do roboty, robí v záhrade, maľuje dom, natiera okná a pod. Tatko k 40 dostal bycikel a musí ísť 3x do týždňa do posilovne, dvakrát na angličtinu, cez víkendy sa musí venovať sebe a každý druhý týždeň jej hodí na krk ešte aj dieťa zo svojho prvého manželstva. Deti neuspáva, nekúpe, nehrá sa s nimi ... A ona nemá silu s ním niečo riešiť, ešte aj keď je chorá, tak si to rieši sama, nikto jej nepomôže. Ona mu nevie nič povedať, ak niečo povie, tak sa pohádajú. Pre mňa je to nepochopiteľné. Veľa krát mu ani nepovie, dopredu očakáva, že jej nepomôže, nedá auto, ... Avšak je to jej vec, zmeniť to môže len ona, ak sa nevzoprie, tak to musí trpieť. Podľa mňa Ty si podobný prípad. Musíš sa rozhodnúť, čo chceš.
Môj muž raz povedal, že umývanie okien je ženská záležitosť, tak som rok neumývala okná a potom mi pomohol. Ja si svoje vždy nejako presadím, ale tolerujem aj jeho veci, aj keď sa mi niektoré nepáčia. Napr. v piatky chodí na pivo, síce obrblem, ale tolerujem.

lianka2
10. feb 2013

@evkakorcek ahoj. pozri, ja si vôbec nemyslím, že si zlá matka. to ani náhodou. ja viem, akú si chcela podporu. že by sme ti dali za pravdu, poľutovali ťa, ponadávali na tvoju svokru. áno, máš pravdu. je to krava, je mi ľúto, že sa takto musíš ty a malý trápiť. ale pozri, tu ide už fakt o duševný vývin toho malého. malé dieťa má byť pri matke. ono musí byť zmätené. ja keď som mala možno desať-jedenásť rokov, chodila som na prázdniny aj so segrou k starkej. bývali sme v tej istej dedine a síce bolo dobre, ale každý večer mi bolo smutno za mamou. a to som už bola aká veľká. a čo malý. vieš, človek nevie, aké stopy to môže na ňom zanechať. keď už si sa s mm o tom milionkrát hádala, tak už to máš jedno. dobojuj hádku do konca a nedaj jej malého. vytlač si z internetu nejaké články o vývine detí v prvých mesiacoch a rokoch života a všade píšu, že dieťa vníma a cíti a že potrebuje svoju matku. a ono vie, kto je jeho matka. a daj to prečítať mm a svokre. a to je tiež na hlavu, že on tam ide s malým a ty si doma sama. akože ja ťa chápem, viem ako to je, keď sa mm zastane svojej matky. ja tiež môjmu nejdem vyhovoriť niektoré veci, čo sa jej týkajú. proste mu to nevysvetlím. ale toto je už moc. on nemá čo chodiť spávať s malým k matke a teba nechať doma. a vy bývate ako ďaleko, keď ti nemohla zavolať že nemá mlieko a že máš prísť. fakt je to čistá krava. veď ona nemôže mať rada ani to malé, keď sa takto správa. keby ho mala rada, tak si uvedomí, že asi môže k nej prísť na noc a sám, keď bude väčší a že sa nemôžu len tak meniť mlieka.
moja svokra by sa tiež najradšej do všetkého starala. a hlavne tak nenápadne, aby to mm nedošlo. chcela nám organizovať svadb u, no to nestihla, lebo som všetko zariadila skôr. prežila. chcela organizovať krstiny, vpolala mi, že ide zariadťi niečo, tak som jej povedala, že ďakujem, ale že nepotrebujem, že si chcem urobiť poda seba a že ona už mala možnosť svoje deti vynosiť, porodiť, pokrstiť, vyštudovať a že ja si to chcem preiž všetko po svojom. strašne sa tvárila, že v pohode a celý čas na krste bola zdutá a nikomu nepovedala ani sloveo. samozrejme potom mužovi niečo vravela a to samozrejme si prispôsobila, že som jej to povedala inak. mm bol tiež nahnevaný na mňa, ale čo už. ešte bolo pár prípadov, že ona chcela niečo iné ako ja. ale tak napr. s jedením, sa tvári, akoby som malej nedávala ani jesť, furt by do nej pchala koláče a sprostosti. poviem, že to je ešte skoro alebo nepoveim nič a tvárim sa, že som ani nič nepočula. hádam jej raz dôjde, že sa nemá starať. a tiež sa zo začiatku sťažovala na mňa aj mojej mame. normálne jej zavolala a že mi má dohovoriť. no aj to ju už prešlo.

evkakorcek
10. feb 2013

@m.zuzanka
@lianka2
@silviami
@misaha ja sa snažím fakt všemožne bojovať s touto situáciou. verte mi že mi nesmierne prekáža to kam to až zachádza. napríklad aj pred chvílkou sa muž vrátil so synom od svokry a ked sa pýtam že čo papal na ranajky tak povedal že banán!! chápete to, tak ja ako koza jej napíšem čo mu má dať kedy papať a že na ranajky papá kašu a jablčko a ona mu dá banán! tak som sa zas a znova rozčúlila a nakričala a teraz sa manžel zas urazil, že nadávam na jeho mamku. už mám toho plné zuby. ona ma vôbec neršpektuje a najhorišie je že môj muž stojí pri nej a nemám v nom ani nejmanšej opori čo sa týka jeho madr. ja sa z mužom kvôli ničomu nehádame len kvôli jeho mame, leze mi na nervy jej správanie, robí zo mňa totálneho debila. a ked som sa spýtala muža či si vôbec jeho mama prečítala ten papier kde som jej napísala čo má adamko papať, tak povedala že sa na ňom poriadne nasmiala, a vyhodila ho, že ved ona vychovala tri deti, tak vie čo má dieťa jesť! svokra karava a s manželom som total pohádaná teraz - zas a znova kvôli nej

silviami
10. feb 2013

@evkakorcek podľa mňa, keď Ťa nerešpektuje, akože Ťa nerešpektuje, len si to vynútiť. Plne chápem, keď je presvedčená, že sa vie o dieťa lepšie postarať, že nebude brať ohľad na Tvoj písomný rozpis jedla, pre mňa dôvod aby som jej dieťa nedala. A muž by musel zobrať aj mňa k svokre. Ja by som mu to dieťa nedala. Prepáč, ja to jednoducho neviem pochopiť. Ale zase na druhej strane, je to taká tragédia s tým banánom. Stojí za to vyvolať hádku? Muži pri hádkach vypínajú, čo tak pomaly mu podsúvať informácie, nenápadne. Odpozorovať taktiku, čo používa svokra a presne tú istú použiť na muža. Miesto nadávok ho presvedčiť na svoju stranu, argumentovať, dokazovať, podporyť jeho ego, presvedčiť ho o tom aký je skvelý tatko. . Ok Ty hneď naňho vybehneš a on to so svojou mamou nevie, čo má robiť? Možno to aj vidí, ale nevie sa brániť. Najľahšie je vynadať Tebe, trocha kriku a máte tichú domácnosť. Malému to teda určite nepridá, ale muž má pokoj, tak je spokojný. Ja zvyknem mužovi vykladať ako kamarátky robia to a to, ich manželky to a to a takto mu postupne posúvam názory, o ktorých si myslím, že sú správne. A celkom nám to funguje.

lianka2
10. feb 2013

@evkakorcek ja ti rozumiem. no fakt je sprostá, keď ako naschvál musí mu dať jesť niečo iné. to už podľa mňa robí naschvál. veď keď jej povieš, čo má jesť, aký dôvod má, aby mu dala niečo iné? len taký, že ti robí nervy. no a to poznám, moja teiž vychovala tri deti a pritom mi povie, že môj muž zjedol celú šatku. áno, šatku, keď bol malý, že sa s ňou hrával a že raz odhryzol z jedného rožku, raz z druhého a do dvoch rokov zjedol celú šatku, krava. a akože furt má muž problémy s trváením, no ani sa nečudujem. alebo že chcel jesť handru, čo umývala s ňou zem. akože kukám, že tak ju mala schovať. a ona, že ona ju aj schovala, ale že ju furt našiel a už neviem, či ju oblizoval alčbo si z nej aj odhryzol. no čistá trúba. veď preboha to dám niekde, kde to nenájde, veď bývali v dome, handru dám do pivnice alebo garáže alebo kde a zamknem. nie? veď 3 ročné decko preboha nebehá po celom byte vrátane garáže a pivnice samé, nie? alebo furt malej by len sladila. a osladila si jej čajík? a oslaď jej aj mliečko, viac vypije. a kúpila som malej čokoládu. hlavne že muž vôbec neje sladké, lebo vraj mal naraz desať kazov keď bol. decko a odvtedy radšej neje sladké. no keď ho tým dovtedy krmila. a ona sa ešte na tom smeje. a ja len kukám, že preboha, no ako by som tam mohla nechať malú? a to nehovorím, že má psa a ten je viac ako vnučka. akože ona hovorí psovi, že aha bába. no nehovorí sa decku, že aha, havo? alebo keď malú povaruje, tak potom zoberie psa a hovorí mu, že neboj, ty si môj, teba mám najradšej. krava. a potom ho zobereie na ruky, a to pes má cca 9 kg. a potom môjmu tiež vyplakáva do telefónu, že ju bolí chrbát. no keď nosí psa na rukách? ach jaj, ťažko to je s tými svokrami. ja už radšej tiež nič na ňu nehovorím mužovi. a čo sa mi nepáči, čo ona povie mne, tak ingorujem. no dnes tam ideme na návštevu. tak už mám nervy.

lianka2
10. feb 2013

@silviami nie je to tragédia s tým banánom, ale fakt ide o prin cíp, že jej svokra naschvál robí nervy.

@evkakorcek a akože keď ti povedala, že či ho budeš pri každej hádke vyhadzovať z domu, tak o čo jej ide? veď by nebola rada, keby synáčik bol stále pri nej? on nemá súrodencov?

eeffka
10. feb 2013

@evkakorcek pozri pre svokru si mlada standa mas 22r,mne pyskovala svokra ked som mala 1.dceru v 27mich, ale padla kosa na kamen, ja s anedam a som az sprosta ked treba... moj muz sa vyjadril ze jeho take pico..iny medzi zenami nezaujimaju tak som si to vybavila sama. Ked nemusim nebavim sa s nou, komunikujem cez svokra, myslim ze obaja pochopili ze ja si robim po svojom a ich rady si mozu vies co... ale trvalo to roky a treba mat hrosiu povahu.
Treaz mam 2.dceru v 35 a skusili by sa ozvat k vychove, by som im rychlo ukazala kde je sever.
a tym ze si uz tolko nedovoluje som k nim aj ja tolerantnejsia.
z bananu na ranajky sa nestriela.... 😉

evkakorcek
10. feb 2013

@lianka2 presne tak ide tu o princíp to stým banánom. tu nejde vôbec o ten posr... banán ale oto že to spravila náročky a cielene.@silviami
a ešte to je bonus! čo mi teraz muž povedal, že polievočku čo som spravila adamkovi aby mu ju dali papať, tak že vyliala do dresu a dala mu takú čo ona spravila!!!! už mám nervy jak pes - úplne pením!
a on má súrodencov. jedna jeho segra(moja svagriná) a total posraté manželstvo a furt je pri mamke a druhá jeho segra má 17 rokov a žije samozrejme snimi. a on je jedniný synáčik. Inak normálne mám sto chutí jej zavolať a vynadať že čo si to karava akože predstavuje...tak ja mu spravím polievku a ona mu musí dať tú čo ONA spravila....porazí ma