Můj budoucí švagr a švagrová
Ahoj holky,
máme ted v rodině takovou nepříjemnou situaci. Minulý rok mě můj přítel požádal o ruku a v radosti zavolal svému bratrovi, aby mu sdělil tu radostnou novinu, byl jediný kdo to věděl, rodičům jsme to chtěli oznámit slavnostně, páč já se na tohle období těšila absolutně nejvíc. Brácha se přítele ptal, jak mi změřil správnou velikost, kde kupoval prstýnek a prostě vyzvídal jak to provedl.
Za 3 dny bum. Přítelovo brácha volal, že se zasnoubil se svojí přítelkyní. A začalo peklo. On se vždy snažil být lepší, skvělejší, oblíbenější ...
Například nás bude stát svatba 90 000 a řekli jsme, že ji chceme v červnu, oni ji musí mít honem v květnu a za 180 000kč. Neřešila bych to, ale řeši typu, že moje šaty za 7500kč jsou nekvalitní a horší než její za 20 000 a že prstýnky určitě nebudou tak precizní jako jejich a vlastně furt nám mlátí do hlavy, jak to dražší je lepší a tudíž jsou lepší. Ještě pro vnesení do děje. Přítelovo bratr a jeho přítelkyně dostali od jejích rodičů zrekonstuovaný byt (respektive, ten byt je napsán na její rodiče, ale oni tam bydlí a nic neplatí) a teď jim ještě bezuročně pujčili na auto. Mě by ot vůbec netrápilo, jela bych si svoje. My jsme s mým přítele brali hypotéku nedávno a kupovali velký byt v novostavbě, jsme jeho vlastníci a při první návštěvě mého budoucího švagra jsem místo třeba "hezký bydlení" apod, slyšela jen tady to je křivě, tady to nemáte, tohle máme lepší. Pak se nám začal posmívat, že máme starší auto než oni a že by s takovou plečkou už nejezdil. No haha. My jsme na tom platově dobře, jsme na začátku kariéry, já mám výbornou pozici, sice jsem bez VŠ, ale za to umím plynule 4 cizí jazyky, mám praxi jako business analytik a stejně mi neustále říkají, jaká jsem bez VŠ nic. On dělá správce údržby v jedné malé české firmě a nemá výhled na velký kariérní růst (dokonce vydělává méně než já), ale posmívá se mi.
za 3 týdny mají mít svatbu a já už mám teď žaludek jako na vodě, jak se mi tam nechce ...
Nemáte nějakou radu, jak se nad to povznést?
Tes sa na svoju svadbu a ich si nevsimaj. Beriete sa z lasky, preto, aby ste boli manzelia a nie preto, aby ste mali lepsiu svadbu. A ber to z toho hladiska, ze aspon uvidis, co ma jeho rodina rada- pitie, jedlo, hudbu a ty to na svojej vysperkujes.
Ja mam podobneho svagra, vo vsetkom musi byt lepsi, mat drahsie, novsie, lepsie. Neriesim, pochvalim, pohykam a mam pokoj. On ma ego pomastene a ja pokoj.
toto tu už bolo....alebo ste 2 dámy s rovnakými problémami?
Kašli na blbých švagrovcov, choď na svadbu a dobre sa zabav... však ak nebývate spolu - čo asi nie, tak nie je čo riešiť....stretávať sa s nimi nemusíš často.... 😉
A ještě víc se bojím, že mi pak zkazí můj svatební den, kdy mi bude vše kritizovat a říkat jak ot měli lepší apod. :(
@niki211 pisala si sem asi 2 dni dozadu, pamatam si ta...ono vies, oni na vsetko pozeraju cez peniaze a myslia si, ze kvoli tomu, ze maju vsetko drahsie to je automaticky aj lepsie...ale tak to predsa vobec nie je...oni mi pridu ako dvaja nestastni ludia, musia stale cosi porovnavat a vystatuju sa tym, co ani sami nenadobudli ( byt, auto)... ty sa musis pozerat na teba a priatela, podla toho co pises si sikovna baba a uz ked sme pritom VS nic nezarucuje...kupili ste byt, mate auto, nikto vam nic nedal...im ano...
Este k svadbe, nenechaj si tu svoju pokazit, ak bude mat svagrina/svagor blbe reci tak na svadbe ignoruj a po svadbe by som si ich zavolala "na slovicko" ...a varianta, ze by vobec nesli prip.ze by ste ich nepozvali nepripada do uvahy?
ked to potrebuju k zivotu, ze si stale budu takto vam a myslim, ze aj samym sebe dokazovat, ze oni su lepsi a maju viac penazi a podobne tak ich nechaj. ked to takto potrebuju vykrikovat a vyhadzovat na oci tak to tak nie je a snazia sa to zakryt 🙂 chod na svadbu, ked budu nieco hovorit tak jednym uchom dnu a druhym von a hlavne si ich recami nenechajte pokazit vasu svadbu ;)
Nie ste sama co ma taku rodinku... Nevsimajte si ich a teste sa na vase stastie 🍀 obehavat sa je to posledne co by ma trapilo
žabo myšie vojny ...usmiať sa , dopriať a ísť ďalej . To sú zbytočné žrúty životnej energie , budeš ju potrebovať niekde inde.
A čo, veď nech sa pochvália keď to potrebujú aby sa cítili lepšie, vy si užívajte svoj život a svoju svadbu 🙂
Nechapem to. Pises aka si sikovna a mudra v podstate a nedokazes sa povzniest nad toto? Cim skor prestanete na to reagovat a skutocne si uvedomite, ze to nestoji za minutu casu toto riesit, tym skor ich to aj omrzi, a ich to bude mrziet sto krat viac ze ich mate v pazi. A nie len na oko, ale vazne. Toto vam treba? Mate malo toho aby ste toto riesili? Uplne vypustit z hlavy vobec neriesit zit svoje ale naozaj a nie len na oko, ale vazne.
Potom budes ty tehotna a on bude nahanat tu svoju aby jej rýchlo spravil "lepsie" dieta? 😂😂😂 Kasli na nich nenechaj si skazit plánovanie a tes sa z toho co mate vy medzi sebou, zrejme je to vzacnejsie nez to co maju oni 🙂...
Btw svadobne saty mas na sebe par hodin, mechapem o akej kvalite sa tu bavime, na co, vsak platinove nech jej kupi, preziju aj vybuch, treba na tych par hodin mat aspon za milion saty :D vazne potrebnost vysokej kvality... kasli na to vazne
Ja by som ich uzemnila.verim ze to moze liezt ns nervy.ak by sa znova zacal chvalit skocila by som do reci ze ano vy mate vsetko lepsie to sme uz poculi tisic krat a dalsie taketo narazky.ak nepochopia strettnutia s nimi by som obmedzila.ked si chcu nieco dokazovat nech si to dokazuju oni dvaja medzi sebou
@niki211 peklo zacalo? No ak si ho pripustas, tak hej. Potom mas s nimi naozaj peklo.
Ale mozes to tiez zobrat ako skvely vycvik v diplomatickom vracani faciek. 😁
Trebars u nich doma uprimne zavzdychaj, ake to maju krasne a kolko to asi stalo, take moderne, nechaj si to od nich vylozit, popytaj sa na ceny a kde to zohnali, urob im tu radost. a potom so zarmutkom dodaj, ze skoda, ze dnes sa tie styly tak rychlo menia a co je teraz in, ze o pol roka out. Tolko to stoji a zachvilu to vobec nie je moderne. A ze uvazujes, ze sa radsej nebudes u seba uberat ziadnym stylom a spolahnes na to, co vam bude obom prijemne, aj keby ste mali mat na gauci kazdy vankus iny.
Ak ti skrituzuje ako nevesta trebars saty na jej svadbe, tak nevinne poznamenaj, ze to bola total vyhodna kupa, ze nestali skoro nic a uz asi pat zien sa ta pytalo, kde si ich zohnala, ze su skvele.
(Alebo kabelku, topanky, ...).
Proste si uvedom svoj nadhlad nad nimi a namiesto stresu, ci jezenia sa, co zas zrobia, povedia, maj pre ich snahu vynikat nad pomyslenym superom (vami) pochopenie. A to ti da odstup a schopnost reagovat s kludom.
V podstate to, ako sa vas snazia predbehnut, hovori, ze vas ne/vedome povazuju za lepsich. Preto vas chcu dat dole. (Aj kohokolvek ineho, nad koho sa snazia vyniknut.)
@niki211 vieš čo?ber to tak, že on vám musí strašne závidieť keď toto robí. Bývate vo svojom, máte svoje auto, a rozhodli ste sa vziať prví! 🙂 To vám nikto nevezme. Serte na nich, žite si svoje, pousmejte sa nad tým. Je to také detinské správanie. Vezmi si ako sa musí strašne stresovať, keď má stále potrebu porovnávať, chváliť sa... Vyrovnaný, spokojný a sebavedomý človek to nerobí 😉 Ešte mu to všetko aj pochváľte a bude s nervami úplne v prdeli, lebo on vás chce vidieť namrzených, nešťastných a závistlivých...
súhlasím s @montemotherone
brat mu strašne závidí a hrozne ho to zožiera, preto sa stále snaží s ním súťažiť a čo je najinfantilnejšie a najpovrchnejšie, rieši to cez peniaze 🙂
na Tvojom mieste by som si vždy keď také niečo urobia alebo povedia pomyslela na to, aký sú to úbožiaci a poľutovala by som ich v duchu..
ja by som takúto situáciu neriešila vôbec, akonáhle sa prikloníš k ich "hre", bude sa to stupňovať..
v tomto prípade je najlepšia ignorácia, pousmiať sa a zmeniť tému.. alebo odísť sa baviť s niekým iným.. keď nebude od Vás reakcia, nebude neskôr ani dôvod na ich akciu 🙂 prestane ho to baviť 🙂
ja chápem ako to myslíš, nie že by ťa trápilo že sa len povyšujú a vystatujú, že majú najlepšie a najdrahšie , ale skôr tie blbé reči že nevedia hovoriť o ničom inom len o tom ako vás predbehli, čo majú lepšie a drahšie...
asi ho teší jak debila, ked ťa vidí z toho rozrušenú, tak mu to nedaj najavo. nastav sa tak že sa budeš tváriť neutrálne a ked začne s tým vystatovačkami, len poznamenaj s úsmevom že už ste to počuli, nemusí to opakovať a gratuluješ k výberu. takisto len poznamenja že všetko čo máte a mať budete je len vašim pričinením a ste na to hrdí že to zvládate a dokázali ste to sami, a nikomu za to nemusíte neskutočne byť vdační a nohy ruky bozkávať. "ak si myslíš švagor že ti závidím si na omyle, my máme to čo chceme a ako chceme "
a čo sa týka rečí na svadbe - požiadaj niekoho blízkeho hoci aj 2-3 ľudí, aby ak budú počuť takéto reči, nech zasiahnu a uzemnia slovne
Ja ta chapem, na jednej strane ich mozes mat v pazi, na druhej strane ak do vas stale s niecim hucia aa vyhnut sa im neda tak to prave na nalade neprida. Nuz, bud to neries, obmedz kontakt na minimum, na ich svatbe neostante dlho a vezmite to ako dobru prilezitost na vychytanie much na vlastnej svatbe (neskor pouzitelne proti blbym reciam, ak by nic ine). Alebo ak vas to depta do takej miery ze sa neviete tesit na vlastnu svatbu kludne by som ju zrusila a za tych 90000 sa sla vziat nieka do Karibiku :D
Co tam vsetko mali,stoly sa prehybsli jedlom,drahe svadobne saty a ostatne zbytocnosti a neubehlo vela casu a boli od seba,samozrejme aj o tom sa rozpravalo. Chcem tym povedat,ze svadba nie je o tychto veciach,o peniazoch, je to o vas dvoch a ostatni nech si trhnu nohou ked sa im nepaci
Ja tiež žasnem ako veľa ľudí sa správa ako píšeš že čo je to za chorobu dnešnej doby,mali sme mnoho priateľov a skoro všetko končí rovnako lebo časom sa začnú takto detinsky správať 😏
Ako keby som citala svoj pribeh. To iste a stale sa neviem na 100% odosobnit.
A mas pravdu nie je spokojny a preto si vybija svou frustraciu na vas a hlavne ked vidi ze si sikovna.

Ved im dopraj;) Clovek, ktory si je vedomy svojej hodnoty, svojho majetku, svojho stastia, svojej sikovnosti sa nepotrebuje predbiehat s inymi, poukazovat na to co ma "lepsie"ako druhi. Ver ze tvoji svagrovci su v podstate nestastni a zavidia vam. Len sa na ich blbe reci usmej a povedz ze,:"to mate super, tesim sa s vami!" Ak si sama so svojim zivotom spokojna tak ta taketo reci nemozu urazit, nahnevat....