Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

tomikejt
13. sep 2018

@angelinja nikdy by ma ani nenapadlo to čo teba, však si dospelá svojprávna osoba, prečo by ti mala svokra dať časť z jej peňazí.. keby ste vo finančnej núdzi nepoviem, ale nechápem akým právom , aj morálnym, ta nieco také čo i len mohlo napadnúť... Ale všetky sme tu sliepky len ty nie 😂

zuzicek88
13. sep 2018

@nestastna_nevesta ani nevies,ako ti rozumiem a to este bud rada,ze s nou nebyvas

teegreen
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hanama1
21. sep 2018

@daduska2009 No to som mala aj ja takéto muzeálne domové chvastačky ale som na rovinu povedala, že neznášam chvastanie a hanbím sa za to tak nech to robí, lebo to sa nerobí proste

tojejedno1778
29. okt 2018

Takže žienky... Mojej skoro budúcej svokre sa to konečne podarilo.. Toľko do neho hustila až sme to ukončili...

hanama1
5. jan 2019

@tojejedno1778 Tak nestál za to. Ak ju nevedel ukočírovať tak to nebol chlap do života. A lepšie pred svadbou to zistiť ako po. Niektorí chlapi nevedia komunikovať so svojimi matkami tak aby im povedali čo chcú a zároveň nemali pocit že im ubližujú a potom prídu o ženu. A nech si trieska hlavu o stenu, možno to svojej matke do smrti nezabudne a pritom on sám je vinný.

iwik
2. mar 2019

Dnes od nás odišla svokra po 3 dňovej návšteve a som tak psychicky unavená a vyčerpaná. Cítim sa horsie ako keby som bola na celú domácnosť sama. Co sa mi stáva pomerne často ci skoro stále. MM je pracovné vyťažený . S deťmi máme svoj denný ci týždenný plán ktorý nám vyhovuje a pekne sme sa zohrali ako tím..... Ale tieto dni boli ťažké.
To len taky smutný výlev z mojej strany. Ufff

kecalko
26. sep 2019

Každá mama je závislá na svojom dieťati..a keď to dieťa vyrastie..najde si svojho partnera..a rodič,,mama '' je hotový/hotová!

andulka1988
26. dec 2019

Nemam svokru,ale partnerovu mamu.Tiez zo zaciatku sme si velmi dobre rozumeli,ale asi tak 2 mesiace pred porodom jej preplo prehadzovacku a od vtedy dost casto sa musim ovladat co poviem .... hroza

margita56
1. jan 2020

Milá andulka 1988 aj ja som "svokra-nesvokra" - teda matka spolubývajúceho, určite nie som 14 karátová, ale pri troške vôle sa to myslím dá zvládnuť. Nemyslíte, že aj vy ste sa materstvom tak trochu zmenili? A pamätajte na to, že za pár rôčkov aj vy budete svokra!!!

vinetuu
1. jan 2020

@andulka1988 no treba si hned teraz nastavit hranice, a sposob komunikacie a navstev inak sa ti svokra bude motat do vsetkeho ...

andulka1988
2. jan 2020

@vinetuu uz sa domotala,vysvetlila som jej ze mne nieje nic tak nech sa podla toho aj sprava

andulka1988
13. jan 2020

@vinetuu darmo vegeta sa vsade musi pridat 🙂 .... pripomienka na odlahcenie

jitkau
20. máj 2020

Ahoj baby, strašne dlho som váhala či sem mám napísať nebo nie. Tiež mám rozrobené so svokrou. Od muža sa dozviem preč o si toho všímas, čo to riešiš šak sa nič nestalo. Svokra býva cez dvor.
Teraz konkrétni situácia:
naše dvojičky slávili v pondelok prvé narodeniny, ale z časových dôvodov sme chceli urobiť oslavu až v sobotu. Svokra prišla o pol ôsmej večer malým gratulovať. Malé sa mali kúpať a aj sme mali ísť na druhý deň s malými na kontrolu do nemocnice ( cca 50 km od nás)Zo má vypadlo: A Vám ***nehovoril, že oslava bude v sobotu. (Prekvapila ma, lebo som myslela, že sme domluveni). Takže teraz vypadam, že ji zakazujem styk s vnuckami aj mi to tak muž povedal a navyše sme sa pekne pohádali. Som panovacná, robím problémy ja nebo ja už neviem.... Budem rada za každý názor.

annamalaga
29. jún 2021

@jitkau nie kopla by som ju do riti

marley30
5. júl 2021

@jitkau zdravím, ja si myslím, že je dolezite, aby sa muž zastal svojej ženy, vysvetlil mame ak sa dá, u nás sa nedalo, ani sa nedá hehe, ale už som sa z toho nejako vyliečila, neriešim, stretávame sa, ale neriešime nič co povedia svokrovci. Ale hlavne ty si jeho žena, sú to vaše deti a keď tebe nevyhovuje, aby došla večer pred kúpaním tak to proste musí pochopiť, každy mame svoje rituály 🙂😉❤️.. A hlavu hore, kašľať na to co svokra hovorí, nevšímaj si to, usmej sa a chod ďalej svojim smerom, ja som sa pri spôsobovala a nič dobré mi to neprinieslo, odkedy si poviem svoj názor tak ma bere, paradox, ale u nás je to tak hehe, asi už vidí, že somnou nemôže kyvat. Držím palce 👍❤️😉

1nelka1
31. aug 2021

@andulka1988 Myslím, že niekedy je už potrebné si povedať svoje. Ja som tiež sa snažila byť ticho..ale v mojom tehotenstve, ako svokre preplo a ako mi silou mocou chce vychovať dieťa a dotlacit má ísť do práce po materskej, je už moc. Chorá osoba, čo si neuvedomuje , že to je moje dieťa. Nie jej.....

tony128
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
barborka37
7. mar 2022

@lefika ahoj ano presne si to dobre opisala ten isti scenar...unas......proste ona rozkazovala,ona ked si chela rozkazala ze pride za tyzden 6 krat....proste nevedela som sa jej ako zbavit ,a furt len to nadhadzovala ona je babka ma pravo na vsrtko.....proste ppvedala som nie ona just na to ano....a pritom to bolo ohlafom mojho dietata,tak proste si mozem povedat co a ako bude.....no preslo to do toho ze ja sa s nou neracim stretnut....ani na sekundu,minule skm ju videla a mi bolo az zle v noci......a to fakt,neuverietelnych 9 rokou som trpela ,lebo ona je babka,a ona ma pravo na vsetko....proste hnusoba jedna tolko hadok vsetkeho.....nakoniec som nahrala na telefon aka je to spina a ukazala mizovi a povedala vzivote ju vidiet nechcem lebo jej visklbem vsetky vlasy co ma ....

barborka37
7. mar 2022

@1nelka1 ano aj moja je psichycky pripad...moje dieta ked malo 2 roki jovorila vsak babi mama uz by mala ist pracovat....za den muzovi vyvolava 5 krat,kazdy den,vzfy otravuje a robi si naroky lebo ona je babka ,poprosit ju abi toto a hento nerobila je abszolutne....ohladom dietata robi si svoje....muza furt vola ksrbe abi bol s nou ,proste totalny psichopat to je,poslala skm ju uz fakt do pice ....je ako zuvacka nalepi sa doriti.........proste silou mocou a vobec ju to netrapi ze z nej grciam ona sa jebala 6 krat za tyzden ....k nam ,je to jedna bestia......nahrala som naposledi co robi,kna sa maleho chlapca pita chces toto chces hento,ked poviem nie .....ona vobec nepocuva na moje slovo,,,az kym jh neposlem doslova do pice,vzivote som sa nestretla s takouto hnusnou zenou,ona patri na psihiatriu...no po 9 viatich rokoch tochyo tyrania skm nahrala muxovi co sa deje....a az reraz pochopil ze jh vxjvote nechcem vidiet,syna mojho tiez ndbude vifiet lebo sa nevie spravat,pred mojim synom ma ohovara aka som,toto sa proste neda s nou vidrzat ......ani vianoce nic nebude ,nemienim s nou absolutne nic,moze ist do teplich krajin aj muzovi som povedala ze ja ked sa s nou este raz musim stretnut jej visklbem vsetky vlasy co ma

barborka37
7. mar 2022

@jitkau urcite bi ma nezaujimalo co povie svokra ci sa urazi ci nie,a ani muz ...tvoja rodina a svokra si nema robit co chce....odtial potial ....pretoze je svokra a babka nema pravo si robit posvojom v druhej rodine

barborka37
7. mar 2022

@lilitela ahoj...no otazka pteco....je strucna lebo,a stacilo ,nemienim riesit vobec nic,dakujem nemam zaujem o temu,nehnevajte sa som unavena na taketo ,dakujem pekne nechcem riesit,toto nie je na to vhodny cas,alebo zrazu sa postavit a ist si k dietatu pre nieco ...proste totalny ignor

barborka37
7. mar 2022

@lilitela nie si sama ,a maj vela sebavedomia....netrap sa za muza ani ssvokru proste bud taka silna aka si vzivotr nebola ,bud ako kebi si to ani ty nebola,a na otazka preco ...lebo som si myslela ze to takto bud edobre,proste vyser sa na muza na svokru....a ja bi som sa nestavala do takej situacie kde nechcem bit...nechod proste nemusis ....,co povie to povie muz nech hovori prejde ho to....proste zacni davat hranice ....a svokre ukaz ze nezaujima ta to ze muz ti neda pravdu ......nech ti necha pokoj povedz jej ....

barborka37
18. mar 2022

@nestastna_nevesta no neviem kde mam zacat...moja svokra je taka ze....zacnem od zaciatku ...bivali sme u nej ....zobudila som sa na to rano ze stoji nadomnou a spala soma j chlapec ale tam srala nad mokou hlavou a pozerala na maleho,vobec sa ma nic nepital ,brala ako kebi to bolo jej dieta...,potom na mna ziapala ze mu davam caj ,potom ked chlapec plakal behala do izbi potom ked som isla prec s chlqpcom na prechadzku kocikovat ho valalami kde idem potom mi volala ze abi som nezabudla kedi je kupanie,potom som mala kamaratku chodila som k nej ,picovala ze preco chodim tam ....a ze nevidia ani chlapca,potom som povedala idem prec bivat ....potom muz dosiel domou ona fnukala pol hodinu ....potom dosiel do izbi muz aj svokra.....toto islo kazdi den ....,potom sme sa odstahovali jasne ze chodila aj ked som od nej uz grcat vedela ....a videla to je jej bnuk a ide...potom mi vivolavala chlapca uz 3 dni nevidela ...potom chodila kazdi den....potom som povedala muzobi tvoja mama bude do tyzdne max 2 krat chodit ,dosla mala som pulz na neviem kolko od nervou.......isla som k susedom uz som si myslela ze ja sa zblazdnim od nej,potom ona si bere chlapca ....kedi ona chce jasne ze sme sa velmi vela hadali..kvoli nej ,s muzom,potom ona idniesla chlapca jasne ze ho furt na rukach ,tak som umyvala riad ze chlapec mi sedel na nohach ,potom ked ho odniesla jasne ze po pol dedine s nim bola vsade ,ani sa neopitala nevadi....ani som nevedela kde nesie chlapca....potom scenky...sme u nej ja poviem toto mu nedaj ....ona aj tak ako kebi ma nepocula ,chlapec bol choti vedela poprosila som ju nekupuj mu nanuk ...ona aj tak ....s nou sa ptoste neda....