Moje trinásťročné dvojičky sú v tažkej puberte
Asi som to mala posunuté.Lebo v 13 som počúvala na slovo.My socialistické deti, sme až tak nevyskakovali na rodičov sa mi zdá.Hlavne tá jedna moja kočka sa snaží vymaniť z pod kontroly.Najhorší je ten strach o tie moje baby.
Ja ako decko som neraz dostal po riti, aj s varechou, a tiez som v puberte vystrkoval rozky. Tu by som jedine poradil kompromis. Oni nieco chcu, uz to nie su male deti, co si nevedia rit utriet, ale na druhej strane na sex a alkohol maju este cas! Treba si dohodnut co mozu a co nie. Mozno chcu byt dlgsie vonku s kamaratmi, tak im to dovol. A nedovol im zas ine. Tazko poradit v konkretne, ked nepozname konkretne situacie
Mám dvojičky baby a sú tak rozdielne povahy, treba pohľadať.Tá jedna sa prestala učiť..a dennodený boj pri knihách.Tá druhá sa zase učí toľko ,že ju musím od kníh odháňať.
Najhoršie že na seba žiarlia.
@iveta1970 ale to dáš , neboj . Obrň sa , nerieš každú kravinu , lebo ťa picne. My so sestrou keď sme boli v puberte , sme sa aj kvôli šatám do krvi stĺkli , príborové nožíky sme po sebe hádzali , za vlasy sme sa šklbali ...mama nám vždy len povedala, že pokiaľ si nedolámeme nohy alebo nevylupene oči , nech ju ani neotravujeme 🙂
Taká špecialitka je ked rano odídem do práce tak mi ta,, akčná,,volá.,, Mami, zmeškala som autobus do školy, musím tam ísť?,,A podobné pikošky.
Ďakujem za podporu....snáď to prežijeme.
Kľudne môžte napísať čo ste povyvádzali v puberte,pomôže mi to zobrať to z tej veselšej strany.Ďakujem.
@iveta1970 a má ta čo sa učí lepšie známky?Možno preto na ňu sestra ziarli.myslim, že ak riesis len takéto veci ešte buď rada.Co počúvam z okolia čo vystrájali ich dievčatá ako vypisujú chalanom, ako sú zrazu útočné na mamy ako chcú prespávať u kamosiek kade tade ešte to máš fajn.A počkaj, keď si frajerov nájdu🙂dievčatá často s mamou v puberte bojujú a chalani s otcom
No puberta peknych par rokov trva a este peknych par rokov trvat bude...
Paci sa mi nazor vyssie, kym sme prezili všetci, tak sme stastni..
Inak poznam velmi dobre.... A do toho strach zo socialnych sieti, pristup je len cez hry na chat , ig fcb a tak dalej nemaju
@iveta1970 ja som ako pubertiak bol dost debil. Pysny, namysleny, drzy... Vsak to poznate. Moja pociatocna puberta 13-16 bola vcelku ok, asi to nikoho nezaujima, ale ja som sa zacal holit ked som mal 14, som ten typ, co vzdy vyzera starsie ako v skutocnosti je. V 16. som mal prvu frajerku, ked sa to da tak nazvat, a ked sa so mnou rozisla, zacal som chlastat a kurit. Po 18 narodeninach ma chlastat prestalo bavit, kedze uz to bolo legalne, kuril som vsak este par rokov a styri roky dozadu som si kupil elektronicku dymku, ktoru s beznikotinovymi naplnami kurim dodnes a budem este do silvestra (predsavzatie). Nic ine som v podstate nevystrajal. Samozrejme, medzi kamaratmi som mal silacke reci jak by som ktoru oprel a sem tam som dajaku chytil za kozy, ked som mal vyzrate, ale prakticky som sa slusne spraval k dievcatam vzdy, v podstate som bol panic az do 24 rokov, do svadby (dnes nezvyk, ale pre mna to znamenalo vela). Nikdy som neflirtoval s cudzimi zenami, nemam rad novych ludi 😀 a tiez som nikdy nebol na diskoteke. Hraju tam srackovu hudbu, ktoru neznasam a kedze neoijem, co by som tam robil? 🙂 ked uz, tak idem na metalovy koncert, alebo klasicky, alebo do kina. Velky problem som vsak bol medzi mnou a rodicmi ohladom skoly. Chodil som na 8rocne gymnazium, co bola moja zivotna chyba a rodicia nedokazali pochopit, ze ma bavia prirodovedne predmety a humanitne ma nezaujimaju a ze teda z nich ledva ledva prechadzam. Takze vacsina hadok bola o tom, preco mas z dejepisu znamky 555443 a pod. To, ze z fyziky, chemie, biologie a geografie som mal ciste jednotky, to uz ich netrapilo. V konecnom dosledku som potom siel tri roky zbutocne na vysku a teraz par rokov aj tak programujem webstranky, takze robim nieco uplne ine ako to, co som studoval. Asi tak ako 95% ludi dnes. No ale vysvetli to rodicom, co studovali za socializmu. Prvu vyplatu som doniesol, ja, nevzdelany supak s maturitou z gymnazia, o 160€ vyssiu ako moj otec s phdr. a phd. Takze asi tak
arcticcode ďakujem za príbeh.Je zaujímave sa na pubertu a život dívať z rôznych uhlov.Pomáha mi to.
@iveta1970 to som rad. Hlavne sa treba vediet vzit do daneho cloveka a snazit sa ho pochopit. Ja si dost dobre pamatam svoj zivot od 2 rokov az doteraz a viem, co mi na mojich rodicoch najviac vadilo. Isteze aj ja mam chyby, ale to, co som najviac neznasal na mojich rodicoch, sa budem snazit vsetkymi silami eliminovat
@iveta1970 ja som bola super žiačka a v očiach mojej mamy aj dcéra. Poslušná, poriadna... Pravda bola, že o mojich zlých skúsenostiach a experimentoch s alkoholom, chalanmi atď. nevedela, lebo sa mi to darilo tajiť. Dnes som sama mamou viacerých detí, najstaršia dcéra má 15. Od jej 8 rokov riešime furt nejaké problémy. Jej puberta vyčerpáva hlavne ju, čo sama nedokáže zvládnuť bez pomoci psychológa a psychiatra. Máva aj rôzne somaticke prejavy, keď sa vyhecuje - tras končatín, búšenie srdca. V mnohom mňa aj manžela obviňuje, že ju nemáme radi, citovo nás vydiera, plače, je neskutočne egocentrická, žiarlivá, chce všetko, hneď. Ale vyrastie z toho, tak ako všetci pubertiaci. To je uistenie aj od odborníkov.
Ináč to s tým busom do školy tiež skúšala.
@iveta1970 ja som mala prveho frajera v 16tich. Moj otec (byvaly polis) tak neskutocne ziarlil, ze prve reakcie na to ze mam frajera boli: este raz sa s nim stretnes tak ho najdes zastreleneho druhy den na chodniku a pod...ciste psycho. Isla som hodit list do schranky nedaleko panelaku. Moj otec si myslel ze som zdrhla za frajerom,tak ma siel hladat. Ja som sa potajomky vratila druhym vchodom domov. Doma sme sa nad tym rehotali s mamou. Mamu jeho chore spravanie tak vytocilo ze mu povedala ze je ko.ot stary ziarlivy😂 Mama sa k tomu postavila inak: ked mi nasla antikoncepciu,tak iba povedala ze radsej takto zodpovedne ako byt tehotna,ze aj tak by mi v tom nezabranila..a to na mna zabralo ovela viac - nesklamat jej doveru. A fotra som nakoniec prekvapila...furt mi zakazoval kamaratov,chodenie von,frajera stylom Lebo som povedal...Kym byvas pod mojou strechou...az mu vravim: nevies mi povedat na rovinu ze sa bojis ze ostanem tehotna v 16tich ako Tvoja sestra? Tak sa dohodnime na pravidlach... uplne som ho odzbrojila. Este bolo par vyhrazok na temu drogy a spol (ze raz to skusim a letim z domu) ale po tomto sa trochu spamatal a prestal mi robit taky teror. Teraz je to moj tatino,dedulo a ja jeho dcerenka..vacsinou sa objimeme a dame si pusu...ale uz je to cez 20 rokov co som dospela 😂🤣
Ďakujem za rôzne postrehy a príbehy romiada a saxalendra...v mnohom z nich vidím svoje dve baby...a je to pre mňa jednoduchšie sa zorientovať.
Hlavne treba byt normalny. Tychto rodicov ja som nepochopil. Zakazat frajera wtf? To nie je domace zvieratko, ze za trest mas zaracha od frajera. Jedneho dna deti aj tak od rodicov odidu, osamostatnia sa a budh mat vlastny zivot. Ale zas je oravda, ze ja som mal obidve frajerky v pohode a tretia sa stala mojou manzelkou, ale keby som domov doniesol dajake potetovane popirsingovane cudo s fialovymi vlasmi, asi by tiez do mna hustili

Niekedy mám pocit, že na seba žiarlia.Snažím sa byť aj prísna, aj prejavovať lásku, no poslednou dobou ako by si nič nevážili.V kuse na seba revú alebo plaču.Máte niekto skúsenosť koľko to bude trvať ,toto šialené obdobie?