Musí vždy platiť muž vo vzťahu?

majoms336
19. jan 2016

Ahojte. S priatelom chodime uz par mesiacov spolu, no keď sa dakde vyberieme napríklad večera na výročie platí si každý sám alebo skôr by som povedala že on čaka kým vyložím peniaaze za svoju polku aby mohol ísť zaplatiť. Priateľ zarába ja ešte študujem posledný ročník na VŠ a jediný príjem mám zo strany rodičov, ktorý majjú somnou veľké výdavky jednak za internát, cesta a pod. A prreto nemám vždy peniaze na mínanie. Kamarátka má priatela, ktorý ju stále prekvapuje maličkostami a keď som jej povedala ako je to u nás s platenim povedala že to vôbec nepozná. Niesom nejaká materialistická že by som to očakavala že mi bude kupovaťsamé veci a platiť ale ja nepoznám ani maličkosti len tak z lásky a všetko už podlieha stereotypu pretože kvôli počasiu sa môžeme max prechádzať a ísť dakde do tepla by znamenalo dalšie výdavky tak stále sedíme doma a mňa to už prestáva baviť.

natalym
20. jan 2016

@timea7 Inak viac by ušetril, keby si to auto nekúpil.

mala_hobitka
20. jan 2016

@majoms336 Ja netvrdim ze chlap by mal stale vsetko platit. Ale podla mna je take gentlemanske ze za svoju drahu zaplati aspon zo zaciatku vztahu a potom cas od casu pri zvlastnych prilezitostiach.

Mozno ma malu vyplatu, alebo je drzgros alebo je mozne ze mu proste nestojis za to aby to teba investoval - tym ta nechcem urazit ale su chlapi co su so zenou nie z lasky ale z pohodlnosti ze nejaku maju hoci pre nich vela neznamena ale dava im .... no im da :D

babydesire
20. jan 2016

@alicka850 jezis ,,dalsia co vobec nepochopila,,nuz,,nebudem sa namahat vysvetlovanim,,,my sme spolu stastny,rozumieme si,pomahame a vzajomne sa o seba starame,,ak vam je to smiesne a nepochopitelne,je mi to luto,,to je vas problem 😀

alicka850
21. jan 2016

@babydesire ja som pochopila 😆 To je hlavne ze vy si rozumiete a vam to vyhovuje 😆

sirinka
21. jan 2016

@babydesire ale uz si to tak neber, pochopili sme a mate to ok, len v tom prvom prispevku si to tak "zvlastne" opisala 😉 inak ani my nemame jeden spolocny ucet, ale pokial by sme mali financii tak akurat na mesiac, ze treba trosku vydavky postrazit, tak by som preferovala skor jeden ucet, kde je to potom prehladnejsie. Pekny den.

babydesire
21. jan 2016

@alicka850
@sirinka
no neviem,, my sme o tom vôôôôbec nikdy nediskutovali, brali sme to takto hned od začiatku a vyhovuje nám to tak načo to meniť,, vieš? ... ale tak to je každého vec,, okrem toho mať dva účty je aj výhoda (napríklad ked sme si brali uver a neskôr sme potrebovali ešte jeden.. stručne, ak by sme mali jeden účet a na nom uver a do 18mesiacov chceli další, prišli by sme o nejaké peniaze, ktoré nám vracali za riadne splácanie, takto sme na další uver využili další účet).. o tom pozeraní do penaženky,, fakt nie zasa ako do tej žiackej, niesme psycho 😀 je to len taký vzajomný sposob opatery alebo ako by som to nazvala,, vieš ako ked ta partner vnoci prikyje, lebo vidí že si odkopana a v miestnosti je chladnejšie... tak len tolko 🙂 paa

charity
21. jan 2016

@majoms336 Ked je taky drzgros, ze radsej sedi doma, nez by Ta niekam pozval, tak to je velky problem. Uvedom si, ze raz na nom budes financne zavisla, napríklad na materskej, a on sa bude k Tebe spravat takto... Takto chces zit?

alicka850
21. jan 2016

@babydesire ale ved v pohode,kazdy si robi ako vam vyhovuje. Ja som si predstavila pri tvojom prispevku-ako si to napisala- ze si chodite potajomky pozerat do penazenky a davate si tam peniazky. 😆 Ale vazne, hlavne je ako sposob hospodarenia vyhovuje obom. Ja som mala v prvom manzelstve spolocny ucet a hned po mojom oznameni o odchode zo spolocnej domacnosti mi ho dal ex zablokovat,cize mi zostala hola ritka a dvojrocne dieta,hoci na tom ucte sme mali spolocne nasetrene peniazky aj z mojej vyplaty. Takze preto si vravim nikdy viac. Teraz mame s partnerom kazdy svoj,ale tiez si vzajomne peniaze posuvame kto prave potrebuje. Ale normalne sa spytame jeden druheho,nevkladame si ich do penazenky 😆 Ale je to v konecnom dosledku mile,lubte sa aj nadalej ☺

katarinapekna
21. jan 2016

Áno! Musí,je to jeho základná úloha má tejto planéte. Načo ti je taky dili,čo nemá prachy????

liana111
24. jan 2016

neviem, ja ked som spoznala môjho muza, som este studovala, on pracoval.. pri prvom rande som vytahovala penazenku, aj som ju rychlo schovala naspak 😀 mi povedal ze ma pozval na rande on tak hadam nechcem platit 😅 od vtedy som neplatila, aj ked som vela krat na zaciatku chcela ale nedovolil mi 🙂 chod s nim na veceru, a ked budete po, povedz ze nemas u seba peniaze a hotovo, aspon uvidis ako zareaguje

jankavt1
25. jan 2016

Chlap je od toho, zeby sa postaral o zenu a deti po materialnej stranke. Ked chces chlapa, na ktoreho budes doplacat cely zivot, tak s nim ostan. Budes sa s nim natahovat cely zivot o centy. Jeho schopnost delit sa o zdroje je uz teraz na urovni "0" a kedze este len spolu chodite, je to ubohe. Takze aj sanca, ze sa to zlepsi sa = "0"
Vysledok: Dovidenia, dopocutia, nevolaj mi, nepis a ani ma nijak inak nekontaktuj. Cav, pa.