Moji rodičia nemajú radi môjho muža

17. sep 2020

Píšem anonymne, lebo sa aj trocha hanbim. Mam muža a je to dobrý chlap. Robí, Stará sa o mňa, dcérku miluje najviac, pomáha v domácnosti, urobí všetko okrem umývania kúpeľne, navarí aj každý deň, nemá problém, nakúpi, vyperie, dá do sušičky, povysava. Len je pomalší, proste mu to trvá dlho, ale urobí. Ja musím v domácnosti napr. vybavovať termíny, objednávať k doktorom, ja neviem termín do banky, termín do servisu. Mojej mame je tŕňom v oku, že sa pri ňom dorobím, že je Pomaly, že není chlap, lebo ja vybavujem termíny, ja som išla s autom do servisu, to ona v živote robiť nemusela. Dnes mal prísť z nemecka, ja som teraz na svk u mamy, ale trpí na migrény a začala ho strašne hlava bolieť, a príde teda zajtra, keď sa vyspi a keď ho to prejde. no a podľa mamy je hneď slaboch a absolútne nezodpovedny a nedá sa na neho spoľahnút. No veľmi ma to mrzelo.
Povedzte, ako si to nemám pripúšťat, dosť ma to mrzí a trápi, keď viem ako ho ona vlastne vníma.

autor
17. sep 2020

A si ešte predstavte že keď sa vrátime z DE, tak ten môj chlap by chcel aby sme bývali s mojimi rodičmi bud v jednom dome alebo dvjdomku, aby mali blízko vnučku, no chápete to.... Keby tak vedel co si mama myslí, hneď by ho to prešlo.

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miskooo1987
17. sep 2020

Vysvetli mamičke, že raz bude sama, bude potrebovať pomôcť, doopatrovat, a aby sa jej pri tomto postoji nestalo, že ju pošle tam kam patrí...

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janynyna
17. sep 2020

Dám ti toho môjho a rodičia na tvojho muža hneď zmenia názor a obľúbia si ho.

katty2012
17. sep 2020

no si uz velke dievca a myslim, ze ti je uplne jasne co mas robit. mamicku spacifikovat, aby sa ti nestarala do zivota a muzovi oznamit, ze s rodicmi byvat nechces, pokial nechces, aby ti rozbili vztah. tak ako ocakava zena od muza podporu, to, ze sa postavi na jej stranu voci aj celemu svetu ked treba, tak by si aj ty mala ponuknut podporu a ochranu svojmu chlapovi a mamicku poslat sadit kvetinky do zahrady.

autor
17. sep 2020

@veronika4495 no ja som taka trúba, samozrejme som sa ho hneď zastala, povedala ako mi pomáha, atd, čo vybavoval on, celu hypotéku si naštudoval, na tieto matematické veci, to ja vôbec nie som, no samozrejme, jej nevysvetlis. A s tými návštevami, keďže žijeme v zahranici, tak to nie je tak často. Mali sme ísť v novembri na svk, ale vzhľadom aj ku corone, aj k tomuto radšej pekne ostaneme sami v DE.

pribinak
17. sep 2020

Mama sa zabudla v stredoveku? Ja tiež hocikedy objednam aj odnesiem auto do servisu ci na STK, viem aj olej vymeniť 🤷‍♀️ Prečo by to nemohla spraviť aj žena, veď ja jazdím na tom aute tiež tak ako môj muž. Dokonca aj viac, lebo on jazdi na služobnom

Mamička by bola spokojnejšia keby fajčil, pil, gembloval, mlátil tá, ci naháňal milenky?
Čo znamená že je pomalší? Akože to sú preteky. Že kto čo skôr urobí či ako?

Tu na koni je kopec tieň, ktoré tu denne píšu že ich muž ani parky uvariť nevie a vysávač ani nevie kde majú

Mame by som povedala, že nech sa do tvojho muža nestará a hotovo

autor
17. sep 2020

@katty2012 to vies že som sa ho zastala, len sa musím naučiť asi byť raznejsia, mne proste v danej situácii dôjdu slová a neviem nič zo seba dostať.

katty2012
17. sep 2020

trenuj 🙂 zda sa, ze prilezitosti budes mat az az

autor
17. sep 2020

@pribinak máš pravdu, ja neviem ci si asi na trénujem odpoveď alebo co,.... Príde taka situácia a ja neviem co povedať.

pribinak
17. sep 2020

Zdvihla by som sa a odišla preč. Keby sa potom mama pýtala že prečo, tak by som jej povedľa, že ti to vadí a nehodlas takéto reči počúvať

autor
17. sep 2020

@pribinak keď si to spätne uvedomím, stála som ako puk, a potom som teda zo seba dostala, co pre nás robí, ako sa stará atď.... No nabudúce to tak urobim

miskooo1987
17. sep 2020

Keď nevieš najst slova, môže byt lepšie to dvihnutie a odchod...

pribinak
17. sep 2020

Mama si bude asi hovoriť svoje, najlepšie je jej gestom dať najavo svoj nesúhlas - vstať a odísť

autor
17. sep 2020

@miskooo1987 no asi tak

oli18
17. sep 2020

Ani moja mama nebola spokojná so svojim zaťom. Teraz som svokra a tiež som nespokojná so svojimi zaťmi. A čo narobím? Nič. Ani moje dcéry nie sú dokonalé, aj ich svokry majú ku nim výhrady. Pomyslíme si svoje a nehrotíme vzťahy. Takže viete, čo vás o pár rokov čaká 🙂

vikusjk
17. sep 2020

Povedala si mamke na rovinu a otvorene, ze ti to nie je prijemne, ked o nom takto rozprava? Ze ho mas rada takeho, aky je, ze si s nim spokojna a vobec ti nevadi, ked mas nieco vybavit aj ty, ved dnes mame rovnopravnost... Neobhajuj ho pred nou tym, ze budes hovorit o tom, co spravil, pretoze ty nie si povinna ho pred nou obhajovat. Ale ak jej povies, ze ti to skutocne nerobi dobre od nej pocuvat, ze je ti to neprijemne, mala by si vstupit do svedomia a radsej si zahryznut do jazyka

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
oli18
17. sep 2020

@viestta aj ty taká budeš, je to dedičné 🙂

miskooo1987
17. sep 2020

@viestta nie každý je dostatočne inteligencne zdatný aby sa poučil z cudzích chyb

autor
17. sep 2020

@oli18 viete my sme rozdielne povahovo, ja si viem užívať život, a neriešim prkotiny, moja mama je napnuta ako struna z gitary neustále. Ona ani nevie odpočívať. Mam 34, vlastnú rodinu, byt, vyštudovala som ťažkú školu, pracujem v zahranici a mama by mi rada diktovala co si mam obliecť a obuť. To si samozrejme nenechám. Minule bola hádka, lebo jej vadilo, že máme malú telku. Áno vidíte dobre, malý televízor. Ja hovorím, ale ved my si kúpim väčší, ale teraz keď som na materskej potrebujeme prachy na iné veci, a nie telku ako svet. Ze naše dieťa bude ako z lesa, lebo malo kukáme asi telku a nebude poznať rozprávky. Nonsens.....

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
17. sep 2020

@vikusjk no nepovedala, lebo sa nerada dostávam do konfliktu, nerada riešim také situácie, ale vidím ze budem musieť, nemôžem si nechať drbat do rodiny

miskooo1987
17. sep 2020

Ono na tu telku raz jeden človek povedal... chudobní ľudia majú veľký televízor, bohatí veľkú knižnicu🙂

oli18
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
17. sep 2020

@miskooo1987 no vidís, my mame knižnicu na celú stenu, a malý televízor a aj to môže byť predmet sporu. Ale ja som na to nereagovala moc, lebo radšej ešte 2 týždne vydržím a potom už idem naspäť k mužovi. Som bola na 2 mesačnej návšteve, nech si mama užije vnucku.

miskooo1987
17. sep 2020

Niekedy pomôže vysvetlit, aj to, že doba pokročila a žijeme v pomerne inej dobe ako ona... proste dnes už je pomerne normálne, že chlap navarí a uprace, kým žena v garáži prežije gumy na zimné...

autor
17. sep 2020

Ešte niečo ma napadlo, den pred našou svadbou sme tak kecali, čo a ako, čakala som babo, a sme sa bavili, ze ja by som ostala doma co ja viem rok a pol, a muž potom ešte pol roka, a ja by som už šla do prace. Proste mam takú robotu kvôli ďalšiemu vzdelávaniu. V De je rodičak len rok, ale takto by to šlo. Môj oco keď to počul hneď, no to co si Ty za chlapa, byt doma s deckom a žena v robote! Vieš čo mi povedal môj chlap, asi pol roka po svadbe, že normálne rozmýšľal, či je to dobrý nápad sa brat, keď ten oco môj ho nemá rád a mysli si ze nie je chlap. Teraz paradoxne ho povýšili a nebude doma. Co ja by som teda bola rada😜že aj on troska bude doma s malou.

yollanda
17. sep 2020

Mamu by som do riti poslala