Moji rodičia nemajú radi môjho muža

17. sep 2020

Píšem anonymne, lebo sa aj trocha hanbim. Mam muža a je to dobrý chlap. Robí, Stará sa o mňa, dcérku miluje najviac, pomáha v domácnosti, urobí všetko okrem umývania kúpeľne, navarí aj každý deň, nemá problém, nakúpi, vyperie, dá do sušičky, povysava. Len je pomalší, proste mu to trvá dlho, ale urobí. Ja musím v domácnosti napr. vybavovať termíny, objednávať k doktorom, ja neviem termín do banky, termín do servisu. Mojej mame je tŕňom v oku, že sa pri ňom dorobím, že je Pomaly, že není chlap, lebo ja vybavujem termíny, ja som išla s autom do servisu, to ona v živote robiť nemusela. Dnes mal prísť z nemecka, ja som teraz na svk u mamy, ale trpí na migrény a začala ho strašne hlava bolieť, a príde teda zajtra, keď sa vyspi a keď ho to prejde. no a podľa mamy je hneď slaboch a absolútne nezodpovedny a nedá sa na neho spoľahnút. No veľmi ma to mrzelo.
Povedzte, ako si to nemám pripúšťat, dosť ma to mrzí a trápi, keď viem ako ho ona vlastne vníma.

oli18
20. sep 2020

@lacibo no super rada, odstrihnúť sa od rodičov. Ty svoje problémy asi riešiš radikálne ☹.

oli18
20. sep 2020

Určite sa od rodičov neodstrihuj. Dostala si tu veľa múdrych rád, niektorú použi a s rodičmi si vzťah nepokaz. Nikdy nevieš, ako sa ti zvrtne život a rodičov budeš potrebovať. Je mi zakaždým smutno, ako tu nešťastné baby píšu, že sa nemajú kde vrátiť, alebo poriadať o pomoc rodičov, lebo s nimi nevychádzajú, alebo sa nestýkajú. Je to smutné a také radikálne veci robiť netreba. Všetko sa dá napraviť a každý rodič chce svojmu dieťaťu len to najlepšie bez ohľadu na vek.

autor
20. sep 2020

@oli18 joj, to ja sa určite nejdem odstrihavat, ani im rušiť návštevy, či zakazovať vidiet vnučku. s výnimkou tohto mam s rodičmi dobrý vzťah, pomáhame si, mame sa radi. len im musím nabudúce pri niečom takom slušne povedať, že ja som spokojna s manželstvom, som dospela osoba a nech sa mi do manželstva nestará.

lacibo
20. sep 2020

@oli18 nebolo to zjavne správne pochopené.. odstrihnúť sa myslím duchovne, nie prerušiť kontakty a hnevať sa ... dôverovať vlastnej osobnosti, sebe, zariadiť si život tak, ako vyhovuje mne, a nie podľa scenára, ktorý mi predpisujú iní..to by bolo na dlhšie, nedá sa tu len tak vysvetliť..😉

lacibo
20. sep 2020

vidím že, ty to dobre chápeš, ako som to myslela s tým odstrihnutím.. 😉nebude to ľahké, možno sa proti tomu budú rodičia aj brániť, ale držím ti palce!

katkami123
20. sep 2020

@lacibo
Tiež sim to odstrihnuté pochopila tak, ze nie prerušiť vzťahy ani sa nestýkať, ale vypočuť si názor aj rodiča, ale urobiť si podľa seba ako mne vyhovuje a je pre mna najlepšie bez nejakych pocitov viny alebo výčitiek svedomia, ze to nerobím tak ako rodicia chcú. Teda mať zdravú osobnosť a považovať samu seba ako rovnocennú osobnosť k rodičovi, nie byt jeho podriadeny a ospravedlňovať sa len za to, ze mám iný názor ako rodič alebo niečo rodičovi vysvetlovat.

dulazh
20. sep 2020

staci povedat mame-ja s nim zijem a ty sa prosim nestaraj a nekomentuj

oli18
20. sep 2020

@lacibo odstrihnúť sa je odstrihnúť sa. Má to len jeden význam.

jeliz59
20. sep 2020

Za toto je tŕňom v oku???ja už fakt neviem..má názor že sa pri ňom dorobiš? Niektorý chlapi po sebe neumyju ani pohár nie ešte vysávať variť prať...že mu to trvá?tak trvá ak pomáha predsa...nuž musíš si to vyriešiť ty si svojou mamou ....sprav si poriadky keď nechceš aby sa starala povedz jej nestaraj sa mne to vyhovuje...alebo to budeš počúvať a stále dookola to isté

matussara
24. sep 2020

@oli18 odstrihnut sa da rozne? Prerusit kontakty alebo rodic vs podriadene dieta

vlcik1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
matussara
25. sep 2020

@majcii ano mama chrani svoje dieta zna zaklade svojho zivota, ran, radosti atd. A su aj take ktore sebecky svoje deti nicia...sme rozny..

vlcik1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
matussara
25. sep 2020

@vlcik1 ja som si tiež prešla dosť zlými pocitmi na mojich rodičov, i keď viem, že mi chceli skutočne dobre. teraz je to už ok. no tiež boli poznačení svojimi rodičmi, tiež mali neprecítené svoje veci a bohužial, či chceli alebo nie, tiež nás vychovávali urč. sposobom a verili, že to je to najlepšie.
druhá strana moja svokra. pri prvom stretnutí mi zasvietilo svetielko. kedže som túžila po láskavých vzťahoch, nevedela som jej vplyvu odolať. bol to, ale môj problem, nie jej. ked svokor zomieral, povedala som si, že s tým končím. a to doslova. stalo sa a je mi jasné, že to bola moja vysnená predstava....akosi mi zabudli povedať, že k ľudom, kt. ubližujú sa treba otočiť chrbtom.