Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

jankajs
3. dec 2010

ženy, ženy... to, čo tu čítam je proste hrozné..., ale pravda je taká, že na psychiatriu patria títo manipulátori, ktorý vás psychicky deptajú a nie vy... ak na vás slovne útočia a takto vás týrajú, pohrozte im - a riadne nahlas, že je na to zákon a môžete na nich podať žalobu - že odteraz budete akýkoľvek incident nahrávať (mobil, kamera...) alebo si zavoláte svedkov a použijete to ako dôkazový materiál... možno sa stopnú, lebo takíto ľudia sú v skutočnosti srabi, ktorí sa vŕšia len na tých, čo sa im zdajú slabší (fyzicky, finančne, vekom, zázemím...). A aby nestratili svoju obeť (tým, že by sa dostala na ich úroveň, nedajbože ešte vyššie), tak vás deptajú tým viac, čím viac cítia riziko, že by ste sa mohli pozdvihnúť a oslobodiť. Ja som zistila, že pár ľudí z môjho okolia si na mne otieralo "hubu" dovtedy, kým som nezačala s nimi jednať slušne, ale zato jasne, nekompromisne a najmä HLASNO!. Vtedy ma začali brať na vedomie, aj to, že existujú hranice, za ktorými som proste zúrivá - vycúvali a mám pokoj. 😉

elka74
3. dec 2010

@angelin84 ahoj. ked som si čítala tvoje príspevky napadla ma jediná vec. prečo ste sa ešte neodsťahovali? ten dom aj tak nikdy váš nebude, je to zbytočná investícia nielen peňazí ale hlavne nervov. byť vami dávno si nájdem podnájom niekde daleko od celej tej vydarenej rodinky. radšej žiť skromne ale v klude. tvoja dcéra ťa potrebuje zdravú nielen fyzicky ale hlavne duševne. nedaj sa takto ničiť. kašlať na to kolko ste tam dali penazí, takto sa nedá existovať. začnite s tým niečo robiť aby nebolo neskoro..

danka_ba
3. dec 2010

@nemko no pekne, svine jedny ... ludia ktorý ta poznaju a poznaju aj ich dve vedia ako to je. A tí ktorí ta nepoznaju, tých mozes mat vies kde .-)
drzim moc moc palceky aby ti a tvojmu drahemu dali konecne pokoj a vela vela detureniec 🙂

evinkal
3. dec 2010

@angelin84 nehnevaj sa na mňa,ale na tú psychiatriu by mala ísť tvoja mama.... 😢 Preboha živého,veď kto by ti mal pomôcť ak nie vlastna matka?!Ti poviem,máš to na h...no.Svokry sa dá zbaviť tým,že sa odsťahuješ(ujdeš),ale mamy....Rozum mi zastáva,keď to čítam...Chápem od svokry je to iné,lebo je to cudzia ženská,ale matka?Veď si jej vlastná krv...Ja neviem,či to týmto starým ženám švitorí od staroby,alebo potrebujú riadne....(riadneho vrtáka),aby sa ukľudnili..To všetko robi závisť..Teraz si v živote dôležitejšia ty.Vezmi si príklad,svokra sa ti stará od muža odmalička a zrazu príde nejaká cudzia žena,ktorá si ho odvedie a už zrazu je matka na 2 koľaji..Ale s tým treba rátať.Ja tiež rátam s tým,že ma teraz deti potrebujú a jedného dňa príde niekto,kto mi ich "vezme".Ale o tom je život.Teraz to neznamená že ako matka,začnem robiť prieky.Chlapec si nájde priateľku,bude dajme tomu nejaká chorá,alebo bude mať rozvedených rodičov a ja jej mám kvôli tomu strpčovať život?!Nechápem prečo.Choroba môže postihnúť hocikoho a rozviesť sa tiež môže hocikto.Dôvod môže byť rôzny...Zato to dieťa nemôže!Aj moja svokra mi vždy vykrikovala,že keď niekto pochádza z rozvrátenej rodiny,nieje to človek,ale grázel.Nevedela pochopiť,že keď bol otec ožratý,útočil sekerou a nožmi..A čo nás mala nechať pozabíjať?Stará mi povedala:bolo by to tak lepšie,aspoň by si sa nevotrela do rodiny.Chcela si aj tak vypadnúť z biedy..."To boli vždy jej slová..Hlavne že ona žila 2 roky na ulici,adoptovala ju stará mať,a vlastnej matke ani na pohrebe nebola!Lapla si svokra,už keď bola s iným chlapom v 4 mesiaci a svokor sa to dozvedel len pred rokom(to už má "jeho" dcéra 39rokov.A taká žena mňa ide sekírovať a poúčať---no fuj,hanba jej

evinkal
3. dec 2010

ženy,viete čo mi včera urobila svokra?!špina jedna...chlapec bol u psychologičky ,kvôli tomu že je v škole hyperaktívny a tá stará sviňa,začala že chcem sa zbaviť dieťaťa a chcem ho dať na psychiatriu,aby som si mohla užívať s milencami...Bola včera doobeda u nás švagriná a malá ma modrinku na čielku-udrela sa o postieľku- a stará bola na sociálke,že týram deti...Že sa jedného idem zbaviť a druhé týram.....No chápete vy takúto p...u?!Veď je normálne,ak sa dieťatko udrie-čo sa stalo prvý raz,lebo sa zamotala do spacáčika-no a ona na mňa takto...To je riadna suka a tá švagriná...bohviečo nakydala..preboha!!! 🤐 nemám slov...

stanca22
3. dec 2010

@evinkal no ako vidim mas to dost tazke, muz tvoj na to nic??? a ta socialka naozaj k tebe dosla? ved to je vazna vec toto!!!

evinkal
3. dec 2010

@stanca22 On urobil u matery bordel,že nech si to najprv overí a potom nech kydá...Zatiaľ neboli,ale volali,že prídu na kontrolu dnes o 15-tej

stanca22
3. dec 2010

@evinkal Tak drzim prsteky a myslim na teba, potom napis ako si dopadla ... a aj upratujes abo budes len sama sebou?

evinkal
3. dec 2010

@stanca22 ja upratujem každý deň...takže neporiadok nehrozí 😀 a čo narobia deti..to pochopia(dúfam).Nech sa prídu kuknúť,ja sa nebojím,o deti je postarané..Jasne,dám vedieť,ako sme dopadli 😉

stanca22
3. dec 2010

@evinkal no to s tou tvojou svokrou je hrozne ... no ja predpokladam ze sa asik budete skor vyse spolocne rozpravat co a ako ... je to dost na psychiku co?

milada47
3. dec 2010

@evinkal ... niekde som čítala, že úmyselné udávanie s cielom urobiť zlo a umyselne poškodiť inému .... že je to už trestný čin....ja by som to nahlásila na políciu, ved to už ide o vážne veci.....ide predsa o deti..... a súd by som žiadala o zákaz styku s touto osobou !!!

milada47
3. dec 2010

@evinkal ... ale plne chápem a viem čo zažívaš....ja som mala susedu v paneláku, ktorá neznášala synov plač a do schránok nám vhadzovala anonymi, že nás udá sociálke......čakala som, každý deň upratané, navarené.....ale nikto neprišiel....ak by prišiel......riešila by som to políciou.....ale aj tak, strach a obavi som mala, riadne .... ☹

mia258
3. dec 2010

@milada47 Jedinou výhodou je, že od nej bývam ďaleko. Ale musím priznať, že keď mi prvý krát po odsťahovaní sa zavolala, dúfala som, že sa spýta na malú, ako sa má. A ona toto... 😒 To ma sklamalo asi zo všetkého najviac.

evinkal
3. dec 2010

@stanca22 tak to ti poviem,ale pravda je,že si z toho hlavu nerobím.Ja mám svedomie čisté a svoje deti ľúbim nadovšetko-viac ako manžela 😀

@milada47 áno,už mi aj suseda vravela že ju mám udať za ohováranie,ale mám kamarátku mestskú policajtku a vravela,že to je "len" na pokutu a tým by som to len zhoršila.Každému bude hovoriť,aká som suka,že ju chcem len očierniť .....Ja sa s nimi porozprávam keď prídu(tí so sociálky) a uvidíme..Na základe ich rozhovoru,začnem konať,lebo tiež sa to nedá donekonečna tolerovať.Ja som tiež človek a nenechám si na hlavu s..ť.Ěšte aby sa to neotočilo proti nej

milada47
3. dec 2010

@evinkal ... už tu zasahuje úrad...a to je vážna vec...a pokuta aj to je niečo, aspon si uvedomí, či jej to bude stáť za to.....ja by som to urobila...a navyše, už budeš mať vyjadrenie zo sociálky...oni to prešetria a ked zistia, že to bolo úmyselné udanie, toto už na súd je, už máš na to jasný dôkaz.....ak svokra bojuje proti tebe už cez úrady....bráň sa....tiež cez úrady...budeš mať na to dôkazy od sociálky.....aj ja som tak chcela postupovať proti susede a k tomu som ešte ako dôkazy mala tie anonymi rukou napísané, čo cez grafologa by polícia zistila ich autora....konaj.....ale pred sociálkou moc na nu nekydaj resp. hovor, ale v kklude, nenechaj sa nou vyprovokovat, hlavne sa snaž byť v kľude, aby ti nenariadili psychiatrické vyšetrenie....skúmajú nie len deti, a prostredie, v ktorom vyrastajú, ale aj teba.....vlastne kvôli tebe tam aj prídu.....držím palce... a napíš, ako to dopadlo.....myslím na teba a držím palce...

milada47
3. dec 2010

@evinkal .... ešte ma napadlo, že budú preverovať informácie aj u pediatričky...či nie su deti zanedbavané a majú všetky očkovania a všetky kontroly ....budú šťúrať, kde sa len bude dať.....nedaj sa....a drž sa....nesmú na tebe vidieť, že sa dačoho bojíš.....drž sa....

evinkal
3. dec 2010

@milada47 to že ja sa nebojím.u doktorky 😀 toho sa báť nemusím.s deťmi chodím iba ja.Jediné čo ma desí,aby sa muž z roboty vrátil triezvy...dnes má kolega narodky.Ale dúfam že to dopadne o.k.jasne,že dám vedieť-už len 2 hodiny 😀 vôbec nemám strach

milada47
3. dec 2010

@evinkal .... ak ti muž príde domov opitý, ti nahráva do kariet....budeš mať priamo svedka "SÚ", že muž je ožran a o deti sa nestará...isto máte tam vela ludí, čo ho pravidelne vidí v krčme.....takže ak raz sa budeš rozvádzať a budeš žiadať deti do svojej opatery, resp. budeš žiadať súd o zakázanie styku detí s otcom a svokrou...toto môžeš kľudne použiť proti nim....všetko zlé je na niečo dobré....toto je len začiatok, ak svokra vyvádza takéto kúsky, môžeš od nej čakať aj horšie...držím palčeky....a ja sa bojím za teba....takže kľud......nech to dobre dopadne.....

a bud pripravená aj na neohlasené návštevy SÚ, bo jednou kontrolou sa to nevyšetrí

inak aj detí sa budú pýtať, aká si ty maminka....takže máš to vyhrané..... 🙂 ...som s tebou.... 🙂

evinkal
3. dec 2010

@milada47 😀 ďakujem...my sme to už raz absolvovali,to som mala ešte len Mateja(mal 2 roky),tiež kvôli nej....

milada47
3. dec 2010

@evinkal ... a môžem sa spýtať....tvoj muž vie, čo na vás jeho mater nachystala???? ako na to zareagoval??? pretože nie len tebe týmto "chcela" uškodiť...ale aj jemu...a jemu viacej, kedže miluje krčku viac ako vlastné deti....

milada47
3. dec 2010

@evinkal ... inak na svojom názore trvám, riešila by som to súdom....pre svokru horšie....ked toto je už po druhýkrát....ani sociálke sa to páčiť nebude, ked to budú prešetrovať a zistia, že sa ti týmto svokra chcela pomstiť...môžu jej to všetko dať k náhrade.....a môže za to skončiť veľmi zle....

evinkal
3. dec 2010

@milada47 áno vie o tom,bol u nich narobiť "bordel".Ja sa s tými so sociálky porozprávam a budeme to musieť poriešiť,veď určite aj za ňou ešte dnes od nás pôjdu,keď budú vidieť,že pravda je inde 😀 ja sa jej vysmejem do ksichtu 😀 😀 😀

milada47
3. dec 2010

@evinkal ... vysmej....ale nie pred nimi.....bo si pomyslia, že si psychicky labilná....a za nou pôjdu určite a možno nariadia psychiatrické vyšetrenie tvojej svokry....inak si písala, že slovo "blázon" má na papiery....možno aj to za váži....bo s nimi chodí aj psycholog, ktorý sleduje, ako su na teba deti citovo naviazané...a ako sa počas kontroli správaš .....

dúfam, že muž si to už konečne uvedomil, čo má za mater a začne sa správať zodpovedne voči svojej rodine.....

svokra si poriadne píli konár pod zadkom....tak jej treba.... 😀

evinkal
3. dec 2010

@milada47 nie,ja pred nimi nie...to by som si na..la na hlavu.ja im poviem aká je medzi nami situácia a hotovo-nech si urobia názor sami

milada47
3. dec 2010

@mia258 ...ak ti k dcére ....vtedy ešte nenarodenej ... priala to čo si písala....dalo sa to čakať, že nebude javiť záujem o nu....a je dobre, že bývaš daleko, daleko od nej.....neboj, svokra ti matku vynahradí, pevne to verím a ty nájdeš to rodinné šťastie a rodinnú harmoniu s priatelom a jeho rodinou....a matka??? uvedomí si toto všetko jedného dna, ale to dcérka bude už veľká......hlavne, ked bude potrebovať na staré kolená opateru.....to tak už chodí....každopádne, bud silná kvôli maličkej a nedovol, aby jej niekedy ublížila....ved naše deti sú našími pokladmi na zemi, to pre ne tu žijeme....ak si to vaše matere nevedia uvedomiť.....tak nie sú v poriadku a mali by sa ísť liečiť aj tie naše nepodarené a zákerné svokry veď ani zver neubližuje svojim potomkom o to horšie je to medzi ľudmi a to sme vraj inteligentné stvorenia....

ps: vždy lepšie byť bez nej a normálne a šťastne žiť, ako žiť s nou a riešiť každodenné spory....hlavne, ak sú tu deti

milada47
3. dec 2010

@evinkal ...neboj sa, ona si nasr...e na hlavu ak začne o tebe hovoriť.....to ja slepí uvidí, že nie je v poriadku..... 😀

milada47
3. dec 2010

@evinkal ...inak nevedela som, že SU tak rýchlo koná.....včera udala, dnes vyšetrujú....tomu sa hovorí rýchlosť.... 😀

milada47
3. dec 2010

@mamutka ...ahojky, len tak si tu listujem....aj ty si mala problemy so svokrou??

lenocka84
3. dec 2010

@evinkal ahoj, mas to uz za sebou? myslela som na teba.
moja svokra je tiez pripad na pohladanie

evinkal
3. dec 2010

Ahojte kočky,šťastná som ako blcha 😀 .Prišli o 14:30 a odišli pred pol hodinkou..Ako sme sa zabavili,porozprávali,aj som zabudla načo tu boli😀.Všetko je o.k.,teraz išli k starej...Pani sa aj čudovala,že odkiaľ to svokra nabrala...Fungovali sme normálne.S chlapcom som písala úlohy(bola som mu pre ne dnes v škole),malá buvala a keď sa zobudila klasika-prebalenie,nakrmenie..hranie,manžel skladal plynový kotol...Pozarali detskú izbu,či je navarené,obriadené.Odchádzali s tým,že plná spokojnosť,do papierov napísali,že starostlivosť veľmi dobrá,žiadne známky zanedbania a ani týrania.Pýtali sa,či podám trestné oznámenie na svokru za ohováranie,že si to mám veľmi dobre rozmyslieť a pani zo soc.vravela,že by to na mojom mieste urobila-dotatočne v pondelok zaniesť papier od detskej lekárky-zdrav.stav detí a či chodím na kontroly...Super.Dopadla som na jednotku 😀 Radosť preveliká,ako si stará užije debatu so sociálkou😀