Muž je nešťastný z môjho prístupu k svokre

20. jan 2023

Ide o to, že na Vianoce som dostala od nej oblečenie. Celkom dosť ako určite za to dala veľa peňazí. Niektoré kúsky sú značkové, niektoré nie ale to je nepodstatné. Možno by to niekto aj vynosil, ale ja mám rada šaty opätky sukne blúzky a proste elegantné oblečenie a toto je také to športové. Tepláky, legíny, mikiny ja si to v životě neobleciem na verejnost. Ked si niečo taketo obliekam, tak bud na doma alebo na sport. A muž sa nahneval, že to oblečenie ničim keď to nosim na doma a do posilky a že si nic nevazim a som nevďačná a či neviem koľko to stalo povedala som jej že mi nemá kupovať oblečenie, lebo ho nebudem nosiť a keď už chce súrne kúpiť oblecenie poslala som jej príklady veci, čo nosím a potešili by ma. Samozrejme si urobila po svojom a teraz sa všetci tvária aká som hrozna nevdacnica. Som toho názoru, že keď má človek kúpiť hovadinu, nech radšej nekupuje nič. Nie a nie uznať, že toto celé je smiesne, len ma tlačí aby som tie hovadiny nosila medzi ľudí. Ako niekto by sa tomu potešil určite, sú to známe značky Calvin, Guess a tak. Ale ja to nebudem nosiť len kvôli tomu že je tam vycapena značka, keď aj napriek tomu to vyzerá ako za 5€

lujza123
20. jan 2023

"Ľudia si oblečú teplákovu súpravu do kaviarne, reštaurácie, chodia tak po námestiach"

😂😂😂😂 Ja tak chodím bežne, co je akože nejaký dress code ktorý určuje v čom je dovolené sa pohybovať po námestí? Tak som na vychadzke so psom, alebo bežím a moja trasa vedie cez námestie hádam sa nebudem prezliekat koli námestiu...
Som z Trenčína, to je mestečko v tvare U postavené okolo lesoparku. Veľa ľudí po vychadzke, turistike skončí na námestí v pizzerii, na pive, na zmrzline v tom v čom slapali celý deň... Tepláky, vibramy...
Do toho v lete davy turistov z hradu v pestrofarebnom oblečení s klobúkmi na hlavách...
Vseliaky hipisaci, mníšky z kostola, pubertaci s padnutymi gatami, mamky s kocarmi v rifliach a mikinach.... Proste pestrá zmes ludi
Takých tych pekných paničiek s podpadkami a sukienkami tam moc nieje..

Akože vystrč nos so slovenskeho malomesta a sprav si výlet do nejakej európskej metropoly odpadnes v čom ľudia chodia oblečený

teleskop
20. jan 2023

???? co im .eb.?

babulkomale
20. jan 2023

Chapem ta, pre mna je to totalna sedlacina z ghetta nosit teplaky a znacky cez cely hrudnik na verejnost.
Absolutne sa nedaj donutit a vydierat. Ved nech to nosi svokra ked je to take prekrasne.
Ja som tiez dostala akesi doplnky do interieru vo farbach, ktore absolutne nepreferujem pri zariadovani. Jednu nosim na obleceni a druhu som nosila kedysi.
Holt, vytiahnem na Vianoce nech rodina vidi a zvysok roka budu v krabici.
Oblecko rozdaj alebo predaj.
Kludne ti mohla dat pokazku do obchodu, v ktorom nakupujes.

babulkomale
20. jan 2023

@nickpick ono sa nemysli sedliak ako ten, co obhospodaruje podu. Ale niekto jednoduchy, kto si mysli ze v teplakoch s napisom vyzera ako najvacsi cavo na svete.
Ja dokonca aj obhodpodarujem podu, ale ani tych krtkov by som neurazala skaredymi teplakmi s napismi 😃

babulkomale
20. jan 2023

@lujza123 viec v com vnimam rozdiel? Ze idem kludne do OC nieco dokupit alebo vziat obed cestou z tury.
Ale nie ze idem z domu, vysperkovana, namalovana, mihy polmetrove a k tomu si dam teplaky a tvarim sa ako modna ikona 😃

babulkomale
20. jan 2023

@ayanamirei furt som to čítala s "lampášmi" a potom mi došlo, že sú to lampasy 🤣

autor
20. jan 2023

@lujza123 je rozdiel prísť po túre na rýchly obed alebo zabehať si. Ale keď niekto ide z domu s tým, že ide do nakupaku, do restiky alebo do práce v oblečení, ktoré nemá nič len napíš cez celé cicky, je to hrozne. To oblečenie väčšinou okolo nápadu ani neslo, vyzerá to na jedno brdo a ešte si ti ľudia myslia že akí sú cool, pretože mám "drahu" značku a to, že kvalita toho oblečenia sa dá porovnať s newyorkerom tak to už ani nekomentujem. Proste úbohosť. A keď ide niekto po túre do pajzla na pizzu, nech si chodí v čom chce jednak v tom pajzli je to každému jedno, a vlastne môj problém si nepochopila

kristinapetronela
20. jan 2023

Asi by ma porazilo ,keby dostanem od svokry oblecko a ešte k tomu také ,ktoré nenosím . By som to darovala a bolo by mi úplne jedno čo si kto myslí .ja budem nosiť to čo chcem nie to čo sa páči druhým

nicegirl369
20. jan 2023

@radkaradix teplaky sa daju obliect do elegantna? Ach jo:( je to hrozne, kolko ludi chodi po nakupnych centrach a vsade mozne na verejnosti v teplakoch a este si myslia, ze ako su moderní a cool. Je uplne jedno, ci su to teplaky HM, Guess alebo od cinana.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
adamcovalydia
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nickpick
20. jan 2023

@babulkomale z mojho komentara vyplyva ze som pojem “sedliak” pochopila…..

luccija
20. jan 2023

A prečo tu prskas?veď si to vybav s mužom nerozumiem aku chces radu?von si to neoblecies iba doma a do fitka jemu sa nepáči, že to nosis na doma...no tak choďte zajtra do lesa a vybavené.

lujza123
21. jan 2023

@autorka
@babulkomale
@elizabet173

Ja som reagovala na tu jedinú vetu o tom ze ľudia v teplákoch nemaju co behať po námestí a restauraciach 😬. . Žila a bývala som v rôznych veľkých mestách (Londýn, Dublin, Barcelona, Praha) a teda čím väčšie mesto tým majú ľudia viac na salame v čom chodia oni sami a v čom ostatný a hlavne kam.
A tu sa ženy pohorsuju aké je to hrozne keď niekto ide do obchodu v teplákoch. Tak ide no a? Prečo by si mal daný človek myslieť ze je cool, čo keď si len vybehol z domu niečo kúpiť a návštevu obchodu nepovažuje za nejakú spoločenskú udalosť kde sa treba specialne obliect

Samozrejme súhlasím s vami ze veľké nápisy a značky cez celú hruď sú otras, pripomínajú mi 90 té roky keď sem prišli prvý Číňania s fake textilom a každý to nosil v duchu hesla "čím viac prúžkov tým viac adibas" 😂 😂

Teplákova súprava je odev na voľný čas a šport, trochu nechápem prečo sa autorkinemu mužovi nepáči keď to nosí tam kam je to určené.
Možno by mu autorka mohla kúpiť nejaké ružové leginy a potom do neho hucat ze je nevdacny lebo ich nenosí

blondtana
21. jan 2023

Asi ti svokra chcela naznačiť, že sa máš inak obliekať 😂
Mužovi by som odpovedala so značnou naivitou: "a to nebolo kúpené na ten účel? Ja som myslela, že športové oblečenie je na šport a na doma..." 😜
Svokry sú v tomto dosť "nevšímavé", ja som napríklad v živote na sebe nemala bižutériu, lebo na to reagujem alergicky, ale raz som dostala plnú taštičku lacnej nevkusnej bižutérie, s farebnými korálkami ako pre násťročnú a potom mi povedala, že keď to nenosím, tak jej to mám vrátiť 😂, ale no čo už 🤷.
Čo nosia iní neriešim, tiež som kdekoľvek videla ľudí doobliekanych až hrôza a nik sa nad tým nepozastavil, najviac ma nahnevalo, keď som potom počula ako moju kamarátku ohovárajú kolegyne kvôli tričku na ramienka v 40°C horúčavách, takže každému doprajem, v čom sa cíti dobre, aj keď ja osobne mám tiež radšej eleganciu 😉

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mikadooo
21. jan 2023

Ak mi niečo nesedí, tak to proste nenosím. Ak je to mužovi ľúto, tak by som mu to dala, nech to teda nosí on. Alebo by som to odložila na večné veky do skrine, aby som to nedajboh nezničila. Ale tak ja som si zas od svokry nikdy nič nepýtala na sviatok, ani som jej neposielala linky, že toto sa mi páči 😄. Ja štandardne nechcem nikdy nič, aj tak vždy dostanem niečo... Ja už neriešim. Našťastie chlap tiež nerieši, keď čosi dám hneď v januári do charity a svokra už rokmi pochopila, čiže tých vecí je už menej, aj keď každý rok skúša. Ešte ma napadá, vráť to prípadne svokre s ospravedlnením, že to nevyužiješ, možno sa to bude dať vrátiť/vymeniť za niečo, čo aspoň ona vynosí...

zuzizu2
21. jan 2023

Pre pokoj v rodine si velakrat ked napriklad ideme k svokrovcom obleciem to co som od svokry dostala. Ona je rada, ze to na mne vidi a je klud. Nemam chut sa s niekym dotazovat a neustale vysvetlovat, ze to nie je moj styl, ze by nabuduce mohla nieco ine kupit, lebo aj tak si proste urobi po svojom.