Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

jo111
22. feb 2013

@stellamaris citala som tvoje prispevky davnejsie a vyslo mi, ze tvoja svokra veruze je nepricetna 😅

stellamaris
22. feb 2013

@jo111 verim ti,svokry vzdy najdu nejaky dovod na rozchod....terajsia svokra je uz druha bestia,ktora skusila znicit nas vztah,ta prva svokra to hovorila tiez muzovi pri jedle,ja som sedela vedla nej a myslela som,ze ju pretrhnem 😠

jo111
22. feb 2013

@stellamaris keby to boli aspon trochu normalne dovody, ale clovek nevie ci sa smiat alebo plakat 😅 preco, preco behaju psychiatricki pacienti bez dozoru???? Nie je to protizakonne a nemoralne???

aadulik2110
22. feb 2013

@jo111 super skúsenosť, ja som nebola naivná..... ja som vedela, kto aký je.... ale krátko pred našou svadbou zomrel svokor a všetko sa zmenilo.... keď že som tam ten mesiac nebývala.... tak som si to nevšimla resp. nebol čas si niečo také všimnúť, keď sa riešila hlavne svadba, keďže sme ju nezrušili, len sme ju poupravovali k danej situácii

madapa
22. feb 2013

Moja svokra sa kazdy vecer za nas modli ruzanec...aby sme sa rozviedli... je to smutne, ale pravdive..... nuz zienky, co k tomu dodat??

stellamaris
22. feb 2013

@jo111 to sa aj ja pytam,svokra chodi k psychologovi,lieky nebere na ukludnenie a chce sa zabit.....svokor tvrdi,ze je normalna,my si to nemyslime....ona patri na psychiatriu...........

stellamaris
22. feb 2013

@madapa nech sa modli za pozitivnu vec,povedz svokre...ja nikomu nic zle nezelam,lebo viem,ze sa vsetko k tebe vrati,aj negativne,to svokra sebe uskodi 😀

jo111
22. feb 2013

@aadulik2110 ja rozumiem- ono clovek do toho spadne ani nevie ako- mna to tiez minulo len tak tak 😖 jedine co ti mozem poradit je skusit to vyriesit s manzelom- len treba bez emocii, co je ale sakramentsky tazke 😒 raz sa mu hadam otvoria oci.
@madapa tvoja svokra pacha kazdy vecer smrtelny hriech, nie som sice veriaca, ale sama sebe robi velku skodu, takze by ma to netrapilo, lebo neskodi vam ale kope si sama jamu 🤐

yenifer
22. feb 2013

@jo111 .. Moj manzel sa jej bojí svokor tiez všetci !! Pred mojimi ocami manzelovi hovori aky bol v puberte na ho*no syn !svokor s nou pomali nekomuniku a na otazku CO ROBIS ?! odpoveda: VYSTUP NA EVEREST..
😀 . Asi to len ja beriem vazne .. ALE skusim tvoju metodu aj manzela to určite štve :/ len sme tuto temu nejako nikdy neotvarali brali sme to jak samozrejmost.. hovorim ti najblissie volam do holiwoodu nech natocia novy akčny film s mojou svokrou nebude mat na nu ani jackey chan :D 😀 😀 😀

mamainprogress
22. feb 2013

boze baby len par prispevkov som precitala a chcem len popriat vela sil, niektore to mate fakt hrozne. asi to chce vela sebazaprenia a "ratania do 10" a nadhladu.. ja to nepoznam, moja svokra je najlepsia zena na svete ktora vychovala uzasneho syna, na ktoru sa mozem spolahnut, zdoverit. vidi ze svet je teraz iny ako pred 30 rokmi a ani raz mi nehovorila ako co treba robit s babatkom, nechava to na mna a vie ze ked chcem, tak sa jej opytam. preboha aj take exemplare existuju ako tu pisete, sodoma gomora. normalne mam chut teraz zavolat svojej svokre a vyznat jej lasku.

jo111
22. feb 2013

@yenifer mysli na svoje zdravie, daj si poradit od bab, precitaj par stran, lebo sa rutis do niecoho velmi nepekneho, co tu citam stale dookola- trvaj na svojom, kym nebudes mat klud, tak o deti sa nesnazte, budes si buchat hlavu o stenu.
Tvoj muz je dospely chlap co chce mat s tebou rodinu, nech sa podla toho sprava! Ty, tvoje zdravie a vase deti musia byt prvorade, a holt si bude musiet mamu usmernit, to nie je nic nenormalne! Ked sa jej boji, tak nech robi deti, ked dospeje preboha.

madapa
22. feb 2013

@jo111
@stellamaris
Ja uz fakt neviem co si mam o tom vsetkom mysliet.... ved to je chore!!!

stellamaris
22. feb 2013

@mamainprogress tak taku svokru by som zajtra kyticou ruzi uctila 😉 ja to stastie zial nemam,ale mame aspon milych susedov,ktori maju radi nas a nasho chlapceka a beru nas ako rodinu,byvame tu tri tyzdne 🙂 nasho syna si vezmu na ruky,pohladkaju ho,bavia sa s nim,na co sa svokrovci doteraz nezmohli....

stellamaris
22. feb 2013

@madapa je to fakt chore,co tvoja svokra robi...ignoruj to,jej skoda to bude!

yenifer
22. feb 2013

@jo111 zajtra ideme na obed sa pozhovarat drz mi palce.. 😉 Potrebovala som od niekoho pocut ze to neni normalne on manzela som pocuvala ze ona bola taka vzdy ona to tak nemysli neber si to a bla bla bla ... snad to bude mat dobry efekt hihi 😀 Mozno sa prida aj svokor na našu stranu 🙂 🙂 🙂

madapa
22. feb 2013

@stellamaris
Nasmu malemu svokra na jeho 1.narodeniny poslala sms spravu!!!!! (ved si ju uz moze aj precitat, no nie????) A ked sa narodil, tak mu kupila 2x plavky!!!!! HANBA HANBA HANBA

jahodkav19
22. feb 2013

ahojte baby,
mam k VAm prosbu, prosim poradte mi,alebo vyjadrite svoj nazor,Kto robi chybu???
TAkze vsteko sa zacalo,ked manzel odisiel na misiu do AFG na 10 mesiacov, a jeho rodiny prislubila, z emi budu pomahat,ale nebolo to tak,len nudza stav, co bolo,ked som bola ja a dcerka naraz chore, Problem nastal,ze svagrina ostala tehotna a cakala druhe dieta, Jej prve skor jej syn,ktory mal 5 rokov, je podla mna nevychovany a nespolocensky,a to tzm,ze ked som prisla s dcerkou oo malicka sa nikd ynehcel delit o hracky a to nevravim o hysterickych zacvatoch co robil,ked mu moja mala nieco zobrala a nedaj boze, ze on sa hral s NASIMI hrasckami a LAura si zobrala si svoje kocky,,ohen na strechce,pre mna uplne nevhodne aleno neodstatocne nevychovany, na otazku, ked som sa opytala, ze su to nas ehracky nech nam im daj,som dostala odpoved,ze on nem rad dievcata a uz nie mladsie co je medzi nimi 1,5 roka rozdiel.A zhoda nahod sa narodil mu sestricka, ktorej robi naprotiven,tahaju z aruku,nohu proste ako vobec nie surodenci ale ako podriadeny a nadriadeny, hruza, Do jeho detskej nesmie atd, kaatrofa a to maju jedno detsku izbu, ako to bdu nsko rriest netusim.
Al e moj hlavny problem je, ze svokra zacala pomahat xzy krat castejie vlastnej dcere ako synovi,cize manzelovi,zato zemi mame jednu dceru vsteko zvladame,ale to ze studujete, vediete domacnot a vychovu je podla nich malina no nech si skusia chodit na VS a staticnovy rocnik,???proste, ked mi k nim nejeme raz za 2 tyzdne ona s anai neozve ze ako sa ma Laurinka???atd, a ked tam prideme odbije ju, 0,33 centovymi cukrimami, a hne duteka k svojej ddcerke,,ako my by sme neexistovali, a ked tam nahodou je sagrinin szn,,tak len nasa Laura je zla lebo mu berie hracky,,,,pritom si pekne pyta NASEhracky a slobo pozicaj prosim a dakujem je u nej prvorade co on,,len zacne kricat a skakat,az sa bojim zeb yjej ublizil, Ako katarfofa,,
Baby poradte,??ako zvazujem nadtzm,ze prestanem tam chodit, manzel sice nebol stzm nadseny,,ale sam tiez nevidi vychodisko, a ked svokra chce nech pride,ved je od nas cca 10 min mestskou,

jo111
22. feb 2013

@madapa je to chore 🙄 holt o zdravo zmyslajucich svokrach toto forum nie je 😀

jo111
22. feb 2013

@yenifer budem drzat palce 🙂 to, ze u nich to bolo normalne este neznamena, ze to normalne je. Hlavne si stoj za svojim, a bud pokojna a hovor pokial sa da bez emocii. Spytaj sa ci by svokra tiez to brala v pohode keby si sa tak spravala ty, to uz asi nie, ze?
Ja musim bezat baby, dnes mam deadline, a sa tu vykecavam 😀

yenifer
22. feb 2013

@jo111 VYKONAM !! a dakujem pekne 🙂

stellamaris
22. feb 2013

@madapa veru hanba svokre,spravu vnucikovi poslat!nas syn dostal na Vianoce okrem plysaka a par eur kartu od svokry,kde mu svokra zelala krasne vianoce....drobec ma iba 6mesiacov 😀 kartu som malemu precitala so smiechom......uz horim nedockavostou,co dostane v auguste,ked mu bude rok 😀

sharmana
22. feb 2013

@jahodkav19 do očí by som im povedala, to čo si myslím... a neprišla by som dovtedy, kým by sa svokra aspon nesnažila trochu viac sa venovat tvojej dcére.. aj bezohladu na to, čo si tvoj muž myslí... samému by malo vadiť, čo sa tam deje...
vieš bohužial tak na 99 percent sa musíš zmieriť s tým, že ty si "len" nevesta a nie vlastná dcéra, matky inklinujú viac ku svojim deťom a aj im vždy budú viac pomáhať... ja to vidím takto aj u mojej mamy...
a tvoji rodičia by ti nevedeli pomôcť, ked študuješ?
ja to mám bohužial tak, že mi nikto nepríde pomôcť, obe sú daleko a ani sa netrhajú, že by došli, vidia malú len ked my pricestujeme a oni k nám tak 2 krát za rok...

jahodkav19
22. feb 2013

@sharmana
problem je vtom,ze nasi su 180 km vzdialeny, a manzel ten uz reyignoval,vie co mu mama odpovie,a uz len prikyvuje,ale vie,,ze ked tampojdem tak vybuchnem a ona si uz vnucku neuvidi,

sharmana
22. feb 2013

@jahodkav19 jj, úplne ta chápem... môj manžel tiež nechce počuť výčitky, že jeho mama ani za našou malou nepríde... ale ja si poradím aj sama.. nejde mi ani o nejakú pomoc.. skôr mi je lúto, že prichádzajú babky aj malá o tie krásne roky, ktoré mohli tráviť spolu.... dnes sú ludia hrozne egoistickí a myslia len na vlastnú pohodlnosť....
nech sa mi niekto ozve, že chce na starobu doopatrovať... ho pošlem niekam veeelmi daleko....

jo111
22. feb 2013

@yenifer nemas vobec zaco 🙂 daj vediet ako to dopadlo 🙂

zoyuska
23. feb 2013

@sonagolisova
@jo111 no musela som vazit pradlo do pracky.ak je na 5kg pradla, a mala som tam ja neviem 5,5 kg tak tu druhu varkku i ked by to bola len co jedna ponozka ci tricko navyse uz som to musela oprat inokedy.....zo zaciatku som to tak robila,ale potom som ju mohla viesco....jej vadilo vela veci....ked som sa sla korculovat,ze som stara krava a mam uz dieta...a to som vtedy mala 31r.obchod co je od nas 10min.cesty tak som mala chodit na aute ,pretoze s 3 taskami sa nema chodit pesi z obchodu...vadilo im co som obliekla malemu.co som nosila ja,aky velky ohryzok som zahdila,pozerala smeti.......je to mojho navlastna mama a nikomu nic zle nezelam,ale ked pride den ked ona tu uz nebude ,ja si vydychnem...teraz po novom zacali najmladsiemu 1r prekladat z lavej ruky vsetko do pravej....a tie mudre reci....co mu mam davat jest a bla bla....no mozem ich viete co oboch.....zvysoka o...t 😀 robia tak ako by nase deti boli ich.

zoyuska
23. feb 2013

@jahodkav19 to si pisala v akom jazyku????strasne zle sa to cita

jahodkav19
23. feb 2013

@sharmana nasi by mi ju aj zobrali,s tzm problem nie je,a pritom maju este 4 vnucata.A tu m akrasaviica dve deti a nase je na druhej kolaji, Ale vsak ja sa jej kaslem. Mne nemusi pomoct nic,ale potom nech necaka, ze mala tam bude chodit ako na pase, to nie,uvddime neskor.Zajtra tam ideme tak som zvedava n ajej reakciu ke d poviiem, ze zo svagrinim synom nechem ,aby sa stzkala,ked jej nepozicia ani hracky a do izby ju nepusti.no nech som svina,ale je mi tak jedno, mi hracky davame ,ale on 5 rocny nevie co znamena pozicat..

yenifer
23. feb 2013

@madapa :D to nemyslíš važne 😀 😀 😀 ALE hovorím ti ja ked budem mat KONECNE dieťa moja svokraa urobí niečo podobné 😀

yenifer
23. feb 2013

@jo111 ..Tak mame po tom.. Musim povedať ze to dopadlo dobre.,. Prebiehalo to asi takto.. Sasli sme si za stol jedli s manzelom som bola dohodnuta vopred aku temu mienim vytiahnut... Takze pekne sme jej povedali ze by sme privytali ak by sa do nas menej starala a akceptovala moje nase osobne veci atd.. Samozrejme sme dostali dlhy monolog ake to ma tazke ze ona mala taku istu svokru a potom sa rozplakala 🙄 🙄 v tom manzel povedal dost inak sa prestahujeme prestala plakat a na koniec sa nam ospravedlnila .. ale kamosky asi nebudeme nikdy 😀 😀
uistila som sa ze mam najlepšia manzela na svete a este teraz mi svokor volal ze dakuje ze sa niekto vzoprel 😀 😀