Moji rodičia nemajú radi môjho muža

17. sep 2020

Píšem anonymne, lebo sa aj trocha hanbim. Mam muža a je to dobrý chlap. Robí, Stará sa o mňa, dcérku miluje najviac, pomáha v domácnosti, urobí všetko okrem umývania kúpeľne, navarí aj každý deň, nemá problém, nakúpi, vyperie, dá do sušičky, povysava. Len je pomalší, proste mu to trvá dlho, ale urobí. Ja musím v domácnosti napr. vybavovať termíny, objednávať k doktorom, ja neviem termín do banky, termín do servisu. Mojej mame je tŕňom v oku, že sa pri ňom dorobím, že je Pomaly, že není chlap, lebo ja vybavujem termíny, ja som išla s autom do servisu, to ona v živote robiť nemusela. Dnes mal prísť z nemecka, ja som teraz na svk u mamy, ale trpí na migrény a začala ho strašne hlava bolieť, a príde teda zajtra, keď sa vyspi a keď ho to prejde. no a podľa mamy je hneď slaboch a absolútne nezodpovedny a nedá sa na neho spoľahnút. No veľmi ma to mrzelo.
Povedzte, ako si to nemám pripúšťat, dosť ma to mrzí a trápi, keď viem ako ho ona vlastne vníma.

deti95060810
17. sep 2020

manželovi by som aspoň naznačila ako sa veci majú a čo si o ňom mysli tvoja maminka...
Tvoja mama asi ešte nemala migrénu že? Lebo cestovať s migrénou z Nemecka by som nedokázala ani ja....Len raz som bola nútená cestovať autom 60 km domov aj s malým deckom vzadu - samozrejme šoférovať som musela ja....doma na dvore som nedokázala ani vystúpiť z auta a dieťa vyberali z auta -autosedačky deti....bola som úplne KO...
migréna je točenie hlavy, bolesť hlavy, vracanie, bolesť očí....teda aspoň u mňa

sejan
17. sep 2020

Nehnevaj sa, ale opísala si svojho muža ako úžasného človeka, ktorý ti je vo všetkom oporou, či s dieťaťom alebo domácnosťou. A Ty necháš na neho takto kydať? Mama ,Nemama, hneď by som jej zavrela ústa. Čo si priala pre dcéru skôr alkoholika alebo aby ťa bil? Normálne jej vysvetlí že je to človek ,ktorého miluješ a neželáš si aby sa o ňom takto vyjadrovala. Chudák a on ešte rozmýšľa, že aby mali blízko vnučku. 🙈🙈

autor
17. sep 2020

@sejan no to máš pravdu, ja viem ze som mala tvrdšie zasiahnuť a mamu spacifikovat, ale to sa asi musím naučiť, aby som vedela hneď zareagovať a nepozerat ako puk. A co sa týka toho bývania, no mňa by to ani nenapadlo ist takto bývať s rodičmi.

marca12
17. sep 2020

Ja uschnem,ze mala telka. No co ti poviem,mne rodicia vycitali velku telku. Nie sme tv maniaci,ja tiez radsej chytim knihu do ruky. Na mamu musis razne,aby pochopila. Zrejme je osoba,co vsetko kritizuje

lintu
17. sep 2020

Ak si mama stále ide len svoje, kašli na zložité vysvetľovanie. Takým ľuďom je aj tak jedno, čo hovoríš. Namiesto toho si nájdi pár vetičiek, ktorými ju uzemníš. Napr. "mne sa to takto páči", "som s ním spokojná", "to je tvoj názor"... Sú to formulky, ktoré zvyknú otravné témy uzatvárať. Ich vhodným použitým v priebehu debaty sa totiž dokážu stať taktiež otravnými 👍 😅 😈
Rodičov asi nedonútiš, aby mali svojho zaťa radi. Na to by mali prísť sami. Napríklad aj tým, že ťa ten chlap robí šťastnou. Občasná pozitívna poznámočka na jeho adresu pred nimi by možno pomohla.

karolinakr
18. sep 2020

Naozaj si ho veĺmi pekne opísala.A že je pomalý ..Moj švagor nerobil nič a ešte kritizoval a frfĺal a mal namyslené poznamky
.Čo by naňho tvoja mamka hovorila, neviem..

majkeel
18. sep 2020

Cele je to o tom, ci chces zit svoj vlastny zivot, alebo zivot svojich rodicov. Pustaj vacsinou jej slova jednym uchom dnu, druhym von a stopni ju, ked sa bude starat uz prilis. Povedz ze rada si vypocujes jej rady, ale ak to prejde do prilisneho zasahovania do zivota a neustale negativne komenty, ze je to nevhodne a ze ani jej mama neustale nehovorila ako nesvojpravnej, co si ma v 35 rokoch obliect, uvarit, ako vychovavat deti a co robit. Ak vam vas zivot vyhovuje, nenechaj si ho otravit kritikou inych.
Aj doba sa meni a to ako zili a robili nasi rodicia, ci ich rodicia, by v dnesnej dobe uz asi prilis neuspeli.

andreadca
18. sep 2020

Aj keď je to čudné, mne sa zdá ako keby rodičom vadilo/chýbalo to, že ich už v podstate nepotrebuješ a nevedia ako Ťa zase k sebe "pripútať", tak to robia takýmto trochu, ale presne trafeným spôsobom. Ak je to tak, je to zvláštne, rodičia sú zvyčajne šťastní ak sú ich deti vo vzťahu spokojné. Samozrejme môžem sa mýliť 🙂. Asi by som čo najmenej rozoberala veci okolo manžela.

misinka0611
18. sep 2020

Raz a navždy by som s mamou dal vážny rozhovor pri káve. Musíš sa za muža postaviť. Väčšinou ženy očakávajú, že sa muž postaví za ženu pred svokrovcami no ty to máš opačne. Nevidím nič také hrozné, na tvojom mužovi. Že nevybavuje termíny? Že trpí na migrény a chce di oddychnut? Podla toho, co pises robí ix inych vecí v domacnosti ktore su hodnotne. Stara sa o vas, pracuje aby vam nic nechybalo. Co by za to ine zeny dali keby im chlap pomohol. Ked vam vyhovuje zivot aky zijete tvoju mamu nema preco trapit taka banalita ako nezajednanie terminu u dr. Fakt postav sa za svojho muza a s mame o nom uz nic nehovor, keby zacala o nom nieco poviem dnes je fajn pocasie nie? Alebo kvety si uz nasadila? Inac co davaju vecer v Tv, nevies? Nech raz a navzdy pochopi ze si na muza nenechas kydat.

blanblan
18. sep 2020

Mojho muza tiez mama dost kritizovala a velmi dobre sa pamatam ako mi tym liezla na nervy a ake hadky z toho boli. A po rokoch jej chtiac - nechtiac davam za pravdu...🙊

medulienka81
18. sep 2020

Ty musíš nastaviť hranice svojej mame co si môže v tvojej prítomnosti dovoliť povedať. Vždy keď začne tak ju hneď zastaviť, že si nezelas aby sa takto vyjadrovali o tvojom mužovi.. Je to a tebe

senta_sofia
18. sep 2020

Ona s nim nebyva, byvas ty a pokial si ty vies zvazit pozitiva a negativa a vnimas ho tak, ako ho vnimas, tak ti moze byt jej nazor ukradnuty. Neviem, akeho muza by si pre teba predstavovala, ale porovnavat dobu, ked bola ona mlada a x veci, ktore my musime riesit, sa im ani nesnivalo, tak si dovolim povedat, ze prd vie, co to obnasa. Predpokladam, ze do oci mu nepovie nic a pcha sa mu do zadku.

jana_eyre_2
18. sep 2020

Verím, že ťa to musí mrzieť, hlavne keď vieš že je to dobrý chlap.. ja mám podobného dobráka, tichého a niektoré veci mu proste dlhšie trvaju - každý je nejaký a ja mám niektoré hrozne vlastnosti, ktoré by som si rada vymenila za jeho pomalosť, ale zase dopĺňame sa.. práveže moja rodina so srbskou krvou si ho veľmi obľúbila, lebo na rozdiel od nás je rozvážny a kľudný..

Mame by som od srdca a úprimne povedala ako ma zranuje jej prístup, či by bola radšej keby si mala muža čo síce odvezie auto do servisu ale zato ti bude dominantne rozkazovat čo máš robiť.. neviem ako sa vyrovnať s takým niečím, lebo som nebola v tvojej koži, ale ako sa poznám pohádala by som sa dokrvi za niekoho koho milujem a nejaká ďalšia osoba ho ide urazat že je slaboch..

blska381
18. sep 2020

Toto iste mam aj ja doma, chlap ktory je super, je pomalší, ale mne to nevadi, moji rodicia ho neznesu..., on urobi pre mna a nase deti prve a posledne, on riesi veci ktore vie a rozumie im, nie je technicky typ, takze veci okolo auta, servisu, tech.vybavenie v domacnosti riesim ja, on je skor ten komunikativnejsi typ, vybavi vsetko na uradoch, doktoroch...., rodiciom som jasne vysvetlila ze zijem s nim ja a nie oni, je to cisto ich problem ze im vadi, mna nech s tym nezatazuju, on je navyse nizsi o 7cm odo mna a to uz skoro nepredychali uplne, teraz mame s mojimi rodicmi taky vztah ze ja ich vnimam ze su stari rodicia nasich deti a ja s nimi neriesim absolutne nic, ak potrebuju oni poradit,pomoct,odviezt, priniest tak v pohode su to rodicia, ale absolutne ked maju svoje chvile ze zacnu mi nakladat koho mam doma, ze je neschopny... v tej chvili zlozim telefon alebo odchadzame z navstevy.....

guiseppinka
18. sep 2020

@andreadca ano, ono to tak presne bude... teraz ked sme boli naposledy u nasich, tak som spomenula, ze starsia ide do skoly, tak na vianoce sa jej kupi taska. a potom o par dni na to, ze ONA rozmyslala a to je este skoro na tasku... akoze wtf??? a pri vete, ved aj ja som dostala tasku pod stromcek, tak ona si na to nepamata... no uz len aby som s nou konzultovala co kupim svojej dcere... inak ani s mojim chlapom nie je spokojna, ale povedala som jej raz, ze aj keby mala Boha za zata, tak ani ten by nebol dobry, lebo by na nom nasla nieco... 🙄

lilitela
18. sep 2020

Len sa spytam, vedia tvoji rodicia nieco,co ty nevies o svojom muzovi? Poznali ho predtym? Napriklad je z okolia? Poznali uz predtym jeho rodicov?

ivangeline
18. sep 2020

Povedala máme náročnú všetko. Kľudne aj si to pripravila a odmietla s nimi žiť.a vysvetlila manželovi prečo...že len nezhody sú z takého spolunažívania.

kubkovamama
18. sep 2020

Necitam všetky komenty..Nemyslím si,že ho vyslovene nemajú radi.Tvoja mama je skôr kritická,možno netolerantna..a nerozumna-pretoze by v tvojej prítomnosti dávala pozor čo povie.Niektori rodičia bývajú takí a neznamená to,že tvojho manžela nemajú radi.Priklad u nás(som rozvedená,aj nevyšli vzťahy,viac potenciálnych svokrovcov teda okúsili obe strany)S mojimi rodičmi môžem povedať mám nadštandardný vzťah.Ak nerátam divé obdobie okolo 20tky.S mojím terajším manželom si rozumejú celkom dobre,sú veľmi komunikatívny a aj môj chlap,čo zas on u svojich doma nemá.U nich sú skôr chladnejšie vzťahy a aj ku mne sú dosť odmeraní.No k veci,moja mama ho má rada,viem to,poznám to z jej reakcii naňho,oceňuje,že sa s ním dá normálne hovoriť,ako sa k nám chová (mám deti).Vzal si ma a nemusel.Postavil celý dom úplne sám,není tehly čo by mu neprešla rukami.Moje decká ľúbi,venuje sa im.Ku mne sa chová uzasne či už sme sami alebo vonku.Nepracujem,iba z domu,on ťahá vsetko.Fyzicky ťažko pracuje a dom ešte nemáme celkom hotovy.A,napriek všetkému,moja mama stále kritizuje,prečo ešte nedorobil dom,prečo nechodí z práce už poobede,prečo nechodí na nákupy,prečo nevybavuje so mnou(úradné veci čo si môžem aj tak iba ja)🤦Prečo si neoholi bradu,nech zmení zubára..mohla by som donekonečna.Nase deti by sme mali vychovávať,šatiť,hrat sa s nimi inak ako to robime.Mala by som sa viac maľovať a inak obliekať(manžel tiež)Frfle v podstate na všetko,rozčuľuje ma to..ale neznamená to,že im moj vadí.Vies,naši rodičia sú iná generácia,za ich "éry" boli veci inak.Ja si napr.vazim,že muž vie robiť ako drak a vďaka nemu momentálne nepracujem.A vážim si,že to okolo nás dosiahol poctivo a tazko a chápem,že chodí neskoro a nevládze makať na dome do noci ako kedysi mohli naši rodičia.Samozrejme mame treba povedať,že sa ti to nepáči a chlapa vyzdvihnut.Ja mám tiež zábrany "otvoriť si hubu",lebo naozaj som k nim uctiva a aj im za veľa vďačím..Na druhej strane ma mrzí,čo všetko mame na ňom vadí a pritom sú to nezmysli.Keby našla niečo vážne,že sa chová ku mne ako dilino,že nerobí,že ja neviem čo...Treba to mamičkám povedat Ja keď poviem,mojej zmizne úsmev z tváre a hodinku je urazená,ale už viem ako to povedať.A naučila som sa to už aj trochu jedným uchom dnu...Tvoja mamka je možno povaha,čo s tým nikdy neprestane a vyryvala by nech si s kýmkoľvek.Tvoj otec čo na to?Môj otec ju občas napomenie,že nemôže sa starať a všetko riadiť.Lebo rieši takto aj sestru,ešte nemá rodinu.Vacsina matiek to myslí v dobrom.Ale neuvedomujú si,že im to kedysi asi tiež vadilo od rodičov alebo svokrovcov.

katarinka289
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vlcik1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
18. sep 2020

@blska381 no myslím ze mame podobne typy, mm tiež nie je moc na technické veci, ako napr. Môj oco, ale zase navarí napr. Keď mala malá pár týždňov sám bol s nou doma, ja som musela 300 km cestovať k lekárovi a vie sa postarat. Rázne im to musím vysvetliť, nech mam kľud.

autor
18. sep 2020

@lilitela nie, vôbec nepoznali

yanni
18. sep 2020

Musim sa smiat. Kludne napis IP. Mame asi tu istu mamu. My sme tiez v D. Moja sa tiez do vsetkeho stara. Dlho som prehltala ale raz som jej uz moju mienku povedala. Samozrejme urazena na smrt ale presto ju to. A ked zase nieco zacne, tak hned ju spacifikujem.Radsej sa ani na SK nevracajte. A uz vobec nie spolu byvat. Sa zblaznis. Vysvetli to muzovi, on to určitě pochopi. A inak, aj muza mame asi toho isteho. Moj je tiez pomaly. Ale lepsie ako svokor. Ten je este horsi. Neviem ako to svokra s nim tolke roky vydržala.

mooonika1975
18. sep 2020

Ani som.nedocitala.... u nás robím všetko čo tvoj chlap, aj čo ty. A môj chlap je pre našich najlepší 😁😁😁 on chodí do práce. Ja tiež samozrejme.

metoyou4
18. sep 2020

Tak akoze,mne takto urážať môjho manžela,ktorý je práveže podľa opísania skvelý muž,tak ňu naozaj pošlem do prdele.To čo si dovoľuje?Ste rodina a ty máš práveže rešpektovať manžela a nie matku.Urcite jej to slušne vytmav.Chudak tvoj muž 😢je mi ho ľúto

ahaknaj
18. sep 2020

Ja by som im požičala môjho komotneho partnera...je bordelar, správa sa tak, aby jeho ego bolo vždy najvyššie...škoda reci

kassandra25
18. sep 2020

Ja si myslim, ze na SK sa nevracajte. Uz kto je raz prec, nech tam ostane a zije. Naco sa tu trapit, ked tam mozte slobodne zit?

debra
18. sep 2020

Ani moji rodicia nemaju radi mojho.Ale on zdaleka nerobi to co tvoj muz.Byvame v dome s mojimi rodicmi.Nepomoze s nicim v dome.Vecne je prec.Oco uz nie je najmladsi,a vsetko robi sam.Ma dieta z predosleho vztahu a jej sa venuje ovela viac ako nasmu spolocnemu synovi,ktory ho takmer nevidi.Chodi si do domu alo dp podnajmu.Este chce,aby som ja z materskej nasim davala peniaze.Stravu kupujem prevazne ja,aj malemu oblecenie.Cele zle

scila
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
scila
18. sep 2020

Môj muž je presný opak tvojho a mojej mame zase vadí kopa vecí na ňom. Už neraz som jej hovorila, že s ním žijem ja a že ja si na ňom vážim veľa vecí. Ale hovorila to stále. A aj na svojich vnúčatách rieši "chyby", ktoré ja ako chyby vôbec nevnímam. Keď jej poviem ráznejšie, nech sa nestará, urazí sa na smrť a nebaví sa so mnou aj niekoľko dní. Od 16-tich som chodila domov len cez prázdniny a myslela som si, že teraz, keď mám viac času, že som s deťmi doma, že nám bude spolu fajn. V podstate u nás bývala. Ale zistila som, že spolu nedokážeme fungovať. Že naše priority sú tak rozdielne, že keď je u nás, som nervóznejšia a unavenejšia ako bez nej. Že stále tŕpnem, čo jej zase bude vadiť. Takže k nám raz za čas príde cca na týždeň a ja tak po 4 dňoch začnem počítať dni do jej odchodu. Mrzí ma to, ale nič s tým nenarobím. Proste mne záleží najviac na tom, aby sme boli šťastní a jej na tom, čo o nás povedia druhí ľudia. A to sa skĺbiť nedá.