Môže sa svokra dozvedieť o mojom zdravotnom stave od spoločného gynekológa?

marcuskaaa2000
27. jan 2019

Ahojte baby
Mám problém
Môže svokra volať môjmu gynekológovi, ktorému chodíme obe, aby jej povedal niečo o mojom zdravotnom stave ?
Svokra povedala že volala mu a vsetko jej povedal.
Si myslím že lekár by mal dodržať lekárke tajomstvo a ja keď si to neželám tak by nemal rozprávať take veci, ako je moj zdr stav. Baby prosím vás ako mám postupovať?
Čo mám urobiť ? Čo by ste urobili? Vy?
Ona to urobila preto lebo má nemá rada a nechce aby som bola s jej synom.
Ja som s toho už zúfalá, ja jej nechcem hovoriť nič čo sa týka mna lebo všetko co jej poviem rozpráva ďalej :( estét j o spontánnom potrate vie cela dedina už čo si myslím že je fakt že chúlostivá záležitosť
Ďakujem za radi 🙂

cacianka
27. jan 2019

Zisti si u lekara a trvaj na tom aby tam bola aj sestricka, ako to bolo .preco vie tvoja svokra podrobnosti o tvojom zdr.stave. a potom podnet na Urad pre dohlad nad zdr. starostlivostou. lekárovi VUC to je jeho najvyssi nadriadeny a taktiež urad na ochranu osobnych udajov.nech si to vyzeru a uz nikdy si nepustia hubu na špacír.zmenit a ist k inemu

pupava36
28. jan 2019

A vôbec ta nenapadlo ze ta mohla iba odrbkavat aby si jej všetko povedala? Skus si najskôr overiť fakty u lekára a potom tu vypisovať.

marcuskaaa2000
autor
28. jan 2019

@pupava36 viem mám vserko oberené. Hádam by nevedela vserko povedat jak gynekológ. Od začiatku čo len ku gyn chodím
Tak si trosku zobuď sa a nemusíš byt uštipčná ďakujem

h2
28. jan 2019

@marcuskaaa2000 Ahoj, ešte mi napadla možnosť, že doktor je v tomto nevinne, mohla mu volať a predstaviť sa Tvojim menom. Pozná aj Tvoju adresu a dátum narodenia, tak to mohlo byť presvedčivé. Bohužiaľ, či už to bolo tak, alebo onak, pravdu asi ťažko dokážeš. ☹️

marcuskaaa2000
autor
28. jan 2019

Ahojte baby, bola som u gynek
Povedal mi že jej to povedal, lebo vraj ju poslal “moj druh” ( akože priateľ) my len žijeme spolu, nie sme druh a družka...
gyn jej to zožral a vsefko jej povedal.
Že pôsobila dôveryhodne
Tak som zobrala kartu a vyriešené išla sok k inému gyn

sintra
28. jan 2019

@marcuskaaa2000 dobre si spravila. Taketo spravanie gynekologa je nepripustne.

marcuskaaa2000
autor
28. jan 2019

@sintra aj ja si myslím

ukulela
28. jan 2019

@marcuskaaa2000 no s takou svokrou je radost budovat dobre rodinne vztahy ... kazdopadne v takychro intrigach by ju mal zastavit tvoj chlap. ved aj jeho taha do klamstiev ...
doktorovi malo dopnut, ze to nie je OK, ale tak nevedel ze je to bosorka ...

janulka257
28. jan 2019

lekár nesmie povedať nič.. zobrala by som si od neho kartu a kľudne podala žalobu..

beky1813
28. jan 2019

@marcuskaaa2000 a ides ho udat? To co za trapna vyhovorka

marcuskaaa2000
autor
28. jan 2019

@beky1813 nie nejdem, nakoľko priateľ je policajt a nič by s toho dr nemal len kontrolu nejakú to je cele

beky1813
28. jan 2019

@marcuskaaa2000 jasne, treba to nechat tak 🤦‍♀️ tak potom nechapek taketo staznosti

sovica
28. jan 2019

Hmm, a čo taká ochrana osobných údajov, ktorá je už novelizovaná v celej EÚ? Kľudne môžete podať na lekára a myslím, že aj na svokru (keďže informáciu zneužila) sťažnosť na Úrade na ochranu osobných údajov. A MUSÍ sa to riešiť. Policajti s tým nemajú nič spoločné.

lenpi
28. jan 2019

Ja by som staznost/zalobu dala. Lekarska komora minimalne, ald toto je porusenie zakona, takze aj trestne oznamenie ci ako sa to riesi. On si nieco take proste nesmie dovolit, je to hrube porusenie lekarskej etiky a zakona vobec. A mily pan doktof si to musi uvedomit, minimalne aby sa to neopakovalo

dilino
28. jan 2019

@marcuskaaa2000 na samosprávny kraj

cacianka
29. jan 2019

to je jedno či druh, či družba a družička, koňova suseda, on nesmie nikomu, NIKOMU podávať info. ani manželovi, len ak si tam.
-že druhova matka sa pýta na vagínu družky svojho syna. večer ma preberte.....
sťažnosti a podnety by išli všade ako som napísala. a svokre, pardón druhovej materi ,( inak už sa toto označenie tuším nepoužíva) by som napísala na A3" neber moju vagínu nadarmo do huby"
prepáčte, trochu sarkazmu a irónie...

kubkovamama
29. jan 2019

@marcuskaaa2000 u nás bolo niečo podobné,len s tým,že svokra si overovala u lekárky,či ozaj po 2 potratoch a v rizikovom tehotenstve nemôžem ísť robiť na rolu.Tak jej dr.zreferovala môj zdravotný stav atď,čo samozrejme následne vedela celá dedina,ale v inej verzii.Doktorka v tom ale bola skôr nevinne.Najprv vychladni,v kľude daj rozhovor v ambulancii a potom so svokrou.Ak to nepomôže-momentalne riešim s exsvokrou ešte horsie-napis svokre oficiálny slušný list,že si neprajes aby rozširovala intimne informácie a ohováranie je trestný čin (cituj zákon).Rada od právnika Dobuducna dobre investujes.Keby si tušila čo svokry dokážu...zakroc rázne a hneď,inak ta rokmi prevalcuje

dadka_bb
29. jan 2019

@cacianka 😂👍👍👍👍👍

zuzanagarelova
20. jún 2020

@evittam zmeň gynekológa, nahlas ho vážne porušuje zákon.

evittam
20. jún 2020

@zuzanagarelova Ja? Ja neptrebujem nič meniť

cacianka
20. jún 2020

Ozaj ako si dopadla so "svojrou" ?

marca12
20. jún 2020

@marcuskaaa2000 ja by som tak lekarovi vycistila zaludok a asi by som poslala nanho staznost. Toto sa nesmie robit.