Môžeme sa k sebe vráťiť ak nastanú zmeny vo vzťahu?

nika020
15. máj 2020

Dobrý deň. Bola som s priateľom vyše 4 rokov. Predvčerom to ukončil.
Rozprávali sme sa a stále sa rozprávame. Už dlhšie to neišlo tým správnym smerom. Problém bol v oboch samozrejme. Ale viac vo mne
Nemala som žiadne koníčky,kamarátov,ťažkú roddinú situáciu a pod.On je naopak veľmi ambiciózny.Takže ho úplne chápem.
Chcem zmenu hlavne pre seba lebo viem,že tento môj postoj správny nebol.Radikálnu zmenu. Máme sa obaja radi.Ja ho veľmi ľúbim a urobila by som pre neho veľmi veľa. Je možné to časom obnoviť? Ak prídu zmeny..

vilma7
15. máj 2020

Obnoviť? Túto otázku polož svojmu partnerovi, lebo len od neho záleží či ti dá ešte šancu alebo nie.

nika020
autor
15. máj 2020

@vilma7 on sa vyjadril,že to neuzavrel úplne.

ovaaa
15. máj 2020

Na obnovenie vztahu musia byt dvaja...Zmena postojov sa da urobit aj za pochodu vztahu.t.j. mat kamaratky aj konicky. Nie je za tym nieco ine?

tecko28
15. máj 2020

@nika020 nevstupis 2x do tej istej rieky. Poznam vela parov, ktore sa k sebe po rozchode vratili, ale vacsina z nich isla od seba znovu a casto uz z manzelstva s detmi.

nika020
autor
15. máj 2020

@ovaaa nemyslím. Lebo ako osoby si rozumieme. Tak isto sme dospeli k záveru,že sme málo komunikovali. Neriešila som veci,ktoré som mala riešiť.

kittyna5
15. máj 2020

Každý sme iný a keď s niekym si musí ťa brať takú, aká si. Ja tak isto nemám nejaké záľuby, ani kamarátov a môj priateľ je opak mňa a vôbec mu to nevadí, že som taká. Tak isto ako mne nevadí aký je on. Keď chcem ísť niekam s ním tak idem, keď nie tak nie. Proste ak vám vadili rozdielne povahy, tak druhý krát by som do toho nešla. Nasilu sa kvôli niekomu meniť, o tom vzťah nie je.

nika020
autor
15. máj 2020

@tecko28 ale keď nastanú zmeny. Uvedomenie si chýb,iní spôsob života.Už to nieje tá istá rieka

nika020
autor
15. máj 2020

@kittyna5 Tá zmena by nebola nasilu. Ja ju chcem. Takže aj keby nejde o to vrátiť sa. Musím sa zmeniť. Nemáme rozdielne povahy. Teda až tak rozdielne. Akurát máme každy veľmi rozdielne to odkiaľ a s akej rodiny sme. To u mňa hralo velmi veľkú rolu.

nika1971
15. máj 2020

nezmeni sa ziaden dospely clovek...a hlavne kazdy ma nejake stereotypy a zvyky z povodnej rodiny...musis si hladat niekoho, kto je na tom podobne ako ty...nazorom, rodinou, financiami...

nika020
autor
15. máj 2020

@nika1971 Tak to je každeho osobný pohľadm v žiadnom prípade nechcem nikoho sebe týmto podobného. 🙂

katulienkax
15. máj 2020

podla mna sa nezmenis, hlavne povahu tazko ak si introver hladaj si k sebe rovneho tiez introvertnejsieho chlapa, lebo pozri kamaratky ja tiez mam problem najst ak si nebola ten typ ze chodit po kamaratkach ako to chces zmenit? Ak si taky ten domased a teraz budes nasilu len kvoli nemu kadekde behat a budes z toho unavena? A potom pridu deti on bude rad behat kadetade deti ho budu nudit uvidis, lebo s detmi sa neda len tak hocco kym nepodrastu

mondolina
15. máj 2020

@nika020
Ja napr. ten výrok o tej istej rieke beriem s rezervou.
Tiež sme sa s priateľom rozišli a nie raz.
A stále sa k sebe vrátili, lebo sa nám zmenili názory, očakávania, v mnohom sme dospeli.
Tak prečo nie.
Len sa nemeň kvôli tomu, aby ťa mal rád. Zmena nech vychádza z tvojho presvedčenia.
Držím palce.

jaskolka
15. máj 2020

Ale v čom konkrétne bol problém? Ty si sedela doma a on chcel ísť do spoločnosti? Alebo si bola ticho pred jeho priateľmi? Si introvert, on extrovert? Lebo pokiaľ máš proste uzavretú povahu, tak odrazu sa nezmenís na ukecanu akčnú bytosť, čo robí 10 veci naraz, rovnako ako on si nesadne doma k cipsom a telke. Môžeš to par mesiacov predstierať, ale povaha je daná. Skôr toto si najprv v sebe ujasni, potom môžeš dačo konať.

tecko28
15. máj 2020

@nika020 to uz bude cele len pretvarka,

nika020
autor
15. máj 2020

Niesom introvert. Len som sa lutovala. Musím zapracovať na sebavedomí

nika020
autor
15. máj 2020

@mondolina Presne! CHCEM aby to bolo o mne 🙂

jaskolka
15. máj 2020

@nika020 to je iné. To zmeniť môžeš. Otázne je, či on bude stáť o to, aby ste boli ešte spolu. Tým myslím, že pracuj na, sebavedomi a pozitívnom pohľade nie kvôli nemu, ale hlavne kvôli sebe

nika020
autor
15. máj 2020

@jaskolka Tak nikdy som nebrala ohľad na seba. Myslím si,že nemám zlú povahu. A áno to sa práve deje. Ideme každý inou cestou a uvidíme 🙂

janinah
15. máj 2020

Po 4 rokoch zistil,že ťa takúto nechce? tam bude inde problém....môžeš si nájsť koníčka /prečo ste nenašli za tak dlhú dobu dákeho spoločného?/ ,môžeš nájsť kamarátku /taká skutočná sa hľadá ťažko a dlho/ ,ale svoju podstatu ako osobnosti nezmeníš....ja by som to už vzdala,ten vzťah,a ako už ktosi písal- ak sa chceš zmeniť,tak pre seba a svojim spôsobom,nie na jeho obraz

nika020
autor
15. máj 2020

@jaskolka To sa rozhodne on. A verím,že sa rozhodne

nika1971
15. máj 2020

on sa rozhodne? hmm...kazdopadne nie je jediny chlap na svete...bud sama so sebou...rob co ta bavi, co ta tesi...chod von medzi ludi, najdi si spriaznene duse...a na neho kasli...este nemate deti a ma s tebou problem...co bude potom?

nika020
autor
15. máj 2020

@tecko28 pretvárka? Určite nie. Pretože keď budem sama zo sebou a budem konečne riešiť seba na plno tak nie.

meluela
15. máj 2020

@nika020 ak sa chces zmenit, tak sa zmen kvoli sebe, nie kvoli nemu. kasli na neho, to co pises je velmi ponizujuce pre teba ... preco ty si ta zla a on pan dokonaly ambiciozny sa rozhodne ci ta chce. nech si pekne ide debil

nika020
autor
15. máj 2020

@nika1971 Tak aj ja. Možno budem toto celé brať inak.

nika020
autor
15. máj 2020

@meluela tak nieje dokonalý. Aj on musí na sebe popracovať.

sunny8
15. máj 2020

V prvom rade sa nemeň kvôli nemu ale kvôli sebe preto že to chces ty nie preto aby si bola dosť dobrá pre tvojho už teraz ex... Každá "pauza" či neuzabretie vzťahu je v podstate koniec. V tejto pauze je dovolené všetko nevieš či on nebude mať druhé a potom ho chces naspäť k sebe ? Podľa mňa to uzavri a pracuj na sebe. To čo je pre teba najlepšie príde 🙂

jaskolka
15. máj 2020

@nika020 len sa priprav, že sa, rozhodne inak, ako chces ty, aby potom nebola si ešte horšie so sebavedomim na to. Ste momentálne slobodní a voľno obaja, čiže obaja mate x možnosti na nový objav, nikdy nevieš, ako sa, všetko zmení... Trebárs zistíš, že už o neho nestojis ty. Neupinaj sa len na jedného chlapa... Nerob niečo "len kvôli nemu"

sissy27
15. máj 2020

@nika020 urobila by som preňho veľmi veľa... to je chyba. Mimochodom, čo je ochotný spraviť pre teba on? Asi nič moc, keď za tie roky ťa nezatiahol do svojich super aktivít a medzi kamarátov, aby si si rozšírila sociálne kontakty alebo našla nové hobby. Ak chceš zmenu vo svojom živote, tak ju urob pre seba a nie sa meniť a nasilu držať zmeny, aby si vyhovela inému a aby si mu konečne bola dosť dobrá - aj tak nebudeš.
On je ambiciózny, ty menej, každý sme nejaký. Treba si nájsť partnera s ktorým sme na rovnakej vlne, s ktorým sa dopĺňame. Osobne si myslím, že ak sa ti podarí na sebe prirodzene zapracovať a stúpne ti sebavedomie, tak sa ti aj oči otvoria a príde ti do cesty niekto lepší.

janett_332
15. máj 2020

Ak to on úplne neuzavrel, tak je možnosť, že ešte budete spolu. Len sa budeš musieť poriadne snažiť a to nie len nejaký čas ale už nastálo. Takže ty si musíš byť 100% istá, že to chceš pre neho spraviť!

kiwi3
15. máj 2020

moj nazor: nema to zmysel. velmi mala pravdepodobnost, ze by ste sa dali znovu dokopy a boli stastni. pravdepodobne k tomu rozhodnutiu prichadzal dlhsie a ma jasno, ze nie je spokojny a chce nieco ine. tu sancu ti dava len preto, aby ta az tak neranil, lebo vie, ze to velmi chces