• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Moja svokra. Už nevládzem

16. decembra 2016 
No to si vážne pekne napísala:slight_smile:ano teba už život naučil,si velmi rozumna že myslíš hlavne na deti,no myslím,že by tak konala každá matka,ale ajtak si zaslúžiš veľký obdiv.A neboj sa ono sa to nehovorí len tak,že každemu sa raz všetko vráti,Ja na túto vetu veľmi verím.A poviem ti pár príkladov-Ked som chodila na strednú ,boli sme dobrý kolektív,ale mali sme spolužiačku ktorej tatino bol riaditeľ veľkej firmy,a mama nemusela pracovať.Dcérenka si chodila do školy na aute,na najnovšom BMW,nahodená,vymodelkovana slečna(pritom pekna nebola taky priemer)a samozrejme sa posmievala 18 ročná baba tomu že ako môžme mi nosiť nejake rifle za 1000korun že to je hrozna kvalita,že chodíme ako trhani-hanba a že oni maju doma upratovačku,kucharku a ešte aj záhradnika,a že sme chudaci ked chodime do školy pešo alebo autobusom,že to je podradne.A že ona ajtak nemusi chodit tolko do školy a učit sa lebo tatinko jej všetko zaplatí,podotýkam v 19tich išla na liposukciu a dala si vyhladiť čelo a spraviť prsia,mala vlastný byt na námestí v TT,ten najluxusnejší a všetko čo chcela,lenže to by ani tak nebolo to....ona mnohým ludom ublížila,vela toho zleho napáchala už vtedy ju cele mesto neznášalo,na priechode v zime zrazila dedka,ktorý mal také zranenia že im podlahol,a tatinko ju z toho vysekal,preotže maju najlepších právnikov a poznaju sa aj zo sudcom a pod.a ona nato povedala,že a ved ludia čo z toho robíte jeden dedo hore dole,ten bol aj tak už jednou nohou v truhle!to bola fakt suka! A teraz?NO HADAJ.Tatinko skrachoval,nema ani firmu,prišli o vilu,ona o auto byt,všetko museli predať,nakoniec sa aj známosti vytratili,žiju zodna na den,a ma aj nejake zapaly v prsiach a pod(to nie že by som jej priala)a bývaju v prenájme,nemaju v skratke nič.Chodia pešo a žiju horšie ako ktokolvek,teraz chodi do práce niekam do fabriky dochadza autobusom a byvaju v 1 izb.byte prenájme.Oblečenie drahé ktoré mala samozrejme rozpredala,a nakupuje v sekáčoch.No toto je len jeden príklad,A JE TO TAK A VZDY TO TAK BUDE,KAZDEMU SA VRATI A VSETKO DO POSLEDNEHO.Inak som sa zasmiala,že lucifer príde o flek:slight_smile:Inak ja mam svokru dobru,ale švagrinej by som najradšej vykopla všetky zuby :dizzy_face:
2. dec 2010 o 12:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@evinkal tato dlha správa to bolo hlavne pre teba:slight_smile:som zabudla kliknut na odpovedz ja trdlo:slight_smile:
2. dec 2010 o 12:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nemko ...manžel chcel aby nášmu synovi bola krstná moja svagrina....to sme sa vtedy strasne vadili....ked sa drobec narodil, ani raz ho nebola pozrieť v porodnici, v živote mu žiadnu hračku nekupila, žiadnu drobnosť, že lizatko alebo dakého malého plišáka...a ked stará narobila to peklo....uplne sa s nami prestala kontaktovať .... a tento rok....niekedy v lete....mu poslala mail, ktorý poslala aj na matery a prestav si, čo v nom bolo???? žiadny text, len fotka ich psa....ty kokso, aká zlosť do mna vošla????? to ako keby sa nám vysmievala, alebo dávala najavo, že ten pes je pre nu prednejší ako vlastný synovec....som jej chcela zavolať a poriadne zdr...ť....ale manžel povedal, že tým by som nič nevyriešila....no teraz som si spomenula, po tom incidente so starou, ked som prišla z porodnice...švagrina sa s nami nebavila...ale kedze chodí do čiech....tak sa mužovi ozvala....že potrebuje navigáciu...."ked nečo chce, to si vypýtať vie, akonáhle nič nepotrebuje...tak nás nepozná....a v den, kedy sme jej osobne šli tu navigáciu odniesť, vyšlo to na synove meniny....ja so synom sme sedeli v aute a muž vybehol z auta a v bránke jej to dával....a tá krava...ani nekukla do auta....nič, žiadne gratulujem k meninám...nič...len tam stála s tým sprostým psom, zobrala si navigáciu a ta hed...utekala domov....som sa musela vyrevať, strašne zle to znášam, ako keby za toto peklo mohlo naše dieťa....
2. dec 2010 o 12:59  •  1 dieťa - snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@milada47 no my mame v tomto jasno nasmu dietatu ona krsna nebude a aj im to uz oznamil lenze stara je dr... a povedala mu, ze on ziadne deti mat nebude ze ked sa doteraz nepodarilo uz sa nepodari, p... stara, som mala sto chuti jej vtedy ich jednu uz vrazit...to je strasne ako ich ja nenavidim, ja ani nedovolim aby mali moje dieta na ociach bez mojej pritomnosti jedine fotku inak oni a moje dieta same tato kombinacia je nemozna.
2. dec 2010 o 13:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ani im ho nedovolim bozkavat, fuj, stara sa hrabe v zahrade a v chlieve a potom by mala pobozkat moje dieta ? neexistuje, ono na druhej strane my dvaja uz teraz vieme, ze ona nase dieta bude nenavidiet takze vrucneho objatia sa az tak nebojime :grinning: :grinning:
2. dec 2010 o 13:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lubenka96 to si pekne napísala :grinning: aj mamina tak bola.starká na ňu kliala,že je taká,hentaká a keď starká ochorela,moja mama sa o ňu starala,aj keď umierala,mama ju držala za ruku,prebalovala...a vieš čo?Po starkinej smrti nezdedila nič,iba papuče po byte.Starká mala závet-všetci súrodenci dačo dostali,ešte aj môj najstarší brat a moja mama nič.Som zvedavá,ako to bude so svokrovcami,keď budú nevládni.Ale nieže by som bola vypočítavá sviňa,ale ja sa o svokru ani neobzriem,zato všetko zlo..Nech sa na mňa ľudia hnevajú koľko chcú,ale nedcokážem odpustiť...
2. dec 2010 o 13:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Máš pravdu a ja to samozrejme aj chápem,ved podla všetkého čo si ona zaslúži?no nič....pri tom lepšom ešte nič,inak neprajem nikomu nič zle ako aj hovoríš mohlo by sa to obrátiť proti nám ale bude mať každý čo si zaslúži a hotovo.A ja no ja hovorím,že ked švagrinu nevidím je mi najlepšie na svete a ked máme ist k nim na návštevu hned mi je zle a na vracanie doslovne,je to vypočítava,hnusná a zavistlivá,a neviem čo ešte suka.Ja nanu nemam slov,kolko prenu môj manžel urobil by neurobil nik,ako vlastný brat jej tak pomohol že jáááj,má dve malé deti a nebyť môjho muža jej brata bola by pod mostom .... mohla by som knižku onej napísať z názvom NEZNESITELNA SVINA...len či by mi ju uverejnili:slight_smile:)))a ako sa maju tvoje detičky?
2. dec 2010 o 14:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@evinkal ... aj moja mama tak mala....babka sa ku mne a bratovi chovala ako k prasivcom, chodila jej do bytu s cudzím dieťaťom...cudzie deti varovala a ku nám chodila, aby do mamky rypala...brat bol ťažko chorí ako bábo....a ona si tu sadla na schodky a ked som sa s nou chcela pohrať....surovo ma odstrkovala a mojkala to cudzie dieťa a mama nevedevela kde jej hlava stojí...ja som jej plakala, že ma babka nechce...brat plakal, čo bol operovaný na pruh ked mal len jeden mesiac...teraz rýchlo variť pre muža....mama nám tu plakávala....a to jej babka ešte škaredo vynadala, že čo je to za gazdinú, ked nemá navarene....vtedy sa otec nezdržal a tak jej vynada....vlastnej matke....chudiatko mama...dodnes sa jej rynú slzy, ked si na tie časy spomenie....a z tých nervov dostala cukrovku, teraz je na inzulíne...ale povedala mi, že jej svokra bola oproti mojej svokre anjelik....ked moji rodičia osobne prišli prosíkať svokru, aby nám prišla na svadbu...ona to pochopila tak, že chcú po nej, aby nám dala niečo zo svojho majetku....a vykrikovala, že všetko, čo má si zo sebou zoberie do hrobu, že nám nedá ani korunu.....a otec jej na to...že to bude veľka jama, ked ju budú pochovávať....ste mali vidieť, ako sa zdula....odvtedy nemôže mojich rodičov cítiť...aj po meste nás osierala...že jej chceme zobrať tie zdedené miliony...aj som mužovi povedala, že ak sa náhodou stane, že bude dediť...čo je viac isté že nič nedostane...že ja nechcem od nej ani cent....nech to dá švagrinkej....ona si to zrejme zaslúži, bo skáče, ako ona píska....asi preto ešte nemá frajera....33 ročná krava....a chlapa poriadne ešte ani nevidela....
2. dec 2010 o 14:42  •  1 dieťa - snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nemko ...presne aj mi to takto máme....a dokonca, nechcem aby syna videli ani len na fotke........raz som sa na tetu odula, že svokrovi ukazovala synove fotky....som sa jej pýtala...že prečo mu to ukazovala, že či sa na syna pýtal, či ho chcel vidieť...ona že nie....ale že chcela, nech si to pozrie...tak som sa odula....že načo mu núka nasilu to, čo nechce....ak by mal zaujem syna vidieť, som ticho....ale ked nemal zaujem....nechapem, prečo to urobila....asi jej ho prišlo luto, že je bez vnuka??? neviem...
2. dec 2010 o 14:47  •  1 dieťa - snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@evinkal ... ak budú nevládni, na to tu sme my....tie najhoršie osoby pod slnkom.....

moja svokra mala svojich rodičov veľmi blízko...dve zastávky električkou....starká mala silného alzhaimera....starký bol chorý na srdiečko....ona sa na nich vysrala...starký sa musel o babku starať...dávať lieky...a veľmi zle znášal starkej zdravotný stav...potom začal zabúdať, starkej nepodával lieky a ona??? kysla doma v obývačke s časákmi v ruke...potom starký zinfarktoval....a starkú šupla do starobinca....ale jej stav už bol natolko zlý....že asi po roku umrela aj ona....a myslíte si, že na pohrebe smútila???? kde že....si z nich robila srandu, že ich babka nespoznávala...že raz babka išla na ulicu sa vycikať...bo si myslela, že je doma....takto o nej vyprávala....som si myslela, že čo je toto za človeka??? a potom ona ako jedináčik dedila....predala ich byt za velke miliony....to sa jej zije, ze??? ziadne starosti...a teraz mame este jednu starku....a zacala robit problemy, bo si kupili niekde pozemok a stavajú tam rod. dom....tak silno chcela dosiahnut predaj toho domu aj s babkou a ked babka svokrovi povedala, ze to nemôze predat kym ona neubrie, ze kto by sa o nu postaral??? on jej na to odpovedal...."toto ma uz netrapi a je mu to jedno!!! .... to mám svokrovcov, že????
2. dec 2010 o 14:54  •  1 dieťa - snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lubenka96 Už mi pár ľudí vravelo,aby som šla za svokrou apovedala,že jej odpúšťam a že sa jej mám ospravedlniť zato,že som sa vydala,aj keď bola proti.Chápeš?!ja sa mám ospravedlniť jej..a keď som tím ľuďom vravela,čo hovorila mojmu synovi a neskôr aj dcére,len mi povedali:"veď to tak neber,je stará a nešťastná"Ale ako môžem to nebrať.neviem,či by sa im ľúbilo,keby im niekto povedal,aby im pankhart zdochol....no,možno keby neútočila na moje deti,možno by som jej odpustila..ale takto...NIKDY.pre mňa sú moje deti niečo ako "DAR OD BOHA"aj keď niesom veriaca.Dal mi dvoch anjelikov,ktorým nedovolím ublížiť.Robia mi radosť-občas chlapec starosť,ale to patrí k tomu...
2. dec 2010 o 15:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nemko ...ked som bola v osmom mesiaci....vtedy sme ako tak spolu vychádzali, bo nám núkala jeden z jej domov akože do prenájmu, ale s tým, že jej nič nebudeme platiť....že nám chce takto pomôcť, kedze sme byvali v prenajme...a ja že urobím mužovi radosť, že je to medzi nami OK, tak som mu spravila prekvapenie a všetkých som ich pozvala na návštevu...a som mu povedala,že bude veľmi milo prekvapený, že kto príde...tak som nachystala ostavu, chlebíčky, zákusky, dáky alkohol pre chlapov a v ten den, predtým ako mali prísť bola silná búrka....a skončila tesne pred ich príchodom...ja som všetko vyumývala...že nech ma neosiera, že tu máme špinu....a potom mi zavolala na mobil, že sú tu, že im mám otvoriť...ked som šla dolu im otvoriť....skoro som na riť padla....doviedli so sebou aj toho ich psa...a stará, že či sa na to nechnevám, že ten pes sa doma sám bojí byť, a že ktomu tá búrka čo bola...že ona sa strašne bojí...nasralo ma to...ale budiš...došli domov...ten pes mi pobehal celý byt...šlapy od psa, kedže bolo popršané...po celom byte, smradu po nom.....a to bol veľký pes....a ten pes nám chodil do chlebíčkov, zákuskov...som to ani jest nemohla, všade boli chlpy...som bola totatne nešťastná a ked stará po psovi zjedla zákusok, vtedy som mala dosť....ked som sa vrátila z pôrodnice s malým, ona ho chytala po hlavičke, ho hladkala tými špinavými rukami, ona si nikdy neumývala po psovi ruky....aj svagriná....hrala sa so psom a pritom plnila dzemom palacinky a ma núkala...že či si dám...s hnusom som jej povedala, že nie...a ten pes prišiel ku mne a začal mi olizovať 4 mesačné bábo a mužovi som povedala, nech ho odoženie...a švagriná na mna viletela...že ten pes ho nemôže nakaziť, že skôr mi syn ochorie u detskej lekárky.....no hnus, vidieť ako si ten pes olizoval riť a potom olizuje malé bábo...???? humus, žiadna hygiena u nich doma nie je...a podotýkam, že majú aj mačku...to chlpy sú všade, v pohároch, na tanieroch....raz som u nich upiekla kura, dala som ho na šporák, že nech vychladne pred obedom a ked som sa vrátila....kocúr už mal polovicu kurata zozranú .... tam na šporáku sedel a hodoval....no fuj.....humus....
2. dec 2010 o 15:10  •  1 dieťa - snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@0livia Dobrý deň, konečne som tu našla niečo, čo trápi aj mňa...Ale u mňa to nie je len moja mama, kto ma privádza do nepríčetnosti, ale aj moji starí rodičia (jej rodičia)...Som zúfalá, začala som mať z tých stresov žalúdočné problémy, poruchy menštručného cyklu a pod. a dnes ma dokonca lekárka poslala na psychiatriu. Myslela, som si, teda klamala som sama seba, že to je asi naozaj od žalúdka, ale ani náhodou, sú to nervy, úzkosť a to všetko na desiatu! Nedávno som mala 26, mám štyri a pol ročnú dcéru, vydávala som sa po prvm ročníku na výške, narodila sa mi malá, dokončila som výšku a teraz sa snažím zamestnať:slight_smile:
Problémy s mojou rodinou som mala odjakživa, len som si ich asi menej pripúšťala, keď som bola mladšia, ale teraz som zúfalo zúfalá a najradšej by som sa odsťahovala na Mars, kde by som mala konečne svätý pokoj. S manželom bývame v rodinnom dome a už tu je veľký problém, po revolúcií mojím starým rodičom vrátili lesy a teda získali aj peniaze z ich ťažby a spol. a teda dali mojej mame asi v roku 1993 peniaze, aby postavila s otcom dom. Dom sa staval, ale nie všetky financie išli naň, ale aj na nákladný spôsob života. Samozrejme nie môj, ani bratov...peniaze sa rozkotúľali a dom bol tak na polovicu hotový, ale neobývateľný. Čiže sme bývali s rodičmi u starých rodičov z otcovej strany. A nebyť môjho mnažela, ani sa odtiaľ nedostanem, našťastie ma doslova "zachránil" a rozostavaný dom sme ako tak dorobili na obývateľný a už v ňom bývame 7 rokov. Teda aj pred svadbou. A to je kameň úrazu, ale nielen to...vykríkajú mi , že by som im mala platiť prenájom, že to je ich dom, že to oni postavili, ale pritom viem, že oni si naň prácou nezarobili, len akože investovali, k čomu ľahko prišli...že mi sem dávame peniaze, že opravujeme, pristavujeme, dorábame, to je akože nič. Veď len údržba, obyčajná po celý rok je dosť finančne náročná. Pýtajú sa ma kamošky, že prečo som sem teda išla bývať, ale vezmite si, že niekto, kto sa práve ožení, vydá a nie je zrovna Onasis si nevyberá a dom bol neobývaný, nedorobený, chátral, tak sme sa do toho pustili. Dom samozrejme nie je môj, ale mojích rodičov. Takže investujeme do cudzieho, čoho sme si vedomý, ale na svoj by sme si nenašetrili a hypotéku by nám nedali, nakoľko som bola študentka, alebo na materskej. No jednoducho kolotoč výčitiek, šikanovania a urážania, že čo oni dokázali, ako chodili na dovolenky, že mi sme s mužom žebráci, že si nemôžeme nič dovoliť a podobe. Pritom sme obaja vysokoškolsy vzdelaní a nedarí sa nám až tak zle, ale na nový dom to ešte nie je...všetko, čo robíme, robíme zle, lebo podľa nich je debil každý, kto chodil na výšku, u nich má len remeslo cenu...pritom moja mati je nezamestnaná asi od revolúcie!!!Keď som šla na výšku, skoro ma ukrižovali, ale to som našťastie už bývala s mužom a teda som si mohla dovoliť ignorovať tieto trápne reči. Ani neviem, kedy naposledy som bola vyrovnaná a pokojná a najmä šťastná...stále ma kontrolujú, vyvolávajú, ak idem niekam každú polhodinu volajú kde som, prečo som išla, kam som išla, kedy prídem...stále dookola. Ći som u lekára, či u kamarátky, či v obchode...ak náhodou idem ku kamoške, tak dedo vyvoláva, že som k...a, že čo mám čo chodiť z domu, keď som vydatá. Toto mám "doma" dennodenne!!!Fakt som už na prášky. Okrem toho, neviem sa starať o dcéru, že mi ju sociálka zoberie, príp., že ma nahlásia sociálke, aj keď netuším kvôli čomu...zle ju vychovávam, dala som jej škaredé meno, obliekam ju ako chuderu, ja sa obliekam ako chudera, ak upečiem koláč s makom, tak povedia, že chcú s jablkami a ak upečiem s jablkami, tak chcú tvaroh...nič nie je dobré, ale zato môj brat je rovnejší, ja som bohužiaľ len rovná. On je doslova socka, nechodí do práce, skončil učňovku, má 20 a živia ho...všetci, moja mama, dedo, aj babka...pchajú mu korunky chudákovi a vykrmujú ho ako Janka v chlieviku :angry: On je "ich", ako sa vyjadrujú, lebo sa na nich podobá...ja bohužiaľ, resp. chválabohu nie:slight_smile:...Ja som blbec, čo patrí na psychiatriu, stále ma tam posielajú...a mám taký pocit, že sa im to aj podarilo, dnes mám pocit, že už aj doktorka na mne videla, že som cvok...Eva
2. dec 2010 o 16:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@angelin84 .... ahojky, ono problemy s vlastnými rodičmi sú ešte horšie ako od svokry....poznám to...my sme sa pred 3 mesiacmi sťahovali z prenájmu, bo sme kúpili byt a teraz ho prerábame....a citit to napatie medzi nami...nevadíme sa, len mama mi skáče do výchovy...kritizuje....ak niečo neurobím tak ako ona si predstavuje....spraví si to po svojom...a nemôžem nič povedať, bo žijeme u nich, nepýtajú peniaze a otec nám pomáha s prerábkou, tak sme vdační a preto musim byť ticho a ticho to všetko znášať.....a tiež, som bola aj ja na práškoch...som si kúpila volnopredajné lieky na nervy....malý je v období vzdoru a niekedy je nezvládnutelný...ak po nom skriknem....naši mi vynadajú aj a do 5 minút oni po nom hulákajú...ale ja nemôžem....ked mu dám po ritky??? nebiho...ved je maličký.....a mama potom povie.....včera dostal od dedka výprask....alebo ked je zlý....rozmaznala si ho, ale skriknut ci mu dat malú vychovnu po ritky mu nemôžem dať.....raz mama potrebovala vypísať šeky na poštu, tak som si zasvietila v izbe svetlo kedze už bola tma a začala vypisovať...otec sa postavil medzi dvere, chvíľku na mna pozeral, potom zhasol svetlo a odišiel....neviem, čo to malo znamenať....ale skrikla som, zasvieť mi, vypisujem šeky pre mamu....ani sa neotočil...proste odišiel...a dnes??? som bola so synom vo svojej izbe, som ho obúvala....otec prišiel medzi dvere a povedal AHOJ vnúčik....a mna nepozdravil...som sa ho spýtala....mna nepozdravíš??? ani sa neotočil....a pred včerom??? som vybavovala malému škôlku, syn sa mi vyzul s papučiek a ked to videl môj otec povedal malému: Mama na teba sere, ani obuť ta nevie !!! dost sa ma to dotklo, aj som si poplakať musela....
2. dec 2010 o 16:51  •  1 dieťa - snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No presne tak, aj sa v tom vidím, čo píšete...my už toto znášame sedem rokov a štyri s mojou dcérou...dnes ma lekárka naozaj oficiálne poslala na psychiatriu, lebo vraj chorá nie som z ničoho, len z nervov...jasnačka, že som si porevala, ale až doma :fearful:...to u nás je normálne, že sú takéto a podobné excesy žiaľ takmer na dennom poriadku. Buď som k...a, lebo idem niekam a náhodou bez muža a dcéry, alebo neschopná soplaňa, čo sa nevie postarať o dieťa. A je to presne ako u Vás. Mama po Tebe chudiatku kričí, ona je chorá a podobne. Aj napríklad to, že počas výšky sa mi občas o malú postarali, ale sú doma a nebola už bábätko...a teraz mi to takmer denne vyhadzujú na oči, ako sa oni obetovali, že oni si mohli chodiť po výletoch, ale starali sa mi o dieťa. Teda ja osobne, ak niekomu pomôžem, tak mu to nevyčítam! Podľa mňa sú to hnusní, zištní ľudia, ako je to moja rodina, ale viem, že nič sa nedá takto tolerovať. ja sa z nich nezbláznim...Všetko je zlé, ako sa s nimi rozprávam, buď im vadí tón, alebo téma o ktorej sa bavíme, alebo im vadí môj manžel, ktorý je tak isto blbec. A také výroky, že na vás len mor a vojnu už beriem ako žart, ale na začiatku sa ma to dosť dotýkalo a snažila som sa to ignorovať a možno to bol kameň úrazu, že som to v sebe dusilaa potláčala to a teraz to takto vypálilo proti mne...potom si človek naozaj pripadá menejcenný a neschopný. Neviem teda, ako to bude u Vás po tom, ako dorobíte byt, ale u nás by to bolo asi tak, že kým by boli živí, vyčítali by nám, že ako nám pomohli, že sme u nich bývali zadarmo, že sa mi pri tom starali o dieťa atď....verte mi, mám pocit, že toto sa neskončí. Sú to doslova a do písmena citoví upíri!!!Teší ich ubližovať. A nechápem, ako sa oni dvaja, teraz myslím starých rodičov tak našli. Sedia si ako riť na šerbeľ!Babka ako dedo, pritom majú ešte len sedemdesiatku obaja a sú maximálne vitálni strpčovať život ešte dlhú dobu a ja sa bojím, že budú žiť do deväťdesiatky!!! :stuck_out_tongue_closed_eyes:
2. dec 2010 o 17:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@milada47 A čo sa týka psa, to je zase problém u svokrovcov, aj mojej malej oblizoval ako bábu hlavičku a chlpy sú a boli všade...dokonca ešte bolo zle, pokiaľ sme sa na psa ohradili, že chudáčik havko...a my teroristi... :angry:
2. dec 2010 o 17:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@angelin84 a to Ti Tvoja vlastna matka takto nadava? Ze kur**?
2. dec 2010 o 18:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no jasnačka, aj na narodeniny som tak bola titulovaná...asi ako darček...
2. dec 2010 o 18:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@milada47 fuj chapem ta, ja by som zabila mamu co pusta psa k babu, nech je ten pes akokolvek cisty, zaockovany vzdy je to pes a ma v sebe vselico fuj a kombinacia pes a babo je pre mna hnus.takze ta chapem by som starej tie chlebicky vsypala do igelitky aj so zakuskami a nech sa paci tam su dvere.
2. dec 2010 o 18:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@angelin84 .... mne raz mama vinadala do kur....y, ked som mala asi 13 rokov a zo zakladky som doniesla 5 z matematiky....a aj tatko mi vynadal do ku....ev, ked som začala chodiť s manželom...

ale u vás sú tie nadávky asi na dennom poriadku, že??? ja to nechápem, ako môže rodič takto nadávať svojmu dieťaťu, svojej krvy??? sama som matkou a ked malému dám po riťky, tak sa mu večer pri uspavaní strašne ospravedlnujem, že mi je to luto a že ho veľmi milujem....fakt toto nechápem .....

tieto vzťahy máte medzi sebou od začiatku??? myslím, predtým ako ste ten dom porobili a pred nasťahovaním aj vtedy sa tak správali??? a to ste boli medzi sebou s nimi dohodnutí, že vy ho dorobíte a môžete tam bývať.....presne takto sme to mali s mojou svokrou....a ked sme tam už boli, manžela nahovárala, že aby sme zhodili strechu a spravili nadstavbu, aj plány už mala nakreslené....som sa bála, že mi manžela takto zhucká....ale som mu povedala, že nič sa robiť nebude, pokiaľ dom nebude písaný na nás....predsa nebudeme jej zveladovať a rozširovať majetky na náš účet, no nie??? o 3 dni nato nás odtial vyštvali, aj s bábom na ulicu....

2. dec 2010 o 18:57  •  1 dieťa - snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nemko .... ked som bola tehula, sme raz boli u nej na navsteve a velice nukala chlebičkami, džusom.....v tanieri chlp, v pohary chlp...som zahovarala, že si nič neprosím, tie oči, ako gulala.....mala som rizikové tehotenstvo a ona ked som bola v 8 mesiaci??? že pod kupovať po ikey a kike.....3 hodiny v kuse som šlapala s tým bruchom, nohy opuchnuté....potom že mi kúpi prebalovací pultík, že mám sa rozhodnúť, či mi teda kúpi ona, alebo spraví môj otec...ja že dobre, rozmyslím si to a dám jej vedieť....manžel na druhý deň prišiel z roboty domov a oznámil mi, že mi stará kupila pultík, že som jej to NAKAZALA....a som povedala mužovi, že to pravda nie je....že nič som jej nekazala...on mi povedal, že on tam nebol, on nevie, kde je pravda...takže tak som pochodila...ako taká nenásitná hyena...ale ona len čo najviac zla narobiť....

vieš ako nám chcela pokaziť svadbu??? ked sme mali už vybraný dátum, ona strašne nahovárala muža, že nech dá v robote výpoved a pritom mal druhý najlepší plat ako systémový inžinier mal plat ako riaditeľ .... svina, chcela aby sme boli bez penazí....bo vedela, že ona nám na svadbu neprispeje.....hnusoba jedna....

ešte mi aj hovorila....že nemá peniaze, spláca lizing, hypotéku a týždeň pred svadbou si kúpili do záhrady bazén za mrte penazí ...a svadobný dar??? potrebovali sme práčku....aj nám ju kúpila...ale museli sme si doplatiť 2000,- a že svadobný dar???? potom nám to chcela zobrať, že je to jej...všetko, čo sme si s manželom nadobudli, komplet vybavenie, manž. postel, pračku, ladničku, sedaciu súpravu, tv....proste všetko....hnusoba nenásytná.....a švagrinej??? kupili za 300 litrov nové auto, notebuk, dva telefony, vyživne nedavala ani korunu a manžel, čo si nekúpil to nemal a to dával aj na vyživne 3500 sk, že to presne vyrátavali na hlavu a tak to na neho vyšlo...a ked prišiel z roboty domov???? uvar si párky.....kričala na neho, nestihla som navariť!....a pritom si v obyvaku čítala časopisy....a ked prišiel svokor domov.....ešte bol medzi dverami a ona že mu prišiel list, že nech rýchlo uteká na poštu a celý den bola ona doma....ešte ho posielala nakúpiť a musel rýchlo navariť bo ona čaká na zákazníčku....no keby som sa takto chovala k manželovi, že nech sa mi o dieťa stará, nech varí, robí nákupy, poštu vyberá, tak ma koplne do riti ....

raz mi starého prišlo lúto, bo s manželom prerábali ten byt, kde sme mali údajne bývať...po robote si starý zobral plechovku piva a ponúkol aj manžela...a ona???? ste mali počuť, ako ho zdr....la, že "kto ti to dovolil zobrať si pivo??? čo to má znamenať??" a ja jej na to...že po dobrej robote si to pivo zaslúži nie???? potom mi manžel povedal, že za to, čo som jej povedala sa na mna nasrala.....
2. dec 2010 o 19:14  •  1 dieťa - snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nemko ... my sme mali psa, ale ked som bola tehula, išiel preč...aj my to rodičia vyčítali, bo bol doma ako v bavlnke chovaný...ale som povedala, bud dieťa alebo pes....a svokrin pes??? po bruchu mi skakal ked som bola vo vysokom štadiu tehotenstva a to bol velky pes ako vlcak, a svokra, že to nič...že ona sa len teší.....hnusoba .....
2. dec 2010 o 19:17  •  1 dieťa - snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@milada47 jezis co to mame za svine svokry :slight_smile: vcera som tu staru flandru videla ako som uz pisala a dnes uz hlasila priatelovi, ze ma videla v Blave ako keby on o tom nevedel lenze stara sa robila, ze ma akoze nevidi a on jej dnes povedal, ze vie o tom lebo ze som ju videla tak stara svina nech vie, ze viem ako si ma obzerala :slight_smile:))) flandra, som mala nervy, ze naco mu to hlasi, ale on je taky makky, som sa ho pytala preco ju dobre nez...l naco mu to hlasi a on mi povie, ze jeho to tak rychlo nenapadlo.joj mohla by som mu nadavat,ale kaslem nato ma to nebavi.
2. dec 2010 o 19:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@milada47 Keby som s ňou bola denne, tak to si ani neviem predstaviť, ale stáva sa to pernamentne, a keď nie ona, tak zase dedo...u nás to nikdy nebolo ružové...môj starý otec bol majster v autoopravovni za socializmu a tam mu narástol hrebienok, lebo mu imponovalo, že za ním chodia kvôli autám lekári, právnici a podobne....asi mal pocit, že je niečo viac, tak si chodil tým pádom na dovolenky do zahraničia, lebo si to vedel vybaviť...postavil dom, mal jedno dieťa, auto...a tera jednoducho nechápe, že dnes už nie je nikto a tí, čo k ním vzhliadal sú buď mŕtvi, alebo už majú deda na háku...tak sa len vystatuje, čo on bol, aký frajer, ako si z babkou dovolili a že my s mužom sme žebráci, lebo máme veci na splátky a iné...ako koeby si komplexy liečil na nás...a mati detto, nezamestnaná od revolúcie, ale má "ekonomickú" školu, čo jej je na dve veci dnes, ale tvári sa ako hviezda z ľudu...uráža, nadáva, vulgárne a hnusno...poviem si ser na to, ale to sa nedá,ak má človek nejaké city!!!
2. dec 2010 o 19:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nemko ... ruku dam do ohna za to, že ťa určite chodí špehovať....aj ja som tak mala....po porode sme pár dní ešte bývali v tom jej dome a s bratrancom mojim sme uzatvárali poistenie na dieťa...a chodieval ku nám a svina spehovala...aj som mužovi povedala, že sa s bratrancom dohodnem, že nech ku nám chodieva až ked on bude doma, bo určite by na mna kydala mužovi, že si domov vodím milenca.....hnusoba....ale pochopil to...

inak, ona svokra podvádzala a neštítila sa to robiť pred detmi...mojou svagrinou a manželom...babka mi to povedala, že raz ju načapala ako tam ku nim chodieva jej kolega v čase ked svokor bol v robote...aj to povedali svokrovi, ale on si s tým hlavu nelamal a odvtedy je s nou len peklo....odvtedy sa všetko to zlo začalo.....aj babke hovorili, ked sla po meste.....dnes tu bola vaša nevesta s dákym pánom !! ta hanba ....
2. dec 2010 o 19:27  •  1 dieťa - snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@angelin84 ... plne chápem, predsa je to rodina....rodičia, najbližší ľudia....viem ako to bolí niečo také počuť od rodičov, a si písala, že aj na narodeniny......

aj moja svokra....celý život poriadne nerobila....len učtovnčku par rokov v jednej firme na pol. prac. uvazok....odvtedy podniká a tvári sa, že ona je niekto...a pritom je to obyčajná krajčírka...ona sa pohybuje vo vyššej spoločnosti, nie medzi chudákmi....ak by nezdedili to všetko, tak trú biedu....chodieva na plesy, aj v tv raz boli, si mala vidieť, ako sa nadnášali obaja medzi tými podnikateľmi, ako také pávy ....... a to mne a mojej rodine vykričala, že mi takým životom nežijeme ako ona, nechodíme do spoločnosti, na dovolenky, že mi nie sme nikto, že sme nemajetní chudáci a preto si ma muž nemôže zobrať za ženu ....
2. dec 2010 o 19:40  •  1 dieťa - snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@milada47 Tak takto nejak je to u nás, že sa vykríka, čo oni majú a my nie, čo si oni môžu dovoliť, akých oni maju známych...aj babka-nemá nič iné len základné vzdelanie, ale dostala sa za socilaizmu do štátnej správy, vyškrabkávala mapy na pauzákoch v geodézií...vtedy bolo vzdelanie nepodstatné, podstatné bolo, kto koho poznal...naši v telke neboli :slight_smile: ...ale správajú sa minimálne ako keby im patril svet...a ja hlúpa, čo si spravila výšku je teraz doma na zadku, aj keď sa akokoľvek snažím niekde sa zamestnať a to je pre nich voda na mlyn...niežeby povzbudili, ale ešte ponižujú a urážajú...a keď ma dnes poslala doktorka na psychiatriu, tak som si povedala, že či som naozaj taká troska, či tak vyzerám a pôsobím, možno len mne sa zdá, že som normálna... :stuck_out_tongue_closed_eyes: ...inak my sme si svadbu platili sami, resp. manžel, nakoľko som bola študentka...moja mati detto nedala ani cent, že chudák niet z čoho a týždeň po svadbe išla na dva týždne na dovolenku?!a to je vlastná matka...ale zase z pohľadu Vášho manžela to bolo to isté...ale aspoň máme čistý štít v tom zmysle, že sme to zatiahli sami(sám muž a niečo jeho rodina)...a to nehovorím o každom kuse, čo sme kúpili do domu, mali pocit, že bez ich zvolenia si nemôžeme kúpiť ani len sedátko na WC :angry:...jednoducho sa do všetkého manotujú a najlepšie je, že keď sa zamknem a chcem mať pokoj, tak dedo príde s palicou a bucha po oknách, na ktoré dočiahne, aby som vyšla von...no nie je toto psychiatria naživo???!!!
2. dec 2010 o 20:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@angelin84 .... je to psychiatria do neba volajúca.....a preco si sla k doktorke???? sama od seba si tam sla či ta tam poslali tyrani /prepač za vyjadrenie/ .... inak ti musim povedať, že musiš byť silna osobnosť...toto znašať a o to ťahšie, že a od vlastných rodičov a starých rodičov.....a v manželovi??? máš podporu???? a čo dieťa??? predsa už je veľké a všetko to vidí....nekrotia sa ani len pred ním???
2. dec 2010 o 20:51  •  1 dieťa - snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Trošku mám pocit, že sem patrím aj ja. Minimálne čo sa týka vzťahu s mojou mamou...
Celý život na mňa len nadávala, nikdy som nebola dosť dobrá a vždy čakala kedy spravím chybu, aby mi ju mohla vyčítať.
Dcérka má cez 3 mesiace, doteraz ju nevidela ani raz, ani na fotke. Ale netrápi ju to.
Našťastie s ňou nebývam, bývam od nej milión kilometrov, ale aj tak mi strpčuje život.
Odkedy som sa odsťahovala z domu (a to bude okolo 6 mesiacov), zavolala mi len raz. Aj to sa spýtala, či chcem nejaké veci, ktoré vyhadzujú z domu, lebo ich dá bezdomovcom ak ja nechcem. Pekne som dopadla, že mne a mojej dcére dá moja mať len staré veci na vyhadzov, ktoré už možno ani bezdomovci neponosia.
Keď som odchádzala z domu, kričala po mne, že som k***a a decko budem mať učite šibnuté. Že malú nikdy nechce vidieť, lebo určite z nej vyrastie to, čo zo mňa.
Viem, že som otehotnela mladá, ale nepovažujem to za chybu a k***a určite nie som.
Nedávno som sa zoznámila s rodinou môjho partnera (aj keď nie biolog. otca mojej malej). Sú to užasní ľudia a v jeho mame začínam objavovať vťah medzi matkou a dcérou. Keď som to potom povedala sestre, tak sa to dozvedela aj mama. A hneď mi poslala mail, že vždy vedela, že sa nezmením a nájdem si druhého aj keď mám dcéru. Pýtala sa, či som si ju vôbec nechala, alebo som mu ju zamlčala. Že klamem cudzích ľudí a bohvie čo som im o nej narozprávala. A pritom som im len povedala, že s mamou veľmi nevychádzam a nič viac. Ale jej to nevysvetlím.
Už som sa zmierila s tým, že malá bude mať len jednu babku a jedného dedka a že ja nikdy nebudem dosť dobrá...
2. dec 2010 o 21:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mia258 ...nemám na toto slov....svokra neveste.....to ešte áno....asi to tá príroda tak chce....ale matka k dcére a malému bábatku???? nie, neverím....toto je už brutal....som si myslela, že som chudera, čo všetko som si vytrpela....ale čo vy zažívate s vlastnými matkami....hrúza....do plaču....týto ludia, nie sú ludia...sú to zrúdy v ludskej kože....malému bábatku, nevinnému vonavému bábatku takto priať....niečo strašné..... :frowning2:

nech je tvoja dcérka krásna, šťastná, múdra, v živote úspešná, veľa zdravia jej prajem....a tebe.....veľkú silu bojovať....aj za dcérku....pevné nervy pri takej matery......a nech ti tvoja svokra je aj matkou....milujúcou matkou tebe aj tvojej dcére milujúcou babkou.....

matky, ktoré majú takéto matky tyranky.....sú tie najlepšie matky na svete....bo nikdy nedovolia aby ich deti trpeli tak ako vy ...... :slight_smile:
2. dec 2010 o 22:31  •  1 dieťa - snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok