Moja svokra. Už nevládzem

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto 😞 😢
taraada
2. feb 2017
Ahojte, som tu úplne nová. Bola som zvedavá či som sama, alebo nás je viac, ktoré majú problém so svokrou. Čo som si tu prečítala, teda klobúk dolu. Čo s tými svokrami je?
Ja som prišla bývať k priateľovi, ktorý je rozvedený a má syna. Ja som bola po rozchode a tiež so synom. Priateľ sa pochválil matke, že niekoho spoznal a ona mi volala aby som prišla. Tak som prišla a ostala som 2 a pol roka. Som na kosť, s nervami v koncoch a na lexaurine. Niš na mne nebolo dobré. Flákam sa, nevarím, zle žehlím. Bordel všade. Mám sprostú povahu, a po celej dedine ma ohovára. Náklad ako prasa na moju osobu. Som živnostníčka a non stop lietam medzi prácou, synom a domácnosťou. Nieje priestor u nej sedieť a rozoberať kto kde kedy a ako a ským. A ani to nerozoberám s kamoškami. Permanentne je zdutá, lebo nikto nevie prečo. A všetko o nás vie do detailov. Jej vnuk je jednička, môj syn nikto.
Konečne sme dostavali dom a po mesiaci ma prišla aj s potencionálnym svokrom vyhodiť, vraj nič neplatím, nič som do toho nedala a mám upratať a vypadnúť. Priateľ nebol vtedy doma. Nadali mi do k...., obvinili ma zo všetkého možného a pri odchode mi povedali ,,uprac to tu a vypadni!!!,,
Môj priateľ je permanentne bombardovaný jej výlevmi a narúša to náš vzťah. Neviem čo bude. Ale aspoň sa viem posťažovať tu. Vďaka.
womankc
2. feb 2017
@taraada preboha??? vymeniť zámky a tel . číslo .....
sante11
2. feb 2017
Ahoj, asi vela zien ma podobny problem a historicky sa javi ako neriesitelny. No skus sa na to pozriet pragmaticky a mozno najdes dake plusy. Predpokladam, ze si na MD, ale ked skonci, budes sa chciet asi vratit do prace a vtedy ocenis kvality otravnej svokry a nazves ich uzitocnymi. Skolky sice su, ale pri ,,smrtelnych chorobach" typu soplik, Ti dieta vratia na doma, ze ho mas liecit, ta strasna choroba zvykne trvat 3tyzdne a Tvoj zamestnavatel ta po tych troch tyzdnoch bude cakat so srdecnym usmevom na tvari a dohodou o skonceni pracovneho pomeru. Ja som pred MD mala dlhodobu skvelu pracu a zarabala viac ako manzel, ale stale malo na to, aby som mohla zaplatit opatrovatelku. Takze scenar soplik versus zamestnavatel sa opakoval x-krat a neskor miesto zmluvy, len dohody a praca nacierno. Ja by som svokre aj rit bozkala, keby daka bola poruke. Skus ju viac zapajat do strazenia aj starostlivosti o dieta, ked na tom tak visi, vela ozaj vela sa o tomto probleme porozpravajte, nauc sa byt diplomat, v konecnom dosledku si ty viac oddychnes, najhorsie je to teraz cez MD, lebo by asi chcela na vas visiet stale, ked budes robit, uz to tak strasne nebude.
marfikchov
2. feb 2017
@taraada tak moja jediná rada, po prečítaní príspevku, nech si s drahou matkou urobí poriadok priateľ... teda ak plánuje s tebou nadalej žiť. Ak on nemá výhrady k vášmu súžitiu, tak jeho matku prd po tom, nech by ste mali ozaj chliev doma, čo myslím, že nemáte a ona zveličuje... je to jeho matka, pre teba je to vlastne cudzia osoba, kedže nie ste manželia... no a aby mi cudzia osoba nadávala ako prasaťu do válova, tak to ho hooo... ja som veľmi mierumilovná povaha, veľa strpím, prežriem, ale ak by to bolo opakovane a ja viem, že by to nebolo oprávnene, tak by som sa určite postavila na zadné... Čiže rozhovor úprimný, od srdca s chlapom, vyjadriť svoj postoj, čo sa páči, nepáči, to odtoleruješ a čo je už cez, a čo si o tom myslí on, či to mieni dalej aj on trpieť, alebo len sklopí uši, lebo však rodičia... Držím palce.
lubkavargova1
2. feb 2017
@taraada jajaj...no ked si ostala u nich tak to nie je nic prijemne. Ale ked ste vo vlastnom, tak hlavne slovo ma aj tak tvoj priatel. Nech si on uprace svoju rodinu a hotovo. A na tvojom mieste by som pekne povedala co sa stalo. Vacsinou drzia jazyk za zubami zienky co maju maslo na hlave, alebo nieco nie je koser...ked on tvoj priatel bude pri tebe stat tak potom kde je problem? Co sa tyka toho "vnucastva"..no to bude stale problem. A vidim to na dalsi pruser aj s buducm vasim dietatkom...ale snad sa to nejako usporiada. Lebo inak, ked chlap bude nic - tak si mozes planovat fakt novu buducnost. A to bez srandy 😞
risicka
3. feb 2017
@taraada a koho je ten dom čo ste dostavali???? jej alebo koho? medzi štyrmi očami sa jej začni vyhrážať trestným oznámením za obmedzovanie osobnej slobody, začni byť pred ňou sebavedomá a drž si odstup . Obmedz kontakty s ňou na pozdrav a na to, že nemáš čas sa s ňou rozprávať. Moja ja ťa chápem čo si prežila. Ja som mala s menšími prestávkami svokru nasáčkovanú denno denne u nás skoro sedem rokov. Ja som tiež len tá k...a a p..a a ešte horšie. Z toho ju srdce nebolí že ona nás nepozvala nikdy k sebe. Teraz už vyše roka nebola u nás. Niekedy treba vyhrotiť situáciu do krajností, aby si aj muž uvedomil, že robil chybu.
taraada
3. feb 2017
Ahojte. Kazda mate pravdu. Matka do neho tolko rype az nevie kto je. A myslim ze uz ani nevie ci chce so mnou byt. Vsetko ochladlo. Je to zle. A do toho sa prihlasila byvala, ze uz nema frajera ze chce ist spat. (Len pre info rozviedli sa kvoli nej lebo zila paralelne aj s inymi. )Co ma uplne dodorazilo. Restavam verit vsetkemu.
tojejedno1778
20. mar 2017
Ahojte.. som prekvapena kolko vela zien ma problemy so svokrou..
My si s priatelom prerabame rodicovsky dom (mame na pozemku 2 domy a som sama, takze nasi sa prestahovali do mensieho domu a nam dali ten vacsi)
Problem je ten ze este sme ani nezacali prerabat a uz sa hasterime koli jeho mame...
Frfle ze im nechodim pomahat v zahrade, ze ked som tam vzdy utekam domov..vydavam ju kazdy tyzden a vzdy si s nou pokecam opytam sa ako sa ma a cca po 2 hodinach idem prec..a ona potom jemu hucka do hlavy preco tam nie som dlhsie atd...minule sme malovali a priatel spal u nas a teda 2 dni nebol doma a uz mu svokra aj so sestrou vraveli ze nooooo uz sa tu ani neukazes...uz si tam...
je toho strasne vela a ja som z toho nestastna...on sa snazi aby bolo dobre aj tam aj tam, ale neviem dokedy to takto bude...ak si zalozime rodinu skutocne neviem ake grady to naberie...
oli18
20. mar 2017
Väčšina svokier, o ktorých tu píšete, má asi IQ hojdacieho koníka. Lebo ak si dospelé dieťa založí rodinu, netreba sa do ich vzťahu miešať. Pomáhať treba len do tej miery, ako to mladí potrebujú a o pomoc požiadajú. Aj ja by som mala rada každý víkend nejaké vnúčatko len pre seba, aby sme sa s manželom nenudili a vnúčatá obohacujú náš život. Ale ak majú ako rodina svoj program, rešpektujem to. Ak najstarší 5 ročný vnúčik povie, že babka neprídem, chcem byť doma, tak ho nepresviedčam. Veď celý týždeň je v škôlke a doma je rád. A to ich mám 800 m od seba, niekedy sa nevidíme celý týždeň. A je to dcéra, nie nevesta. Sú rodina, nech si žijú život podľa vlastných predstáv. Iste, poviem aj ja vlastný názor na nejaké veci, ale opatrne, zaobalene, nešpliecham to. A či to urobia podľa mňa, alebo seba, nevyšetrujem. Nepotrebujem si ich znepriateliť, aby ma nenávideli. Chcem mať s nimi pekný vzťah a robím všetko pre to.
ostorha
20. mar 2017
@oli18 Tak to ste vzacna perla,a uprimne zavidim vasim detom aj vnucatam,empaticka,priatelska,inteligentna zena, to mnooh ludi nema takých skvelých rodicov nie toboz svokry,kiez by bol svet bohatsi o viac ludi ako ste vy, klobuk dole.
ipetka
20. mar 2017
@oli18 chcela by som mat svokru ako ste vy..naozaj..klobuk dole pred zenou ako ste vy skoda len ze aspon 90% to takto neberie..hned by bol zivot lahsi..
vinka
18. apr 2017
@oli18 z Vás by si mali brať skoro všetke svokry príklad.Raz chcem byť aj ja taká svokra.ja bohužial svokru nemám.no svokor sa oženil druhý krát a je to horšie jak 3 svokry do kopy taká jedna macocha
diablikovci
18. apr 2017
@nestastna_nevesta ako nebuď ticho a stále povedz hneď na rovinu. Ja som svojej povedala ja som do Vášho manželstva nekafrala tak ani vy mne! A Napr rovno poviem mne sa zelena farba nepáči na stene pripadam si skončí ZOO Napr 😁 Ja som svojej povedala, že dosť hucania dnes lebo mám kramy a dosť má boli hlava s toho a nie ešte z vášho hucania 😂 A otázka či vy ste nemali kramy. A fakt keby neprestala tak jak moja tak som povedala jej že ja som tiež nehovorila ako máte sa milovať či z predu či zo zadu a ako často či aj toto Vám mame hlásiť? Ostala v šoku 😁
anculab
29. apr 2017
No vela prispevkov som si tu precitala a poviem vam ze to asi vsetky svokry su rovnake cest vynimkam a i tu jednej milej pani ktora sama pisala ze nexa mladych nex si ziju po svojom keby boli vsetky svokry taketo kolko neviest by si spokojne zilo a svokry by sa mohli tesit zo svojich vnucat no velka skoda ze to takto skoro nikde nefunguje...ani u nas 😞 ja som bola dobra asi tak do pol roka odkedy sme s mojim muzom len xodili a kym som si nexcela a nezacala presadzovat i svoje nazory..tie sa samozrejme nikdy svokre nepacili (uz len preto ze boli moje) a zacalo peklo! Vecne ma ponizuje a osocuje ked jej nieco poviem co sa jej nepaci tak som Hana plana pritom sa volam Anicka ale uz mi vedela vynadat aj do k*riev a ze ty p*ca a podobne..naposledy len preto ze sme s muzom zaviedli ze moje dieta ju bude volat babka a nie stara mama...u nas sa vzdy vsetci clenovia rodiny oslovovali spravnymi vyrazmi babka dedko otec mama syn dcera tak sa urazila ze aka je ona babka pritom ma 68rokov ze to len u nas a dakde v rusku su babky...vadi mi to hlavne preto ze mi uz 5rokov co budeme oxvilku s muzom robi peklo zo zivota vkuse na mna utoci pre moju rodinu pretoze vie ze moja mama mozno nebola ukazkova mama a ze ma nevychovala a ze mi chyba slusnost a mravy a podobne reci a ze muzovi znicim zivot to mi asi mesiac po svadbe povedala to som uz nosilav brusku babatko o ktorom uz vedela ze ho cakam no jednoducho jeden pokrytec a pretvarka ta moja svokra lebo pred inymi mali by ste ju vidiet ako med kazdu nedelu v kostole sedi a doma takto...neraz som xcela odist aj sme raz sli 8 mesiacov boli v podnajme no kolkokrat muz bol pri nej doma tolkokrat do neho hucala ze on ma domov (je jedinacik) a tu pri nich je doma a nex si da doporiadku zivot az nakoniec sa to cele obratilo proti mne a ja zostala ta zla neprisposobiva a nevychovana nevesta..muz mi dal na vyber bud sa vratim s nim alebo nech si robim co chcem 😞 tak som sa vratila do ich domu len koly muzovi a preto ze som si ho xcela vziat a zalozit rodinu. No samozrejme sobas musel byt jedine v ich kostole na dedine pricom moja rodina je az 250 km vzdialena museli pricestovat sem aj ked vela mojich blizkych uz nevladzu takmer xodit a nie su taki ciperni ako ona vo veku 68rokov..som katolicka a moj vysnivany sobas by bol v ke v alzbete no kdeze ich synacik evanjelik tak musel byt evanjelicky sobas a to tu uz nejdem ani vypisovat ake boli s tym problemy ze sa musel az dispenz od biskupa udelovat aby mne ako katolicke sobas v ich kostole platil ak by to bolo naopak mojmu muzovi by v nasom katolickom platil i bez dispenzu a opletaciek s tym. No ok ustupila som no ked mi zacala svokra nakazovat ze moje deti budu evanjelici lebo to budu ich vnucata pretiekla moja trpezlivost! nikdy by som ich nedala na ich vieru hlavne preto ze muz vieru velmi nezije narozdiel odo mna pretoze verim ze som si uz mnoho veci vymodlila a k tomu budem viest i svoje deticky muz mi ma to sam povedal ze on im skor vysvetli zakony fyziky a vesmiru...tak co dodat! Cely cas odkedy som v ich dome mi dava pocitit ze som pre nu nula a moj nazor stoji za prd neprijala ma a ani nikdy neprijme. Ked som bola tehotna som sa citila len ako daky darca ktory jej ma vynosit a porodit vnuca a odist kade lahsie! tak je tomu i teraz vobec nas nerespektuje hlavne ked vie ze je nieco po mojom a z mojej hlavy tak sa vzdy urazi a nadavky na moju adresu su na svete...muz na to nic nevie sa ma v spravnej xvili zastat a po boji uz je neskoro..takze mile nevesty nikdy nebudeme pri svokre dobre nex sa rozkrajame! teraz ju skor ignorujem ked pride a keca mi do vychovi a ma ine tahy ako zo mna vkuse robit debila a nesxopnu matku..este jedna perla od nej ze vraj mam rada len seba! no to moze povedat len clovek ktory nevie co je to porodit a vynosit vytuzene babatko za ktore by aj zivot dal keby bolo treba (muz je totiz adoptovany jedi naciknemala vlastne deti) dufam ze ste dosli az do konca drzte sa vsetky a hlavne nam vsetkym zelam pevne nervy !!!
margita56
2. máj 2017
Pozdravujem Vás, milé dámy.

Aby ste vedeli, s kým máte česť, dovoľte, aby som sa predstavila: som SVOKRA!!!!!!! a dvojnásobná !!!! Musím Vám povedať, že som v šoku!!! Toľko zloby a osočovania od mladých dám!!!! No to som nečakala. Nezdá sa Vám, milé dámy, že vo vašom podaní tie svokry môžu aj za to, že slnko vychádza na východe a zapadá na západe? A riešenie Vašich problémov je celkom jednoduché... Čo tak navštíviť tú "neskutočne zlú" svokru a trochu sa s ňou porozprávať! Nezdá sa Vám, že aj ona môže mať nejaké problémy? A keď Vám radí, vychádza z vlastných chýb, ktorých sa dopustila voľakedy "dávno"? A uvedomte si, že predsa nemôže byť až taká "neschopná a zlá" - veď Vám vychovala dobrého manžela!!! A pozor dámy - aj vy budete onedlho svokrami........
risicka
2. máj 2017
@margita56 Milá Margita, píšete, že aké je to jednoduché. Len navštíviť svoju svokru. Asi ste nečítala všetky príspevky a všetky príbehy. Ja u svojej svokry nie som vítaná a ani neviem prečo. A viete, že tam kde nie som vítaná sa nasilu nepchám.
oli18
2. máj 2017
Mňa skôr prekvapujú súvislosti medzi témami. Táto je o zlých svokrách, iná je o lenivých manželoch. Tu prevládajú zlé svokry v tej druhej zase šikovní manželia, ktorí všetko vedia a všetko doma robia. Jasné, že sa nedá zovšeobecňovať, ale vidím paralelu medzi svokrou a vašim manželom, jej synom. Vychádza mi, že mnohé zlé svokry z MK vychovali dobrých synov, manželov uvedených v téme o lenivom mužovi. Okrem iného, odpovedzte si na otázku, aké svokry sú vaše matky. Opýtajte sa na to svojich švagrín a švagrov 🙂
Lebo či je vaša svokra taká, či onaká, po generácie tu boli a nikdy neskončia takéto trenice. Z jednoduchého dôvodu-generačného rozdielu.
margita56
2. máj 2017
@risicka Píšete, že nie ste u svokry vítaná a neviete prečo.... A čo tak sa jej rovno spýtať.. alebo porozprávať raz o jej problémoch...Myslíte, že pre ňu je to ľahké, keď "piplala" svoje dieťa cca 20-25 rokov, potom príde "cudzia ženská" - bez urážky - a snaží sa ho ovládnuť a ešte chce, aby pri riešení žabo-myších vojen sa postavil proti vlastnej matke... Nezabúdajte, aj vy raz budete svokra .. a nepadne Vám to zrovna dobre, keď miesto harmonického "rozmaznávanie" svojich vnúčat - lebo na to babky sú _ budete nezmyselne "bojovať" so svojou nevestou..... Vzťah svokra- nevesta je o tolerancii...
ipetka
2. máj 2017
@margita56 bodaj by kazda svokra rozmyslala ako vy a akceptovala aj tu cudziu zensku nie len ako skazu svojho uzasne vypiplaneho synacika a bodaj by kazda jedna dokazala akceptovat zivot svojho syna mimo matkinej sukne 😉 lebo tak ako my nevesticky niesme dokonale ani vy svokry..pokial chyba respekt a tolerancia nazvem to "starej skoly" tak sa netreba cudovat ked chce mlada nevesticka zit svoj zivot s vasim synacikom bez vasich zasahov,dirigovani a buzeracii (teraz pisem vseobecne) a my mlade sa mozme konec koncov vam svokram vo vacsine pripadov strkat aj do .... a aj tak budeme na nic lebo niesme take dokonale ake ste si vy vysnivali pre svojich vypiplanych synacikov..preco obhajovat len jednu stranu? ani my ani vy nieste dokonale nie? ale o tom je zivot
margita56
2. máj 2017
@ipetka Máte úplnú pravdu, lenže.... Vaša mama Vám neradí? Prečo radu svokry považujete za buzeráciu? Poviete to isté aj o maminej rade? Nemáte náhodou dvojaký meter? Jeden na mamu a ten druhý na svokru.
kapurka270
3. máj 2017
@margita56 vzdy bude dvojaky meter,respektujem svokru,ale rada a kritika sa od vlastnej mamy vzdy prijme inak ako od svokry.Ved s mamou zijem a som v kontakte roky,kym svokru ziskam az spolu s manzelom.Ja sa ucim so svokrou vychadzat,ale nie vzdy sa to da,moja svokra je dost ostra a vie to aj dat najavo.Vypocujem jej nazor,ale spravim si to ako ja uznam.A svokra ma pravidelne vie aj urazit.A respektovat a nekomentovat 40 rocne nazory pri vychove a stravovani dojciat do jedneho roka je viac ako scestne.A isto nezdielam aj jej pristup k starym ludom s to ona sama ma uz 69 rokov.
kapurka270
3. máj 2017
Ja to poviem tak mama je vzdy len mama a je len jedna s svokra je svokra.
asihejsi
3. máj 2017
Ahoj-ja by som svoju svokru aj svokra mohla na rukách nosit.Bývame v jednom dome-my na poschodí.Nikdy sa do nás nemiešala,ked sme potrebovali postrážiť-nebol problém.Dcéra príde zo škôlky a hned ide za nimi.
kapurka270
3. máj 2017
A moja caka za vsetko odmenu alebo darcek ci malu pozornost.Ked k nim idem s malou,tak este aj jedlo si donesiem pre nas obe.V poslednom case ani kavu mi neurobia.Ked pije kavu svokor so svokrou a nahodou prideme tak svokor sa obcas opyta ci si dam,svokra ta nie.V pondelok sme prisli na chvilu a syna sa opytala ci si neda svieckovu,on ze nie ze jedol doma...mna sa neopytala.Ale nie som odkazana na jej jedlo.Ale slusnost mi vravi aspon kavu ponuknut.
kapurka270
3. máj 2017
Tak preto ja nemozem mat rovnaky meter na mamu a aj na svokru.
ipetka
3. máj 2017
@margita56 pozrite, nas si mamicky tiez vypiplali...a hovorim teraz vseobecne..tak ako clovek prijme radu od svojej mamy dokaze prijat radu aj od svokry, pokial nieje napoleon ako ta moja a jej rady niesu radami ale rozkazmi a buzeraciou na ktoru som nikdy zvyknuta nebola..poviem vam to takto..moja svokra mi vyhucala ako tehotnej (v 6 mes) ze som k...a ktora znicila jej synovi zivot..pekne na zaciatok nie? a potom vychadzajte s clovekom ktory vas berie takto v kazdom smere..ako hovorim niesom dokonala ale pre mojho muza a nasu rozrastajucu rodinku sa snazit budem byt a na buzeraciach a dirigovaniach mojej svokry maximalne mavnem rukou pretoze mi na jej nazoroch nezalezi.Mimo nadavok na zaciatku toho bolo neurekom takze to je moj nazor na svokru..
kapurka270
3. máj 2017
@ipetka ja s tebou suhlasim
kapurka270
3. máj 2017
@ipetka nam sa mala narodila predcasne s tym ze mi odtiekla plodova voda a svokra mi povedala ze som si mala pod seba predsa dat igelit a ze co to je cisarsky rez ved mi len brucho rozrezali a vybrali malu.A maj potom po podobnych reciach vztah ku svokre ako k mame.Vychovala mi muz a tym to mna konci.
alenkay7
3. máj 2017
@anculab ahoj musiš dat ultimátum mužovi b ud pojdete byvat inde do vlastnej domácnosti,alebo odídeš od neho. bud mu je prednejšia matka alebo vlastne dieta aby malo kompletnú rodinu. tá jeho mama nemože mat ani pochopenie však nikdy nerodila takže nemá naozajstné materinské city.
dorottka
3. máj 2017
@margita56 mozno preto, ze tak ako su ludia vselijaki, oznacenie svokra, mama alebo manzelka z nikoho ineho cloveka v podstate nespravilo. Kto si svoje so svokrou zazil, vie. Nie vsetky nevesty su arogantne rozmaznane princezny, uprimne aj vy mate mozno zname rovesnicky, ktore maju tazku povahu, s niektorymi nevedia vychadzat ani vlastni muzi ci deti, pripadne ich buzeruju cely zivot, tak si na to zvykli - ake svokry si myslite, ze su/budu take zeny?
Moja sa tvarila ako pani velkomozna, roky som sa jej pchala do zadku, aby bola ku mne mila, obcas ma vzala na vedomie, ked potrebovala vyzvedat o synovi, inak nula bodov, nic. Po case si to vsimol aj muz a komunikaciu sme hodne obmedzili. A co sa tyka piplania - ako nech sa nikto nehneva, ale viac som ho naucila za tych par rokov ja ako ona za 30, ved chlapec nevedel, ako sa upratuje, povedat dakujem a ze ak ho o nieco poziadam, neznamena to, ze sa chcem automaticky po nom vozit (zvyk z domu, ale nebudem dalej rozpisovat). Nie kazda matka je uzasnou matkou a nie s kazdou svokroru sa da rozpravat - bola som tam, skusila som xkrat roznymi sposobmi, neslo to. Nie sme s nou v podstate v kontakte a konecne sa nam omnoho lahsie zije - obom.